Vissa namn förekommer dubblerade med lite olika datum. Det första datumet är då dödsdatum och det andra datum för begravningen. Jag hade egentligen velat göra urvalet så att begravningsdatum bara tas med då dödsdatum inte är angett, men tyvärr har Disgen sina begränsningar.
1685-06-10 Anders Olofsson  Simorastugan
1685-06-10 Anna Olofsdotter  Simorastugan
1685-07-19 Anders Larsson  Skälby
1691-06-14 Margareta Månsdotter  Simora
1692-11-30 Nils Olofsson  Simorastugan
1693-04-11 Erik Tellander  <ortsang. saknas>
1693-07-30 Erik   Månstorp
1694-10-28 Kerstin Eriksdotter  Ökentorp
1695-05-19 Nils Olofsson  Buddetorp
1696-07-15 Per Nilsson  Månad
1697-02-02 Erik   Ökentorp
1697-04-13 Jon   Njushammar
1697-08-29 Anna Jonsdotter  Rävsnäs
1699-06-11 nn   Rökärr
1699-09-29 nn   Månad
1702-10-19 nn   Dalstorp
1705-09-03 Erik   Sannerby
1709-03-21 (pojke) Nilsson  Fågelberg
1709-05-30 Elisabet Andersdotter  Sannerby
1711-01-22 nn   Älgberga
1712-07-.. nn   Fågelberg
1713-01-.. Anna Olofsdotter  Sannerby
1714-05-30 nn Månsdotter  Simora
1714-09-26 (dödfött barn)   Grindstugan
1715-01-16 Nils Persson  Gnesund
1715-01-29 Lars Persson  Kallvik
1715-03-25 Anders Nilsson  Njushammar
1715-05-29 Per Larsson  Sågtorp
1715-10-30 Elisabet Larsdotter  Sannerby
1715-10-30 Erik Eriksson  Gökshult
1717-01-20 (dödfött barn)   Hallbrotorp
1717-01-20 (dödfött barn)   Månad
1717-02-24 Karin   Bostorp
1717-03-17 Anna Eriksdotter  Gnesund
1718 Per Olofsson  Simora
1718-01-19 Kristina Eriksdotter  Sibro
1718-01-25 (dotter) Olofsdotter  Bostorp
1718-03-16 Per Olofsson  Simora
1718-04-27 Kristina   Sågstugan
1718-04-27 Maria   Sågstugan
1718-05-01 nn   Skälby
1718-05-20 (son) Eriksson  Gnesund
1718-05-25 Erik Olofsson  Gnesund
1718-06-04 Anna Eriksdotter  Mossen
1718-06-08 Maria Jonsdotter  Månstorp
1719 Jonas   Näsby
1719-04-19 Brita Månsdotter  Simora
1720-05-01 Anders Andersson  Sannerby
1722-01-06 Gabriel Eriksson Gniare  Korpstugan
1723 (flicka) Eriksdotter  <ortsang. saknas>
1723 Erik   Källstugan
1723 Johan Olofsson  Sörby
1723 Lars Eriksson  Sannerby
1723 Per Mikaelsson  Murtorp
1723-..-14 Jöns Menlös  <ortsang. saknas>
1723-03-10 (barn)   <ortsang. saknas>
1723-03-17 Erik Olofsson  Källstugan
1723-03-24 Anders Persson ?  Källstugan
1723-03-31 Brita Olofsdotter  <ortsang. saknas>
1723-04-.. (barn)   <ortsang. saknas>
1723-04-28 Lars Kristiansson  <ortsang. saknas>
1723-05-05 Erik Persson  Stäringe
1723-05-12 Anna   <ortsang. saknas>
1725-02-14 Sven Eriksson  Gnesund
1729-03-04 Kerstin   Hallbrotorp
1730-03-26 Per Nilsson  Sannerby
1732-11-12 Jöns Karlsson  Stora Hökmora
1733-01-14 nn   Ökentorp
1733-02-04 (dotter) Olofsdotter  Stäringe
1733-02-04 Ingeborg Eriksdotter  Rökärr
1733-02-11 Lars Persson  Sannerby
1733-03-26 Jonas Nilsson  Månstorp
1733-03-26 Jöns Jonsson  Äng
1733-05-01 nn   Hökmora
1733-05-01 nn   Månad
1733-05-03 Karin   Finsta
1733-05-14 Maria   Simora
1733-05-27 (dotter)   <ortsang. saknas>
1733-06-03 nn Nilsdotter  Sannerby
1733-07-03 <dotter> Nilsdotter  Sannerby
1733-07-03 Kerstin Persdotter  Bergtorp
1733-09-08 Erik Johansson  Sågtorp
1733-09-16 Nils Jonsson  Simora
1733-11-01 Anna   Fattighuset
1733-11-01 Olof   Långviken
1734-04-15 Måns   Simora
1734-04-28 nn   Vibyholm
1734-05-15 Erik Eriksson  Skälby
1734-05-19 Maria Johansdotter  <ortsang. saknas>
1734-06-03 Lars Larsson  Gökshult
1734-06-03 Sigrid   Fattighuset
1734-06-05 Olof Andersson  Hökmora
1734-06-09 Karin   Sannerby
1734-07-11 Maria Persdotter  Björnmossen
1734-07-16 Olof Larsson  Simora
1734-09-20 Olof Eriksson  Njushammar
1734-10-02 Anna Jonsdotter  Korshäll
1734-10-13 Kerstin Olofsdotter  <ortsang. saknas>
1734-10-27 Nils Andersson  Månad
1734-11-17 Karin Nilsdotter  Bostorp
1735-01-12 Jonas Larsson  Grindstugan
1735-02-10 Lars Persson  Palstorp
1735-02-23 Karin   Månad
1735-03-05 Anders Jonsson  Rävsnäs
1735-04-27 Per Svensson  <ortsang. saknas>
1735-05-24 Maria Jansdotter  Hallbro
1735-05-26 Brita Svensdotter  <ortsang. saknas>
1735-06-28 Anna Persdotter  Finsta ryttarhåll
1735-06-28 Kerstin Andersdotter  Palstorp
1735-09-10 Elisabet Drake  Vibyholm
1735-10-28 Johan Jansson  Hallbro
1736-03-14 Erik Olofsson  Gnesund
1736-03-28 Brita Nilsdotter  Ökentorp
1736-04-28 Karin Jonsdotter  Sörby
1736-04-28 Nils Olofsson  Näsby
1736-07-02 Jöns Månsson  Fjällstorp
1736-07-04 Erik Karlsson  Stora Hökmora
1736-07-04 Olof Eriksson  Buddetorp
1736-09-21 Måns Ambjörnsson  Rökärr
1736-10-24 Kerstin Nilsdotter  Vänstrand
1736-10-28 Kerstin   Simoragölet
1736-10-30 Katarina Karlsdotter  Brostugan
1736-11-20 Erik Olofsson  Gökshult
1736-11-21 Anna Nilsdotter  Ökentorp
1736-11-28 Karin Olofsdotter  Fattighuset
1736-12-21 Anders Olofsson  Norrtorpstugan
1736-12-21 Anna Persdotter  Ökentorp
1736-12-21 Karin Olofsdotter  Gökshult
1737-01-16 Anna Persdotter  Hökmora
1737-01-16 Karin Olofsdotter  Fattighuset
1737-02-02 Karin Bengtsdotter  Gnesund
1737-02-20 Karin Persdotter  Kallvik
1737-02-24 Anna Nilsdotter  Fiskartorp
1737-02-27 Erik Nilsson  Gnesund
1737-03-07 Per Larsson Hallman
1737-03-13 Per Larsson Hallman  <ortsang. saknas>
1737-04-25 (dotter)   <ortsang. saknas>
1737-05-22 Karin   Källstugan
1737-06-19 Jonas Jansson  Hallbro
1737-08-28 Maria   Mälbystugan
1737-10-27 Brita Olofsdotter  <ortsang. saknas>
1737-10-28 Elin Persdotter  Udden
1737-10-28 Erik   Nybygget
1737-10-28 Jonas Eriksson ev Larsson  Nytorp
1737-11-12 Anders Nilsson  Udden
1737-11-12 Erik Karlsson  Hammarstugan
1737-11-27 Anna Nilsdotter  Ökentorp
1737-12-11 Jonas Olofsson  Norrtorp
1737-12-26 Karin Nilsdotter  Fiskartorp
1738-03-12 Per Larsson  Månad
1738-05-07 Lars Blomberg  Stäringe
1738-05-11 Anna   Brosätter
1738-05-11 Nils Nilsson  Ökentorp
1738-05-14 Per Åkerblom  <ortsang. saknas>
1738-08-24 Kristina Jönsdotter  Sågtorp
1738-09-17 Lars Andersson  Månad
1738-09-29 Olof Jönsson  Näsby
1738-09-30 Sven Johansson  Sågtorp
1738-11-12 Karin Jakobsdotter  Mälbystugan
1738-12-29 Erik Olofsson  Hallbro
1739-05-13 Anna Nilsdotter  Rökärr
1739-05-13 Maria Jansdotter  Hallbro
1739-05-18 Kerstin Eriksdotter  Näsby
1739-06-11 Brita Eriksdotter  Gnesund
1739-06-11 Petter Anders Ström  Vibyholm
1739-10-21 Henrik Eriksson Holmgren  Simoragölet
1739-11-25 Karin Nilsdotter  Sannerby
1739-11-25 Lars Larsson  Sannerby
1739-11-25 Lars Olofsson  Sannerby
1739-12-28 Karin Tomasdotter  Mälby
1740-01-13 Kerstin Olofsdotter  Njushammar
1740-01-17 Brita Jonsdotter  Fågelberg
1740-03-07 Elisabet Österberg  Vibyholm
1740-03-16 Per Larsson  Skyttorp
1740-04-09 Karin Eriksdotter  Njushammar
1740-04-13 Karin Andersdotter  Sågtorp
1740-04-13 Olof Olofsson  Herrgölet
1740-04-13 Per Eriksson  Dalstorp
1740-04-20 Karin Nilsdotter  Dalstorp
1740-04-20 Per Andersson  Tuvekärr
1740-05-11 Olof Olofsson  Månad
1740-05-18 Per Persson  Kallvik
1740-05-27 Brita Närtunia  Sporrkullen
1740-10-26 Anders Nilsson  Simora
1741-03-01 Kerstin   Lerviken
1741-04-12 Brita Nilsdotter  Sannerby
1741-06-21 Karin Henriksdotter  Simoragölet
1741-09-20 Olof Nilsson  Näset
1741-09-21 Elisabet Jonsdotter  Finsta
1741-09-27 Anders Klasson  Sibrostugan
1741-10-11 Karin Jonsdotter  Folksunds ryttarhåll
1742-05-23 Kerstin Olofsdotter  Lerviken
1742-10-17 Nils Karlsson  Hummeltorp
1742-11-01 Lars Jonsson  Älgberga
1742-12-28 Anna Nilsdotter  Sörbystugan
1742-12-30 Marit Nilsdotter  Gnesund
1742-12-30 Petter Jonsson  Skälby
1743-01-.. Anton Fleurj ?  Vibyholm
1743-02-02 Jonas Persson  Sörbystugan
1743-02-06 Maria Nilsdotter  Gnesund
1743-03-13 Lars Larsson  Tuvekärr
1743-04-10 Jon Månsson  Sörby
1743-04-17 Anna Nilsdotter  Udden
1743-04-17 Ingrid Eriksdotter  Sörby
1743-05-01 Karin Persdotter  Näset
1743-05-08 Brita Jönsdotter  Sannerby
1743-05-08 Olof Larsson Holm  Mossen
1743-05-12 Olof Larsson  Norrtorp
1743-05-15 Anders Persson  Sörby nergård
1743-05-15 Anders Persson  Sörby
1743-06-05 Jonas Jonsson  Fågelberg
1743-06-24 Jonas Olofsson  Tuvekärr
1743-06-24 Olof Olofsson  Brink
1743-07-22 Kristina Andersdotter  Tuvekärr
1743-08-28 Maria Andersdotter  Hökstugan
1743-09-04 Gabriel Persson  Njushammarstugan
1743-09-04 Karin Andersdotter  Brosätter
1743-10-16 Lars Zander  <ortsang. saknas>
1743-10-20 Ingrid Gabrielsdotter  Stavhällen
1743-10-20 Margareta   Fattighuset
1743-10-26 Lars Zander
1743-12-26 Lars Larsson  Månad
1743-12-28 Karin Eriksdotter  Njushammar
1744-01-15 Anna   Stora Hökmora
1744-03-02 Erik Andersson  Sörby
1744-03-02 Kerstin Andersdotter  Sandstugan
1744-04-15 Anna Larsdotter  Långviken
1744-05-09 Anna Månsdotter  Fattighuset
1744-05-09 Maria Andersdotter  Sörby
1744-06-10 Erik Jönsson  Sågen
1744-06-17 Karin Eriksdotter  Lennmyrstugan
1744-08-26 Erik Eriksson  Finsta ryttarhåll
1744-09-13 Anna Larsdotter  Sandstugan
1744-11-25 Karin Andersdotter  Fattighuset
1744-12-10 Lars Eriksson  Finstatorp
1745-01-27 Katarina Margareta Hylting  Vibyholm
1745-03-10 Jöns Jonsson  Misstorp
1745-03-17 Anna Eriksdotter  Näsby
1745-04-04 Anna Persdotter  Näsby
1745-04-14 Johan Rockman  Lilla Källstugan
1745-04-21 Kerstin Andersdotter  Fattighuset
1745-04-21 Sara Johansdotter  Simora
1745-05-16 Erik Nilsson  Hökstugan
1745-06-09 Kerstin Andersdotter  Månad
1745-06-24 Brita Svensdotter  Sågen
1745-08-11 Kerstin Olofsdotter  Kråkskogen
1745-10-13 Erik Hansson  Fiskartorp
1745-10-27 Erik Andersson  Mörtstugan
1745-11-01 Elin Andersdotter  Skälby
1745-11-10 Lars Jonsson  Årdala (D)
1745-11-10 Maria Jonsdotter  Fågelberg
1745-11-24 Olof Olofsson  Dalstorp
1745-12-29 Nils Larsson  Fågelberg
1746-01-12 Kerstin Nilsdotter  Nytorp
1746-01-12 Per Nilsson  Gnesund
1746-02-09 Brita Persdotter  Gnesund
1746-04-02 Anna Olofsdotter  Gnesund
1746-04-13 Margareta Helena Hylting  Finsta
1746-05-04 Helena   Oxbrostugan
1746-05-04 Jan Nilsson  Misstorp
1746-05-04 Olof Larsson  Njushammar
1746-05-18 Per Nilsson  Källstugan
1746-05-21 Per Nilsson
1746-06-27 Ingeborg Andersdotter  Fågelberg
1746-07-02 Ingeborg Andersdotter
1746-07-18 Kerstin Jansdotter  Gnesund
1746-07-20 Kerstin Jansdotter
1746-08-01 Erik   <ortsang. saknas>
1746-08-13 Erik 
1746-09-11 Sigrid Larsdotter  Ökentorp
1746-09-14 Sigrid Larsdotter
1746-10-21 Per Persson  Murtorp
1746-10-26 Per Persson
1746-11-09 Per Jansson  Skälby
1746-11-16 Per Jansson
1746-11-21 Brita Larsdotter  Fattighuset
1746-11-24 Olof Eriksson  Tuvekärr
1746-11-30 Brita Larsdotter
1746-11-30 Olof Eriksson
1746-12-01 Maria Andersdotter  Hallbro
1746-12-06 Per Persson  Sörby
1746-12-07 Maria Andersdotter
1746-12-14 Per Persson
1747-03-20 Beata Olofsdotter  Sibro
1747-03-29 Beata Olofsdotter
1747-03-31 Kerstin Persdotter  Sannerby skattegård
1747-04-10 Erik Nilsson  Sörby
1747-04-19 Erik Nilsson
1747-05-23 Olof Larsson  Bergtorp
1747-05-26 Olof Larsson
1747-07-21 Maria Eriksdotter  Simora
1747-07-26 Maria Eriksdotter
1747-08-16 Beata Susanna Hulting  Finsta
1747-08-27 Kerstin Larsdotter  Fattighuset
1747-09-04 Kerstin Larsdotter
1747-10-15 Kerstin   Fattighuset
1747-10-18 Kerstin 
1747-11-14 Elisabet Olofsdotter  Sannerby
1747-11-22 Elisabet Olofsdotter
1747-12-23 Karin Göransdotter  Fattighuset
1748-01-01 Karin Göransdotter
1748-01-11 Anna Jansdotter  Dalstorp
1748-01-18 Anna Andersdotter  Njushammar
1748-01-20 Brita Nilsdotter  Kallvik
1748-01-22 Anna Nilsdotter  Finstastugan
1748-01-24 Anna Jansdotter
1748-01-25 Anna Andersdotter
1748-01-25 Anna Nilsdotter
1748-01-25 Brita Nilsdotter
1748-02-08 Karin Persdotter  Vibyholm
1748-02-18 Anna Eriksdotter  Tuvekärr
1748-02-21 Anna Eriksdotter
1748-02-21 Karin Persdotter
1748-03-04 Olof Persson  Fjällstorp
1748-03-07 Jonas Persson  Folksunds ryttarhåll
1748-03-13 Jonas Persson
1748-03-15 Olof Persson
1748-03-26 Marit Persdotter  Udden
1748-03-31 Marit Persdotter
1748-04-08 Brita Persdotter  Fattighuset
1748-04-10 Anna Eriksdotter  Sågen
1748-04-10 Anna Nilsdotter  Rävsnäs
1748-04-15 Brita Persdotter
1748-04-16 Karin Nilsdotter  Lilla Hökmora
1748-04-17 Anna Eriksdotter
1748-04-17 Anna Nilsdotter
1748-04-24 Karin Nilsdotter
1748-05-01 Anna Andersdotter  Tuvekärr
1748-05-07 Anders Jonsson  Björnkulla
1748-05-08 Anna Andersdotter
1748-05-12 Anders Jonsson
1748-05-18 Anna Katarina Holmer  Malsna
1748-05-23 Anna Katarina Holmer
1748-07-22 Kristina Gabrielsdotter  Stavhällen
1748-07-25 Kristina Gabrielsdotter
1748-10-11 Karin Nilsdotter  Lennmyrstugan
1748-10-21 Karin Nilsdotter
1748-11-06 Erik Johansson  Näsby
1748-11-20 Erik Johansson
1749-01-23 Ingrid Larsdotter  Fattighuset
1749-01-29 Ingrid Larsdotter
1749-04-02 Katarina Jonsdotter  Skälby
1749-04-05 Katarina Jonsdotter
1749-04-06 Jan Nilsson  Kallvik
1749-04-09 Jan Nilsson
1749-04-25 Karl Jansson  Stora Hökmora
1749-04-26 Karin Gabrielsdotter  Stavhällen
1749-05-01 Karin Gabrielsdotter
1749-05-01 Karl Jansson
1749-05-02 Ingeborg Olofsdotter  Njushammar
1749-05-07 Ingeborg Olofsdotter
1749-06-02 Jonas Andersson  Äng
1749-06-04 Jonas Andersson
1749-06-05 Ingrid Gabrielsdotter  Stavhällen
1749-06-10 Brita Gabrielsdotter  Stavhällen
1749-06-11 Brita Gabrielsdotter
1749-06-11 Ingrid Gabrielsdotter
1749-06-24 Ingrid Eriksdotter  Stavhällen
1749-06-29 Ingrid Eriksdotter
1749-08-13 Anders Persson  Udden
1749-08-20 Anders Persson
1749-09-21 Klas Per Rehnström  <ortsang. saknas>
1749-09-23 Nils Fredrik Rehnström  <ortsang. saknas>
1749-09-28 Klas Per Rehnström
1749-09-28 Nils Fredrik Rehnström
1749-10-12 Maria Nilsdotter  Lilla Hökmora
1749-10-15 Maria Nilsdotter
1749-10-27 Kerstin Jonsdotter  Sannerby
1749-10-29 Kerstin Jonsdotter
1749-11-11 Olof Andersson Sanderholm  Stäringe
1749-11-21 Olof Andersson Sanderholm
1750-03-18 Per Olofsson  Gnesund
1750-03-19 (dödfödd flicka) Olofsdotter  Gnesund
1750-03-21 Per Olofsson
1750-03-29 Olof Olofsson  Njushammarstugan
1750-04-01 Kerstin Olofsdotter  Rökärr
1750-04-01 Olof Olofsson
1750-04-08 Kerstin Olofsdotter
1750-04-13 Anna Persdotter Friskopp  Folksunds ryttarhåll
1750-04-15 Anna Persdotter Friskopp
1750-04-30 Brita Olofsdotter  Sibro
1750-05-09 Brita Olofsdotter
1750-05-10 Brita Danielsdotter  Älgberga
1750-05-15 Brita Danielsdotter
1750-05-22 Anders Jonsson  Fågelberg
1750-05-27 Anders Jonsson
1750-06-03 Ingrid Jonsdotter  Fågelberg
1750-06-04 Kerstin Jonsdotter  Sörby
1750-06-10 Ingrid Jonsdotter
1750-06-10 Kerstin Jonsdotter
1750-07-13 Per Eriksson  Finsta ryttarhåll
1750-07-15 Per Eriksson
1750-08-08 Kerstin Persdotter  Korpdal
1750-08-12 Kerstin Persdotter
1750-09-29 Erik Henriksson  Vibyholm
1750-10-04 Erik Henriksson
1750-11-07 Olof Olofsson  Simora
1750-11-18 Olof Olofsson
1751-01-23 Katarina Maria Johansdotter  Klockargården
1751-01-25 Karin Eriksdotter  Sannerby
1751-01-27 Katarina Maria Johansdotter
1751-02-02 Karin Eriksdotter
1751-03-07 Kerstin Persdotter  Sågen
1751-03-10 Kerstin Persdotter
1751-03-19 Nils Olofsson  Långviken
1751-03-28 Nils Olofsson
1751-04-30 Jan Persson  Fattighuset
1751-05-01 Kerstin Andersdotter  Ökentorp
1751-05-07 Jan Persson
1751-05-07 Kerstin Andersdotter
1751-05-09 Jonas Larsson  Hammarstugan
1751-05-15 Karin Persdotter  Sågen
1751-05-17 Per Andersson  Löten
1751-05-20 Karin Persdotter
1751-05-22 Per Andersson
1751-06-11 Karl Larsson  Brostugan
1751-06-18 Karl Larsson
1751-07-09 Maria Jonsdotter  Finstastugan
1751-07-14 Maria Jonsdotter
1751-08-24 Anna Olofsdotter  Sandstugan
1751-09-01 Anna Olofsdotter
1751-09-01 Johan Jansson  Sandstugan
1751-09-08 Johan Jansson
1751-09-18 Per Larsson  Källstugan
1751-09-22 Per Larsson
1751-12-19 Sven Olofsson  Fjällstorp
1751-12-22 Per Jonsson  Gnesunds nedergård (nr 2)
1751-12-28 Per Jonsson
1751-12-28 Sven Olofsson
1752-01-06 Kerstin Göransdotter  Fattighuset
1752-01-11 Anna Persdotter  Månstorp
1752-01-12 Kerstin Göransdotter
1752-01-12 Lars Persson  Fjällstorp
1752-01-19 Anna Persdotter
1752-01-19 Lars Persson
1752-01-25 Elin Nilsdotter  Fattighuset
1752-02-01 Elin Nilsdotter
1752-02-26 Kerstin Jonsdotter  Fiskartorp
1752-03-01 Kerstin Jonsdotter
1752-03-19 Kerstin Karlsdotter  Hallbro
1752-03-25 Kerstin Karlsdotter
1752-05-12 Karin Eriksdotter  Lilla Källstugan
1752-05-17 Karin Eriksdotter
1752-05-20 Juliana Rebecka Hulting  Finsta
1752-05-24 Juliana Rebecka Hulting
1752-05-26 Erik Jonsson  Vibyholm
1752-05-31 Erik Jonsson
1752-06-22 Maria Nilsdotter Brunman  Vibyholm
1752-06-24 Maria Nilsdotter Brunman
1752-09-01 Erik Andersson  Njushammar
1752-09-06 Erik Andersson
1752-11-.. (dödfödd pojke) Karlsson  Sörbystugan
1752-11-13 Anna Andersdotter  Grindstugan
1752-11-22 Anna Andersdotter
1752-11-29 (dödfödd pojke) Karlsson
1752-12-11 Ingrid Birgitta Rehnström  Malsna
1752-12-15 Ingrid Birgitta Rehnström
1753-01-31 Anna Olofsdotter  Löten
1753-02-07 Anna Olofsdotter
1753-03-10 Per Nilsson  Stäringe
1753-03-18 Per Nilsson
1753-03-23 Karin Eriksdotter
1753-03-23 Karin Eriksdotter  Finstastugan
1753-04-04 Katarina Andersdotter  Brostugan
1753-04-05 Per Larsson  Ökentorp
1753-04-08 Katarina Andersdotter
1753-04-15 Anna Larsdotter  Äng
1753-04-20 Anna Larsdotter
1753-05-01 Nils Persson  Sannerby
1753-05-06 Nils Persson
1753-06-29 Olof Persson  Dalstorp
1753-07-01 Olof Persson
1753-07-08 Per Larsson
1753-07-21 Anna Johansdotter  Sörby
1753-07-22 Anna Johansdotter
1753-08-14 Karin Eriksdotter  Simora
1753-08-19 Karin Eriksdotter
1753-09-05 Kerstin Jakobsdotter  Mälbystugan
1753-09-09 Kerstin Jakobsdotter
1753-09-27 Anna Nilsdotter  Gnesund
1753-10-07 Anna Nilsdotter
1753-10-30 Bengt Olof Boman  Brink
1753-11-08 Bengt Olof Boman
1754-02-11 Per Alltidglad  <ortsang. saknas>
1754-02-17 Per Alltidglad
1754-03-02 Kerstin Jonsdotter  Fågelberg
1754-03-10 Kerstin Jonsdotter
1754-03-19 Karl Karlsson  Brostugan
1754-03-25 Karl Karlsson
1754-04-11 Lars Jönsson  Fattighuset
1754-04-15 Lars Jönsson
1754-05-12 Per Andersson  Vänstrand
1754-05-14 Erik Persson Björkman  Fattighuset
1754-05-19 Erik Persson Björkman
1754-05-19 Per Andersson
1754-07-20 Erik Olofsson  Sibro kvarn
1754-07-23 Erik Olofsson
1754-10-20 Anders Larsson  Grindstugan
1754-11-05 Anders Andersson  Hallbro
1754-11-08 Anders Larsson
1754-11-10 Anders Andersson
1755-02-.. (dödfödd flicka) Jonsdotter  Fågelberg
1755-02-23 (dödfödd flicka) Jonsdotter  Fågelberg
1755-05-11 Brita Jansdotter  Dammstugan
1755-05-19 Brita Jansdotter
1755-05-27 Jon Eriksson  Njushammar
1755-06-01 Jon Eriksson
1755-06-24 Karin Larsdotter  Ökentorp
1755-06-29 Karin Larsdotter
1755-07-05 Brita Ragvaldsdotter  Finsta ryttarhåll
1755-07-13 Brita Ragvaldsdotter
1755-07-18 Kerstin Jansdotter  Dammstugan
1755-07-21 Kerstin Jansdotter
1755-07-25 Brita Jonsdotter  Fågelberg
1755-07-27 Brita Jonsdotter
1755-08-18 Brita Andersdotter  Äng
1755-08-24 Brita Andersdotter
1755-10-13 Jonas Jonsson  Bergtorp
1755-10-19 Jonas Jonsson
1755-11-19 Erik Persson  Njushammarstugan
1755-11-30 Erik Persson
1755-12-07 Brita Persdotter  Kallvik
1755-12-14 Brita Persdotter
1755-12-20 Per Persson  Simora
1755-12-26 Per Persson
1756-01-24 Kerstin Eriksdotter  Rävsnäs
1756-01-31 Kerstin Eriksdotter
1756-02-06 Jon Olofsson  Gnesund
1756-02-16 Jon Olofsson
1756-03-22 Maria Andersdotter  Tuvekärr
1756-03-28 Maria Andersdotter
1756-04-11 Per Persson  Njushammar
1756-04-12 Erik Persson  Kiviken
1756-04-13 Anna Andersdotter  Hallbro
1756-04-15 Per Persson
1756-04-19 Anna Andersdotter
1756-04-21 Erik Persson
1756-05-06 Kerstin Eriksdotter  Simora
1756-05-16 Kerstin Eriksdotter
1756-05-18 Petter Åkerberg
1756-05-18 Petter Åkerberg  Mossen
1756-05-28 Per Eriksson  Årdala (D)
1756-06-04 Olof Persson  Njushammar
1756-06-09 Olof Persson
1756-09-14 Kerstin Eriksdotter  Fattighuset
1756-09-16 Erik Eriksson  Rävsnäs
1756-09-19 Kerstin Eriksdotter
1756-09-20 Brita Jonsdotter  Rävsnäs
1756-09-26 Brita Jonsdotter
1756-09-26 Erik Eriksson
1757-01-.. (dödfödd flicka) Jonsdotter  Fågelberg
1757-01-09 (dödfödd flicka) Jonsdotter  Fågelberg
1757-01-27 Sigrid Eriksdotter  Finstastugan
1757-02-02 Sigrid Eriksdotter
1757-04-04 Olof Olofsson  Mörtstugan
1757-04-08 Olof Olofsson
1757-04-21 Kerstin Persdotter  Fattighuset
1757-04-28 Anders Jonsson  Hallbrotorp
1757-04-29 Ingeborg Jönsdotter  Hallbrotorp
1757-05-01 Kerstin Persdotter
1757-05-04 Anders Jonsson
1757-05-04 Ingeborg Jönsdotter
1757-05-05 Per Persson  Korpdal
1757-05-07 Nils Johansson  Stäringe
1757-05-12 Nils Johansson
1757-05-12 Per Persson
1757-05-29 Erik Andersson  Sannerby
1757-06-01 Erik Andersson
1757-06-04 Johan Norman  Gnesund
1757-06-07 Johan Norman
1757-09-03 Kerstin Andersdotter  Grindstugan
1757-09-05 Nils Jonsson  Lennmyrstugan
1757-09-11 Kerstin Andersdotter
1757-09-11 Nils Jonsson
1757-09-22 Nils Andersson  Tuvekärr
1757-09-29 Nils Andersson
1757-10-10 Lars Larsson  Dalstorp
1757-10-16 Lars Larsson
1757-10-21 Karin Hansdotter  Gnesund
1757-10-23 Karin Hansdotter
1757-11-03 Maria Larsdotter  Dalstorp
1757-11-06 Maria Larsdotter
1757-11-27 Anders Johansson  Sannerby
1757-12-06 Anders Johansson
1758-01-10 Kerstin Larsdotter  Nytorp
1758-01-15 Kerstin Larsdotter
1758-01-19 Kristina Jonsdotter  Sörby
1758-01-22 Ingrid Nilsdotter  Mälbystugan
1758-01-22 Kristina Jonsdotter
1758-01-25 Maria Andersdotter  Vibyholm
1758-01-29 Ingrid Nilsdotter
1758-02-02 Maria Andersdotter
1758-03-12 Anna Larsdotter  Mörtstugan
1758-03-18 Anna Larsdotter
1758-04-25 Maria Jönsdotter  Sågen
1758-04-30 Maria Jönsdotter
1758-05-10 Brita Jonsdotter  Folksunds ryttarhåll
1758-05-15 Brita Jonsdotter
1758-05-29 Maria Nilsdotter  Kallvik
1758-05-30 Maria Larsdotter  Buddetorp
1758-06-02 Erik Andersson  Sörby
1758-06-03 Karin Eriksdotter  Korpstugan
1758-06-04 Maria Larsdotter
1758-06-04 Maria Nilsdotter
1758-06-06 Olof Eriksson  Korpstugan
1758-06-07 Erik Andersson
1758-06-07 Karin Eriksdotter
1758-06-11 Olof Eriksson
1758-08-08 Lars Nilsson  Buddetorp
1758-08-11 Lars Nilsson
1758-09-28 Karin Eriksdotter  Sågen
1758-10-01 Karin Eriksdotter
1758-10-04 Olof Andersson  Korpdal
1758-10-08 Olof Andersson
1758-10-19 Maria Olofsdotter  Långviken
1758-10-22 Maria Olofsdotter
1758-11-09 Johan Nilsson  Hallbro
1758-11-11 Lars Larsson  Dalstorp
1758-11-12 Johan Nilsson
1758-11-19 Lars Larsson
1758-11-23 Kerstin Larsdotter  Dalstorp
1758-11-26 Kerstin Larsdotter
1758-12-04 Erik Olofsson  Kråkskogen
1758-12-05 Kerstin Persdotter  Tuvekärrstugan
1758-12-10 Erik Olofsson
1758-12-10 Kerstin Persdotter
1758-12-29 Olof Andersson Thunman  <ortsang. saknas>
1759-01-06 Olof Andersson Thunman
1759-01-14 Mats Henriksson Setterberg  Gnesund
1759-01-18 Anders Olofsson  Lerviken
1759-01-21 Anders Olofsson
1759-01-21 Mats Henriksson Setterberg
1759-02-02 Brita Larsdotter  Gnesund
1759-02-04 Brita Larsdotter
1759-02-27 Jöns Olofsson  Sibro
1759-03-07 Jon Olofsson  Stavhällen
1759-03-11 Jon Olofsson
1759-03-11 Jöns Olofsson
1759-04-.. Anders Eriksson  Nybygget
1759-04-07 Anders Jonsson  Bostorp
1759-04-13 Anders Jonsson
1759-05-05 Ingeborg Nilsdotter  Nybygget
1759-05-06 Kerstin Nilsdotter  Fjällstorp
1759-05-09 Elisabet Olofsdotter  Korpdal
1759-05-13 Anders Eriksson
1759-05-13 Elisabet Olofsdotter
1759-05-13 Ingeborg Nilsdotter
1759-05-13 Kerstin Nilsdotter
1759-05-21 Brita Olofsdotter  Gökshult
1759-05-24 Brita Olofsdotter
1759-05-25 Nils Månsson  Bengtsbol
1759-05-30 Nils Månsson
1759-06-12 Per Eriksson  Kockhem
1759-06-17 Per Eriksson
1759-09-02 Nils Olofsson  Simora
1759-09-07 Karin Persdotter  Tuvekärrstugan
1759-09-09 Nils Olofsson
1759-09-16 Karin Persdotter
1759-09-18 Anders Andersson  Äng
1759-09-23 Anders Andersson
1759-10-23 Karin Andersdotter  Älgberga
1759-10-27 Ingrid Nilsdotter  Rökärr
1759-10-28 Karin Andersdotter
1759-11-04 Ingrid Nilsdotter
1759-12-27 Lars Olofsson  Gökshult
1760-01-.. (dödfödd pojke)   Kockhem
1760-01-02 Lars Olofsson
1760-01-20 Ingrid Larsdotter  Malsna
1760-01-25 (dödfödd pojke) 
1760-02-02 Ingrid Larsdotter
1760-02-13 Anders Olofsson  Äng
1760-02-13 Jonas Andersson  Skyttorp
1760-02-21 Anna Olofsdotter  Nybygget
1760-02-24 Anders Olofsson
1760-02-24 Jonas Andersson
1760-03-02 Anna Olofsdotter
1760-05-04 Per Andersson  Sannerby
1760-05-05 Lars Olofsson  Fågelberg
1760-05-09 Lars Olofsson
1760-05-11 Per Andersson
1760-05-15 Jonas Jonsson  Sannerby
1760-05-18 Jonas Jonsson
1760-05-22 Brita Andersdotter  Sannerby
1760-05-28 Brita Andersdotter
1760-06-09 Nils Persson  Simora
1760-06-15 Nils Persson
1760-07-.. Nils Nilsson  Lilla Hökmora
1760-07-13 Nils Nilsson
1760-11-14 Jan Bengtsson  Sörby
1760-11-23 Jan Bengtsson
1760-12-12 Erik Eriksson  Oxbrostugan
1760-12-21 Erik Eriksson
1760-12-26 Jon Andersson  Norrtorp
1761-01-01 Jon Andersson
1761-02-15 Maria Henriksdotter  Hökstugan
1761-02-22 Maria Henriksdotter
1761-03-14 Ingrid Olofsdotter  Oxbrostugan
1761-03-20 Ingrid Olofsdotter
1761-03-26 Nils Nilsson  Sannerby
1761-03-29 Nils Nilsson
1761-05-18 Karin Andersdotter  Grindstugan
1761-05-22 Jon Persson  Vibyholm
1761-05-24 Karin Andersdotter
1761-05-26 Jon Persson
1761-06-10 Anders Eriksson  Sannerby
1761-06-14 Anders Eriksson
1761-06-17 Jon Andersson  Rävsnäs
1761-06-21 Jon Andersson
1761-08-16 Brita Henriksdotter  Långviken
1761-08-20 Brita Henriksdotter
1761-09-13 Erik Olofsson  Brosätter
1761-09-20 Erik Olofsson
1761-10-19 Maria Nilsdotter  Brostugan
1761-10-25 Maria Nilsdotter
1761-10-31 Nils Eriksson  Stora Hökmora
1761-10-31 Olof Nilsson  Lilla Hökmora
1761-11-08 Nils Eriksson
1761-11-08 Olof Nilsson
1761-11-17 Nils Bengtsson  Malsna
1761-11-17 Per Persson  Folksunds ryttarhåll
1761-11-18 Anna Lena Andersdotter  Klockargården
1761-11-22 Anna Lena Andersdotter
1761-11-22 Nils Bengtsson
1761-11-22 Per Persson
1761-11-26 Brita Jonsdotter  Vibyholm
1761-11-29 Maria Andersdotter  Sibro kvarn
1761-11-29 Nils Jonsson  Brosätter
1761-11-30 Brita Jonsdotter
1761-12-01 Kerstin Månsdotter  Mälby
1761-12-03 Olof Persson  Folksundstugan
1761-12-06 Erik Olofsson  Sibro kvarn
1761-12-06 Maria Andersdotter
1761-12-06 Nils Jonsson
1761-12-08 Anders Olofsson  Sibro kvarn
1761-12-13 Kerstin Månsdotter
1761-12-13 Olof Persson
1761-12-20 Anders Olofsson
1761-12-20 Erik Olofsson
1761-12-21 Kerstin Jansdotter  Sandstugan
1761-12-28 Kerstin Jansdotter
1762-01-02 Erik Persson  Näsby
1762-01-06 Erik Persson
1762-01-13 Karin Larsdotter  Brosätter
1762-01-24 Nils Nilsson  Kallvik
1762-01-25 Karin Eriksdotter  Simora
1762-01-26 Anders Eriksson  Kallvik
1762-01-31 Anders Eriksson
1762-01-31 Nils Nilsson
1762-02-15 Jonas Jonsson  Simora
1762-02-16 Anders Andersson  Månad
1762-02-21 Anders Andersson
1762-02-21 Jonas Jonsson
1762-03-03 Lars Olofsson  Udden
1762-03-05 Per Olofsson  Simora
1762-03-07 Lars Olofsson
1762-03-07 Per Olofsson
1762-03-23 Karin Eriksdotter  Njushammarstugan
1762-03-28 Karin Eriksdotter
1762-05-01 Jonas Jonsson  Simora
1762-05-06 Brita Jonsdotter  Misstorp
1762-05-09 Jonas Jonsson
1762-05-16 Brita Jonsdotter
1762-05-23 Jon Jonsson  Lennmyrstugan
1762-05-31 Jon Jonsson
1762-07-31 Erik Persson  Fattighuset
1762-08-.. (dödfödd flicka) Andersdotter  Sannerby
1762-08-03 Erik Persson
1762-08-18 (dödfödd flicka) Andersdotter
1762-08-21 Erik Olofsson  Vänstrand
1762-08-29 Erik Olofsson
1762-09-16 Karin Jansdotter  Dammstugan
1762-09-19 Karin Jansdotter
1762-10-12 Anna Eriksdotter  Murtorp
1762-10-17 Anna Eriksdotter
1762-10-22 Kristina Jakobsdotter  Kockhem
1762-10-28 Kristina Jakobsdotter
1762-12-05 Jonas Falk  Sporrkullen
1762-12-12 Jonas Falk
1762-12-30 Maria Eriksdotter  Hallbro
1763-01-07 Olof Olofsson  Ängstugan
1763-01-09 Maria Eriksdotter
1763-01-09 Olof Olofsson
1763-01-23 Jonas Nilsson  Fågelberg
1763-01-28 Brita Larsdotter  Vibyholm
1763-01-30 Jonas Nilsson
1763-02-06 Brita Larsdotter
1763-03-.. (dödfödd pojke) Hulting  Finsta
1763-03-23 (dödfödd pojke) Hulting
1763-05-12 Jon Jonsson  Skyttorp
1763-05-15 Jon Jonsson
1763-05-18 Kerstin Matsdotter  Palstorp
1763-05-23 Brita Ingvaldsdotter  Fattighuset
1763-05-23 Kerstin Matsdotter
1763-05-29 Brita Ingvaldsdotter
1763-06-07 Kerstin Nilsdotter  Matsalöten
1763-06-11 Lars Larsson  Brosätter
1763-06-12 Karin Jonsdotter  <ortsang. saknas>
1763-06-12 Kerstin Nilsdotter
1763-06-14 Karin Jonsdotter
1763-06-17 Lars Larsson
1763-07-.. Nils Jönsson  Norrtorp
1763-07-29 Anna Jönsdotter  Misstorp
1763-07-31 Anna Jönsdotter
1763-10-24 Elisabet Jonsdotter  Simora
1763-10-25 Brita Hansdotter  Njushammarstugan
1763-10-28 Brita Hansdotter
1763-10-30 Elisabet Jonsdotter
1763-11-23 Lars Larsson Sandberg  <ortsang. saknas>
1763-11-27 Lars Larsson Sandberg
1764-01-08 Anders Persson  Gnesund
1764-01-11 Lars Andersson Landin  Brink
1764-01-15 Anders Persson
1764-01-15 Lars Andersson Landin
1764-01-25 Jonas Jönsson  Sörby
1764-01-29 Jonas Jönsson
1764-04-17 Brita Gabrielsdotter  Simora
1764-04-23 Brita Gabrielsdotter
1764-09-15 Johan Andersson Ram  <ortsang. saknas>
1764-09-15 Jöns Jönsson  Sannerby
1764-09-23 Johan Andersson Ram
1764-09-23 Jöns Jönsson
1764-10-10 Nils Eriksson  Långviken
1764-10-14 Nils Eriksson
1764-11-11 Karin Eriksdotter  Sibro kvarn
1764-11-18 Jonas Andersson  Björnkulla
1764-11-25 Jonas Andersson
1764-11-25 Karin Eriksdotter
1764-12-20 Karin Jonsdotter  Löten
1764-12-28 Karin Jonsdotter
1765-01-05 Karin Andersdotter  Hallbro
1765-01-09 Per Åblad  Malsna
1765-01-11 Anna Andersdotter  Fattighuset
1765-01-13 Karin Andersdotter
1765-01-18 Anna Nilsdotter  Fattighuset
1765-01-20 Anna Andersdotter
1765-01-20 Per Åblad
1765-01-25 Anna Nilsdotter
1765-02-10 Anna Jonsdotter  Stavhällen
1765-02-12 Bengt Nils Nilsson Rehnström  <ortsang. saknas>
1765-02-17 Anders Andersson  Malsna
1765-02-24 Anders Andersson
1765-02-24 Karin Larsdotter  Bengtsbol
1765-03-20 Anders Öjermark  <ortsang. saknas>
1765-03-31 Anders Öjermark
1765-03-31 Bengt Nils Nilsson Rehnström
1765-05-28 Ingeborg Eriksdotter  Fattighuset
1765-06-02 Erik Persson  Matsalöten
1765-06-02 Ingeborg Eriksdotter
1765-06-09 Per Persson  Fjällstorp
1765-06-16 Brita Eriksdotter  Udden
1765-06-21 Beata Charlotta Stjerncrona  <ortsang. saknas>
1765-07-04 Beata Charlotta Stjerncrona
1765-07-25 Anna Andersdotter  Brosätter
1765-07-28 Per Persson  Långviken
1765-08-20 Karin Larsdotter  Bengtsbol
1765-09-01 Karin Larsdotter
1765-09-01 Karin Olofsdotter  Fågelberg
1765-10-13 Henrik Henriksson  Lerviken
1765-10-13 Jon Nilsson  Gnesund
1765-10-18 Lars Nilsson  Sörby
1765-10-20 Henrik Henriksson
1765-10-20 Lars Nilsson
1765-10-29 Anna Nilsdotter  Sågstugan
1765-11-03 Anna Nilsdotter
1765-11-16 Olof Persson  Simora
1765-11-24 Olof Persson
1765-12-22 Karin Olofsdotter  Simora
1765-12-29 Karin Olofsdotter
1765-12-30 Anna Larsdotter  Gökshult
1766-01-05 Anna Larsdotter
1766-01-08 Maria Jönsdotter  Sibro
1766-01-10 Per Andersson  Sannerby
1766-01-12 Erik Eriksson  Gökshult
1766-01-19 Anders Karlsson  Sörbystugan
1766-01-19 Erik Eriksson
1766-01-19 Maria Jönsdotter
1766-01-26 Anders Karlsson
1766-01-26 Per Andersson
1766-02-13 Karin Larsdotter  Sågen
1766-02-21 Olof Olofsson  Plogstugan
1766-02-23 Karin Larsdotter
1766-03-02 Olof Olofsson
1766-03-30 Karin Henriksdotter  Simoragölet
1766-04-06 Karin Henriksdotter
1766-04-25 Nils Nilsson  Sågstugan
1766-04-28 Karin Andersdotter  Vänstrand
1766-04-29 Brita Nilsdotter  Skyttorp
1766-04-29 Kristina Andersdotter  Hallbrotorp
1766-05-04 Brita Nilsdotter
1766-05-04 Kristina Andersdotter
1766-05-04 Nils Nilsson
1766-05-19 Karin Andersdotter
1766-05-19 Karin Eriksdotter  Näsby
1766-05-23 Kerstin Karlsdotter  Stora Hökmora
1766-05-24 Anders Andersson  Hallbro
1766-05-25 Karin Eriksdotter
1766-05-26 Nils Persson  Sannerby
1766-05-27 Kerstin Olofsdotter  Dalstorp
1766-05-29 Maria Jönsdotter  Lilla Hökmora
1766-05-30 Anders Andersson
1766-05-30 Kerstin Karlsdotter
1766-05-30 Maria Jönsdotter
1766-06-01 Kerstin Olofsdotter
1766-06-01 Nils Persson
1766-06-04 Kerstin Jansdotter  Sörby
1766-06-05 Per Jonsson  Bergtorp
1766-06-08 Kerstin Jansdotter
1766-06-09 Jonas Andersson  Kockhem
1766-06-09 Per Andersson  Östra Tuvekärr
1766-06-15 Per Jonsson
1766-06-17 Kerstin Olofsdotter  Gnesunds nedergård (nr 2)
1766-06-22 Kerstin Olofsdotter
1766-06-26 Anders Persson  Östra Tuvekärr
1766-06-29 Anders Persson
1766-06-29 Kerstin Nilsdotter  Sannerby
1766-07-02 Kerstin Nilsdotter
1766-08-02 Maria Eriksdotter  Skälby
1766-08-10 Maria Eriksdotter
1766-08-28 Brita Jakobsdotter  Kockhem
1766-08-31 Brita Jakobsdotter
1766-09-10 Nils Eriksson  Nybygget
1766-09-13 Nils Eriksson
1766-09-15 Jonas Andersson
1766-09-15 Per Andersson
1766-09-19 Karin Persdotter  Fjällstorp
1766-09-26 Jonas Jonsson  Stavhällen
1766-09-28 Karin Persdotter
1766-10-01 Brita Larsdotter  Brosätter
1766-10-05 Brita Larsdotter
1766-10-05 Jonas Jonsson
1766-11-16 Jonas Gabrielsson  Skyttorp
1766-11-21 Erik Persson  Gökshult
1766-11-23 Jonas Gabrielsson
1766-11-30 Erik Persson
1766-12-03 Per Persson  Ökentorp
1766-12-07 Per Persson
1766-12-10 Nils Jonsson Snaggman  Skälby
1766-12-21 Nils Jonsson Snaggman
1767-02-04 Brita Jansdotter  Buddetorp
1767-02-04 Olof Olofsson  Löten
1767-02-15 Brita Jansdotter
1767-02-15 Olof Olofsson
1767-04-01 Hedvig Benedikta Rehnström  <ortsang. saknas>
1767-08-02 (dödfödd pojke) Persson  Långviken
1767-09-25 Jöns Jönsson  Lilla Hökmora
1767-09-27 Jöns Jönsson
1768-01-15 Maria Olofsdotter  Hallbro
1768-01-17 Maria Olofsdotter
1768-02-28 Jöns Eriksson  Mälby
1768-03-01 Jonas Larsson  Hummeltorp
1768-03-01 Nils Nilsson  Fiskartorp
1768-03-03 Karl Larsson  Hummeltorp
1768-03-06 Jonas Larsson
1768-03-06 Jöns Eriksson
1768-03-06 Karl Larsson
1768-03-06 Nils Nilsson
1768-03-10 Erik Söderberg  Sibro kvarn
1768-03-16 Olof Olofsson Ryttberg  Folksunds ryttarhåll
1768-03-20 Erik Söderberg
1768-03-20 Olof Olofsson Ryttberg
1768-04-15 Olof Olofsson  Månstorp
1768-04-22 Lars Larsson  Brosätter
1768-04-24 Lars Larsson
1768-04-24 Olof Olofsson
1768-05-20 Kerstin Olofsdotter  Njushammarstugan
1768-05-25 Kerstin Olofsdotter
1768-05-28 Anna Olofsdotter  Njushammar
1768-06-03 Anna Olofsdotter
1768-07-21 Jöns Andersson  Sannerby
1768-07-24 Jöns Andersson
1768-08-24 Nils Larsson  Sannerby
1768-08-28 Nils Larsson
1768-09-05 Anders Jönsson  Sannerby
1768-09-05 Brita Eriksdotter  Rävsnäs
1768-09-11 Anders Jönsson
1768-09-13 Brita Eriksdotter
1768-10-02 Nils Jönsson  Norrtorp
1768-10-09 Nils Jönsson
1769-01-07 Lars Nilsson  Skyttorp
1769-01-08 Lars Nilsson
1769-02-02 Karin Persdotter  Källstugan
1769-02-05 Karin Persdotter
1769-03-25 Anna Persdotter  Bengtsbol
1769-03-31 Anna Larsdotter  Sannerby
1769-04-02 Anna Larsdotter
1769-04-14 Nils Eriksson  Hammarstugan
1769-04-16 Nils Eriksson
1769-05-03 Per Jönsson  <ortsang. saknas>
1769-05-07 Per Jönsson
1769-05-15 Lars Larsson  Brosätter
1769-05-21 Lars Larsson
1769-05-28 Anna Andersdotter  Brostugan
1769-06-04 Anna Andersdotter
1769-06-13 Jonas Öman  Vibyholm
1769-07-26 Lars Jansson Forsman  Matsalöten
1769-09-14 Maria Andersdotter  Brink
1769-09-17 Maria Andersdotter
1770-01-13 Karin Charlotta   <ortsang. saknas>
1770-01-21 Karin Charlotta 
1770-02-09 Karin Jonsdotter  Stora Hökmora
1770-02-11 Karin Jonsdotter
1770-03-13 Anna Olofsdotter  Stavhällen
1770-03-18 Anna Olofsdotter
1770-04-04 Brita Nilsdotter  <ortsang. saknas>
1770-04-08 Brita Nilsdotter
1770-04-21 Jonas Olofsson  Finstastugan
1770-04-29 Jonas Olofsson
1770-05-18 Erik Fredrik   Gnesunds övergård (nr 1)
1770-05-24 Erik Fredrik 
1770-10-02 (dödfött barn)   Finsta
1770-10-04 (dödfött barn) 
1770-11-20 Per Eriksson  Korpstugan
1770-11-25 Per Eriksson
1771-02-06 Erik Jönsson  Mälby
1771-02-16 Anna Jönsdotter  Skälby
1771-02-17 Erik Jönsson
1771-02-20 Olof Larsson  Vibyholm
1771-02-24 Anna Jönsdotter
1771-02-24 Nils Persson  Mälby
1771-02-24 Olof Larsson
1771-03-03 Nils Persson
1771-03-05 Johan Månsson  Fattighuset
1771-03-08 Olof Larsson  Hummeltorp
1771-03-10 Johan Månsson
1771-03-17 Olof Larsson
1771-03-23 Anna Eriksdotter  Ökentorp
1771-04-02 Anna Eriksdotter
1771-05-26 Kristina Larsdotter  Gnesund
1771-06-02 Kristina Larsdotter
1771-07-05 Kerstin Persdotter  Vibyholm
1771-07-07 Kerstin Persdotter
1771-07-08 Erik Sannerman  Palstorp
1771-07-14 Erik Sannerman
1771-08-14 Erik Persson  Näsby
1771-08-21 Brita Jönsdotter  Misstorp
1771-08-25 Brita Jönsdotter
1771-11-26 Erik Eriksson  Gnesund
1771-12-01 Erik Eriksson
1771-12-13 Maria Jonsdotter  Korpdal
1771-12-15 Maria Jonsdotter
1772-01-06 Elisabet Jönsdotter  Björnmossen
1772-01-12 Elisabet Jönsdotter
1772-02-02 Fredrik Malmström  <ortsang. saknas>
1772-02-09 Fredrik Malmström
1772-02-20 Anna Stefansdotter  Murtorp
1772-02-23 Anna Stefansdotter
1772-02-27 Jöns Malmström  Stäringe
1772-03-06 Lars Persson  Murtorp
1772-03-15 Jöns Malmström
1772-03-15 Lars Persson
1772-03-20 Jonas Andersson  Björnkulla
1772-03-25 Jonas Andersson
1772-03-31 Sigrid Nilsdotter  Finsta ryttarhåll
1772-04-05 Sigrid Nilsdotter
1772-06-30 Maria Karlsdotter  Sörby
1772-07-05 Maria Karlsdotter
1772-08-12 Erik Olofsson  Gnesund
1772-08-13 Kerstin Eriksdotter  Fattighuset
1772-08-16 Erik Olofsson
1772-08-16 Kerstin Eriksdotter
1772-08-19 Maria Nilsdotter  Norrtorp
1772-08-20 Maria Olofsdotter  Fågelberg
1772-08-23 Maria Nilsdotter
1772-08-23 Maria Olofsdotter
1772-09-11 Lars Jonsson  Simora
1772-09-13 Lars Jonsson
1772-09-19 Erik Olofsson  Hammarstugan
1772-09-21 Erik Olofsson
1772-10-03 Anna Andersdotter  Njushammar
1772-10-06 Anders Persson Årlander  Brostugan
1772-10-11 Anders Persson Årlander
1772-10-17 Anna Andersdotter
1772-10-30 Olof Olofsson  Nybygget
1772-11-01 Olof Olofsson
1772-11-13 Lars Persson  Kiviken
1772-11-18 Anders Ludvig   Oxbrostugan
1772-11-18 Ulrika Lindgren  Stockbäcken
1772-11-20 Per Nilsson  Sörbystugan
1772-11-22 Anders Ludvig 
1772-11-22 Lars Persson
1772-11-22 Ulrika Lindgren
1772-11-25 Anna Jonsdotter  Folksunds ryttarhåll
1772-11-29 Anna Jonsdotter
1772-11-29 Per Nilsson
1772-12-04 Brita Larsdotter  Brosätter
1772-12-06 Anders Månsson  Hammarstugan
1772-12-13 Anders Månsson
1772-12-13 Brita Larsdotter
1772-12-13 Maria Eriksdotter  Rävsnäs
1772-12-16 Maria Jönsdotter  Sibro kvarn
1772-12-20 Maria Eriksdotter
1772-12-21 Olof Andersson  Folksunds ryttarhåll
1772-12-24 Anna Hansdotter  Nystugan
1772-12-27 Maria Jönsdotter
1772-12-27 Olof Andersson
1772-12-28 Anna Hansdotter
1773-01-03 Kristina Olofsdotter  Sörby
1773-01-06 Katarina Persdotter  Skyttorp
1773-01-10 Anna Persdotter  Ökentorp
1773-01-10 Kristina Olofsdotter
1773-01-17 Anna Persdotter
1773-01-17 Katarina Persdotter
1773-02-02 Maria Andersdotter  Simora
1773-02-08 Jan Jönsson  Misstorp
1773-02-14 Jan Jönsson
1773-02-14 Karin Eriksdotter  Sågstugan
1773-02-14 Maria Andersdotter
1773-02-19 Olof Kulblom  Hammarstugan
1773-02-21 Karin Eriksdotter
1773-02-21 Margareta Olofsdotter  Simora
1773-02-23 Beata Kristina Göransdotter  Stäringe tegelbruk
1773-02-23 Brita Nilsdotter  Hammarstugan
1773-02-28 Beata Kristina Göransdotter
1773-02-28 Brita Nilsdotter
1773-02-28 Margareta Olofsdotter
1773-02-28 Olof Kulblom
1773-03-05 Erik Larsson  Brosätter
1773-03-07 Erik Larsson
1773-03-09 Erik Johansson  Äng
1773-03-11 Lok? Jon Jonsson  Vibyholm
1773-03-14 Erik Johansson
1773-03-14 Lok? Jon Jonsson
1773-03-16 Brita Andersdotter  Björnmossen
1773-03-21 Brita Andersdotter
1773-03-21 Kerstin Eriksdotter  Finstastugan
1773-03-25 Kerstin Eriksdotter
1773-04-.. Lars Larsson  Hummeltorp
1773-04-01 Lars Nilsson  Gnesund
1773-04-04 Lars Nilsson
1773-04-11 Lars Larsson  Hummeltorp
1773-04-16 Sven Larsson  Njushammar
1773-04-20 Lars Larsson  Gnesund
1773-04-25 Lars Larsson
1773-04-25 Sven Larsson
1773-04-27 Katarina Göransdotter Prytz Kreuz  Mossen
1773-05-03 Katarina Göransdotter Prytz Kreuz
1773-05-20 Brita Olofsdotter  Mörtstugan
1773-05-27 Brita Olofsdotter
1773-06-06 Marit Persdotter  Månad
1773-06-08 Anders Andersson  <ortsang. saknas>
1773-06-10 Kristina Andersdotter  Björnkulla
1773-06-13 Anders Andersson
1773-06-13 Marit Persdotter
1773-06-15 Kristina Andersdotter
1773-08-21 Kristina Jonsdotter  Stavhällen
1773-08-27 Per Olofsson  Vibyholm
1773-08-28 Nils Nilsson  Simorastugan
1773-08-29 Kristina Jonsdotter
1773-08-29 Per Olofsson
1773-09-06 Nils Nilsson
1773-10-30 Olof Jonsson  Ökentorp
1773-11-07 Olof Jonsson
1773-12-15 Anna Nilsdotter  Fjällstorp
1773-12-18 Per Olofsson  Fågelberg
1773-12-19 Anna Nilsdotter
1773-12-19 Per Olofsson
1774-01-01 Per Andersson  Folksunds ryttarhåll
1774-01-05 Karin Nilsdotter  Sporrkullen
1774-01-06 Per Andersson
1774-01-09 Karin Nilsdotter
1774-01-11 Erik Andersson  Brosätter
1774-01-15 Kristina Olofsdotter  Misstorp
1774-01-19 Nils Jonsson  Ökentorp
1774-01-23 Erik Andersson
1774-01-23 Kristina Olofsdotter
1774-01-30 Nils Jonsson
1774-04-21 Margareta Nilsdotter  Månad
1774-05-01 Margareta Nilsdotter
1774-05-02 Lars Larsson  <ortsang. saknas>
1774-05-08 Lars Larsson
1774-05-11 Maria Nilsdotter  Fattighuset
1774-05-15 Maria Nilsdotter
1774-05-20 Kerstin Andersdotter  Gnesund
1774-05-29 Kerstin Andersdotter
1774-05-31 Anders Olofsson  Månstorp
1774-06-05 Anders Olofsson
1774-06-24 Brita Eriksdotter  Vänstrand
1774-06-26 Brita Eriksdotter
1774-07-07 Karin Olofsdotter  Långviken
1774-07-10 Karin Olofsdotter
1774-07-21 Anders Larsson  Gnesund
1774-07-24 Anders Larsson
1774-11-29 Brita Nilsdotter  Lilla Hökmora
1774-12-04 Brita Nilsdotter
1774-12-24 Johan Andersson Fisk  <ortsang. saknas>
1774-12-29 Anders Wittman  Brink
1774-12-31 (dödfödd pojke) Jansson  Ektorp
1775-01-01 Johan Andersson Fisk
1775-01-03 Karin Jonsdotter  Näset
1775-01-04 Anna Larsdotter  Grindstugan
1775-01-06 (dödfödd pojke) Jansson
1775-01-06 Anders Wittman
1775-01-08 Anna Larsdotter
1775-01-08 Karin Jonsdotter
1775-01-28 Sofia Magdalena Tafström  Löten
1775-01-29 Sofia Magdalena Tafström
1775-02-15 Karl Jonas Reberen  Stäringe
1775-02-19 Karl Jonas Reberen
1775-02-23 Jonas Jönsson  Misstorp
1775-02-25 Jonas Jönsson
1775-03-01 Brita Kristina Olofsdotter  Vibyholm
1775-03-03 Karl Olof Henriksson  Brostugan
1775-03-05 Brita Kristina Olofsdotter
1775-03-05 Karl Olof Henriksson
1775-03-14 Nils Olofsson  Fågelberg
1775-03-17 Nils Olofsson
1775-03-21 Elisabet Jönsdotter  <ortsang. saknas>
1775-03-25 Elisabet Jönsdotter
1775-03-29 Karin Andersdotter  Sannerby
1775-04-02 Karin Andersdotter
1775-05-02 Karl Gabriel Olofsson  Fågelberg
1775-05-07 Karl Gabriel Olofsson
1775-06-11 Nils Jonsson  Fiskartorp
1775-06-17 Nils Jonsson
1775-06-28 Kerstin Eriksdotter  Mörtstugan
1775-07-02 Kerstin Eriksdotter
1775-07-23 Katarina Nilsdotter  Näset
1775-08-03 Maria Nilsdotter  Sörby
1775-08-13 Maria Nilsdotter
1775-10-03 Olof Olofsson  Månad
1775-10-08 Olof Olofsson
1775-10-11 Johan Olofsson  Månad
1775-10-14 Brita Larsdotter  Brosätter
1775-10-15 Brita Elisabet Wikman  <ortsang. saknas>
1775-10-15 Johan Olofsson
1775-10-20 Brita Elisabet Wikman
1775-10-22 Brita Larsdotter
1775-11-07 Erik Eriksson  Rävsnäs
1775-11-10 Anders Jönsson  Norrtorp
1775-11-12 Anders Jönsson
1775-11-22 Erik Eriksson
1776-01-09 Maria Jönsdotter  Brostugan
1776-01-14 Maria Jönsdotter
1776-02-13 Erik Persson  Stora Hökmora
1776-02-18 Erik Persson
1776-06-03 Brita Andersdotter  Älgberga
1776-06-09 Brita Andersdotter
1776-06-23 Anna Andersdotter  Hagstugan
1776-06-26 Anna Andersdotter
1776-07-21 Kerstin Persdotter  Hagstugan
1776-08-20 Olof Eriksson  Herrgölet
1776-08-24 Karin Andersdotter  Ängstugan
1776-08-25 Olof Eriksson
1776-08-27 Karin Andersdotter
1776-09-24 Erik Jonsson  <ortsang. saknas>
1776-09-27 Erik Jonsson
1776-12-04 Karin Persdotter  Fattighuset
1776-12-08 Karin Persdotter
1776-12-22 Kerstin Andersdotter  Fattighuset
1776-12-25 (dödfödd pojke) Jönsson  Sannerby
1776-12-29 (dödfödd pojke) Jönsson  Sannerby
1776-12-29 Kerstin Andersdotter
1777 Karin Olofsdotter  Årdala (D)
1777-02-21 Nils Jonsson  Simora
1777-02-23 Beata Larsdotter Julberg  Vibyholm
1777-03-02 Beata Larsdotter Julberg
1777-03-02 Nils Jonsson
1777-03-07 Helena Kristina Billström  Nybygget
1777-03-16 Helena Kristina Billström
1777-04-02 Anna Andersdotter  Lerviken
1777-04-05 Erik Åkerström  Vibyholm
1777-04-06 Anna Andersdotter
1777-04-13 Erik Åkerström
1777-04-18 Sara Linde  Oxbrostugan
1777-04-23 Anna Andersdotter  Sibro kvarn
1777-04-27 Anna Andersdotter
1777-04-27 Sara Linde
1777-05-17 Lars Larsson  Sannerby
1777-05-25 Lars Larsson
1777-10-09 Erik Eriksson Söderberg  Sibro kvarn
1777-10-16 Erik Eriksson Söderberg
1777-10-29 Kristina Olofsdotter  Fågelberg
1777-11-10 Jonas Larsson  Gnesunds nedergård (nr 2)
1777-11-16 Jonas Larsson
1777-12-06 (dödfödd flicka) Eriksdotter  Sågen
1777-12-07 (dödfödd flicka) Eriksdotter
1777-12-27 Nils Andersson  Hallbrotorp
1778-01-01 Nils Andersson
1778-01-08 Nils Larsson  Sannerby
1778-01-16 Kerstin Andersdotter  Björnmossen
1778-01-18 Brita (Per) Olofsdotter  Stavhällen
1778-01-25 Brita (Per) Olofsdotter
1778-01-25 Kerstin Andersdotter
1778-01-?? Nils Larsson
1778-02-16 Klas Tylander  Sibro
1778-02-24 Klas Tylander
1778-03-22 Jöns Persson  Sannerby
1778-03-29 Jöns Persson
1778-04-30 Anders Larsson  Sannerby
1778-05-03 Anders Larsson
1778-05-23 Nils Mårtensson  Näset
1778-05-28 Nils Mårtensson
1778-06-03 Anders Jönsson  Sannerby
1778-06-08 Anders Jönsson
1778-07-01 Karin Persdotter  Stockbäcken
1778-07-05 Karin Persdotter
1778-08-20 Margareta Johansdotter  Misstorp
1778-08-22 Anna Olofsdotter  Fattighuset
1778-08-23 Margareta Johansdotter
1778-08-25 Nils Dahlbom  Malsna
1778-08-30 Anna Olofsdotter
1778-08-30 Nils Dahlbom
1778-08-30 Nils Larsson  Älgberga
1778-09-06 Nils Larsson
1778-09-08 Katarina Johansdotter  Gnesunds nedergård (nr 2)
1778-09-13 Katarina Johansdotter
1778-09-13 Olof Karlsson  Finstatorp
1778-09-18 Katarina Sofia Rehnström  Kockhem
1778-09-20 Karl Karlsson  Finstatorp
1778-09-20 Olof Karlsson
1778-09-23 Karl Karlsson
1778-09-24 Katarina Sofia Rehnström
1778-09-29 Per Bengtsson  Sågtorp
1778-10-04 Per Bengtsson
1778-12-28 Kristina Eriksdotter  <ortsang. saknas>
1778-12-31 (dödfödd flicka) Eriksdotter  Bengtsbol
1779-01-03 (dödfödd flicka) Eriksdotter
1779-01-03 Kristina Eriksdotter
1779-01-09 Anna Karlsdotter  Bengtsbol
1779-01-17 Anna Karlsdotter
1779-01-22 Olof Andersson  Grindstugan
1779-01-31 Olof Andersson
1779-03-26 Valborg Nilsdotter  Skälby
1779-04-03 Valborg Nilsdotter
1779-04-23 Olof Andersson  Skälby
1779-04-26 Hedvig Åkerberg Forsstrand  Mossen
1779-04-27 Jonas Nilsson  Skälby
1779-04-30 Olof Andersson  Skälby
1779-05-03 Olof Andersson
1779-05-05 Jonas Persson  Finsta
1779-05-06 Anders Olofsson  Skälby
1779-05-06 Olof Andersson
1779-05-08 Jonas Nilsson
1779-05-09 Anders Olofsson
1779-05-09 Jonas Persson
1779-05-14 Kristina Jonsdotter  Sågstugan
1779-05-24 Kristina Jonsdotter
1779-06-04 Anna Kristina Persdotter  Sörby mellangård
1779-06-05 Karin Jonsdotter  Hagstugan
1779-06-06 Ingrid Eriksdotter  Fattighuset
1779-06-09 Ingrid Eriksdotter
1779-06-13 Karin Jonsdotter
1779-06-18 Anna Kristina Persdotter
1779-08-01 Johan Gustav   Oxbrostugan
1779-08-07 Kristina Eriksdotter  Lerviken
1779-08-08 Johan Gustav 
1779-08-12 Kristina Eriksdotter
1779-08-20 Anders Åhrberg  Bostorp
1779-08-22 Anders Åhrberg
1779-08-28 Per Larsson  Sörby mellangård
1779-08-30 Per Larsson
1779-08-30 Per Larsson  Brosätter
1779-08-31 Johanna Jonsdotter  Kråkskogen
1779-09-01 Erik Larsson  Brosätter
1779-09-02 Erik Larsson
1779-09-02 Per Larsson
1779-09-06 Johanna Jonsdotter
1779-09-18 Nils Larsson  Misstorp
1779-09-22 Brita Jönsdotter  Fattighuset
1779-09-26 Brita Jönsdotter
1779-09-26 Nils Larsson
1779-10-18 Anna Nilsdotter  Fågelberg
1779-10-24 Anna Nilsdotter
1779-11-02 Kristina Olofsdotter
1779-11-27 Olof Persson Sandberg  <ortsang. saknas>
1779-12-06 Karin Larsdotter  Sandstugan
1779-12-06 Olof Persson Sandberg
1779-12-12 Karin Larsdotter
1779-12-16 Katarina Ekorn  Brostugan
1779-12-31 Per Mårtensson  Björnmossen
1780-01-06 Erik Öman  Vibyholm
1780-01-06 Per Mårtensson
1780-01-09 Erik Öman
1780-02-03 Maria Elisabet Eriksdotter  Palstorp
1780-02-06 Jonas Andersson  Löten
1780-02-06 Maria Elisabet Eriksdotter
1780-02-10 Anna Karlsdotter  Sannerby
1780-02-13 Anna Karlsdotter
1780-02-13 Jonas Andersson
1780-02-16 Nils Olofsson  Njushammarstugan
1780-02-20 Nils Olofsson
1780-03-03 Anders Andersson  Bergtorp
1780-03-11 Anna Larsdotter  Sannerby
1780-03-12 Anders Andersson
1780-03-18 Anna Larsdotter
1780-03-26 Nils Nilsson  Buddetorp
1780-04-02 Nils Nilsson
1780-04-10 Kristina Olofsdotter  Källstugan
1780-04-15 Anna Jonsdotter  Stavhällen
1780-04-16 Kristina Olofsdotter
1780-04-23 Anna Jonsdotter
1780-04-29 Karin Nilsdotter  Simora
1780-05-05 Karin Nilsdotter
1780-05-25 Kristina   <ortsang. saknas>
1780-05-28 Kristina 
1780-07-30 Olof Nilsson  Finstastugan
1780-08-01 Olof Nilsson
1780-08-14 Erik Olofsson  Hallbro
1780-08-17 Erik Olofsson
1780-08-17 Johanna Tylander  Sibro
1780-08-20 Johanna Tylander
1780-08-25 Jöns Jönsson  Sannerby
1780-08-26 Anders Andersson  Sannerby
1780-08-27 Anders Andersson
1780-08-27 Jöns Jönsson
1780-08-28 Anna Eva Hägerström  Oxbrostugan
1780-09-01 Anna Eva Hägerström
1780-09-06 Maria Jonsdotter  Gnesund
1780-09-10 Maria Jonsdotter
1780-10-19 Ingeborg Jonsdotter  Fågelberg
1780-10-22 Ingeborg Jonsdotter
1780-11-18 Kristina Andersdotter  <ortsang. saknas>
1780-11-26 Kristina Andersdotter
1780-12-05 Nils Andersson  Löten
1780-12-10 Nils Andersson
1781-01-17 (dödfött barn)   Hammarstugan
1781-01-21 (dödfött barn) 
1781-02-12 Erik Eriksson Nordgren  <ortsang. saknas>
1781-02-18 Erik Eriksson Nordgren
1781-03-16 Beata Katarina Larsdotter  Gröndal
1781-03-18 Beata Katarina Larsdotter
1781-04-12 Katarina Persdotter  Gökshult
1781-04-16 Katarina Persdotter
1781-08-19 Anna Andersdotter  Björnkulla
1781-08-26 Anna Andersdotter
1781-11-09 Anders Larsson  Hagstugan
1781-11-18 Anders Larsson
1781-12-04 Nils Nilsson  Björnkulla
1781-12-09 Nils Nilsson
1781-12-25 Nils Matsson Östman  Dammstugan
1781-12-30 Nils Matsson Östman
1782-03-10 Lars Larsson Gröndal  Otahiti
1782-03-17 Lars Larsson Gröndal
1782-04-21 Anders Persson  Skälby
1782-04-24 Lars Larsson  Gnesund
1782-04-24 Olof Olofsson  Månad
1782-04-28 Anders Persson
1782-04-28 Lars Larsson
1782-04-28 Olof Olofsson
1782-05-30 Katarina Eriksdotter  Finstatorp
1782-06-01 Katarina Eriksdotter
1782-06-26 Per Nilsson  Simorastugan
1782-06-30 Per Nilsson
1782-08-08 Jonas Jonsson  Kråkskogen
1782-08-11 Jonas Jonsson
1782-09-01 Karl Abraham Olofsson  Nybygget
1782-09-08 Karl Abraham Olofsson
1782-09-21 Per Eriksson  Stora Hökmora
1782-09-29 Per Eriksson
1782-11-18 Karin Andersdotter  Björnkulla
1782-11-24 Karin Andersdotter
1782-12-02 Anders Larsson  Ektorp
1782-12-08 Anders Larsson
1782-12-20 Lars Andersson  Gröndal
1782-12-26 Lars Andersson
1782-12-27 Erik Eriksson  Tuvekärr
1783-01-01 Erik Eriksson
1783-01-13 Brita Jonsdotter  Gnesund
1783-01-16 Kerstin Karlsdotter  <ortsang. saknas>
1783-01-17 Kerstin Jönsdotter  Kiviken
1783-01-19 Brita Jonsdotter
1783-01-19 Kerstin Karlsdotter
1783-01-26 Kerstin Jönsdotter
1783-02-08 Per Nilsson  Kallvik
1783-02-16 Per Nilsson
1783-03-08 Nils Andersson  Brosätter
1783-03-14 Kristina Andersdotter  Njushammar
1783-03-16 Anna Persdotter  Simora
1783-03-16 Nils Andersson
1783-03-23 Anna Persdotter
1783-03-23 Kristina Andersdotter
1783-05-11 Karin Nilsdotter  Björnkulla
1783-05-15 Kristina Nilsdotter  Hallbrotorp
1783-05-18 Karin Nilsdotter
1783-05-18 Kristina Nilsdotter
1783-06-15 Anders Olofsson  Fågelberg
1783-06-20 Anders Olofsson
1783-07-14 Maria Andersdotter  Skälby
1783-07-17 Maria Andersdotter
1783-07-22 Brita Gustava Billström  Nybygget
1783-07-25 Brita Gustava Billström
1783-07-30 Anna Nilsdotter  Finstastugan
1783-08-03 Anna Nilsdotter
1783-09-26 Erik Nilsson  Simora
1783-10-05 Erik Nilsson
1783-10-14 (dödfödd pojke)   <ortsang. saknas>
1783-10-15 (dödfödd pojke) 
1783-10-27 Per Larsson  Sannerby
1783-11-02 Per Larsson
1783-11-08 Anders Petter   Finsta
1783-11-08 Karin Persdotter  Korshäll
1783-11-16 Anders Petter 
1783-11-16 Karin Persdotter
1784-02-07 Sofia Andersdotter  Korpstugan
1784-02-08 Jonas Sidgren  Kråkskogen
1784-02-15 Sofia Andersdotter
1784-02-19 Anna Nilsdotter  Simora
1784-02-22 Anna Nilsdotter
1784-03-26 Charlotta Andersdotter  Månstorp
1784-03-26 Per Nilsson  Rävsnäs
1784-03-28 Charlotta Andersdotter
1784-03-28 Per Nilsson
1784-04-01 Olof Jonsson?  Fattighuset
1784-04-04 Olof Jonsson?
1784-05-27 (dotter) Olofsdotter  Källstugan
1784-06-15 Anders Olofsson  Skälby
1784-06-20 Anders Olofsson
1784-06-30 Fredrik Lindgren  Stockbäcken
1784-07-04 Fredrik Lindgren
1784-08-19 Brita Kristina Stegman el Stigman  Nytorp
1784-08-22 Brita Kristina Stegman el Stigman
1784-10-12 Olof Andersson  Njushammar
1784-10-13 Maria Andersdotter  Njushammar
1784-10-17 Maria Andersdotter
1784-10-17 Olof Andersson
1784-10-22 Elisabet Larsdotter  Njushammar
1784-10-22 Kristina   Löten
1784-10-31 Elisabet Larsdotter
1784-10-31 Kristina 
1784-11-12 Nils Olofsson  Kallvik
1784-11-21 Nils Olofsson
1784-12-11 Anna Maria Persdotter  Stora Hökmora
1784-12-15 Erik Persson  Långviken
1784-12-19 Erik Persson
1784-12-26 Anna Maria Persdotter
1784-12-26 Per Eriksson  Simora
1785-01-02 Per Eriksson
1785-01-18 Elsa Ferling  <ortsang. saknas>
1785-01-19 Brita Jonsdotter  Misstorp
1785-01-23 Brita Jonsdotter
1785-01-23 Elsa Ferling
1785-02-17 Brita Persdotter  Sörby mellangård
1785-02-20 Brita Persdotter
1785-02-20 Per Fredrik   Stäringe krog
1785-02-25 Per Fredrik 
1785-03-01 Ebba Jonsdotter  Simora
1785-03-06 Ebba Jonsdotter
1785-04-06 Olof Persson  Fågelberg
1785-04-10 Olof Persson
1785-04-22 Karl Olof Sundholm  Årdala (D)
1785-04-24 Karl Olof Sundholm
1785-06-05 Anders Jonsson  Nytorp
1785-06-12 Anders Jonsson
1785-06-25 Lars Ekengren  Finstatorp
1785-07-03 Lars Ekengren
1785-07-16 Margareta Persdotter  Rökärr
1785-07-17 Lars Nilsson  Brosätter
1785-07-18 Margareta Persdotter
1785-07-24 Lars Nilsson
1785-08-14 Per Karlsson  Näsby
1785-08-16 Per Karlsson
1785-10-05 Per Jansson  Sörby övergård
1785-10-09 Per Jansson
1785-10-20 Maria   Dalstorp
1785-10-30 Maria 
1785-11-27 Katarina Persdotter  Kallvik
1785-12-04 Katarina Persdotter
1785-12-12 Petter Sundholm  Sibro kvarn
1785-12-18 Petter Sundholm
1785-12-27 Elisabet Persdotter  Sannerby
1786-01-01 Elisabet Persdotter
1786-01-09 Jonas Larsson  Sannerby
1786-01-15 Jonas Larsson
1786-02-17 Maria Kristina Jönsdotter  Norrtorp
1786-02-19 Maria Kristina Jönsdotter
1786-02-20 Brita Katarina Nilsdotter  Finsta ryttarhåll
1786-02-26 Brita Katarina Nilsdotter
1786-04-05 Kerstin Larsdotter  Gnesund
1786-04-06 Kristina   Årdala (D)
1786-04-09 Kerstin Larsdotter
1786-05-03 Kristina Persdotter  Simora
1786-05-07 Kristina Persdotter
1786-05-10 Per Persson  Bostorp
1786-05-14 Per Persson
1786-05-24 Johan Henriksson  Hökstugan
1786-05-24 Jonas Jonsson  Simora
1786-05-28 Johan Henriksson
1786-05-28 Jonas Jonsson
1786-05-30 Erik Eriksson  Bengtsbol
1786-06-05 Erik Eriksson
1786-06-05 Kerstin Jonsdotter  Månstorp
1786-06-09 Kristina 
1786-06-11 Kerstin Jonsdotter
1786-06-16 Olof Olofsson Holm  Udden
1786-06-24 Olof Olofsson Holm
1786-07-20 Anna Jansdotter  Ökentorp
1786-07-23 Anna Jansdotter
1786-09-28 Kristina Persdotter  Kiviken
1786-10-01 Kristina Persdotter
1786-10-18 Anna Olofsdotter  Buddetorp
1786-10-22 Anna Olofsdotter
1786-10-25 Jonas Jonsson  Simora
1786-10-27 Jonas Jonsson
1786-10-30 Anna Jonsdotter  <ortsang. saknas>
1786-11-09 Anna Jonsdotter
1786-11-10 Brita Nilsdotter  Månads Ede
1786-11-12 Brita Nilsdotter
1787 Jonas Jonsson  Årdala (D)
1787-01-14 Jonas Persson  Tuvekärr
1787-01-21 Jonas Persson
1787-02-04 Maria Olofsdotter  Sörby
1787-02-11 Maria Olofsdotter
1787-02-19 Nils Andersson  Bostorp
1787-02-23 Nils Andersson
1787-03-13 Gabriel Olofsson  Stavhällen
1787-03-18 Gabriel Olofsson
1787-04-28 Eva Charlotta Nilsdotter  Finsta ryttarhåll
1787-05-03 Per Persson  Korpdal
1787-05-06 Eva Charlotta Nilsdotter
1787-05-06 Per Persson
1787-06-28 Nils Nilsson  Nytorp
1787-07-03 Nils Nilsson
1787-07-11 Katarina Andersdotter Frost  Udden
1787-07-15 Katarina Andersdotter Frost
1787-07-28 Katarina Jonsdotter  Sörbystugan
1787-08-05 Katarina Jonsdotter
1787-09-20 Erik Eriksson  Rökärr
1787-09-25 Erik Eriksson
1787-10-31 Helena Kristina Larsdotter  Otahiti
1787-11-04 Helena Kristina Larsdotter
1787-11-11 Sara Andersdotter  Tuvekärrstugan
1787-11-18 Sara Andersdotter
1788-03-08 Nils Andersson  Simora
1788-03-16 Nils Andersson
1788-05-05 Karl Eriksson  Ektorp
1788-05-12 Karl Eriksson
1788-05-14 Anna Eriksdotter  Fattighuset
1788-05-18 Anna Eriksdotter
1788-06-06 Karl Nilsson  Finsta ryttarhåll
1788-06-21 Brita Jonsdotter  Skälby
1788-06-22 Brita Jonsdotter
1788-07-14 Kristina Andersdotter  Bergtorp
1788-07-21 Kristina Andersdotter
1788-07-22 Anna Larsdotter  Gröndal
1788-07-24 Erik   <ortsang. saknas>
1788-07-27 Anna Larsdotter
1788-07-27 Erik 
1788-11-22 Per Olofsson  Simora
1788-11-30 Per Olofsson
1788-12-.. Brita Nilsdotter  Brosätter
1788-12-.. Helena Kristina Larsdotter
1788-12-.. Helena Kristina Larsdotter  Otahiti
1788-12-06 Brita Katarina Nilsdotter  <ortsang. saknas>
1788-12-14 Brita Katarina Nilsdotter
1789-01-20 Per Persson  Björnmossen
1789-01-25 Per Persson
1789-02-19 Karl Petter Wallin  <ortsang. saknas>
1789-02-22 Karl Petter Wallin
1789-03-13 Brita Nilsdotter  Sågtorp
1789-03-22 Brita Nilsdotter
1789-04-01 Brita Olofsdotter  Sandstugan
1789-04-05 Brita Olofsdotter
1789-04-26 Karl Andersson  Finstastugan
1789-05-03 Karl Andersson
1789-05-16 Per Eriksson  Rökärr
1789-05-21 Per Eriksson
1789-06-02 Katarina   Sporrkullen
1789-06-07 Katarina 
1789-06-23 Kristina Lundgren  Stäringe
1789-06-28 Kristina Lundgren
1789-07-26 Katarina Jansdotter  Lennmyrstugan
1789-08-02 Katarina Jansdotter
1789-08-15 Jonas Forsberg  Matsalöten
1789-08-18 Jonas Forsberg
1789-09-08 Anna Persdotter
1789-09-08 Anna Persdotter  Korpdal
1789-11-03 Kristina Eriksdotter  Finstastugan
1789-11-11 Kerstin Olofsdotter  Hallbro
1789-11-15 Kerstin Olofsdotter
1789-12-08 Kristina Jonsdotter  Bergtorp
1789-12-16 Kristina Jonsdotter
1790-01-31 Petter Åkerberg  Mossen
1790-04-23 Katarina Jonsdotter  Dalfällsstugan
1790-04-25 Katarina Jonsdotter
1790-05-14 Karin Olofsdotter  Östra Tuvekärr
1790-05-24 Karin Olofsdotter
1790-06-01 Per Jonsson  Näsbystugan
1790-06-06 Per Jonsson
1790-06-25 Erik Olofsson  Njushammar
1790-07-01 Karin Persdotter  Hummeltorp
1790-07-04 Erik Olofsson
1790-07-04 Karin Persdotter
1790-10-11 Karin Larsdotter  Brosätter
1790-10-16 Karin Persdotter  Fattighuset
1790-10-17 Karin Larsdotter
1790-10-24 Karin Persdotter
1790-11-16 Lars Eriksson  Långviken
1790-11-21 Lars Eriksson
1790-12-04 Erik Persson  Finstastugan
1790-12-12 Erik Persson
1790-12-27 Per Eriksson  Palstorp
1791-01-01 Per Eriksson
1791-01-11 Kristina Nilsdotter  Brosätter
1791-01-16 Kristina Nilsdotter
1791-02-01 Johan Hylting el Hulting  Finsta
1791-02-07 Kristina Andersdotter  Hallbrotorp
1791-02-13 Kristina Andersdotter
1791-02-24 Per Eriksson  Kiviken
1791-02-27 Per Eriksson
1791-03-31 Anders Eriksson  Hallbro
1791-04-10 Anders Eriksson
1791-04-17 Maria Olofsdotter  Äng
1791-04-22 Maria Olofsdotter
1791-04-28 Maria Kristina Lundgren  Bostorp
1791-05-.. Maria Kristina Lundgren
1791-06-14 Brita Jonsdotter  Västra Tuvkärr
1791-06-19 Brita Jonsdotter
1792-01-.. Erik   Älgbergsstugan
1792-01-24 Anna Maria Persdotter  Tuvekärrstugan
1792-01-29 Anna Maria Persdotter
1792-02-13 Kristina Kristoffersdotter  Björnkulla
1792-02-19 Kristina Kristoffersdotter
1792-04-13 Anders Persson  Sannerby
1792-04-15 Anders Persson
1792-05-02 Karin Nilsdotter  Sågtorp
1792-05-03 Brita Persdotter  Nystugan
1792-05-05 Brita Persdotter
1792-05-05 Karin Nilsdotter
1792-06-18 Nils Nilsson  Brosätter
1792-06-24 Nils Nilsson
1792-07-12 Brita Persdotter  Stavstugan
1792-07-15 Brita Persdotter
1792-07-16 Jan Jansson  Fattighuset
1792-07-22 Jan Jansson
1792-12-03 Brita Nilsdotter  Simora
1792-12-09 Brita Nilsdotter
1792-12-15 Karl Larsson  Vänstrand
1793-01-23 Anna Elisabet Larsdotter  Dammstugan
1793-01-29 Anna Elisabet Larsdotter
1793-05-21 Jonas Persson  Stäringe
1793-05-26 Jonas Persson
1793-05-28 Karin Karlsdotter  Löten
1793-06-02 Karin Karlsdotter
1793-09-10 Katarina Andersdotter  Kråkskogen
1793-09-22 Katarina Andersdotter
1793-09-26 Olof Johansson  Hummeltorp
1793-09-29 Olof Johansson
1793-10-23 Karin Olofsdotter  Skälby
1793-10-27 Karin Olofsdotter
1793-10-28 Sören Kristian Åker  Dalfällsstugan
1793-11-03 Sören Kristian Åker
1793-11-26 Karin Olofsdotter  Grindstugan
1793-11-30 Jan Eriksson el Olofsson  Hallbro
1793-12-01 Karin Olofsdotter
1793-12-08 Jan Eriksson el Olofsson
1793-12-17 Maria Jonsdotter  Sannerby
1793-12-22 Maria Jonsdotter
1794-01-01 Erik Nilsson  Långviken
1794-01-06 Erik Nilsson
1794-02-21 Lars Andersson  Brosätter
1794-03-03 Lars Andersson
1794-03-04 Margareta Holmén  <ortsang. saknas>
1794-03-18 Margareta Holmén
1794-03-25 Maria Andersdotter  Äng
1794-03-27 Elisabet Margareta Stadin  Malsna
1794-03-30 Maria Andersdotter
1794-04-06 Elisabet Margareta Stadin
1794-04-17 Kerstsin Larsdotter?  <ortsang. saknas>
1794-04-27 Kerstsin Larsdotter?
1794-05-26 Brita Eriksdotter  Måshult
1794-06-01 Brita Eriksdotter
1794-06-12 Jöns Jönsson  Sannerby
1794-06-15 Jöns Jönsson
1794-08-01 Brita Kristina Persdotter  Sannerby
1794-08-03 Brita Kristina Persdotter
1794-09-15 Anna Persdotter  Simorastugan
1794-09-21 Anna Persdotter
1794-10-21 Anna Andersdotter  Gnesund
1794-11-02 Anna Andersdotter
1795-01-27 Katarina Larsdotter  Rökärr
1795-01-27 Per Nilsson  Sågtorp
1795-02-01 Katarina Larsdotter
1795-02-01 Per Nilsson
1795-02-17 Nils Jansson  Korpdal
1795-02-22 Kristina Eriksdotter  Sannerby
1795-02-22 Nils Jansson
1795-02-28 Anders Eriksson  Långviken
1795-02-28 Kristina Eriksdotter  Hallbro
1795-03-01 Kristina Eriksdotter
1795-03-08 Anders Eriksson
1795-03-08 Kristina Eriksdotter
1795-03-11 Per Persson  Skyttorp
1795-03-15 Per Persson
1795-04-05 Anna Larsdotter  Skälby
1795-04-08 Anna Jansdotter  Njushammar
1795-04-12 Anna Jansdotter
1795-04-12 Anna Larsdotter
1795-04-13 Erik Eriksson  Simora
1795-04-17 Erik Persson  Sannerby
1795-04-19 Erik Eriksson
1795-04-19 Erik Persson
1795-04-21 Kristina Bengtsdotter  Oxbrostugan
1795-04-26 Kristina Bengtsdotter
1795-04-26 Per Andersson  Månstorp
1795-04-28 Anders Eriksson  Hallbro
1795-04-30 Erik Andersson  Sörbystugan
1795-05-03 Anders Eriksson
1795-05-03 Erik Andersson
1795-05-03 Per Andersson
1795-05-17 Lars Larsson  Älgbergsstugan
1795-05-21 Olof Björkengren  Plogstugan
1795-05-23 Katarina Olofsdotter  Hult
1795-05-24 Lars Larsson
1795-05-25 Olof Björkengren
1795-05-31 Katarina Olofsdotter
1795-07-15 Göran Andersson Nerman  Stäringe
1795-07-19 Göran Andersson Nerman
1795-08-02 Nils Helgstrand  Sporrkullen
1795-08-05 Nils Helgstrand
1795-11-26 Karl Bengtsson  Sörby
1795-11-29 Karl Bengtsson
1795-12-10 Per Eriksson Witlou  Skyttorp
1795-12-13 Per Eriksson Witlou
1795-12-18 Jonas Persson  Stavstugan
1795-12-27 Jonas Persson
1795-12-29 Maria Larsdotter  <ortsang. saknas>
1796-01-01 Maria Larsdotter
1796-01-10 Erik Persson  Rävsnäs
1796-01-17 Erik Persson
1796-02-12 Anna Nilsdotter  Sannerby
1796-02-14 Anna Nilsdotter
1796-03-08 Anna Persdotter  Gröndal
1796-03-13 Anna Persdotter
1796-03-18 Nils Eriksson  Simorastugan
1796-03-20 Nils Eriksson
1796-04-03 Anders Nyberg  Stäringe
1796-04-08 Anders Nyberg
1796-06-30 Anna Margareta Abrahamsdotter Billström  Nybygget
1796-07-03 Anna Margareta Abrahamsdotter Billström
1796-08-17 Karl Petter Persson  Tuvekärrstugan
1796-08-21 Karl Petter Persson
1796-08-28 Kristina Persdotter  Finstatorp
1796-09-01 Kristina Persdotter
1796-09-10 Kerstin Eriksdotter  Trippelhällstugan
1796-09-11 Kerstin Eriksdotter
1796-09-22 Per Persson  Fjällstorp
1796-10-01 Per Persson
1796-10-25 Brita Karlsdotter  Finstastugan
1796-10-30 Brita Karlsdotter
1796-11-29 Brita Larsdotter  Lerviken
1796-12-04 Brita Larsdotter
1797-01-01 Anders Andersson  Äng
1797-01-02 Lars Larsson  Älgbergsstugan
1797-01-03 Kerstin Olofsdotter  Långviksstugan
1797-01-06 Anders Andersson
1797-01-06 Lars Larsson
1797-01-08 Kerstin Olofsdotter
1797-05-03 Erik Jönsson  Ektorp
1797-05-07 Erik Jönsson
1797-05-28 Eva Elisabet Nilsdotter  Dalstorp
1797-06-05 Eva Elisabet Nilsdotter
1797-07-04 Erik Nilsson  Njushammar
1797-07-09 Erik Nilsson
1797-07-09 Olof Lund  <ortsang. saknas>
1797-07-14 Anna Jönsdotter  Hult
1797-07-16 Olof Lund
1797-07-23 Anna Jönsdotter
1797-08-12 Anna Larsdotter  Fiskartorp
1797-08-13 Anna Larsdotter
1797-09-08 Jonas Persson Åkerberg  Bergtorp
1797-09-10 Kristina Eriksdotter  Malsna
1797-09-11 Jonas Persson Åkerberg
1797-09-11 Kristina Eriksdotter
1797-10-01 Jöns Larsson  Norrtorp
1797-10-08 Jöns Larsson
1798-01-11 Katarina Andersdotter  Stavhällen
1798-01-14 Katarina Andersdotter
1798-01-15 (dödfödd pojke) Olofsson  Nybygget
1798-01-21 (dödfödd pojke) Olofsson
1798-01-27 Nils Andersson Staf  Malsna
1798-02-08 Nils Andersson Staf
1798-02-18 Anna Katarina Persdotter  Matsalöten
1798-02-25 Anna Katarina Persdotter
1798-02-26 Erik Nilsson  Murtorp
1798-02-27 Erik Adolf   Björnmossen
1798-03-03 Anders Petter Flodin  Kockhem
1798-03-03 Erik Eriksson  Källstugan
1798-03-04 Erik Adolf 
1798-03-04 Erik Nilsson
1798-03-05 Anders Eriksson  Källstugan
1798-03-11 Anders Eriksson
1798-03-11 Anders Petter Flodin
1798-03-11 Erik Eriksson
1798-04-02 Per Eriksson  Hammarstugan
1798-04-05 Per Eriksson
1798-04-15 Jonas Bengtsson  Korpdalsstugan
1798-04-22 Jonas Bengtsson
1798-06-04 Lars Larsson  Misstorp
1798-06-10 Lars Larsson
1798-07-24 Nils Nilsson  Sörby
1798-07-26 Anders Larsson  Hökmora
1798-07-27 Anders Larsson
1798-07-27 Karl Gustav Johansson  Mörtstugan
1798-07-27 Nils Nilsson
1798-07-30 Karl Gustav Johansson
1798-08-12 Olof Persson  Mossen
1798-08-15 Olof Persson
1798-08-23 Kristina Olofsdotter  Sannerby
1798-08-24 Katarina Andersdotter  Sandstugan
1798-08-26 Kristina Olofsdotter
1798-08-28 Katarina Andersdotter
1798-09-26 Jöns Nilsson  Mälby
1798-09-30 Jöns Nilsson
1798-11-15 Karl Jansson  Lennmyrstugan
1798-11-18 Karl Jansson
1798-12-27 Karl Runström  Sörby
1799-01-06 Karl Runström
1799-02-12 Erik Persson  Gökshult
1799-02-21 Jan Jansson  Lennmyrstugan
1799-02-24 Erik Persson
1799-02-28 Katarina Jonsdotter  Skyttorp
1799-03-03 Jan Jansson
1799-03-03 Katarina Jonsdotter
1799-04-08 Katarina Eriksdotter  Lerviken
1799-04-14 Katarina Eriksdotter
1799-08-06 Anna Elisabet Andersdotter  <ortsang. saknas>
1799-08-11 Anna Elisabet Andersdotter
1799-09-19 Jonas Jonsson  Stäringe
1799-09-22 Jonas Jonsson
1799-09-23 Karl Larsson Södergren  <ortsang. saknas>
1799-09-29 Karl Larsson Södergren
1799-10-11 Anders Jansson  Älgberga
1799-10-17 Anders Jansson
1799-11-06 Anna Persdotter  Mossen
1799-11-14 Anna Persdotter
1799-12-07 Per Persson  Sannerby
1799-12-08 Per Persson
1799-12-15 Brita Larsdotter  Stora Hökmora
1799-12-22 Brita Larsdotter
1800-01-02 Nils Persson  Mälby
1800-01-06 Anna Eriksdotter  Mälby
1800-01-06 Nils Lundström  Dalstorp
1800-01-06 Nils Persson
1800-01-12 Anna Eriksdotter
1800-01-12 Brita Persdotter  Misstorp
1800-01-12 Nils Lundström
1800-01-15 Olof Jönsson  Hult
1800-01-19 Brita Persdotter
1800-01-19 Olof Jönsson
1800-01-27 Anna Jansdotter  Oxbrostugan
1800-02-02 Anna Jansdotter
1800-02-11 Anders Petter Olofsson  Nybygget
1800-02-11 Maria Olofsdotter  Hult
1800-02-13 Anna Eriksdotter  Simorastugan
1800-02-16 Anders Petter Olofsson
1800-02-16 Anna Eriksdotter
1800-02-16 Maria Olofsdotter
1800-02-28 Maria Kristina Nilsdotter  Sannerby
1800-03-02 Maria Kristina Nilsdotter
1800-03-19 Karin Nilsdotter  Fattighuset
1800-03-20 Anders Jonsson  Plogstugan
1800-03-23 Anders Jonsson
1800-03-23 Karin Nilsdotter
1800-05-13 Olof Olofsson  Månstorp
1800-05-18 Kristina Nilsdotter  Brosätter
1800-05-18 Olof Olofsson
1800-05-22 Kristina Nilsdotter
1800-05-27 Anna Larsdotter  Vänstrand
1800-06-02 Anna Larsdotter
1800-09-14 Anders Larsson  Dammstugan
1800-09-19 Anders Larsson
1800-11-19 Brita Jönsdotter  Norrtorp
1800-11-23 Brita Jönsdotter
1800-12-15 Jonas Andersson  Fiskarstugan
1800-12-21 Jonas Andersson
1801-01-14 Anna Persdotter  <ortsang. saknas>
1801-01-18 Anna Persdotter
1801-01-19 Anders Eriksson  Rävsnäs
1801-01-22 Maria Elisabet   Ektorp
1801-01-25 Anders Eriksson
1801-01-25 Maria Elisabet 
1801-01-26 Anders Eriksson  Hallbrotorpstugan
1801-01-26 Brita Eriksdotter  Stavhällen
1801-02-01 Anders Eriksson
1801-02-01 Brita Eriksdotter
1801-02-09 Anders Andersson  Sandstugan
1801-02-19 Anders Andersson  Björnkulla
1801-02-20 Anders Andersson
1801-02-22 Anders Andersson
1801-03-29 Kristina Larsdotter  Fjällstorp
1801-04-03 Kristina Larsdotter
1801-04-20 Karl Eriksson  Sibro
1801-04-26 Karl Eriksson
1801-06-02 Kristina Nilsdotter  Njushammarstugan
1801-06-07 Kristina Nilsdotter
1801-06-10 Katarina Jonsdotter  Hult
1801-06-11 Anna Katarina Nilsdotter  Njushammarstugan
1801-06-14 Anna Katarina Nilsdotter
1801-06-14 Katarina Jonsdotter
1801-07-02 Anders Andersson  Gnesund
1801-07-03 Anders Andersson
1801-07-08 Jonas Jönsson  Herrgölet
1801-07-12 Jonas Jönsson
1801-07-30 Karin Eriksdotter  Mälby
1801-08-02 Karin Eriksdotter
1801-08-07 Brita Jonsdotter  Östra Tuvekärr
1801-08-13 Brita Jonsdotter
1801-08-28 Lars Jonsson  Löten
1801-08-30 Lars Jonsson
1801-10-18 Ingrid Jönsdotter  Bostorp
1801-10-25 Ingrid Jönsdotter
1801-11-05 Maria Persdotter  Gröndal
1801-11-08 Maria Persdotter
1801-11-28 Johan Eriksson  Sågtorp
1801-12-06 Johan Eriksson
1802-01-07 Anna Eriksdotter  Finstastugan
1802-01-10 Anna Eriksdotter
1802-01-15 Kristina Andersdotter  Ängstugan
1802-01-24 Kristina Andersdotter
1802-01-25 Nils Nilsson  Sannerby
1802-01-31 Nils Nilsson
1802-02-10 Anders Nilsson  Löten
1802-02-14 Anders Nilsson
1802-03-28 Per Jansson  Mörtstugan
1802-04-03 Per Jansson
1802-04-14 Kristina Hellgren  Sporrkullen
1802-04-16 Anna Persdotter  Stavstugan
1802-04-18 Anna Maria Eriksdotter  Älgberga
1802-04-18 Kristina Hellgren
1802-04-23 Anna Maria Eriksdotter
1802-05-11 Gabriel Hellgren  Sporrkullen
1802-05-18 Gabriel Hellgren
1802-05-20 Katarina Jonsdotter  Norrtorp
1802-05-23 Katarina Jonsdotter
1802-06-04 Jonas Olofsson  Fågelberg
1802-06-07 Katarina Eriksdotter  Lerviken
1802-06-14 Jonas Olofsson
1802-06-14 Katarina Eriksdotter
1802-06-23 Jakob Mälström  <ortsang. saknas>
1802-06-27 Jakob Mälström
1802-08-20 Ingrid Persdotter Landström  Nybygget
1802-08-20 Olof Bengtsson  Simora
1802-08-22 Olof Bengtsson
1802-08-24 Ingrid Persdotter Landström
1802-10-05 Brita Persdotter  Njushammar
1802-10-10 Brita Persdotter
1802-11-16 Brita Andersdotter  Rävsnäs
1802-11-21 Brita Andersdotter
1802-11-27 Katarina Larsdotter  Nilsbol
1802-12-01 Anna Olofsdotter  Dalfällsstugan
1802-12-03 Katarina Larsdotter
1802-12-12 Anna Olofsdotter
1803-01-02 Anna Nilsdotter  Långviken
1803-01-06 Anna Nilsdotter
1803-01-09 Katarina Gustavsdotter  Löten
1803-01-16 Katarina Gustavsdotter
1803-01-27 Brita Jönsdotter  Ökentorp
1803-02-03 Brita Jönsdotter
1803-02-04 Kerstin Larsdotter  Trippelhällstugan
1803-02-09 Kerstin Larsdotter
1803-02-10 Brita Andersdotter Landström  Oxbrostugan
1803-02-16 Brita Andersdotter Landström
1803-02-20 Ingeborg Larsdotter  Palstorp
1803-02-23 Per Andersson  Lerviken
1803-02-26 Ingeborg Larsdotter
1803-02-26 Per Andersson
1803-03-06 Per Persson  Näsby
1803-03-13 Maria Kristina Persdotter  Alsmossen
1803-03-13 Per Persson
1803-03-20 Maria Kristina Persdotter
1803-03-23 Karin Larsdotter  Hökmora
1803-03-27 Karin Larsdotter
1803-04-20 Katarina Karlsdotter  Palstorp
1803-04-24 Katarina Karlsdotter
1803-04-30 Jonas Henriksson  Näsby
1803-05-03 Jonas Henriksson
1803-05-15 Nils Nilsson  Simora
1803-05-19 Nils Nilsson
1803-06-21 Jonas Andersson  Gnesund
1803-06-24 Jonas Andersson
1803-10-18 Fredrik Vilhelm Elies el Elics  <ortsang. saknas>
1803-10-25 Fredrik Vilhelm Elies el Elics
1804-01-30 Anna Olofsdotter  Fattighuset
1804-02-05 Anna Olofsdotter
1804-04-23 Anna Persdotter
1804-05-01 Nils Olofsson  Finsta ryttarhåll
1804-05-05 Kristina Katarina Olofsdotter  Skälby
1804-05-06 Nils Olofsson
1804-05-10 Kristina Katarina Olofsdotter
1804-06-09 Anders Eriksson Högman  <ortsang. saknas>
1804-06-12 Anders Eriksson Högman
1804-10-16 (flicka)   Oxbrostugan
1804-10-21 (flicka) 
1804-12-12 (pojke) Jonsson  Månstorp
1804-12-18 (pojke) Jonsson
1805-01-14 Anders Petter Hellgren  <ortsang. saknas>
1805-01-18 Anders Petter Hellgren
1805-05-18 Olof Gabrielsson  Måshult
1805-05-21 Brita Margareta Larsdotter  Hökmora
1805-05-26 Brita Margareta Larsdotter
1805-05-26 Olof Gabrielsson
1805-08-13 Gustav Nydal  <ortsang. saknas>
1805-08-18 Gustav Nydal
1805-12-01 Anders   Simora
1805-12-08 Anders 
1805-12-16 Kristina Björkman Hillström  Misstorp
1805-12-27 Kristina Björkman Hillström
1806-06-02 Kristina Jonsdotter  Hökstugan
1806-06-03 Olof   Ektorp
1806-06-08 Kristina Jonsdotter
1806-06-08 Olof 
1806-08-12 Anna Svensdotter  Skälby
1806-08-17 Anna Svensdotter
1806-10-15 Per Olofsson  Hökmora
1806-10-19 Per Olofsson
1806-11-10 Elisabet Persdotter  Dalstorp
1806-11-16 Elisabet Persdotter
1806-11-19 Anna Persdotter  Vänstrand
1806-11-19 Kristina Andersdotter  Ökentorp
1806-11-23 Anna Persdotter
1806-11-23 Kristina Andersdotter
1806-12-14 Anna Eriksdotter  Sannerby
1806-12-21 Anna Eriksdotter
1806-12-21 Brita Jansdotter  Fattighuset
1806-12-23 Brita Jansdotter
1807-01-02 Per Jönsson  Sannerby
1807-01-04 Per Jönsson
1807-01-12 Petter Andersson  Fiskarstugan
1807-01-18 Petter Andersson
1807-04-05 Maria Svensdotter  Sporrkullen
1807-04-12 Maria Svensdotter
1807-04-25 Anders Larsson  Hökmora
1807-04-27 Anders Larsson
1807-06-13 Katarina Yggersdotter  Grindstugan
1807-06-16 Katarina Yggersdotter
1807-06-30 Anna Andersdotter  Fattighuset
1807-07-05 Anna Andersdotter
1807-07-13 Kristina Persdotter  Löten
1807-07-13 Maria Persdotter  Sporrkullen
1807-07-19 Kristina Persdotter
1807-07-19 Maria Persdotter
1807-07-22 Kristina Lovisa   Björnmossen
1807-07-25 Per Andersson  Brosätter
1807-07-26 Kristina Lovisa 
1807-07-26 Nils Karlsson  Palstorp
1807-07-26 Per Andersson
1807-07-27 Nils Karlsson
1807-11-14 Nils Nilsson  Vänstrand
1807-11-22 Nils Nilsson
1807-12-19 Gustav Persson  Perstorp
1807-12-19 Kristina Olofsdotter  Simora
1807-12-20 Gustav Persson
1807-12-20 Kristina Olofsdotter
1807-12-22 Anders Runström  <ortsang. saknas>
1807-12-22 Brita Eriksdotter  Hallbro
1807-12-24 Anders Runström
1807-12-24 Brita Eriksdotter
1808-03-22 Maria Eriksdotter  Bengtsbol
1808-03-27 Maria Eriksdotter
1808-03-30 Anna Persdotter Holmberg  Björnmossen
1808-04-09 Petter Eriksson  Sörby övergård
1808-04-10 Anna Persdotter Holmberg
1808-04-15 Petter Eriksson
1808-04-18 Lars Åhrberg  Vibyholm
1808-04-24 Lars Åhrberg
1808-06-12 Karl Lindgren  Stockbäcken
1808-06-15 Anna Larsdotter  Runnborg
1808-06-16 Karl Lindgren
1808-06-19 Anna Larsdotter
1808-07-10 Katarina Svensdotter  Gökshult
1808-07-11 Brita Olofsdotter  Hökstugan
1808-07-17 Brita Olofsdotter
1808-07-17 Katarina Svensdotter
1808-07-30 Katarina Olofsdotter Ekengren Holm  Fattighuset
1808-08-01 Katarina Olofsdotter Ekengren Holm
1808-09-06 Jan Andersson  Ökentorp
1808-09-11 Jan Andersson
1808-09-17 Anna Nilsdotter  <ortsang. saknas>
1808-09-18 Anna Nilsdotter
1808-11-17 Jonas Jonsson  Vibyholm
1808-11-20 Jonas Jonsson
1809-01-13 Johan Erik Wallin  Sibro kvarn
1809-01-17 Johan Erik Wallin
1809-01-18 Karl Persson  Perstorp
1809-01-18 Kristina Persdotter  Perstorp
1809-01-21 Karl Persson
1809-01-21 Kristina Persdotter
1809-01-26 Olof Eriksson  Sannerby
1809-01-29 Karin Olofsdotter  Långviken
1809-01-30 Olof Eriksson
1809-02-02 Maria Kristina Jonsdotter Forsberg  Matsalöten
1809-02-05 Karin Olofsdotter
1809-02-05 Maria Kristina Jonsdotter Forsberg
1809-02-16 Brita Katarina Gustavsdotter  Udden
1809-02-19 Brita Katarina Gustavsdotter
1809-02-26 Katarina Nilsdotter  Hallbrotorp
1809-02-29 Katarina Nilsdotter
1809-03-05 Kristina Nilsdotter  Västra Tuvkärr
1809-03-07 (pojke) Persson  Vänstrand
1809-03-09 (pojke) Persson
1809-03-12 Kristina Nilsdotter
1809-04-12 Ingrid Nilsdotter  Månad
1809-04-16 Ingrid Nilsdotter
1809-05-07 Anna Persdotter  Fiskartorp
1809-05-10 Katarina Persdotter  Fattighuset
1809-05-11 Anna Persdotter
1809-05-14 Katarina Persdotter
1809-06-16 Anna Katarina Persdotter  Buddetorp
1809-06-18 Anna Katarina Persdotter
1809-06-27 Margareta Nilsdotter  Hagstugan
1809-07-01 Margareta Nilsdotter
1809-07-02 Anders Nilsson  Sannerby
1809-07-06 Anders Nilsson
1809-07-06 Maria Katarina   Udden
1809-07-08 Elisabet Göransdotter  Fattighuset
1809-07-09 Maria Katarina 
1809-07-11 Elisabet Göransdotter
1809-07-14 Anders Eriksson  Tuvekärr
1809-07-16 Anders Eriksson
1809-09-17 Katarina Norrmark  Misstorp
1809-09-22 Katarina Norrmark
1809-10-16 Karl Larsson  Månad
1809-10-22 Karl Larsson
1809-10-29 Anna Gabrielsdotter  Stavhällen
1809-11-05 Anna Gabrielsdotter
1809-11-14 Kristina Persdotter  Kiviken
1809-11-19 Kristina Persdotter
1809-12-08 Jonas Lundgren  Oxbrostugan
1809-12-14 Jonas Lundgren
1809-12-22 Gabriel Maskåll  Stäringe
1809-12-23 Maria Sofia Jonsdotter  Lerviken
1809-12-31 Maria Sofia Jonsdotter
1810-01-10 Margareta Kristina Åberg  Årdala (D)
1810-01-14 Margareta Kristina Åberg
1810-05-22 Anders Ramsten  <ortsang. saknas>
1810-05-25 Anna Olofsdotter  Fattighuset
1810-05-27 Anders Ramsten
1810-05-27 Anna Olofsdotter
1810-06-11 Brita Eriksdotter  Långviken
1810-06-15 Brita Eriksdotter
1810-09-06 Per Larsson  Finstatorp
1810-09-15 Per Larsson
1810-09-25 Elisabet Karlsdotter  Plogstugan
1810-09-28 Elisabet Svensdotter  Vibyholm
1810-09-30 Elisabet Karlsdotter
1810-10-07 Elisabet Svensdotter
1810-11-10 Nils Nilsson  Näset
1810-11-14 Nils Nilsson
1810-12-08 Kristina Jansdotter  Hallbro
1810-12-15 Konrad Esping  Björnmossen
1810-12-16 Kristina Jansdotter
1810-12-16 Märta Jansdotter  Mälby
1810-12-19 Märta Jansdotter
1810-12-26 Anders Olofsson  Bostorp
1810-12-29 Anders Olofsson
1810-12-30 Konrad Esping
1811-01-17 Nils Nilsson  Simora
1811-01-20 Erik   Tuvekärrstugan
1811-01-20 Nils Nilsson
1811-01-24 Erik 
1811-01-24 Jöns Johansson  Hult
1811-02-01 Jöns Johansson
1811-02-27 Anna Jansdotter  Herrgölet
1811-03-01 Brita Nilsdotter  Äng
1811-03-03 Anna Jansdotter
1811-03-10 Brita Nilsdotter
1811-04-04 Anna Andersdotter  Udden
1811-04-04 Kristina Persdotter Helgstrand  <ortsang. saknas>
1811-04-05 Per Erik Persson  Björnmossen
1811-04-09 Per Erik Persson
1811-04-11 Anna Andersdotter
1811-04-11 Kristina Persdotter Helgstrand
1811-04-26 Jakob Hellberg  Vibyholm
1811-04-30 Jakob Hellberg
1811-05-19 Erik Abraham Öjermark  Tuvekärr
1811-05-20 Karl Erik   Långviken
1811-05-20 Kristina Eriksdotter  Källstugan
1811-05-22 Erik Abraham Öjermark
1811-05-24 Karl Erik 
1811-05-24 Kristina Eriksdotter
1811-06-02 Maria Katarina Persdotter  Plogstugan
1811-06-09 Maria Katarina Persdotter
1811-07-03 Brita Persdotter  Simora
1811-07-07 Brita Persdotter
1811-10-13 Maria Persdotter  Dalfällsstugan
1811-10-18 Maria Persdotter
1811-10-25 (dotter) Olofsdotter  Gökshult
1811-10-27 (dotter) Olofsdotter
1811-10-31 Anders Olofsson  Sannerby
1811-12-06 Anna Andersdotter  Tuvekärr
1811-12-08 Kristina Olofsdotter  Gökshult
1811-12-12 Kristina Olofsdotter
1811-12-15 Anna Andersdotter
1812-02-11 Anders Eriksson  Rävsnäs
1812-02-16 Anders Eriksson
1812-03-20 Brita Kristina Olofsdotter  Sannerby
1812-03-23 Brita Kristina Olofsdotter
1812-03-24 Kristina Katarina Eriksdotter  <ortsang. saknas>
1812-03-24 Lars Erik Andersson  Tuvekärr
1812-03-30 Kristina Katarina Eriksdotter
1812-03-30 Lars Erik Andersson
1812-04-05 Maria Kristina Eriksdotter  Rävsnäs
1812-04-12 Maria Kristina Eriksdotter
1812-04-17 Eva Elisabet Nilsdotter  Njushammar
1812-04-26 Eva Elisabet Nilsdotter
1812-04-27 Olof Olofsson  Sannerby
1812-04-29 Kerstin Persdotter  Näsby
1812-05-02 Nils Persson  Sörby övergård
1812-05-03 Kerstin Persdotter
1812-05-03 Olof Olofsson
1812-05-07 Nils Persson
1812-06-04 Ingrid Karlsdotter  Dalstorp
1812-06-07 Ingrid Karlsdotter
1812-06-16 Olof Eriksson  Nilsbol
1812-06-21 Olof Eriksson
1812-07-16 Erik Eriksson  Murtorp
1812-07-19 Erik Eriksson
1812-07-22 Anders Nilsson  Sandstugan
1812-07-26 Anders Nilsson
1812-10-08 Anna Elisabet Persdotter  Stäringe
1812-10-11 Anna Elisabet Persdotter
1812-10-27 Per Österberg  Skälby
1812-11-01 Per Österberg
1812-11-29 Karl Persson  Björnmossen
1812-12-03 Karl Persson
1812-12-07 Brita Kristina Olofsdotter  Sörby
1812-12-11 Brita Kristina Olofsdotter
1812-12-21 Kristina Jansdotter  Fattighuset
1812-12-26 Kristina Jansdotter
1813-01-01 Anna Kristina Andersdotter  Mälbystugan
1813-01-06 Anna Kristina Andersdotter
1813-01-17 Erik Eriksson  Älgberga
1813-01-24 Erik Eriksson
1813-02-21 Anna Nilsdotter  Dalfällsstugan
1813-02-26 Anna Nilsdotter
1813-03-23 Brita Kristina Eriksdotter  Kråkskogen
1813-03-28 Brita Kristina Eriksdotter
1813-06-10 Johanna Katarina Ehrenström  Fiskarstugan
1813-06-13 Johanna Katarina Ehrenström
1813-07-10 Anna Persdotter  Hagstugan
1813-07-10 Ebba Persdotter  Löten
1813-07-15 Anna Persdotter
1813-07-18 Ebba Persdotter
1813-08-18 Jonas Nyander  Skälby
1813-08-21 Anna Maria Eriksdotter  Sibro
1813-08-22 Jonas Nyander
1813-08-26 Anna Maria Eriksdotter
1813-08-30 Kristina Eriksdotter  Sibro
1813-09-01 Kristina Eriksdotter
1813-09-02 Lars Eriksson  Kallvik
1813-09-06 Lars Eriksson
1813-09-10 Erik Larsson  Ramsberg
1813-09-10 Petter Johan Persson  Vänstrand
1813-09-11 Anders Nilsson  Murtorp
1813-09-11 Anna Kristina Jonsdotter  Mälbystugan
1813-09-11 Nils Larsson  Njushammar
1813-09-13 Erik Larsson
1813-09-13 Eva Charlotta Sjöblom  Björnkulla
1813-09-13 Per Gustav Sjöblom  Björnkulla
1813-09-13 Petter Johan Persson
1813-09-14 Anders Nilsson
1813-09-14 Anna Kristina Jonsdotter
1813-09-14 Brita Kristina Jonsdotter  Månstorp
1813-09-14 Maria Kristina Larsdotter  Stäringe
1813-09-16 Brita Kristina Jonsdotter
1813-09-16 Eva Charlotta Sjöblom
1813-09-16 Nils Larsson
1813-09-16 Per Gustav Sjöblom
1813-09-19 Maria Kristina Larsdotter
1813-09-19 Petter Olofsson  Korshäll
1813-09-20 Karl Eriksson  Sörbystugan
1813-09-22 Anna Katarina Eriksdotter  Sörbystugan
1813-09-23 Anna Jansdotter  Hökmora
1813-09-23 Petter Olofsson
1813-09-24 Anders Andersson  Månstorp
1813-09-25 Anna Jansdotter
1813-09-25 Anna Katarina Eriksdotter
1813-09-25 Karl Eriksson
1813-09-28 Anders Andersson
1813-10-01 Karl Petter Karlsson  Nystugan
1813-10-02 Per Svensson  Bostorp
1813-10-04 Margareta Jonsdotter  Älgbergsstugan
1813-10-05 Karl Petter Karlsson
1813-10-05 Per Svensson
1813-10-08 Margareta Jonsdotter
1813-10-21 Karl Gustav Persson  Sörby mellangård
1813-10-24 Karl Gustav Persson
1813-11-10 Per Persson  Mossen
1813-11-14 Jan Gustav Wähl  Hult
1813-11-14 Per Persson
1813-11-17 Brita Larsdotter  Älgbergsstugan
1813-11-18 Jan Gustav Wähl
1813-11-20 Brita Larsdotter
1813-11-26 Per Olofsson  Simora
1814-01-09 Maria Olofsdotter  Fattighuset
1814-01-16 Maria Olofsdotter
1814-01-19 Brita Jonsdotter el Persdotter  Hallbro
1814-01-22 Brita Jonsdotter el Persdotter
1814-03-20 Anders Petter   Björnmossen
1814-03-24 Anders Petter 
1814-04-29 Katarina Andersdotter  Vibyholm
1814-05-01 Katarina Andersdotter
1814-06-14 Maria Jonsdotter  Sannerby
1814-06-19 Maria Jonsdotter
1814-07-09 Lars Andersson  Brosätter
1814-07-12 Lars Andersson
1814-07-28 Brita Katarina Persdotter  Skälbyklint
1814-07-31 Brita Katarina Persdotter
1814-10-13 Katarina Söderberg  <ortsang. saknas>
1814-10-16 Karl F. Blomberg  Ekstugan
1814-10-19 Katarina Söderberg
1814-10-20 Karl F. Blomberg
1814-10-22 Jonas Olofsson  Gröndal
1814-10-27 Jonas Olofsson
1814-11-13 Hans Jönsson  Korpdal
1814-11-18 Lars Larsson  Ramsberg
1814-11-20 Hans Jönsson
1814-11-24 Lars Larsson
1814-12-.. Sofia Karlsdotter  Bengtsbol
1814-12-18 Sofia Karlsdotter
1815-02-10 Erik Melström  <ortsang. saknas>
1815-02-16 Erik Melström
1815-03-01 Anna Eriksdotter  Äng
1815-03-02 Kristina Olofsdotter  Gnesunds övergård (nr 1)
1815-03-05 Anna Eriksdotter
1815-03-05 Kristina Olofsdotter
1815-03-07 Kristina Persdotter el Olofsdotter  Gröndal
1815-03-09 Anders Jonsson  Gnesund
1815-03-12 Kristina Persdotter el Olofsdotter
1815-03-19 Anders Jonsson
1815-03-24 Katarina Nilsdotter  Brosätter
1815-03-29 Katarina Nilsdotter
1815-04-11 Per Persson  Skälbylund
1815-04-14 Per Persson
1815-04-18 Martina Maria Finnman  Vibyholm
1815-04-25 Martina Maria Finnman
1815-05-17 Brita Eriksdotter  Bengtsbol
1815-05-20 Brita Eriksdotter
1815-07-15 (dödfött barn)   Sågstugan
1815-07-18 (dödfött barn) 
1815-08-02 Anders Andersson  Hökmora
1815-08-07 Anders Andersson
1815-10-28 Per Andersson  Skälbylund
1815-10-31 Maria Eriksdotter  Bostorp
1815-11-04 Maria Eriksdotter
1815-11-05 Per Andersson
1815-12-05 Brita Andersdotter  Hallbro
1815-12-10 Brita Andersdotter
1815-12-14 Anna Jonsdotter  Sågtorp
1815-12-17 Anna Jonsdotter
1816-01-09 Katarina Andersdotter  Hallbro
1816-01-14 Katarina Andersdotter
1816-01-17 Lars Larsson  Eriksberg
1816-01-21 Lars Larsson
1816-01-27 Albertina Grankvist  Stäringe
1816-02-04 Albertina Grankvist
1816-02-09 Maria Larsdotter  Simorastugan
1816-02-18 Maria Larsdotter
1816-02-19 Anna Råström  Fattighuset
1816-02-25 Anna Råström
1816-03-08 Kristina Persdotter  Korshäll
1816-03-17 Kristina Persdotter
1816-03-30 (dödfödd pojke)   Sporrkullen
1816-04-01 (dödfött barn)   Brostugan
1816-04-09 Katarina Persdotter  Sörby övergård
1816-04-15 Katarina Persdotter
1816-06-16 Kristina Eriksdotter  Sörby mellangård
1816-06-20 Erik Olofsson  Ängstugan
1816-06-23 Erik Olofsson
1816-06-23 Kristina Eriksdotter
1816-07-12 Anna Charlotta Andersdotter  Gröndal
1816-07-12 Kristina Karlbom  Stäringe
1816-07-16 Anna Charlotta Andersdotter
1816-07-16 Kristina Karlbom
1816-08-14 Olof Olofsson  Hummeltorp
1816-08-18 Olof Olofsson
1816-09-17 Anna Katarina Andersdotter  Fiskartorp
1816-09-20 Anna Katarina Andersdotter
1816-09-29 Karl Eriksson  Njushammar
1816-10-03 Karl Eriksson
1816-12-22 Anna Kristina Persdotter  Skälbyklint
1816-12-26 Anna Kristina Persdotter
1817-01-16 Kristina Jansdotter  Lennmyrstugan
1817-01-19 Kristina Jansdotter
1817-02-08 Anders Andersson  Leonardstugan
1817-02-13 Anders Andersson
1817-03-09 Anna Jonsdotter  Sandstugan
1817-05-16 Lars Persson  Sörby mellangård
1817-05-26 Lars Persson
1817-05-29 Erik Olofsson  Njushammar
1817-05-30 Erik Olofsson
1817-06-06 Erik Jonsson  Norrtorp
1817-06-10 Erik Jonsson
1817-06-26 Lars Eriksson  Rävsnäs
1817-06-30 Lars Eriksson
1817-08-15 Kerstin Persdotter  <ortsang. saknas>
1817-08-17 Brita Henriksdotter  Näsby
1817-08-21 Brita Henriksdotter
1817-08-21 Kerstin Persdotter
1817-08-22 Johanna Eriksdotter  Njushammar
1817-08-24 Johanna Eriksdotter
1817-09-14 Anna Jonsdotter
1817-09-26 Anders Petter Karlsson  Bengtsbol
1817-09-29 Anders Petter Karlsson
1817-10-27 Anna Nilsdotter  Sörby mellangård
1817-11-03 Anna Nilsdotter
1817-12-14 Anna Kristina Olofsdotter  Kallvik
1817-12-16 Per Persson  Stavstugan
1817-12-17 Olof Andersson  Hallbrotorpstugan
1817-12-21 Anna Kristina Olofsdotter
1817-12-21 Olof Andersson
1817-12-21 Per Persson
1818-01-29 Erik Jonsson  Sandstugan
1818-02-01 Erik Jonsson
1818-02-03 Karin Eriksdotter  Näsby
1818-02-08 Karin Eriksdotter
1818-02-15 Kristina Andersdotter  Sannerby
1818-02-21 Kristina Andersdotter
1818-03-23 Jan Olofsson  Stavhällen
1818-03-25 Jonas Jonsson  Sannerby
1818-03-30 Jan Olofsson
1818-04-03 Jonas Jonsson
1818-05-08 Bengt Nilsson  Korshäll
1818-05-14 Bengt Nilsson
1818-05-21 Katarina Andersdotter  <ortsang. saknas>
1818-05-24 Katarina Andersdotter
1818-05-25 Margareta Sofia Eriksdotter  Bengtsbol
1818-05-28 Margareta Sofia Eriksdotter
1818-06-17 Anna Persdotter  Näsby
1818-06-23 Anna Persdotter
1818-07-08 Olof Olofsson Holm  Skälby
1818-07-12 Olof Olofsson Holm
1818-09-27 Kristina Andersdotter  Stavhällen
1818-10-04 Kristina Andersdotter
1818-12-01 Katarina Larsdotter  Långviken
1818-12-03 Brita Katarina Karlsdotter  Trippelhällstugan
1818-12-06 Brita Katarina Karlsdotter
1818-12-07 Katarina Larsdotter
1818-12-25 Kristina Larsdotter  Rävsnäs
1818-12-31 Kristina Larsdotter
1819-01-27 Olof Andersson  Rävsnäs
1819-02-07 Olof Andersson
1819-02-21 Gustav Nyberg  Sibro
1819-02-28 Gustav Nyberg
1819-03-01 Olof Jonsson  Gnesunds nedergård (nr 2)
1819-03-07 Olof Jonsson
1819-03-20 Karl Eriksson  Hallbro
1819-03-26 Karl Eriksson
1819-03-27 Erik Andersson  Älgberga
1819-04-04 Erik Andersson
1819-04-05 Lars Olofsson  Långvikens nedergård
1819-04-09 Lars Olofsson
1819-04-25 Karl Andersson  Månad
1819-05-02 Karl Andersson
1819-05-02 Per Larsson  Bostorp
1819-05-03 Brita Katarina Eriksdotter  Fjällstorp
1819-05-04 Maria Kristina Jakobsdotter  Skälby
1819-05-09 Brita Katarina Eriksdotter
1819-05-09 Maria Kristina Jakobsdotter
1819-05-09 Per Larsson
1819-05-23 Anna Maria Larsdotter  Simorastugan
1819-05-27 Anna Maria Larsdotter
1819-06-13 Anna Persdotter  Stäringe tegelbruk
1819-06-13 Karl Ernström  Fiskarstugan
1819-06-17 Anna Persdotter
1819-06-20 Karl Ernström
1819-07-20 Erik Larsson  Sannerby
1819-07-25 Anna Katarina Olofsdotter  Bengtsbol
1819-07-25 Erik Larsson
1819-07-30 Anna Katarina Olofsdotter
1819-08-30 Anna Maria Olofsdotter  Misstorp
1819-09-05 Anna Maria Olofsdotter
1819-10-23 Per Persson  Näsby
1819-10-24 Nils Karlsson  Hagstugan
1819-10-30 Nils Karlsson
1819-10-30 Per Persson
1819-12-13 Anders Olofsson  Nilsbol
1819-12-19 Anders Olofsson
1819-12-28 Anna Elisabet Persdotter  Otahiti
1819-12-31 Lars Andersson  Grindstugan
1820-01-02 Anna Elisabet Persdotter
1820-01-05 Per Jansson Melström  Fattighuset
1820-01-07 Ingeborg Andersdotter  Jeriko
1820-01-09 Anna Larsdotter  Murtorp
1820-01-09 Lars Andersson
1820-01-09 Per Jansson Melström
1820-01-11 Anna Katarina Eriksdotter  Nilsbol
1820-01-16 Anna Katarina Eriksdotter
1820-01-16 Anna Larsdotter
1820-01-16 Ingeborg Andersdotter
1820-01-27 Erik Jansson  Fattighuset
1820-01-28 Per Persson  Stäringe
1820-01-30 Erik Jansson
1820-01-31 Nils Jonsson  Långviken
1820-02-06 Anders Petter Andersson  Månad
1820-02-06 Nils Jonsson
1820-02-06 Per Persson
1820-02-13 Anders Petter Andersson
1820-03-04 Kristina Andersdotter  Långviken
1820-03-11 Anna Kristina Larsdotter  <ortsang. saknas>
1820-03-11 Per Nilsson  Sporrkullen
1820-03-12 Kristina Andersdotter
1820-03-17 Anna Kristina Larsdotter
1820-03-17 Per Nilsson
1820-03-25 Brita Kristina Persdotter  Stavstugan
1820-03-31 Brita Kristina Persdotter
1820-04-06 Anders Larsson  Grindstugan
1820-04-09 Anders Larsson
1820-05-13 Kristina Jönsdotter  Fattighuset
1820-05-18 Kristina Jönsdotter
1820-11-20 Jonas Jonsson Åhrstedt  <ortsang. saknas>
1820-11-20 Katarina Jansdotter  Fattighuset
1820-11-26 Katarina Jansdotter
1820-11-28 Jonas Jonsson Åhrstedt
1821-01-19 Maria Margareta Asklund  <ortsang. saknas>
1821-01-25 Maria Margareta Asklund
1821-02-05 Lars Larsson  Njushammar
1821-02-11 Lars Larsson
1821-04-10 Lars Fredrik   <ortsang. saknas>
1821-04-15 Lars Fredrik 
1821-05-13 Johanna Olofsdotter  Misstorp
1821-05-20 Johanna Olofsdotter
1821-05-26 Kristina Jönsdotter  Sågen
1821-05-31 Kristina Jönsdotter
1821-06-28 Anna Maria Andersdotter  Årdala by
1821-06-30 Karl Karlsson  Nystugan
1821-06-30 Nils Finström  Finstastugan
1821-07-01 Anna Maria Andersdotter
1821-07-05 Karl Karlsson
1821-07-05 Nils Finström
1821-07-12 Anna Persdotter  Finstastugan
1821-07-15 Anna Persdotter
1821-07-20 Per Gustav Tellbom  <ortsang. saknas>
1821-07-24 Per Gustav Tellbom
1821-07-26 Anna Andersdotter  Långviken
1821-07-29 Anna Andersdotter
1821-09-05 Lars Andersson  Gnesund
1821-09-06 Kristina Persdotter  Källstugan
1821-09-07 Kristina Persdotter
1821-09-09 Lars Andersson
1821-09-18 Maria Persdotter  Nystugan
1821-09-20 Maria Persdotter
1821-10-08 Kristina Sjöberg  Stockbäcken
1821-10-11 Olof Nilsson  Misstorp
1821-10-20 Olof Nilsson
1821-10-21 Kristina Sjöberg
1821-10-21 Lars Persson  Finstatorp
1821-10-28 Lars Persson
1821-11-26 Erik Nilsson  Hallbrotorp
1821-12-02 Erik Nilsson
1821-12-05 Anna Larsdotter  Plogstugan
1821-12-09 Anna Larsdotter
1821-12-26 Per Jonsson  Sörby mellangård
1821-12-28 Brita Larsdotter  Simora
1821-12-30 Per Jonsson
1822-01-07 Gustav Andersson  Herrgölet
1822-01-13 Gustav Andersson
1822-02-03 Katarina Jonsdotter  Hult
1822-02-06 Katarina Jonsdotter
1822-03-04 Nils Warnberg  Simorastugan
1822-03-10 Nils Warnberg
1822-04-05 Lars Petter Persson  Sörby mellangård
1822-04-09 Anna Katarina Persdotter  Skälbynäs
1822-04-14 (dödfött barn)   Årdala (D)
1822-04-14 Anna Katarina Persdotter
1822-04-14 Lars Petter Persson
1822-04-21 Kristina Nilsdotter  <ortsang. saknas>
1822-04-23 Kristina Nilsdotter
1822-05-07 Maria Börjesdotter Winberg  Brink
1822-05-12 Maria Börjesdotter Winberg
1822-07-05 Vilhelmina Olofsdotter Årdal  Månstorp
1822-07-09 Vilhelmina Olofsdotter Årdal
1822-08-27 Jonas Persson  Kiviken
1822-08-30 Jonas Persson
1822-10-17 Anna Persdotter  Mörtstugan
1822-10-20 Anna Persdotter
1822-11-28 Jonas Jonsson  Udden
1822-12-01 Jonas Jonsson
1822-12-09 Anders Jonsson  Långviken
1822-12-15 Anders Jonsson
1822-12-21 Brita Maria Falk  Fiskarstugan
1822-12-25 Brita Maria Falk
1823-01-28 Lars Karlsson  Jeriko
1823-02-16 Lars Karlsson
1823-03-07 Johan Erik Olofsson  Stäringe
1823-03-10 Johan Erik Olofsson
1823-03-13 Karl Fredrik Olofsson  Stäringe
1823-03-16 Karl Fredrik Olofsson
1823-04-24 Maria Andersdotter  Udden
1823-04-29 Maria Andersdotter
1823-05-12 Margareta Jonsdotter  Äng
1823-05-19 Margareta Jonsdotter
1823-07-29 Anders Eriksson  Mörtstugan
1823-07-29 Erik Eriksson  Njushammar
1823-08-06 Anders Eriksson
1823-08-06 Erik Eriksson
1823-11-01 Kristina Eriksdotter  Älgbergsstugan
1823-11-09 Kristina Eriksdotter
1823-12-03 Anna Katarina Eriksdotter  Mörtstugan
1823-12-09 Anna Katarina Eriksdotter
1823-12-14 Anders Larsson  Bergtorp
1823-12-18 Katarina Jonsdotter  Hummeltorp
1823-12-21 Anders Larsson
1823-12-22 Sara Albertina Wallin  Vibyholm
1823-12-26 Katarina Jonsdotter
1823-12-26 Sara Albertina Wallin
1823-12-27 Kristina Persdotter  Simora
1824-01-01 Kristina Persdotter
1824-01-15 Anders Persson  Näsby
1824-01-18 Anders Persson
1824-02-12 Anna Katarina Södergren  Skälby
1824-02-19 Anna Katarina Södergren
1824-04-04 Anna Jonsdotter  Buddetorp
1824-04-11 Anna Jonsdotter
1824-04-14 Erik Johansson  Sågstugan
1824-04-19 Erik Johansson
1824-04-20 Brita Larsdotter  Buddetorp
1824-04-22 Maria Katarina Larsdotter  Sörby mellangård
1824-04-25 Brita Larsdotter
1824-04-25 Maria Katarina Larsdotter
1824-04-26 Olof Andersson  Vibyholm
1824-05-02 Olof Andersson
1824-06-13 Gustav Gabrielsson  Gnesund
1824-06-20 Gustav Gabrielsson
1824-06-20 Katarina Eriksdotter  Njushammar
1824-06-24 Katarina Eriksdotter
1824-07-13 Kristina Jonsdotter  Bergtorp
1824-07-18 Kristina Jonsdotter
1824-11-03 Anders Eriksson  Sannerby
1824-11-07 Anders Eriksson
1824-11-25 Johan Petter Wendin  Stäringe
1824-11-28 Johan Petter Wendin
1824-12-27 Karl Erik Olofsson  Malsna
1824-12-31 Lars Gröndal  Björnkulla
1825 Lars Nilsson  Årdala (D)
1825-01-06 Lars Gröndal
1825-02-01 Johan Eriksson  Njushammar
1825-02-06 Johan Eriksson
1825-03-02 Anders Jonsson  Källstugan
1825-03-06 Anders Jonsson
1825-03-15 Anna Eriksdotter  Njushammar
1825-03-20 Anna Eriksdotter
1825-03-22 Anna Sofia Olofdotter  Misstorp
1825-03-25 Anna Sofia Olofdotter
1825-03-26 Gustav Eriksson  Njushammar
1825-03-27 Lars Fredrik   Tuvekärr
1825-04-01 Gustav Eriksson
1825-04-01 Lars Fredrik 
1825-06-08 Nils Fredrik Åberg  Dalkarlsstugan
1825-06-12 Nils Fredrik Åberg
1825-08-26 Erik Nilsson  Fattighuset
1825-08-28 Erik Nilsson
1825-10-.. Erik   Simora
1825-10-31 Karl Johan Karlsson  Näsbystugan
1825-11-03 Karl Johan Karlsson
1825-11-06 Katarina Andersdotter  Simora
1825-11-10 Katarina Andersdotter
1825-11-10 Maria Jansdotter  Sörby mellangård
1825-11-20 Maria Jansdotter
1825-11-22 Karl Persson  Mossen
1825-11-27 Karl Persson
1826-01-10 Olof Jonsson  Hummeltorp
1826-01-12 Johan Eriksson  Njushammar
1826-01-12 Olof Jonsson
1826-01-15 Johan Eriksson
1826-03-15 Kristina Larsdotter  Gnesund
1826-03-19 Kristina Larsdotter
1826-03-28 Johanna Andersdotter  Skälby
1826-03-30 Johanna Andersdotter
1826-04-10 Kristina Andersdotter  Ramsberg
1826-04-16 Kristina Andersdotter
1826-04-25 Jonas Jansson  Hökstugan
1826-04-29 Erik Eriksson  Stockbäcken
1826-04-30 Jonas Jansson
1826-04-30 Jonas Olofsson  Hummeltorp
1826-05-07 Erik Eriksson
1826-05-07 Jonas Jonsson  Löten
1826-05-07 Jonas Olofsson
1826-05-09 Maria Kristina Karlsdotter  Löten
1826-05-15 Jonas Jonsson
1826-05-15 Maria Kristina Karlsdotter
1826-05-28 Kristina Persdotter  Näset
1826-06-17 Kristina Persdotter
1826-07-15 Margareta Andersdotter  Sporrkullen
1826-07-18 Margareta Andersdotter
1826-08-10 Anna Eriksdotter  Norrtorp
1826-08-13 Anna Eriksdotter
1826-09-20 Kristina Eriksdotter  Rökärr
1826-09-24 Kristina Eriksdotter
1826-10-06 Gustav Persson  Misstorp
1826-10-06 Henrik Jonsson  Näsby
1826-10-07 Elisabet Karlsdotter  Björnkulla
1826-10-12 Elisabet Karlsdotter
1826-10-12 Henrik Jonsson
1826-10-19 Erik Eriksson  Hallbrotorpstugan
1826-10-21 Gustav Persson
1826-10-22 Erik Eriksson
1826-11-24 Lars Jonsson  Skälbylund
1826-12-03 Lars Bengtsson  Rökärr
1826-12-03 Lars Jonsson
1826-12-10 Lars Bengtsson
1827-01-04 Jakob Klasson  Vibyholm
1827-01-09 Margareta Bonderstrand  <ortsang. saknas>
1827-01-10 Jakob Klasson
1827-01-14 Margareta Bonderstrand
1827-01-16 Karl Nilsson  Sörby nergård
1827-01-21 Karl Nilsson
1827-02-03 Per Persson  Stavstugan
1827-02-09 Katarina Andersdotter  Stavstugan
1827-02-11 Katarina Andersdotter
1827-02-11 Katarina Eriksdotter  Njushammar
1827-02-11 Per Persson
1827-02-18 Katarina Eriksdotter
1827-02-20 Karl Gustav Eriksson  Tuvekärr
1827-02-26 Gustav Persson  Björnkulla
1827-02-26 Karl Gustav Eriksson
1827-02-28 Gustav Persson
1827-03-21 Brita Jonsdotter  Gnesund
1827-03-24 Kristina Karlsdotter  Strömslund
1827-03-24 Petter Jansson  Månad
1827-03-25 Brita Jonsdotter
1827-04-01 Kristina Karlsdotter
1827-04-01 Per Larsson  <ortsang. saknas>
1827-04-01 Petter Jansson
1827-04-07 Katarina Larsdotter  Grindstugan
1827-04-08 Per Larsson
1827-04-13 Katarina Larsdotter
1827-04-24 Brita Andersdotter  Hummeltorp
1827-04-29 Brita Andersdotter
1827-06-03 Gustav Tellbom  <ortsang. saknas>
1827-06-06 Erik Jönsson  Sannerby
1827-06-07 Gustav Tellbom
1827-06-10 Erik Jönsson
1827-07-16 Maria Jansdotter  Källtorp
1827-07-19 Maria Jansdotter
1827-08-08 Brita Katarina Eriksdotter  Fjällstorp
1827-08-08 Brita Kristina Persdotter  Älgberga
1827-08-10 Brita Katarina Eriksdotter
1827-08-12 Brita Kristina Persdotter
1827-09-06 Nils Eriksson  Gnesunds övergård (nr 1)
1827-09-09 Nils Eriksson
1827-10-15 Anna Lovisa Eriksdotter  Nilsbol
1827-10-20 Sven Svensson  Bostorp
1827-10-21 Anna Lovisa Eriksdotter
1827-10-28 Sven Svensson
1827-10-31 Kristina Olofsdotter Dalin  <ortsang. saknas>
1827-11-06 Kristina Olofsdotter Dalin
1827-11-28 Karl Erik Persson  Tuvekärr
1827-12-02 Karl Erik Persson
1827-12-03 Erik Persson  Fjällstorp
1827-12-09 Erik Persson
1827-12-25 Maria Elisabet Nilsdotter  Fjällstorp
1827-12-30 Maria Elisabet Nilsdotter
1828-01-04 Brita Kristina Jonsdotter  Djuröstugan
1828-01-08 Brita Kristina Jonsdotter
1828-01-20 Anna Maria Eriksdotter  Sibro
1828-01-23 Anders Andersson  Sörby
1828-01-27 Anders Andersson
1828-01-27 Anna Maria Eriksdotter
1828-02-20 Brita Jonsdotter  Finstatorp
1828-02-25 Brita Jonsdotter
1828-03-07 (dödfött barn)   Fjällstorp
1828-03-07 Gustava Eriksdotter  Dammstugan
1828-03-15 (dödfött barn) 
1828-03-15 Gustava Eriksdotter
1828-03-25 Per Jonsson  Matsalöten
1828-03-26 (dödfött barn)   Finstastugan
1828-03-28 Maria Lövgren  Brink
1828-03-30 (dödfött barn) 
1828-03-30 Jöns Jönsson  Norrtorp
1828-03-30 Per Jonsson
1828-04-07 Jöns Jönsson
1828-04-07 Maria Lövgren
1828-04-26 Johan Erik Tellbom  Stäringe
1828-05-04 Johan Erik Tellbom
1828-05-15 Anna Olofsdotter  Näset
1828-05-18 Anna Olofsdotter
1828-06-02 Anders Olofsson  Bengtsbol
1828-06-08 Anders Olofsson
1828-06-16 Anna Persdotter  Lerviken
1828-06-20 Kristina Andersdotter  Finsta
1828-06-22 Anna Persdotter
1828-06-24 Kristina Andersdotter
1828-07-29 Anna Nilsdotter  Bengtsbol
1828-07-30 Brita Eriksdotter  Fattighuset
1828-08-03 Beata Sofia Åberg  Hagalund
1828-08-04 Anna Nilsdotter
1828-08-06 Brita Eriksdotter
1828-08-10 Beata Sofia Åberg
1828-08-19 Kristina Katarina Jonsdotter Broberg  Ökentorp
1828-08-22 Kristina Katarina Jonsdotter Broberg
1828-08-30 Anders Andersson  Sörby mellangård
1828-09-04 Anders Andersson
1828-09-15 Anna Eriksdotter  Fattighuset
1828-09-19 Anna Eriksdotter
1828-09-19 Kristina Larsdotter  Djuröstugan
1828-09-23 Kristina Larsdotter
1828-10-26 Fredrik Persson  Tuvekärr
1828-11-02 Fredrik Persson
1828-11-29 Kristina Eriksdotter  Gökshult
1828-12-07 Kristina Eriksdotter
1828-12-27 Olof Larsson  Nybygget
1828-12-30 Olof Larsson
1829-01-01 Dorotea Bryngelsdotter  Korpstugan
1829-01-04 Dorotea Bryngelsdotter
1829-01-22 Anders Petter Persson  Sannerby
1829-01-25 Anders Petter Persson
1829-01-28 Lars Erik Gabrielsson  Palstorp
1829-02-01 Lars Erik Gabrielsson
1829-02-04 Olof Persson  Gökshult
1829-02-11 Olof Andersson  Fågelberg
1829-02-15 Olof Persson
1829-02-22 Olof Andersson
1829-02-26 Karl Flodin  Sigridslund
1829-03-05 Karl Flodin
1829-03-30 Per Henriksson  Näsby
1829-04-05 Per Henriksson
1829-04-16 Kristina Andersdotter Åkermark  <ortsang. saknas>
1829-04-26 Kristina Andersdotter Åkermark
1829-05-11 Lars Nilsson Hurtig  <ortsang. saknas>
1829-05-13 Nils Olofsson  Simora
1829-05-15 Lars Ström  <ortsang. saknas>
1829-05-17 Lars Nilsson Hurtig
1829-05-17 Nils Olofsson
1829-05-19 Nils Nilsson  Buddetorp
1829-05-20 Lars Ström
1829-05-24 Nils Nilsson
1829-05-28 Lars Karlsson  Skälbyklint
1829-05-31 Lars Karlsson
1829-06-23 Gustav Olofsson  Simora
1829-06-28 Gustav Olofsson
1829-06-30 Anna Andersdotter  Nybygget
1829-07-02 Anna Andersdotter
1829-07-21 Anna Gråberg  Månads Ede
1829-07-26 Anna Gråberg
1829-08-31 Kristina Eriksdotter  Gröndal
1829-09-06 Kristina Eriksdotter
1829-09-12 Nils Johan Jonsson  Mälbystugan
1829-09-20 Nils Johan Jonsson
1829-10-13 Anna Maria Andersdotter  Stavstugan
1829-10-19 Anna Maria Andersdotter
1829-11-11 Ingrid Jonsdotter  Hammarstugan
1829-11-12 Gustav Olofsson  Sågen
1829-11-14 Ingrid Jonsdotter
1829-11-19 Abraham Nyander  <ortsang. saknas>
1829-11-22 Gustav Olofsson
1829-11-26 Lars Sik  Simorastugan
1829-12-06 Lars Sik
1829-12-17 (ej fullgånget barn)   Näset
1829-12-18 Anders Jansson  Sågstugan
1829-12-20 (ej fullgånget barn) 
1829-12-27 Anders Jansson
1830-01-26 Ingrid Jönsdotter  Dalstorp
1830-01-31 Ingrid Jönsdotter
1830-03-05 Brita Sofia Hellberg  <ortsang. saknas>
1830-03-12 Brita Sofia Hellberg
1830-03-28 Karl Gustav Karlsson  Älgberga
1830-04-02 Anders Karlsson  Gnesunds övergård (nr 1)
1830-04-03 Karl Gustav Karlsson
1830-04-06 Anders Karlsson
1830-04-06 Per Persson  Dalstorp
1830-04-13 Per Persson
1830-05-10 (dödfött barn)   Brink
1830-05-19 Maria Persdotter  Månad
1830-05-23 Maria Persdotter
1830-10-16 Brita Persdotter  Ramsberg
1830-10-23 Brita Persdotter
1830-10-27 Anders Petter Andersson  Stäringe
1830-10-31 Anders Petter Andersson
1830-12-25 Maria Eriksdotter  Fattighuset
1831-01-01 Maria Eriksdotter
1831-01-19 Per Andersson  Fattighuset
1831-01-23 Per Andersson
1831-01-26 Jonas Eriksson Hellberg  Finsta
1831-02-06 Jonas Eriksson Hellberg
1831-03-11 Brita Jonsdotter  Månstorp
1831-03-18 Brita Jonsdotter
1831-03-21 Kristina Katarina Nilsdotter  Månad
1831-03-27 Kristina Katarina Nilsdotter
1831-06-27 Maria Nilsdotter  Källtorp
1831-07-03 Maria Nilsdotter
1831-07-07 Maria Andersdotter  Njushammar
1831-07-12 Maria Andersdotter
1831-08-31 Ulrika Andersdotter  Stavstugan
1831-09-05 Johanna Andersdotter  Stavstugan
1831-09-11 Johanna Andersdotter
1831-09-11 Ulrika Andersdotter
1831-09-30 Kristian Ecker  <ortsang. saknas>
1831-10-04 Kristian Ecker
1831-10-14 Margareta Kristina Gabrielsdotter Maskåll  Fiskarstugan
1831-10-23 Erik Olofsson  Näset
1831-10-23 Kristina Andersdotter  Lennmyrstugan
1831-10-23 Margareta Kristina Gabrielsdotter Maskåll
1831-10-28 Johan Gabriel Eriksson  Fiskarstugan
1831-10-30 Erik Olofsson
1831-10-30 Kristina Andersdotter
1831-10-31 Anders Eriksson  Eriksberg
1831-11-06 Anders Eriksson
1831-11-06 Johan Gabriel Eriksson
1831-11-30 Nils Nilsson  Sörby mellangård
1831-12-04 Nils Nilsson
1832-01-04 Johan Persson  Jeriko
1832-01-07 Lars Larsson  Skälby
1832-01-08 Johan Persson
1832-01-15 Lars Larsson
1832-01-23 Erik Andersson  Sörby mellangård
1832-01-29 Erik Andersson
1832-02-.. Johan Walström  Årdala (D)
1832-02-02 Anna Maria Persdotter  Ökentorp
1832-02-03 Kristina Katarina Andersdotter  Kallvik
1832-02-05 Anna Maria Persdotter
1832-02-12 Ulrika Nilsdotter Lundström  Leonardstugan
1832-02-19 Ulrika Nilsdotter Lundström
1832-02-29 Brita Katarina Jonsdotter  Sannerby
1832-03-04 Brita Katarina Jonsdotter
1832-03-05 Kristina Katarina Andersdotter
1832-03-09 Katarina Jansdotter  Ökentorp
1832-03-10 (dödfött barn)   Mörtstugan
1832-03-12 Katarina Jansdotter
1832-03-15 (dödfött barn) 
1832-05-16 Maria Nilsdotter  Fattighuset
1832-05-20 Maria Nilsdotter
1832-05-22 Brita Eriksdotter  Matsalöten
1832-05-27 Brita Eriksdotter
1832-06-05 Brita Persdotter  Näsby
1832-06-10 Brita Persdotter
1832-06-12 O. Strömberg  <ortsang. saknas>
1832-06-15 O. Strömberg
1832-07-07 Nils Fredrik Andersson  Simora
1832-07-12 Nils Fredrik Andersson
1832-08-17 Anders Olofsson  Sannerby
1832-08-26 Anders Olofsson
1832-09-07 Johan Erik Eriksson  Lennmyrstugan
1832-09-12 Karl Erik Karlsson  Älgberga
1832-09-16 Johan Erik Eriksson
1832-09-16 Karl Erik Karlsson
1832-09-21 Jakob Gråsten  <ortsang. saknas>
1832-09-23 Jakob Gråsten
1832-10-08 Anders Petter Svensson  Rävsnäs
1832-10-14 Anders Petter Svensson
1832-12-15 Karl Karlsson  Brosätter
1832-12-16 Nils Andersson  Brosätter
1832-12-24 Karl Karlsson
1832-12-24 Nils Andersson
1833-01-06 Lars Petter Jonsson  Finstatorp
1833-01-13 Erik Fredrik Persson  Brostugan
1833-01-13 Lars Petter Jonsson
1833-01-20 Erik Fredrik Persson
1833-01-23 Jonas Eriksson  Plogstugan
1833-01-27 Jonas Eriksson
1833-04-17 Karl Gran  Karlberg
1833-04-21 Karl Gran
1833-04-23 Brita Persdotter  Skyttorp
1833-04-28 Brita Persdotter
1833-05-03 Anna Jonsdotter  Hallbrotorpstugan
1833-05-07 Ulrika Lovisa Andersdotter  Stäringe
1833-05-12 Anna Jonsdotter
1833-05-12 Ulrika Lovisa Andersdotter
1833-06-10 Kristina Persdotter  Skälbyklint
1833-06-16 Kristina Persdotter
1833-07-22 Anders Larsson  Brosätter
1833-07-22 Erik Gustav Andersson  Simora
1833-07-29 Anders Larsson
1833-08-08 Erik Gustav Andersson
1833-08-30 Johanna Sofia Andersdotter  Stäringe
1833-09-01 Lars Gustav Andersson  Stentorp
1833-09-08 Johanna Sofia Andersdotter
1833-09-08 Lars Gustav Andersson
1833-10-15 Maria Kristina Karlsdotter Gran  Sågtorp
1833-10-20 Maria Kristina Karlsdotter Gran
1833-10-26 (dödfödd pojke) Eriksson  Lennmyrstugan
1833-10-31 (dödfödd pojke) Eriksson
1833-11-15 Gustav Eriksson  Sågtorp
1833-11-17 Gustav Eriksson
1833-12-30 Maria Kristina Eriksdotter  Nilsbol
1834-01-04 Brita Katarina Nilsdotter  Årdala (D)
1834-01-05 Maria Kristina Eriksdotter
1834-01-12 Brita Katarina Nilsdotter
1834-01-13 Maria Charlotta Gabrielsdotter  Palstorp
1834-01-19 Maria Charlotta Gabrielsdotter
1834-02-20 Anders Gråberg  Månads Ede
1834-02-23 Anders Gråberg
1834-02-25 (dödfött barn)   Stenstugan
1834-02-25 Johanna Eriksdotter  Sågtorp
1834-03-02 (dödfött barn) 
1834-03-02 Johanna Eriksdotter
1834-04-28 Erik Matsson  Otahiti
1834-05-01 Lars Erik Andersson  Njushammar
1834-05-03 Erik Matsson
1834-05-08 Lars Erik Andersson
1834-06-03 Maria Kristina Andersdotter  Simora
1834-06-08 Maria Kristina Andersdotter
1834-08-06 Anders Andersson  Brosätter
1834-08-10 Anders Andersson
1834-08-20 Karl Erik Andersson  Bostorp
1834-08-24 Karl Erik Andersson
1834-08-26 Gustav Karlsson  Kråkskogen
1834-08-28 Per Henrik Sjöstedt  Runnborg
1834-08-29 Gustav Karlsson
1834-08-29 Per Henrik Sjöstedt
1834-08-30 Maria Magdalena Lytzén  Karlberg
1834-09-01 Anna Maria   Eriksberg
1834-09-02 Margareta Sofia Blomberg  Ektorp
1834-09-02 Maria Magdalena Lytzén
1834-09-04 Anna Katarina Nilsdotter  Skyttorp
1834-09-04 Anna Maria 
1834-09-04 Kristina Charlotta Nilsdotter  Skyttorp
1834-09-04 Margareta Sofia Blomberg
1834-09-04 Per Sjöstedt  Runnborg
1834-09-05 Kristina Charlotta Nilsdotter
1834-09-05 Per Sjöstedt
1834-09-06 Anna Katarina Nilsdotter
1834-09-10 Anna Gustava Kronström  Stäringe
1834-09-11 Anna Gustava Kronström
1834-09-11 Brita Larsdotter  Kapernaum
1834-09-14 Brita Larsdotter
1834-09-24 Johanna Sofia Jansdotter  Nytorp
1834-09-26 Brita Karlsdotter  Sågen
1834-09-26 Johanna Sofia Jansdotter
1834-09-27 Brita Karlsdotter
1834-10-16 Brita Eriksdotter  Sibro
1834-10-19 Brita Eriksdotter
1834-10-26 Anna Charlotta Olofsdotter  Palstorp
1834-11-02 Anna Charlotta Olofsdotter
1834-11-09 Anders Eriksson  Otahiti
1834-11-13 Anders Eriksson
1834-12-13 Brita Andersdotter  Fattighuset
1834-12-21 Brita Andersdotter
1835-01-01 Katarina Eriksdotter  Skälby
1835-01-08 Katarina Eriksdotter
1835-01-18 Kristina Larsdotter  Vibyholm
1835-01-21 Bengt Karlsson  Sörby nergård
1835-01-22 Kristina Larsdotter
1835-01-25 Bengt Karlsson
1835-03-17 (dödfödd pojke) Andersson  Runnborg
1835-03-18 Anders Karlsson  Älgberga
1835-03-19 Johanna Persdotter  Rävsnäs
1835-03-22 Anders Karlsson
1835-03-22 Johanna Persdotter
1835-04-24 Katarina Näsman  Månads Ede
1835-04-25 Maria Larsdotter  Karlstorp
1835-04-27 Katarina Näsman
1835-04-30 Maria Larsdotter
1835-05-09 Johan Erik Eriksson  Lennmyrstugan
1835-05-17 Anders Andersson  Norrtorp
1835-05-17 Johan Erik Eriksson
1835-05-24 Anders Andersson
1835-07-11 Karl Andersson  Hagstugan
1835-07-16 Karl Andersson
1835-07-22 Anders Huss  Anderslund
1835-07-25 Maria Margareta Eklind  Stäringe
1835-07-26 Anders Huss
1835-07-27 Olof Hägg  Karlberg
1835-07-30 Olof Hägg
1835-08-03 Maria Margareta Eklind
1835-09-25 Brita Persdotter  Älgberga
1835-09-27 Brita Persdotter
1835-11-10 Per Tuvgren  Axelstugan
1835-11-11 Kristina Persdotter  Näsby
1835-11-15 Kristina Persdotter
1835-11-15 Per Tuvgren
1835-11-19 Nils Nilsson  Simora
1835-11-29 Nils Nilsson
1835-11-30 Nils Andersson  Skyttorp
1835-12-06 Nils Andersson
1835-12-26 Anna Gustavsdotter  Njushammars nedergård (nr 1)
1836-01-01 Anna Gustavsdotter
1836-01-23 Kristina Eriksdotter  Årdala (D)
1836-01-25 Erik Olofsson Ferm  Eriksberg
1836-01-31 Erik Olofsson Ferm
1836-02-10 Maria Olofsdotter  Perstorp
1836-02-21 Maria Olofsdotter
1836-02-29 Brita Sofia Persdotter  Gökshult
1836-02-29 Elisabet Eriksdotter  Mossen
1836-03-03 Brita Persdotter  Axelstugan
1836-03-06 Brita Sofia Persdotter
1836-03-06 Elisabet Eriksdotter
1836-03-13 Brita Persdotter
1836-03-16 Kristina Andersdotter  Årdala (D)
1836-06-12 Gustav Wallin  Vibyholm
1836-06-19 Gustav Wallin
1836-06-24 Johanna Katarina Andersdotter  Njushammars nedergård (nr 1)
(D)
1836-06-28 Johanna Katarina Andersdotter
1836-07-24 Erik Jonsson  Hallbro
1836-07-27 Brita Eriksdotter  Sågtorp
1836-07-27 Lars Andersson  Vibyholm
1836-07-31 Brita Eriksdotter
1836-07-31 Erik Jonsson
1836-07-31 Lars Andersson
1836-09-30 Katarina Elisabet Persdotter  Vibyholm
1836-10-02 Katarina Elisabet Persdotter
1837-01-17 Erik Larsson Örn  Fattighuset
1837-01-22 Erik Larsson Örn
1837-01-25 Johan Jansson  Lennmyrstugan
1837-02-05 Johan Jansson
1837-02-14 Anna Sofia Åberg  Skälbystugan
1837-02-19 Anna Sofia Åberg
1837-03-22 Kristina Charlotta Dahlberg  Perstorp
1837-03-23 Vilhelm Åberg  Skälbystugan
1837-03-27 Kristina Charlotta Dahlberg
1837-04-02 Vilhelm Åberg
1837-04-03 Per Åberg  Skälbystugan
1837-04-07 Anders Petter Karlsson  Ökentorp
1837-04-09 Per Åberg
1837-04-12 Johanna Lovisa Olofsdotter  Stäringe
1837-04-16 Anders Petter Karlsson
1837-04-16 Eva Charlotta Persdotter  Sannerby
1837-04-16 Johanna Lovisa Olofsdotter
1837-04-23 Eva Charlotta Persdotter
1837-04-23 Maria Jönsdotter  Fiskarstugan
1837-04-30 Maria Jönsdotter
1837-05-21 Per Hellström  Brostugan
1837-05-22 Kristina Andersdotter  Fiskarstugan
1837-05-28 Kristina Andersdotter
1837-05-28 Per Hellström
1837-06-03 Lars Erik Andersson  Brosätter
1837-06-11 Lars Erik Andersson
1837-06-30 Anna Kristina Nilsdotter  Sannerby skattegård
1837-06-30 Per Nilsson  Stenstugan
1837-06-30 Sofia Andersdotter  Kallvik
1837-07-05 Sofia Andersdotter
1837-07-06 Per Nilsson
1837-07-09 Anna Kristina Nilsdotter
1837-07-15 Brita Kristina Eriksdotter  Djuröstugan
1837-07-20 Brita Kristina Eriksdotter
1837-10-08 Anders Fredrik Andersson  Månads Ede
1837-10-15 Anders Fredrik Andersson
1837-12-28 Magdalena Södergren  Skälby
1837-12-30 Magdalena Södergren
1838-01-27 Erik Jönsson  Mälby
1838-01-28 (dödfödd pojke)   Stäringe
1838-02-04 Erik Jönsson
1838-02-06 Anna Josefina Andersdotter  Vibyholm
1838-02-10 Olof Sjöblom  Sjölunda
1838-02-11 Anna Josefina Andersdotter
1838-02-19 Anna Eriksdotter  Sågtorp
1838-02-25 Anna Eriksdotter
1838-03-12 Gustav Dahlberg  Stentorp
1838-03-14 Anna Maria Andersdotter  Simora
1838-03-15 (dotter)   Sannerby lillgård
1838-03-16 Anna Maria Andersdotter
1838-03-16 Olof Sjöblom
1838-03-17 Kristina Elisabet Persdotter  Hagalund
1838-03-18 (dotter) 
1838-03-18 Gustav Dahlberg
1838-03-23 Kristina Elisabet Persdotter
1838-03-27 Anders   Norrtorp
1838-04-21 Kristina Eriksdotter  Skälby
1838-04-29 Kristina Eriksdotter
1838-05-03 Erik Andersson  Bostorp
1838-05-06 Erik Andersson
1838-06-04 Anna Maria Karlsdotter  Ökentorp
1838-06-10 Anna Maria Karlsdotter
1838-06-22 Karl Persson  Sågen
1838-06-26 Karl Persson
1838-07-08 Maria Lovisa Westerberg  Stäringe
1838-09-02 Brita Maria Eriksdotter  Vänstrand
1838-09-06 Brita Maria Eriksdotter
1838-10-19 Anna Elisabet Mellmander  Vibyholm
1838-10-25 Anna Elisabet Mellmander
1838-11-10 Erik Larsson  Finsta
1838-11-11 Johanna Sofia Persdotter  Gökshult
1838-11-18 Erik Larsson
1838-11-18 Johanna Sofia Persdotter
1838-11-22 Katarina Andersdotter  Norrtorp
1838-11-23 Anna Karlsdotter  Stenstugan
1838-11-26 Katarina Andersdotter
1838-12-02 Anna Karlsdotter
1838-12-03 Kristina Jonsdotter  Vibyholm
1838-12-09 Kristina Jonsdotter
1838-12-10 (dödfödd pojke)   Stäringe
1839-01-16 Nils Lundborg  Fattighuset
1839-01-17 Erik Persson  Simora
1839-01-20 Nils Lundborg
1839-01-24 Jöns Jonsson  Herrgölet
1839-01-25 Kristina Eriksdotter  Sannerby
1839-01-27 Erik Persson
1839-02-03 Jöns Jonsson
1839-02-03 Kristina Eriksdotter
1839-02-16 Jonas Olofsson  Månstorp
1839-02-22 Sofia Karolina Andersdotter  Perstorp
1839-02-24 Jonas Olofsson
1839-03-10 Sofia Karolina Andersdotter
1839-03-23 Gustava Charlotta Larsdotter  Oxbrostugan
1839-03-28 Anders Johan August Andersson  Vibyholm
1839-03-29 Anders Johan August Andersson
1839-03-29 Gustava Charlotta Larsdotter
1839-04-29 Maria Andersdotter  Oxbrostugan
1839-05-05 Maria Andersdotter
1839-06-04 (dödfödd flicka)   Stäringe
1839-07-20 Charlotta Larsdotter  Sörby övergård
1839-07-28 Brita Andersdotter  Mälby
1839-07-28 Charlotta Larsdotter
1839-08-04 Brita Andersdotter
1839-08-12 (dödfödd flicka)   Hammarstugan
1839-08-13 Bernhard Boding  <ortsang. saknas>
1839-08-16 Bernhard Boding
1839-11-19 Karl Leonard Widberg  Stäringe
1839-11-25 Karl Leonard Widberg
1839-11-29 Per Persson  Matsalöten
1839-11-30 Katarina Eriksdotter  Mörtstugan
1839-12-08 Katarina Eriksdotter
1839-12-08 Per Persson
1840-03-09 Olof Eriksson  Ängstugan
1840-03-13 Olof Eriksson
1840-03-30 Ulrika Kristina Österberg  <ortsang. saknas>
1840-04-06 Ulrika Kristina Österberg
1840-09-11 Anders Andersson  Sporrkullen
1840-09-12 Erik Andersson  Fiskarstugan
1840-09-17 Anders Andersson
1840-09-20 Erik Andersson
1840-09-20 Per Gustav Karlsson  Simora
1840-09-27 Per Gustav Karlsson
1840-10-11 Maria Andersdotter  Sporrkullen
1840-10-18 Maria Andersdotter
1840-11-02 Brita Andersdotter  Sannerby
1840-11-08 Brita Andersdotter
1840-11-17 Nils Persson  Dammstugan
1840-11-22 Nils Persson
1840-11-23 Nils Olofsson  Dalstorp
1840-11-29 Nils Olofsson
1840-12-11 Johan Erik Karlsson  Sannerby
1840-12-13 Karl Erik Nilsson  Brostugan
1840-12-18 Katarina Larsdotter  Skälbylund
1840-12-20 Johan Erik Karlsson
1840-12-20 Karl Erik Nilsson
1840-12-27 Katarina Larsdotter
1841 Anders Andersson Sjöman  <ortsang. saknas>
1841-02-12 Karl Konstantin Andersson  Vibyholm
1841-02-17 Anna Andersdotter  Vibyholm
1841-02-21 Anna Andersdotter
1841-02-21 Karl Konstantin Andersson
1841-03-25 Erik Robert Eriksson  Stäringe
1841-03-28 Erik Robert Eriksson
1841-04-08 Sara Margareta Andersdotter  Herrgölet
1841-04-12 Sara Margareta Andersdotter
1841-04-18 Karl Erik Andersson  Mälby
1841-04-25 Karl Erik Andersson
1841-05-18 Per Persson  Sågtorp
1841-05-23 Per Persson
1841-07-20 Anna Andersdotter  Skälby
1841-07-25 Anna Andersdotter
1841-11-09 Jonas Jonsson  Löten
1841-11-13 Anna Charlotta Sundblad  Stäringe
1841-11-14 Jonas Jonsson
1841-11-15 Johan Eriksson  Sågstugan
1841-11-15 Jonas Andersson  Älgbergsstugan
1841-11-20 Olof Andersson  Näsby
1841-11-21 Johan Eriksson
1841-11-21 Jonas Andersson
1841-11-23 Lars Gustav Maskåll  Misstorp
1841-11-23 Per Karlsson  Brosätter
1841-11-28 Anna Charlotta Sundblad
1841-11-28 Johanna Karlsdotter  Älgberga
1841-11-28 Lars Gustav Maskåll
1841-11-28 Olof Andersson
1841-11-28 Per Karlsson
1841-12-05 Johanna Karlsdotter
1841-12-16 Karl Gustav Maskåll  Misstorp
1841-12-21 Karl Gustav Maskåll
1841-12-24 Johanna Eriksdotter  Mossen
1841-12-29 Erik   Ängstugan
1842-01-01 Erik 
1842-01-01 Johanna Eriksdotter
1842-01-04 Johanna Andersdotter  Mossen
1842-01-16 Johanna Andersdotter
1842-01-16 Kristina Olofsdotter  Skälbyklint
1842-01-23 Kristina Olofsdotter
1842-01-24 Anna Gustavsdotter  Hökmora
1842-01-30 Anna Gustavsdotter
1842-02-11 Anna Eriksdotter  Murtorp
1842-02-20 Anna Eriksdotter
1842-02-27 Katarina Persdotter  Sågstugan
1842-03-03 Anna Sofia Eriksdotter  Malsna
1842-03-05 Anna Sofia Eriksdotter
1842-03-06 Katarina Persdotter
1842-03-19 Anders Andersson Sjöman
1842-03-21 Anna Andersdotter  Vibyholm
1842-03-23 Anders Petter Prytz  Björnmossen
1842-03-24 Adolf Jonsson  Sigridslund
1842-03-25 Maria Kristina Eriksdotter  Rökärr
1842-03-28 Anders Petter Prytz
1842-03-28 Anna Andersdotter
1842-04-01 Anna Margareta Andersdotter  Sporrkullen
1842-04-01 Klas Ulrik Lundkvist  Sporrkullen
1842-04-03 Adolf Jonsson
1842-04-03 Maria Kristina Eriksdotter
1842-04-03 Nils Nilsson  Murtorp
1842-04-05 Anna Margareta Andersdotter
1842-04-07 Anna Persdotter  Sjölunda
1842-04-10 Klas Ulrik Lundkvist
1842-04-10 Nils Nilsson
1842-04-17 Anna Persdotter
1842-04-29 Nils Eriksson  Nystugan
1842-05-05 Nils Eriksson
1842-05-10 Johan August   Skälbystugan
1842-05-15 Johan August 
1842-07-21 Olof Forsberg  Klockargården
1842-07-25 (dödfödd pojke)   <ortsang. saknas>
1842-07-26 Olof Forsberg
1842-08-01 Maria Kristina Persdotter  Misstorp
1842-08-04 Maria Kristina Persdotter
1842-09-04 Johanna Sofia Gustavsdotter  Näsbystugan
1842-09-11 Johanna Sofia Gustavsdotter
1842-09-17 Matilda Gustavsdotter  Dammstugan
1842-09-25 Beata Maria Andersdotter  Dammstugan
1842-09-25 Matilda Gustavsdotter
1842-09-29 Beata Maria Andersdotter
1842-10-21 Ingrid Andersdotter  Fattighuset
1842-10-23 Ingrid Andersdotter
1842-10-27 Erik Persson  Fattighuset
1842-10-30 Erik Persson
1842-10-30 Lars August Eriksson  Stäringe
1842-11-01 Ebba Eleonora Sjöman  Ektorp
1842-11-03 Lars August Eriksson
1842-11-06 Ebba Eleonora Sjöman
1842-11-26 Anders Gustav Pettersson  Fågelberg
1842-12-04 Anders Gustav Pettersson
1842-12-11 Jan Persson  Stäringe
1842-12-18 Jan Persson
1842-12-25 Katarina Eriksdotter  Mossen
1843-01-01 Katarina Eriksdotter
1843-02-22 Maria Andersdotter  Simora
1843-02-26 Maria Andersdotter
1843-03-01 Anders Karlsson  Älgberga
1843-03-10 Katarina Olofsdotter  Gnesunds nedergård (nr 2)
1843-03-12 Anders Karlsson
1843-03-19 Katarina Olofsdotter
1843-03-23 Kristina Andersdotter  Sibro
1843-03-29 Erik Eriksson  Sibro
1843-04-01 Erik Eriksson
1843-04-01 Kristina Andersdotter
1843-04-17 Karl Johan Andersson  Norrtorp
1843-08-01 Karl Karlsson  Vibyholm
1843-08-06 Karl Karlsson
1843-08-10 Katarina Olofsdotter  Tvillingsborg
1843-08-11 Anna Maria Andersdotter  Njushammar
1843-08-13 Katarina Olofsdotter
1843-08-20 Anna Maria Andersdotter
1843-08-20 Brita Olofsdotter  Sannerby
1843-08-27 Brita Olofsdotter
1843-09-16 Anna Maria Nilsdotter  Fiskartorp
1843-09-24 Anna Maria Nilsdotter
1843-09-28 Anders Andersson  Sannerby nr 2
1843-10-08 Anders Andersson
1843-10-29 Johan Jansson  Fredriksstugan
1843-10-30 Anna Andersdotter  Gröndal
1843-11-05 Anna Andersdotter
1843-11-05 Johan Jansson
1843-11-12 Anders Fredrik Eriksson  Mossen
1843-11-17 Jonas Wiberg  Ekstugan
1843-11-19 Anders Fredrik Eriksson
1843-11-23 Erik Persson Grankvist  Tuvekärr
1843-11-26 Jonas Wiberg
1843-11-27 Erik Eriksson  Matsalöten
1843-11-28 Katarina Andersdotter  Simora
1843-12-02 Fredrika Charlotta Forsberg  Älgbergsstugan
1843-12-03 Erik Eriksson
1843-12-03 Erik Persson Grankvist
1843-12-03 Katarina Andersdotter
1843-12-10 Fredrika Charlotta Forsberg
1843-12-10 Johanna Andersdotter  Simora
1843-12-13 Maria Olofsdotter  Skälby
1843-12-17 Johanna Andersdotter
1843-12-17 Maria Olofsdotter
1843-12-20 Katarina Nilsdotter  Fattighuset
1843-12-26 Katarina Nilsdotter
1844-01-01 Per Eriksson  Äng
1844-01-14 Per Eriksson
1844-01-20 Anders Gustav Eriksson  Nystugan
1844-01-25 Brita Kristina Andersdotter  Fattighuset
1844-01-28 Anders Gustav Eriksson
1844-01-28 Brita Kristina Andersdotter
1844-02-01 Erik Gustav Lindberg  Bengtsbol
1844-02-09 Anna Katarina Landin  Sigridslund
1844-02-11 Erik Gustav Lindberg
1844-02-11 Karl Erik Svensson  Finsta
1844-02-12 Karl Gustav Pettersson  Fågelberg
1844-02-13 Nils Fredrik Nilsson  Skyttorp
1844-02-17 Anna Katarina Landin
1844-02-17 Karl Erik Svensson
1844-02-17 Karl Gustav Pettersson
1844-02-17 Nils Fredrik Nilsson
1844-03-23 Anders Eriksson  Mälby
1844-03-31 Anders Eriksson
1844-04-24 Beata Andersdotter  Njushammar
1844-04-28 Beata Andersdotter
1844-05-04 Anna Eriksdotter  Fattighuset
1844-05-08 Anna Eriksdotter
1844-07-02 Olof Thavenius  <ortsang. saknas>
1844-07-14 Olof Thavenius
1844-07-21 Katarina Nilsdotter  Fattighuset
1844-07-25 Katarina Nilsdotter
1844-08-09 Jonas Olofsson  Fattighuset
1844-08-12 Jonas Olofsson
1844-10-08 Johan Reinhold Källström  <ortsang. saknas>
1844-10-15 Johan Reinhold Källström
1844-11-03 Johanna   Finsta ryttarhåll
1844-11-06 Johanna Kristina Maria   <ortsang. saknas>
1844-11-10 Johanna 
1844-11-10 Johanna Kristina Maria 
1844-11-17 Eva Charlotta Andersdotter  Simora
1844-11-24 Eva Charlotta Andersdotter
1845-02-24 Brita Katarina Jonsdotter  Rävsnäs
1845-02-26 Per Jönsson  Sannerby
1845-03-02 Brita Katarina Jonsdotter
1845-03-05 Anders Södergren  Sibro kvarn
1845-03-09 Per Jönsson
1845-03-10 Anders Södergren
1845-03-24 Johan Jansson  Ökentorp
1845-03-30 Johan Jansson
1845-03-30 Karl Jönsson  Månad
1845-04-06 Karl Jönsson
1845-04-25 Anna Katarina Gerds Hellberg  Finsta
1845-05-01 Anna Katarina Gerds Hellberg
1845-06-27 Brita Sofia   Sannerby
1845-07-03 Brita Sofia 
1845-07-17 Sofia Andersdotter  Gnesund
1845-07-20 Sofia Andersdotter
1845-07-26 Erik Nilsson  Nystugan
1845-07-29 Erik Nilsson
1845-09-04 Johanna Sofia Andersdotter  Månads Ede
1845-09-07 Johanna Sofia Andersdotter
1845-10-04 Brita Elisabet Olofsdotter  Fattighuset
1845-10-06 Maria Kristina Persdotter  Grindstugan
1845-10-09 Brita Elisabet Olofsdotter
1845-10-12 Maria Kristina Persdotter
1845-12-08 Johan Fredrik Andersson  Hallbrotorpstugan
1845-12-14 Johan Fredrik Andersson
1846-02-08 Jan Andersson  Nytorp
1846-02-15 Jan Andersson
1846-03-13 Anna Eriksdotter  Jeriko
1846-03-20 Anna Eriksdotter
1846-03-29 Jonas Andersson  Bergtorp
1846-04-02 Jonas Andersson
1846-04-08 Nils August Andersson  Malsna
1846-04-13 Nils August Andersson
1846-05-02 Gustav Olofsson  Hammarstugan
1846-05-04 Kristina Charlotta Andersdotter  Bergtorp
1846-05-07 Gustav Olofsson
1846-05-10 Erik Larsson  Hallbro
1846-05-10 Kristina Charlotta Andersdotter
1846-05-17 Erik Larsson
1846-06-04 Katarina Persdotter  Kapernaum
1846-06-09 Katarina Persdotter
1846-07-12 Gustav   Näsbystugan
1846-07-19 Gustav 
1846-07-28 Katarina Persdotter  Äng
1846-07-31 Lars Erik Persson  Rävsnäs
1846-08-.. Katarina Persdotter
1846-08-04 Lars Erik Persson
1846-09-26 Johan Petter Järlström  Vibyholm
1846-09-27 Anna Fredrika   Stäringe
1846-10-01 Johan Petter Järlström
1846-10-04 Anna Fredrika 
1846-11-06 Anna Andersdotter Sandberg  Kockhem
1846-11-15 Anna Andersdotter Sandberg
1846-11-20 Maria Andersdotter  Alsmossen
1846-11-21 Anders Eriksson  Brosätter
1846-11-29 Anders Eriksson
1846-11-29 Maria Andersdotter
1846-12-03 Kristina Olofsdotter  Fredriksstugan
1846-12-06 Gustav Robert   Hagalund
1846-12-06 Kristina Olofsdotter
1846-12-10 Lars Larsson  Sjölunda
1846-12-13 Gustav Robert 
1846-12-16 Johanna Eriksdotter  Simora
1846-12-20 Lars Larsson
1846-12-27 Johanna Eriksdotter
1847-01-02 Karolina Andersdotter  Simora
1847-01-10 Karolina Andersdotter
1847-02-04 Erik Wettergren  Karlstorp
1847-02-11 Erik Wettergren
1847-02-14 Kristina Katarina Nilsdotter  Anderslund
1847-02-21 Kristina Katarina Nilsdotter
1847-03-30 Karl Karlsson  Kallvik
1847-04-05 Karl Karlsson
1847-05-30 Katarina Karlsdotter  <ortsang. saknas>
1847-06-06 Katarina Karlsdotter
1847-06-29 Erik Andersson  Murtorp
1847-07-04 Erik Andersson
1847-07-08 Erik Gustav Eriksson  Sigridslund
1847-07-11 Erik Gustav Eriksson
1847-07-23 Karl Gustav Andersson  Korpstugan
1847-07-25 Karl Gustav Andersson
1847-10-03 Margareta Katarina Persdotter  Björnkulla
1847-10-10 Margareta Katarina Persdotter
1847-10-14 Rikard Fredrik Herman 
1847-10-14 Rikard Fredrik Herman   Stäringe
1847-10-18 Katarina Olofsdotter  Fattighuset
1847-10-24 Katarina Olofsdotter
1847-10-26 Lars Fredrik Karlsson  Finsta ryttarhåll
1847-10-31 Lars Fredrik Karlsson
1848-01-23 Per Erik Andersson  Matsalöten
1848-01-30 Per Erik Andersson
1848-02-23 Anna Brita Karlsdotter  Hammarstugan
1848-03-03 Anna Brita Karlsdotter
1848-05-28 Johanna Eriksdotter  Hagstugan
1848-06-04 Johanna Eriksdotter
1848-06-07 Anders Sandberg  Sigridslund
1848-06-15 Anders Sandberg
1848-06-24 Johan Erik Johansson  Ramsberg
1848-06-26 Anna Persdotter  Njushammars övergård (nr 2)
1848-07-02 Anna Persdotter
1848-07-02 Johan Erik Johansson
1848-07-14 Kristina Andersdotter  Sandstugan
1848-07-18 Kristina Andersdotter
1848-08-21 Anders Jonsson  Alsmossen
1848-08-27 Anders Jonsson
1848-09-06 Nils August Nilsson  Ektorp
1848-09-10 Nils August Nilsson
1848-09-30 Karl Johan Källström  Perstorp
1848-10-02 Anna Sofia Gustavsdotter  Dammstugan
1848-10-03 Karl Johan Källström
1848-10-08 Anna Sofia Gustavsdotter
1848-10-21 Katarina Andersdotter  Ökentorp
1848-10-23 Olof Persson  Gökshult
1848-10-29 Katarina Andersdotter
1848-10-29 Olof Persson
1848-10-30 Anna Maria Andersdotter  Stäringe
1848-11-05 Anna Maria Andersdotter
1848-11-06 Karl Erik Larsson Källström  Oxbrostugan
1848-11-12 Karl Erik Larsson Källström
1848-11-24 Olof Olofsson  Månad
1848-12-03 Olof Olofsson
1848-12-06 Karl Gustav Jonsson  Årdala (D)
1848-12-14 Karl Gustav Jonsson
1848-12-18 Karl Olof Blom  Finsta ryttarhåll
1848-12-26 Karl Olof Blom
1849-01-13 Brita Sofia Åkerlind  Skälby
1849-01-16 Kristina Johanna Andersdotter  Näsbystugan
1849-01-21 Anna Sofia Karlsdotter  Hult
1849-01-21 Brita Sofia Åkerlind
1849-01-21 Kristina Johanna Andersdotter
1849-01-28 Anna Sofia Karlsdotter
1849-01-29 Anna Persdotter  Björnkulla
1849-02-04 Anna Persdotter
1849-02-21 Kristina Larsdotter  Kockhem
1849-02-23 Johan August Karlsson  Sågen
1849-02-25 Anders Fredrik Jonsson  Månstorp
1849-02-25 Kristina Larsdotter
1849-03-01 Eva Charlotta Andersdotter  Näsbystugan
1849-03-04 Anders Fredrik Jonsson
1849-03-04 Johan August Karlsson
1849-03-09 Eva Charlotta Andersdotter
1849-03-24 Karl Gustav Karlsson  Sågen
1849-03-25 Anders Larsson  Korshäll
1849-03-28 Per Nilsson  Rävsnäs
1849-03-31 Axel Pettersson  Fågelberg
1849-04-01 Anders Larsson
1849-04-01 Karl Gustav Karlsson
1849-04-06 Axel Pettersson
1849-04-06 Per Nilsson
1849-04-19 (odöpt flicka) Bergström  <ortsang. saknas>
1849-04-19 Beata Larsdotter  Månad
1849-04-22 (odöpt flicka) Bergström
1849-04-22 Beata Larsdotter
1849-04-23 Olof Olofsson  Sågen
1849-04-29 Olof Olofsson
1849-05-12 Emma Kristina Holmberg  Dammstugan
1849-05-15 Maria Andersdotter  Mälbystugan
1849-05-16 Katarina Eriksdotter  Brosätter
1849-05-17 Emma Kristina Holmberg
1849-05-17 Katarina Karlsdotter  Månad
1849-05-20 Katarina Eriksdotter
1849-05-20 Maria Andersdotter
1849-05-25 Katarina Bengtsdotter  Jeriko
1849-05-27 Katarina Karlsdotter
1849-06-03 Katarina Bengtsdotter
1849-06-21 Kristina Persdotter  Hökstugan
1849-06-25 Karl Johan Persson  Simora
1849-07-01 Karl Johan Persson
1849-07-01 Kristina Persdotter
1849-07-02 Maria Matilda Lindström  Hammarstugan
1849-07-08 Maria Matilda Lindström
1849-08-30 Gustav Erik Nilsson  Finstastugan
1849-09-01 Anna Maria Eriksdotter  Fjällstorp
1849-09-04 Anna Maria Nilsdotter  Simora
1849-09-04 Gustav Erik Nilsson
1849-09-09 Anna Maria Eriksdotter  Årdala (D)
1849-09-09 Anna Maria Nilsdotter
1849-10-20 (dödfött foster) Hagberg  Tuvekärrstugan
1849-10-21 Jonas Nilsson  Sannerby
1849-10-28 Jonas Nilsson
1849-11-01 Kristina Katarina Karlsdotter
1849-11-01 Kristina Katarina Karlsdotter  Jeriko
1849-11-12 Anders Peter Olofsson  Långviken
1849-11-18 Anders Peter Olofsson
1849-11-20 Brita Katarina Persdotter Modin  Vibyholm
1849-11-25 Brita Katarina Persdotter Modin
1849-12-12 Erik August Adolfsson  Sannerby lillgård
1849-12-23 Erik August Adolfsson
1849-12-29 Johan Peter Andersson  Alsmossen
1850-01-06 Johan Peter Andersson
1850-03-05 Erik Larsson  Rökärr
1850-03-06 Johan Erik Andersson  Kallvik
1850-03-10 (dödfödd flicka) Bergman  Årdala (D)
1850-03-10 Erik Larsson
1850-03-10 Johan Erik Andersson
1850-03-16 (dödfödd flicka) Bergman
1850-03-27 Anders Eriksson  Matsalöten
1850-04-07 Anders Eriksson
1850-05-09 Hedda Matilda Andersdotter  Bostorp
1850-05-14 Brita Kristina Olofsdotter  Trippelhällstugan
1850-05-15 Erik Andersson Ström  Strömslund
1850-05-15 Erik Larsson Qvist  Skälbynäs
1850-05-18 Erik Persson  Fattighuset
1850-05-19 Brita Kristina Olofsdotter
1850-05-19 Erik Andersson Ström
1850-05-19 Erik Larsson Qvist
1850-05-19 Hedda Matilda Andersdotter
1850-05-25 (dödfött barn)   Stäringe
1850-06-02 (dödfött barn) 
1850-06-10 Katarina Eriksdotter  Sågtorp
1850-06-16 Katarina Eriksdotter
1850-06-19 Anna Kristina Andersdotter  Matsalöten
1850-06-24 Anna Kristina Andersdotter
1850-06-29 Jonas Kling  Hummeltorp
1850-06-30 Anders Peter Eriksson  Lennmyrstugan
1850-07-03 Johanna Sofia Nilsdotter  Skyttorp
1850-07-07 Anders Peter Eriksson
1850-07-07 Johanna Sofia Nilsdotter
1850-07-07 Jonas Kling
1850-07-19 Karl August Eriksson  Hallbrotorp
1850-07-28 Karl August Eriksson
1850-09-15 Gustava Gustavsdotter  Näset
1850-09-22 Gustava Gustavsdotter
1850-09-26 Anders Jonsson  Sannerby
1850-10-06 Anders Jonsson
1850-10-06 Lars Fredrik Andersson  Simora
1850-10-13 Lars Fredrik Andersson
1851-01-21 Karl Gustav Eklund  Hammarstugan
1851-01-26 Karl Gustav Eklund
1851-02-01 Axel Ferdinand Fagerberg  Stäringe
1851-02-09 Axel Ferdinand Fagerberg
1851-03-20 Karolina Charlotta Åberg  Hagalund
1851-03-25 Karolina Charlotta Åberg
1851-03-27 Karl Erik Andersson  Bostorp
1851-04-06 Karl Erik Andersson
1851-04-15 (dödfött barn)   Norrtorp
1851-05-02 Hedvig Sofia Eriksdotter  Nytorp
1851-05-03 Brita Kristina Persdotter  Gröndal
1851-05-07 Erik Jansson  Fattighuset
1851-05-11 Brita Kristina Persdotter
1851-05-11 Erik Jansson
1851-05-11 Hedvig Sofia Eriksdotter
1851-06-02 Gustav Jansson  Sjölunda
1851-06-09 Gustav Jansson
1851-06-25 Brita Kristina Andersdotter  Sannerby
1851-06-29 Brita Kristina Andersdotter
1851-07-02 Fredrik Åberg  Hagalund
1851-07-06 Fredrik Åberg
1851-07-19 Johan Gerss  Ramsberg
1851-07-22 Margareta Augusta Eriksdotter  Lennmyrstugan
1851-07-27 Johan Gerss
1851-07-27 Margareta Augusta Eriksdotter
1851-08-01 Erik Jakobsson  Norrtorp
1851-08-05 Erik Jakobsson
1851-09-26 Kristina Andersdotter  Rökärr
1851-10-05 Klas Dennis Pettersson  Fågelberg
1851-10-05 Kristina Andersdotter
1851-10-12 Klas Dennis Pettersson
1851-12-12 Karl Erik Olofsson  Korpdal
1851-12-26 Karl Erik Olofsson
1852 Karl Erik Jansson  <ortsang. saknas>
1852-01-03 Kristina Larsdotter  Fjällstorp
1852-01-11 Kristina Larsdotter
1852-01-15 Katarina Persdotter  Hagstugan
1852-01-25 Katarina Persdotter
1852-01-31 Lars Petter Andersson  Sigridslund
1852-02-08 Lars Petter Andersson
1852-03-14 Anna Andersdotter  Kallvik
1852-03-19 (dödfödd flicka)   Stäringe
1852-03-21 Anna Andersdotter
1852-03-25 (dödfödd flicka) 
1852-04-15 Kristina Olofsdotter  Månstorp
1852-04-25 Kristina Olofsdotter
1852-05-21 Maria Andersdotter  Fattighuset
1852-05-25 Maria Andersdotter
1852-05-28 Katarina Jonsdotter  Nilsbol
1852-05-31 Katarina Jonsdotter
1852-08-10 Katarina Andersdotter  Matsalöten
1852-08-15 Katarina Andersdotter
1852-09-18 Anders Petter Andersson Finne  Finsta ryttarhåll
1852-09-26 Anders Petter Andersson Finne
1852-11-13 Olof Olofsson  Stenstugan
1852-11-21 Gustav Adolf Eklund  Hammarstugan
1852-11-21 Olof Olofsson
1852-11-22 Maria Östling  Vibyholm
1852-11-28 Gustav Adolf Eklund
1852-11-28 Maria Östling
1852-12-24 Anders Gustav Andersson  Kallvik
1853-01-01 Anders Gustav Andersson
1853-02-02 Karl Gustav Hagberg  Tuvekärrstugan
1853-02-06 Karl Gustav Hagberg
1853-02-19 Anders Larsson  Gnesunds nedergård (nr 2)
1853-02-27 Anders Larsson
1853-03-19 Anders Persson  Fattighuset
1853-03-27 Anders Persson
1853-03-30 Anders Petter Andersson  Misstorp
1853-04-05 Brita Nilsdotter  Hummeltorp
1853-04-10 Anders Petter Andersson
1853-04-12 Brita Andersdotter  Sannerby
1853-04-17 Brita Nilsdotter
1853-04-24 Brita Andersdotter
1853-04-28 Maria Kristina Eriksdotter  Sannerby
1853-05-05 Maria Kristina Eriksdotter
1853-06-07 Karl Erik Jansson
1853-06-18 Brita Kristina Karlsdotter  Hallbro
1853-06-26 Brita Kristina Karlsdotter
1853-07-02 Katarina Jonsdotter  Ökentorp
1853-07-10 Katarina Jonsdotter
1853-08-04 Per Olofsson  Gökshult
1853-08-09 Per Olofsson
1853-09-03 Matilda Sofia Andersdotter  Sibro kvarn
1853-09-11 Matilda Sofia Andersdotter
1853-10-14 Erik Olofson  Njushammar
1853-10-23 Erik Olofson
1853-11-06 Kristina Eriksdotter  Anderslund
1853-11-08 Lars Gustav Maskåll  Näset
1853-11-13 Kristina Eriksdotter
1853-11-20 Lars Gustav Maskåll
1853-11-26 Kristina Karlsdotter  Näset
1853-12-04 Kristina Karlsdotter
1853-12-29 Lars Larsson  Sörby övergård
1854-01-06 Lars Larsson
1854-01-16 August Karlsson  Mälby
1854-01-22 August Karlsson
1854-01-30 Kristina Andersdotter  Sannerby
1854-02-05 Kristina Andersdotter
1854-03-08 Anna Matilda Karlsdotter  Lerviken
1854-03-19 Anna Matilda Karlsdotter
1854-04-04 Johanna Sofia Andersdotter  Mälbystugan
1854-04-06 Per Karlsson  Källstugan
1854-04-08 Anna Olofsdotter  Otahiti
1854-04-09 Johanna Sofia Andersdotter
1854-04-14 Anna Olofsdotter
1854-04-14 Per Karlsson
1854-04-20 Anders Gustav Karlsson  Skälbylund
1854-04-22 Henrik Olofsson  Hökmora
1854-04-23 Anders Gustav Karlsson
1854-04-30 Henrik Olofsson
1854-06-19 Johan Fredrik Knekt  Bengtsbol
1854-06-24 Johan Fredrik Knekt
1854-07-08 Tomt Mats Matsson  Brink
1854-07-16 Tomt Mats Matsson
1854-07-30 Katarina Eriksdotter  Skälbynäs
1854-08-06 Katarina Eriksdotter
1854-09-10 Anders Eriksson  Hallbrotorpstugan
1854-09-15 Anders Erik Andersson  Fågelberg
1854-09-17 Anders Eriksson
1854-09-24 Anders Erik Andersson
1854-10-22 Katarina Andersdotter  Fattighuset
1854-10-29 Katarina Andersdotter
1854-11-20 Lars Andersson Nordström  Björnkulla
1854-11-26 Lars Andersson Nordström
1854-12-16 Jonas Runn  Fattighuset
1854-12-24 Anders Persson  Ökentorp
1854-12-24 Jonas Runn
1855-01-01 Anders Persson
1855-01-04 Kristina Adolfsdotter  Dammstugan
1855-01-10 Anders Andersson  Finsta
1855-01-11 Kristina Adolfsdotter
1855-01-15 Erik Eriksson  Fattighuset
1855-01-21 Anders Andersson
1855-01-21 Erik Eriksson
1855-01-26 Brita Gärling  Sigridslund
1855-02-02 Brita Gärling
1855-02-15 Anna Matilda Adolfsdotter  Långviken
1855-02-17 Erik Gustav Eriksson  Njushammars nedergård (nr 1)
1855-02-18 Anders Nilsson  Runnborg
1855-02-25 Anna Matilda Adolfsdotter
1855-02-25 Erik Gustav Eriksson
1855-03-04 Anders Nilsson
1855-03-09 Karl Björk  Mälbystugan
1855-03-12 Katarina Persdotter  Skyttorp
1855-03-18 Karl Björk
1855-03-25 Katarina Persdotter
1855-05-04 Anders Matsson Norberg  Brink
1855-05-09 Anders Matsson Norberg
1855-05-10 Olof Eriksson  Bengtsbol
1855-05-17 Olof Eriksson
1855-05-20 Anna Elisabet Jonsdotter  Näsby
1855-05-27 Anna Elisabet Jonsdotter
1855-06-10 Anders Karlsson  Stäringe
1855-06-17 Anders Karlsson
1855-07-02 Erik Gustav Lindberg  Vibyholm
1855-07-08 Erik Gustav Lindberg
1855-10-24 Erik Gustav Eriksson  Skälby
1855-11-04 Erik Gustav Eriksson
1855-11-08 Maria Andersdotter  Dammstugan
1855-11-18 Maria Andersdotter
1855-11-24 Brita Granström  Brostugan
1855-12-07 Brita Granström
1855-12-25 Kristina Matilda Karlsdotter  Sannerby
1855-12-30 Kristina Matilda Karlsdotter
1856-01-25 Sara Jonsdotter  Älgbergsstugan
1856-02-03 Sara Jonsdotter
1856-04-01 Kristina Olofsdotter  Fattighuset
1856-04-06 Kristina Olofsdotter
1856-04-13 Anna Maria Andersdotter  Skälby
1856-04-20 Anna Maria Andersdotter
1856-04-21 Anna Larsdotter  Grindstugan
1856-04-27 Anna Larsdotter
1856-05-11 Kristina Bengtsdotter  Simora
1856-05-18 Kristina Bengtsdotter
1856-05-21 Anna Lovisa Andersdotter  Bergtorp
1856-05-25 Anna Lovisa Andersdotter
1856-05-29 Johan Jonsson  Hökstugan
1856-06-08 Johan Jonsson
1856-06-16 Per Andersson Dahlberg  Perstorp
1856-06-22 Per Andersson Dahlberg
1856-07-06 Gustav Robert Källström  Vänstrand
1856-07-13 Gustav Robert Källström
1856-08-31 Klara Matilda Åstedt  Dammstugan
1856-09-07 Klara Matilda Åstedt
1856-09-09 Anders Petter Andersson  Strömslund
1856-09-14 Anders Petter Andersson
1856-09-17 Charlotta Bernhardina Zimmerblad  Sigridslund
1856-09-19 Anders Andersson  Brosätter
1856-09-26 Charlotta Bernhardina Zimmerblad
1856-09-28 Anders Andersson
1856-10-06 Gustav Teodor Wallin  Sannerby
1856-10-12 Gustav Teodor Wallin
1856-11-11 Per Jonsson  Petterslund
1856-11-16 Per Jonsson
1856-11-20 Anna Lovisa Fritz  Vibyholm
1856-11-25 Anna Lovisa Fritz
1856-12-02 Maria Persdotter  Grindstugan
1856-12-06 Anna Maria Nilsdotter  Skälby
1856-12-13 Anders Larsson  Stockbäcken
1856-12-14 Anna Maria Nilsdotter
1856-12-14 Maria Persdotter
1856-12-21 Anders Larsson
1857-02-09 Katarina Kristina Eriksdotter  Nytorp
1857-02-10 Olof Albert Karlsson  Sannerby
1857-02-15 Katarina Kristina Eriksdotter
1857-02-15 Olof Albert Karlsson
1857-02-26 Anna Kristina Persdotter  Gökshult
1857-03-08 Anna Kristina Persdotter
1857-03-09 Karin Eriksdotter  Runnborg
1857-03-13 Karin Eriksdotter
1857-03-28 Maria Ulrika Österberg  Kockhem
1857-04-03 Katarina Persdotter  Bengtsbol
1857-04-04 Maria Margareta Eriksdotter  Sågen
1857-04-04 Maria Ulrika Österberg
1857-04-09 Anna Matilda Eriksdotter  Njushammars nedergård (nr 1)
1857-04-10 Katarina Persdotter
1857-04-10 Maria Margareta Eriksdotter
1857-04-11 Nanny Sofia   Klockargården
1857-04-16 Karl Erik Karlsson  Sannerby
1857-04-18 Anna Olofsdotter  Gökshult
1857-04-18 Nanny Sofia 
1857-04-19 Anna Matilda Eriksdotter
1857-04-26 Anna Olofsdotter
1857-04-26 Karl Erik Karlsson
1857-05-11 Gustav Robert   Nilsbol
1857-05-17 Gustav Robert 
1857-08-08 Olof Olofsson  Brink
1857-08-12 Olof Olofsson
1857-11-03 Erik Eriksson  Sågen
1857-11-09 Erik Eriksson
1857-11-28 Brita Eriksdotter  Dalstorp
1857-12-06 Brita Eriksdotter
1857-12-26 Kristina Katarina Jonsdotter  Korshäll
1857-12-30 Kristina Andersdotter  Sandstugan
1857-12-31 Ture Teodor Hasselgren  Tuvekärr
1858-01-01 Kristina Katarina Jonsdotter
1858-01-02 Maria Sofia Gustavsdotter  Finstastugan
1858-01-08 Ture Teodor Hasselgren
1858-01-10 Kristina Andersdotter
1858-01-10 Maria Sofia Gustavsdotter
1858-01-12 Anna Katarina Jansdotter  Udden
1858-01-24 Anna Katarina Jansdotter
1858-01-29 Axel Fredrik   Rökärr
1858-02-06 Maria Kristina Jansdotter  Sågstugan
1858-02-07 Axel Fredrik 
1858-02-12 Johan Erik   Sibro
1858-02-14 Maria Kristina Jansdotter
1858-02-15 Lars Eriksson Källström  Oxbrostugan
1858-02-19 Johan Erik   Husby-Oppunda (D)
1858-02-21 Lars Eriksson Källström
1858-03-22 Anna Sofia Wiberg  Finsta ryttarhåll
1858-03-25 Anna Sofia Wiberg
1858-03-26 Karl Gustav   <ortsang. saknas>
1858-03-30 Karl Gustav 
1858-04-04 Anders Fredrik Eriksson  Sannerby
1858-04-11 Anders Fredrik Eriksson
1858-04-17 Matilda Charlotta Andersdotter  Vibyholm
1858-04-25 Matilda Charlotta Andersdotter
1858-05-16 Katarina Andersdotter  Norrtorp
1858-05-18 Kristina Olofsdotter  Fattighuset
1858-05-23 Katarina Andersdotter
1858-05-23 Kristina Olofsdotter
1858-06-05 Augusta Vilhelmina Lindström  Lindsberg
1858-06-13 Augusta Vilhelmina Lindström
1858-06-19 August Teodor Johansson  Stavstugan
1858-06-21 Robert Eriksson  Sannerby
1858-06-24 August Teodor Johansson
1858-06-26 Karl Gustav Eriksson  Sannerby
1858-06-27 Robert Eriksson
1858-06-29 Johanna Sofia Eriksdotter  Sannerby
1858-06-29 Karl Gustav Eriksson
1858-07-04 Johanna Sofia Eriksdotter
1858-07-06 Anders Peter Andersson  Leonardstugan
1858-07-11 Anders Peter Andersson
1858-07-15 Bernhardina Albertina Nilsdotter  Dalstorp
1858-07-15 Johan August Andersson  Hallbrotorpstugan
1858-07-18 Bernhardina Albertina Nilsdotter
1858-07-18 Johan August Andersson
1858-08-02 Katarina Andersdotter  Hallbrotorp
1858-08-04 Maria Kristina Persdotter  Runnborg
1858-08-08 Katarina Andersdotter
1858-08-08 Maria Kristina Persdotter
1858-10-02 Anders Peter Larsson  Lilla Sporrkullen
1858-10-09 Anders Peter Larsson
1858-11-02 Edla Kristina Karlsdotter  Kockhem
1858-11-07 Edla Kristina Karlsdotter
1858-11-10 Maria Josefina Andersdotter  Stora Sporrkullen
1858-11-14 Maria Josefina Andersdotter
1858-11-18 Karl Bengtsson  Skyttorp
1858-11-28 Karl Bengtsson
1858-12-05 Augusta Margareta Larsdotter  Lilla Sporrkullen
1858-12-09 Gustav Eriksson  Lerviken
1858-12-12 Augusta Margareta Larsdotter
1858-12-14 (dödfödd flicka) Karlsdotter  Simora
1858-12-14 Maria Albertina Andersdotter  Brosätter
1858-12-19 (dödfödd flicka) Karlsdotter
1858-12-19 Gustav Eriksson
1858-12-26 Maria Albertina Andersdotter
1859-01-04 Anders Gustavsson  Stentorp
1859-01-05 Anna Kristina Nilsdotter  Långviken
1859-01-09 Anders Gustavsson
1859-01-16 Anna Kristina Nilsdotter
1859-02-17 Margareta Katarina Eriksdotter  Tuvekärrstugan
1859-02-27 Margareta Katarina Eriksdotter
1859-03-24 Jonas Persson  Sandstugan
1859-04-02 Anna Maria Johansdotter  Sjölunda
1859-04-03 Jonas Persson
1859-04-10 Anna Maria Johansdotter
1859-04-11 Per Adolf Karlsson  Simora
1859-04-24 Per Adolf Karlsson
1859-05-02 Johan Olofsson  Brink
1859-05-08 Johan Olofsson
1859-05-08 Kristina Maria Karlsdotter  Fredriksstugan
1859-05-15 Kristina Maria Karlsdotter
1859-06-11 Anders Andersson  Stavstugan
1859-06-15 Anders Andersson
1859-08-17 Karl Fredrik Åberg  Hagalund
1859-08-21 Karl Fredrik Åberg
1859-08-26 Kristina Jonsdotter  Näsby
1859-09-02 Karl Fredrik Starr  Björnkulla
1859-09-04 Kristina Jonsdotter
1859-09-08 Karl Fredrik Starr
1859-11-14 Anna Margareta Jansdotter  Lennmyrstugan
1859-11-20 Anna Margareta Jansdotter
1859-12-21 Erik Blixt  Nybygget
1859-12-26 Erik Blixt
1860-02-19 Kristina Katarina Jansdotter  Källstugan
1860-02-26 Kristina Katarina Jansdotter
1860-03-09 Margareta Charlotta   Äng
1860-03-18 Margareta Charlotta 
1860-03-27 Olof Olofsson  Långviken
1860-04-04 Maria Kristina Jansdotter  Hökstugan
1860-04-06 Olof Olofsson
1860-04-09 Maria Kristina Jansdotter  Ludgo (D)
1860-04-28 Anna Maria Jonsdotter  Sörby nergård
1860-04-28 Per Åkerlind  Vibyholm
1860-05-03 Per Åkerlind
1860-05-06 Anna Maria Jonsdotter
1860-06-23 Anders Petter Nordström  Björnkulla
1860-06-29 Anders Petter Nordström
1860-06-30 Jonas Persson  Matsalöten
1860-07-08 Jonas Persson
1860-07-11 Kristina Charlotta Nilsdotter  Brostugan
1860-07-15 Kristina Charlotta Nilsdotter
1860-07-18 Brita Katarina Karlsdotter  Fattighuset
1860-07-22 Brita Katarina Karlsdotter
1860-07-24 Johan Erik   Brink
1860-07-29 Johan Erik 
1860-08-13 August Gottfrid Walin  Klockargården
1860-08-18 August Gottfrid Walin
1860-08-18 Augusta Kristina Wallin  Sannerby
1860-08-26 Augusta Kristina Wallin
1860-08-27 Anders Persson Finne  Finsta ryttarhåll
1860-09-02 Anders Persson Finne
1860-09-07 Eva Matilda Jonsson  Äng
1860-09-19 Eva Matilda Jonsson
1860-10-09 Erik Andersson  Långviken
1860-10-19 Margareta Nilsdotter  Stora Sporrkullen
1860-10-21 Erik Andersson
1860-10-28 Margareta Nilsdotter
1860-11-08 Anna Kristina Andersdotter  Nilsbol
1860-11-10 Anders Andersson  Alsmossen
1860-11-18 Anders Andersson
1860-11-18 Anna Kristina Andersdotter
1860-11-18 Emma Vilhelmina   Norrtorp
1860-11-25 Emma Vilhelmina 
1860-12-25 Klara Vilhelmina Källström  Ramsberg
1861-01-01 Klara Vilhelmina Källström
1861-04-14 Johan Persson  Sannerby
1861-04-14 Johanna Charlotta Lindahl  Vibyholm
1861-04-19 Johanna Charlotta Lindahl
1861-04-20 Anna Eriksdotter  Fattighuset
1861-04-21 Johan Persson
1861-04-26 Anna Eriksdotter
1861-05-04 Brita Margareta Eriksdotter  Nybygget
1861-05-10 Brita Margareta Eriksdotter
1861-05-28 Karl Gabriel Andersson  Månads Ede
1861-05-31 Kristina Eriksdotter  Petterslund
1861-06-03 Kristina Eriksdotter
1861-06-04 Karl Gabriel Andersson
1861-06-18 Per Andersson  Skälbyklint
1861-06-21 Per Andersson
1861-07-06 Anna Augusta Walin  Klockargården
1861-07-11 Anna Augusta Walin
1861-08-26 Johan Fredrik Andersson  Herrgölet
1861-09-30 Ulrika Persdotter Sandberg Holm  Mossen
1861-10-11 Georg Gillman  Sigridslund
1861-10-18 Georg Gillman
1861-11-19 Anna Katarina Gröndal  Fattighuset
1861-11-24 Per Bengtsson  Djuröstugan
1861-12-02 Kristina Karlsdotter  Sibro
1861-12-14 Beata Sofia Lindström  Lindsberg
1861-12-29 Augusta Sofia Karlsdotter  Sannerby
1862-03-04 Johanna Matilda Gustavsdotter  Buddetorp
1862-03-29 Nils Nilsson Hag  Fiskarstugan
1862-05-03 Katarina Eriksdotter  Herrgölet
1862-06-13 Johanna Karolina Andersdotter  Vibyholm
1862-06-27 Jonas Fredrik Persson  Skälby
1862-09-17 Erik Andersson  Hagstugan
1862-10-10 Anders Peter Andersson  Leonardstugan
1863-01-15 Anna Charlotta Jonsdotter  Simora
1863-01-17 Klara Charlotta   Simora
1863-02-05 Frans Erik Österlund  Stäringe
1863-02-10 Anders Abrahamsson  Kallvik
1863-03-29 Erik Andersson  Brink
1863-04-03 Katarina Andersdotter  Alsmossen
1863-04-19 Johan Erik Lundgren  Simorastugan
1863-04-25 Kristina Maria Andersdotter  Ramsberg
1863-05-07 Johanna Flodin Zimmerblad  Sigridslund
1863-05-19 Per Olof Eriksson  Brink
1863-05-26 Anna Kristina Karlsdotter  Bostorp
1863-06-08 Katarina Jonsdotter  Oxbrostugan
1863-06-11 Johanna Lovisa Eriksdotter  Fredriksstugan
1863-06-29 Anders Persson  Mälby
1863-07-15 Katarina Persdotter  Björnkulla
1863-07-30 Maria Albertina Eriksdotter  Sannerby
1863-08-24 Nils Eriksson  Årdala by
1863-11-28 Anna Nilsdotter  Näsby
1863-11-30 (dödfödd flicka) Persdotter  Runnborg
1864-01-09 Johan Jansson  Ökentorp
1864-01-22 Karl Erik Larsson  Nysätter (se Gustavslund)
1864-02-05 Anna Andersdotter  Sörby mellangård
1864-02-28 Anders Andersson  Stavåsen
1864-03-03 Johan Petter Tellbom  Sjölunda
1864-03-07 Karl Gustav Köld  Björnkulla
1864-03-31 Sofia Sandberg  Vibyholm
1864-07-18 Katarina Nilsdotter  Murtorp
1864-07-19 Katarina Nilsdotter  Gnesunds övergård (nr 1)
1864-08-07 Maria Amanda Pettersson  Matsalöten
1864-09-04 Anders Andersson  Njushammar
1864-10-01 Katarina Eriksdotter  Fattighuset
1864-10-04 Karl Karlsson  Trippelhällstugan
1864-10-17 Katarina Josefina Eriksson  Hallbrotorp
1864-11-15 Anna Matilda Eriksdotter  Gökshult
1864-11-16 Maria Larsdotter  Björnkulla
1864-12-10 Emma Charlotta Wiberg  Finsta ryttarhåll
1864-12-16 Anna Katarina Olofsdotter  Finsta
1864-12-28 Karl August   Bostorp
1865-01-09 Katarina Persdotter  Skälby
1865-03-05 Axel Fredrik Andersson  Alsmossen
1865-03-15 Peter Jonsson Lundkvist  Stäringe
1865-03-16 Brita Katarina Andersdotter  Sörby
1865-04-10 (dödfödd flicka) Nilsdotter  Dalstorp
1865-04-10 (dödfödd pojke) Nilsson  Dalstorp
1865-04-17 Anna Eriksdotter  Karlberg
1865-07-06 Albertina Cederman  Sigridslund
1865-07-09 Albertina Cederman
1865-08-02 Per Eriksson  Nystugan
1865-08-07 Jonas Brun  Dammstugan
1865-08-27 Karl Alfred   Månad
1865-09-30 Klas Magnus Kronström  Stäringe
1866-01-09 Hedvig Matilda   Karlstorp
1866-01-14 Anders Peter Pettersson  Hallbro
1866-02-03 Petter Svensson  Fågelberg
1866-02-07 Brita Larsdotter  Näsby
1866-02-11 Olof Jönsson  Sannerby
1866-02-14 Brita Maria Svensdotter  Ängstugan
1866-02-20 Maria Charlotta Hellström  Nysätter (se Gustavslund)
1866-02-25 Nils Bengtsson  Sörby
1866-03-07 Brita Charlotta Eriksdotter  Hagalund
1866-03-12 Lars Peter Persson  Sågen
1866-03-27 Lars Peter Eriksson  Sannerby
1866-03-27 Per Andersson  Anderslund
1866-03-30 Anders Fredrik Nilsson  Rökärr
1866-04-23 Anders Hasselgren  Stockbäcken
1866-04-24 Karl Erik Karlsson  Petterslund
1866-08-04 Anna Jonsdotter  Ramsberg
1866-10-03 Jonas Olofsson  Löten
1866-10-10 Erik August   Sockenskriven
1866-11-01 Maria Eriksdotter  Stavstugan
1866-11-23 Anna Elisabet Sundling  Vibyholm
1866-11-24 Anna Katarina Andersdotter  Buddetorp
1866-12-22 Jonas Persson  Grindstugan
1866-12-28 Katarina Larsdotter  Kapernaum
1867-01-18 Johan Erik Lundström  Månad
1867-01-19 Maria Jonsdotter Lindkvist  Älgbergsstugan
1867-01-22 Brita Kristina Persdotter  Älgberga
1867-01-29 Anna Jansdotter Åhrberg  Sågen
1867-02-02 Erik Andersson  Karlberg
1867-03-02 Anders August Andersson  Stavstugan
1867-03-08 Gustav Adolf Karlsson  Fiskarstugan
1867-03-23 Nils Nilsson  Dalstorp
1867-04-16 Anders Bengtsson  Korshäll
1867-05-17 Erik Bengtsson Glad  Mörtstugan
1867-05-17 Per Karlsson  Rökärr
1867-05-25 Anna Charlotta Jonsdotter  Fågelberg
1867-05-27 Brita Katarina Jonsdotter  Dalstorp
1867-06-08 Gustav Gustavsson  Matsalöten
1867-07-05 Erik Nilsson  Vänstrand
1867-07-07 Klas Johan Magnusson  Stäringe
1867-07-22 Augusta Emilia Magnusson  Stäringe
1867-09-07 Jonas Jonsson  Tuvekärr
1867-09-15 Brita Larsdotter  Ektorp
1867-10-17 Beata Elisabet Tolf  Stäringe
1867-10-29 Anna Maria Andersdotter  Brosätter
1867-11-10 Eva Beata Andersdotter  Fattighuset
1867-12-05 Petter Andersson  Ektorp
1868-02-17 Per Persson  Kiviken
1868-02-29 Karl Gustav Nyander  Skälby
1868-03-31 Amanda Lovisa Gustavsdotter  Matsalöten
1868-04-05 Gustav Gustavsson  Eriksberg
1868-04-06 Olof Larsson  Långviken
1868-04-15 Maria Eriksdotter  Löten
1868-04-25 Johanna Sofia Eriksson  Lerviken
1868-05-02 Anna Katarina Larsdotter  Korshäll
1868-05-11 Brita Eriksdotter  Nystugan
1868-05-17 Anna Erika Sundkvist  Nysätter (se Gustavslund)
1868-05-17 Augusta Wiberg  Finsta ryttarhåll
1868-07-25 Adolf Fredrik Persson  Hallbro
1868-08-19 Johan Fredrik Andersson  Simora
1868-08-24 Anders Persson  Rökärr
1868-09-10 Anna Katarina Eriksdotter  Finstatorp
1868-09-18 Fredrik Magnus Åberg  Perstorp
1868-10-05 Karl Oskar Wiberg  Finsta ryttarhåll
1868-10-16 Klas August Wiberg  Finsta ryttarhåll
1868-10-29 Per Gustav Wiberg  Finsta ryttarhåll
1868-12-10 Anna Euphrosyne Andersdotter  Hummeltorp
1868-12-29 Sofia Karolina Andersdotter  Bostorp
1869-01-24 Katarina Eriksdotter  Hallbrotorpstugan
1869-02-06 Kristina Charlotta Persdotter  Nybygget
1869-02-14 Katarina Andersdotter  Fiskartorp
1869-03-05 Emma Kristina Andersson  Simora
1869-03-06 Anders Peter Andersson  Fågelberg
1869-03-26 Katarina Olofsdotter Sjöblom  Katrinelund (Mörtstugan)
1869-03-29 Sofia Olofsdotter  Sågstugan
1869-04-03 Augusta Eriksdotter  Skälbynäs
1869-04-07 Katarina Jansdotter  Stavåsen
1869-04-07 Selma Lovisa Vilhelmina Forsberg  Stäringe
1869-04-10 Anders Nilsson  Murtorp
1869-04-11 Johanna Sofia Karlsson  Kallvik
1869-04-15 Anna Sofia Andersdotter  Mälbystugan
1869-04-30 Katarina Maria Jonsdotter  Stäringe
1869-05-23 Brita Andersdotter  Korshäll
1869-05-28 Karl Larsson  Njushammar
1869-06-01 Lars Johan Vidoff  Palstorp
1869-06-11 Anna Gustava Syk  Klockargården
1869-06-15 Maria Vilhelmina Olofsdotter  Korpdal
1869-07-04 Laurentia Charlotta Larsdotter  Nystugan
1869-07-19 Johan Fredrik   Klockargården
1869-08-08 Augusta Amanda Eriksdotter  Sannerby
1869-08-24 Brita Elisabet Brannius  Finsta
1869-09-13 Johan Peter Forsberg  Älgbergsstugan
1869-09-21 Olof Nilsson  Simora
1869-10-08 Lars Andersson  Sandstugan
1869-10-11 Karl Johan   Hallbro
1869-12-03 Johan August Olofsson  Kallvik
1869-12-17 Erik Gustav Karlsson  Sjölunda
1869-12-20 Anna Sofia Andersdotter  Källtorp
1869-12-20 Lars Erik Andersson  Ektorp
1869-12-27 Erik Eriksson  Sågen
1870-01-11 Kristina Katarina Andersdotter  Alsmossen
1870-02-11 Erik Andersson  Buddetorp
1870-02-24 Johan Erik Jonsson  Karlslund
1870-03-04 Anna Persdotter  Skälbystugan
1870-03-19 Nils Nilsson  Skyttorp
1870-04-02 Maria Elisabet Karlsdotter  <ortsang. saknas>
1870-04-09 Erik Eriksson  Hummeltorp
1870-04-11 Klas Fredrik   Ektorp
1870-04-21 Augusta Lovisa Eriksson  Runnborg
1870-04-30 Selma Matilda   Sannerby
1870-05-08 Per Flodin  Nybygget
1870-05-18 Erik Eriksson  Sannerby
1870-05-25 Erik Gustavsson  Fjällstorp
1870-05-31 Erik Persson  Stavhällen
1870-07-12 Karl Oskar Karlsson  Fågelberg
1870-08-20 Anders Sjöberg  Trippelhällstugan
1870-10-24 (dödfödd flicka) Johansson  Sågtorp
1870-12-02 Maria Kristina Andersdotter  Grindstugan
1870-12-28 Katarina Tyrsdotter  Rävsnäs
1871-01-01 Anna Eleonora Magnusdotter  Stäringe
1871-01-08 Otto Vilhelm Nilsson  Simora
1871-01-14 Brita Gustava Holm  Vibyholm
1871-01-21 Anna Kristina Eriksdotter  Fattighuset
1871-01-25 Brita Olofsdotter  Hallbro
1871-01-28 Anna Lovisa Larsdotter  Fattighuset
1871-01-30 Gustava Matilda Johansdotter  Tuvekärr
1871-02-09 Lars Larsson  Korshäll
1871-03-17 (dödfödd pojke) Eriksson  Skälby
1871-04-16 Ida Amalia Blom  Sibrostugan
1871-04-23 Sven Persson  Fattighuset
1871-07-04 Maria Margareta Brannius  Finsta
1871-08-19 Maria Elisabet Månsdotter  Sörby mellangård
1871-08-31 Fredrik Julius Månsson  Malsna
1871-09-30 Karl Gustav Andersson  Hallbrotorpstugan
1871-10-26 Anders Nilsson  Sörby
1871-10-27 Karl Erik Persson Tuvgren  Stäringe
1871-12-23 Kerstin Eriksdotter  Brink
1872-01-01 Kristina Olofsdotter  Långviken
1872-01-12 Anna Charlotta Eriksdotter  Trippelhällstugan
1872-02-08 Dorotea Jonsdotter Broberg  Skälby
1872-02-26 Erik Olofsson  Nilsbol
1872-03-14 Maria Katarina Persdotter  Sannerby
1872-04-05 Karl Gustav Lind  Ängstugan
1872-04-13 Sofia   Palstorp
1872-04-17 Anders Gustavsson  Gnesund
1872-04-29 Maria Persdotter  Rävsnäs
1872-05-05 Erik Eriksson  Sibro
1872-05-08 Erik Persson  Lerviken
1872-06-03 Anders Nilsson  Rävsnäs
1872-06-18 Anders Gustav Gunnar  Dammstugan
1872-07-04 Karl Johansson  Stavåsen
1872-08-13 Jonas Magnus Åberg  Hagalund
1872-11-18 Elisabet Jonsdotter  Fattighuset
1873-01-03 Frans Gustav Persson  Skälbyklint
1873-01-05 Karl Gustav Persson  Simora
1873-03-23 Katarina Karlsdotter  Kallvik
1873-03-31 Johan August Kronström  Björnkulla
1873-04-02 Johanna Kristina Jonsdotter  Djuröstugan
1873-05-02 Emma Charlotta Källström  Erikslund
1873-05-12 Maria Matilda Gillberg  Skälby
1873-05-31 Anna Persdotter  Stentorp
1873-08-23 Ulrika Sofia Karlsdotter  Hökmora
1873-09-10 Adele Charlotta   Mälby
1873-09-17 Hedvig Sofia Larsdotter  Äng
1873-09-22 Johanna Lovisa Jonsson  Tvillingsborg
1873-10-20 Anna Katarina Andersdotter  Ökentorp
1873-11-01 Gustav Larsson  Ökentorp
1873-11-10 Otto Vilhelm   Finsta
1873-12-01 Lars Teodor Nyberger  Vibyholm
1873-12-16 Hedda Katarina Jonsdotter  Ökentorp
1874-01-08 Johanna Augusta Olofsdotter  Sörby
1874-02-05 Anders Nilsson  Simora
1874-02-12 Vilhelm Lindberg  Bengtsbol
1874-02-22 Anna Eriksdotter  Fattighuset
1874-03-11 Nils Nöjd  Jeriko
1874-04-05 Anna Katarina Åkerlind  Vibyholm
1874-04-13 Maria Kristina Larsdotter  Finstastugan
1874-04-20 Ulrika Nilsdotter  Hult
1874-04-29 Olof August Olofsson  Sörby
1874-06-02 Katarina Elisabet Larsdotter  Fattighuset
1874-06-05 Anna Charlotta Persdotter  Lövlund
1874-06-15 Erik Gustav Åstedt  Dammstugan
1874-06-20 Johan Erik Karlsson  Björnkulla
1874-08-14 Erik Olofsson  Lennmyrstugan
1874-09-30 Gustav Alfred Eriksson  Runnborg
1874-11-02 Brita Kristina Nilsdotter  Björnkulla
1874-11-22 Erik Eriksson Neij  <ortsang. saknas>
1874-11-29 Lars Larsson  Mälby
1874-12-19 Katarina Andersdotter  Herrgölet
1874-12-20 Kristina Katarina Eriksdotter  Källstugan
1874-12-24 Anders Eriksson  Äng
1875-01-17 Karl Olofsson  Karlstorp
1875-01-26 Karl Konrad Teofilus Wisén  Klockargården
1875-02-02 Per August   Karlstorp
1875-02-07 Anders Gustav Gustavsson  Rökärr
1875-02-22 Anna Katarina Andersdotter  Stora Sporrkullen
1875-04-02 Kristina Katarina Karlsdotter  Månad
1875-04-08 Erik Gustav Andersson  Fattighuset
1875-04-26 Elin Matilda Juliana   <ortsang. saknas>
1875-05-08 Anna Maria Georgina   <ortsang. saknas>
1875-06-03 Karl Teodor Andersson  Bostorp
1875-06-20 Karl Gustav Olofsson  Njushammar
1875-08-01 Anders Eriksson  Njushammar
1875-10-08 Johanna Sofia Andersdotter  Fattighuset
1875-10-13 Brita Katarina Persdotter  Plogstugan
1875-11-10 Anna Katarina Persdotter  Stäringe
1875-11-26 Hedda Katarina Andersdotter  Hummeltorp
1875-12-04 Anna Elisabet Andersdotter  Lerviken
1875-12-19 Nils Andersson  Otahiti
1876-01-22 Karl Gustav Karlsson  Grindstugan
1876-02-03 Kristina Lovisa Hellberg  Finsta
1876-02-20 Ulrika Andersdotter  Erikslund
1876-03-06 Klas Melker Larsson  Gökshult
1876-03-12 Brita Persdotter  Björnkulla
1876-03-28 Yngve Olofsson  Stäringe
1876-05-03 Ida Augusta   Sjölunda
1876-05-11 Maria Persdotter  Finsta
1876-05-23 Brita Persdotter  Tvillingsborg
1876-06-12 Johan Albert Gustavsson  Njushammar
1876-07-30 Elin Charlotta Karlsson  Älgberga
1876-09-28 Lars Petter Olofsson  Rävsnäs
1876-11-19 Kristina Andersdotter  Rökärr
1876-11-27 Erik Oskar Andersson  Stavhällen
1877-01-05 Nils Gustavsson  Fiskartorp
1877-01-12 Charlotta Albertina Gillman  Löten
1877-01-21 Charlotta Albertina Gillman  Årdala (D)
1877-02-04 Katarina Persdotter  Hagalund
1877-02-18 Maria Eriksdotter  Bengtsbol
1877-02-19 Karl Erik Andersson  Korpstugan
1877-04-29 Kristina Karlsdotter  Fattighuset
1877-05-23 Jonas Olofsson  Kapernaum
1877-06-18 Lovisa Kristina Lövberg  Stäringe
1877-07-01 Alexander Karlsson  Skyttorp
1877-08-05 Elisabet Andersdotter  Njushammar
1877-09-28 Anna Lovisa Svedberg  Plogstugan
1877-10-23 Kristina Olofsdotter  <ortsang. saknas>
1877-10-24 Gustav Jonsson  Kockhem
1877-11-05 Anders Fredrik Larsson  Gökshult
1877-12-20 Anna Vilhelmina   Grindstugan
1878-01-04 Maria Augusta   Hallbro
1878-01-07 Johanna Albertina Larsdotter  Lilla Sporrkullen
1878-01-12 Emilia Elisabet Eriksson  Lerviken
1878-01-13 Klara Albertina Sundkvist  Ängstugan
1878-01-14 Erik Persson  Sågtorp
1878-01-22 Maria Amanda Andersson  Nilsbol
1878-01-28 Klara Albertina Jonsdotter  Tvillingsborg
1878-02-09 Johanna Gustava Jonsdotter  Karlslund
1878-02-23 Jonas Jonsson  Brink
1878-03-14 (pojke)   Vänstrand
1878-03-18 Klara Johanna Källström  Erikslund
1878-03-22 Brita Kristina Jansdotter  Fattighuset
1878-04-08 Augusta Charlotta Nyberg  Sannerby
1878-04-12 Maria Vilhelmina Yngvesson Cedervall  Rävsnäs
1878-04-14 Anna Katarina Jonsdotter  Fjällstorp
1878-04-14 Anna Lovisa Larsson  Sörby
1878-04-17 Gustava Karolina Andersdotter  Malsna
1878-05-06 Anders Fredrik Karlsson  Simora
1878-05-15 Hedda Lovisa Bergström  Hallbrotorp
1878-05-20 Emma Josefina Bergström  Hallbrotorp
1878-09-17 Johanna Sofia Persdotter  Hult
1878-09-28 Johanna Sofia Andersdotter  Fågelberg
1878-10-07 Katarina Elisabet Forsman  Dammstugan
1878-10-25 Per Jonsson  Skälby
1878-11-19 Maria Katarina Eriksdotter  Näsby
1878-11-21 Klas August Blom  Sibrostugan
1878-12-15 Karl Gustav Gustavsson  Brosätter
1879-01-06 Kristina Eriksdotter  Nybygget
1879-01-06 Margareta Sofia Andersdotter  Sannerby
1879-03-07 Anders Persson  Tvillingsborg
1879-03-12 Karl Eriksson  Vibyholm
1879-03-28 Anders Andersson  Stäringe
1879-03-31 Anders Eriksson  Bostorp
1879-05-17 Brita Kristina Eriksdotter  Karlberg
1879-06-07 Maria Katarina Eriksdotter  Jeriko
1879-09-17 Anna Sofia Andersdotter  Hallbro
1879-10-01 Anders Erik Eriksson  Lerviken
1879-11-01 Nils Gustav Andersson  Murtorp
1879-11-14 Oskar Fredrik Lundgren  Stavstugan
1879-11-19 Abel Oskar Andreas Andersson  Skälbynäs
1879-12-27 Per Gustav Pettersson  Kallvik
1880-02-08 Gustav Teodor Olsson  Hallbro
1880-02-10 Maria Kristina Larsdotter  Ängstugan
1880-02-22 Johan Gustav August Olander  Källtorp
1880-02-28 Anna Maria Persdotter  Gnesund
1880-05-08 Karl Gustav   Grindstugan
1880-06-16 Karl Eriksson  Älgberga
1880-06-18 Frans Ludvig Lindström  Lindsberg
1880-08-05 Katarina Persdotter  <ortsang. saknas>
1880-08-16 Karl Erik Bengtsson Prytz Bergström  Bergholm
1880-09-11 Johan Adolf Oskar Adolfsson  Långviken
1880-10-04 Anders Persson  Hallbro
1880-10-14 (dödfödd flicka) Bergström  Årdala (D)
1880-10-24 (dödfödd flicka) Bergström
1880-11-11 Sofia Charlotta Andersdotter  Norrtorp
1880-11-19 Karl Albert Larsson  Plogstugan
1880-11-23 Anders Eriksson  Sannerby
1880-11-23 Karl Simon Eriksson  <ortsang. saknas>
1880-12-04 Karl Oskar Hägg  Sibrostugan
1880-12-12 Anna Sofia Andersdotter  Finstastugan
1880-12-30 Anna Maria Eriksdotter  Njushammars nedergård (nr 1)
1880-12-30 Katarina Andersdotter  Sågtorp
1881-01-14 Katarina Jonsdotter  Viken
1881-01-24 Anders Larsson  Grindstugan
1881-02-22 Katarina Olofsdotter  Sörby övergård
1881-02-25 Albertina Matilda Gustavsdotter  Njushammar
1881-02-28 Nils Andersson  Fattighuset
1881-03-01 Anna Landell  <ortsang. saknas>
1881-03-03 Jonas Persson  Källstugan
1881-03-28 Lars Peter Andersson  Kiviken
1881-04-02 Karl Petter Jansson  Nytorp
1881-05-09 Karl Erik Andersson  Stäringe
1881-05-09 Karl Herman Frendin  Tuvekärr
1881-05-14 Albertina Elisabet Frendin  Tuvekärr
1881-05-14 Elisabet Sofia Andersson  Stäringe
1881-05-16 Edla Charlotta   Hökstugan
1881-05-28 Gustav Robert   Brosätter
1881-06-16 Katarina Olofsdotter  <ortsang. saknas>
1881-07-18 Kristina Katarina Nilsdotter  Stavhällen
1881-09-24 Karl Ludvig Andersson  Sågstugan
1881-11-05 Anders Andersson  Fiskarstugan
1881-11-17 Axel Eriksson  <ortsang. saknas>
1881-11-17 Karl Olof Hägg  Sibrostugan
1881-11-21 Anna Kristina Andersdotter  Sandstugan
1881-12-20 Katarina Margareta (Greta) Jonsdotter Brun  Fattighuset
1882-01-15 Amalia Katarina   Grindstugan
1882-01-24 Hilda Augusta Kristina   Grindstugan
1882-01-27 Klara Josefina Eriksson  Lerviken
1882-02-02 Anders Fredrik Andersson  Sågstugan
1882-03-03 Karolina Fredrika Wahlberg  Malsna
1882-03-16 Edla Charlotta Berggren  Rävsnäs
1882-04-03 (pojke) Lundkvist  Viken
1882-04-21 Johanna Sofia Jonsdotter Kling  Fiskarstugan
1882-04-29 Johanna Martina Kristina   Björnkulla
1882-05-02 Hedvig Matilda   Björnkulla
1882-05-10 Maria Andersdotter  Vänstrand
1882-06-23 (dödfödd pojke) Andersson  Stäringe
1882-10-08 Johan Adolf Gustavsson  Njushammar
1882-10-30 August Karlsson  Kallvik
1882-11-04 (flicka)   Sannerby
1882-11-15 Gustav Gustavsson  Nystugan
1882-11-23 Erik Gustav Sundkvist  Ängstugan
1883-01-06 Gabriel Larsson Klang  Fattighuset
1883-01-15 Adolf Fredrik Andersson  Hummeltorp
1883-02-13 Per Eriksson  Hallbro
1883-02-25 Hilda Ottiliana Lindström  Marieberg
1883-03-19 Brita Katarina Nilsdotter  Eriksdal
1883-05-03 Anna Sofia Hellström  Brostugan
1883-06-01 (dödfödd pojke) Eriksson  Årdala (D)
1883-06-03 Erik Gustav Eriksson  Månad
1883-06-10 Johan Vilhelm Pettersson  Matsalöten
1883-08-11 Margareta Nilsdotter  Sjölunda
1883-10-11 Anders Olofsson  Månads Ede
1883-10-21 Maria Jonsdotter  Bergholm
1883-10-25 Anna Katarina Lundgren  Stavstugan
1883-10-29 Katarina Persdotter  Sörby
1883-11-30 Anders Eriksson Blid  Nystugan
1883-12-08 Johanna Andersdotter  Anderslund
1884-01-04 Lars Erik Eriksson  Sannerby
1884-01-12 Lars Erik Persson  Udden
1884-02-04 Johan Erik Wiberg  Finsta ryttarhåll
1884-02-18 Anders Andersson  Stora Sporrkullen
1884-03-03 Maria Kristina Jansdotter  Finsta ryttarhåll
1884-03-10 Robert Verner   Matsalöten
1884-03-29 Anna Viktoria Andersson  Sågstugan
1884-05-21 (dödfödd pojke) Eriksson  Njushammar
1884-05-25 (dödfödd pojke) Eriksson
1884-06-24 Erik Jönsson  Erikslund
1884-07-07 Anders Erik Karlsson  Älgberga
1884-07-07 Karl Gustav Karlsson  Stäringe
1884-07-25 Johanna Matilda Olofsdotter  Fattighuset
1884-07-28 Knut Eskil Lindström  Marieberg
1884-07-30 Eva Vilhelmina   Brosätter
1884-08-09 Erik Karlsson  Mossen
1884-08-31 Kristina Eriksdotter  Fattighuset
1884-09-12 Matilda Charlotta Boström  <ortsang. saknas>
1884-12-12 Hedda Sofia Eriksdotter  Njushammar
1884-12-15 (dödfödd pojke) Eriksson  Mälby
1884-12-19 (dödfödd pojke) Eriksson
1884-12-28 Kristina Ulrika Lund  Stäringe
1885-01-06 Kristina Maria Olofsdotter  Mossen
1885-01-26 Katarina Persdotter  Fattighuset
1885-02-12 Anders Gustav Andersson Lundgren  Gustavslund
1885-02-27 Nils Nilsson  Brostugan
1885-03-12 Erik Henning   <ortsang. saknas>
1885-03-20 Emma Charlotta Jonsdotter  Sigridslund
1885-04-18 Anna Maria Olofsdotter  Simora
1885-04-18 Maria Kristina Eriksdotter  Hökstugan
1885-04-30 Anders Johan Andersson  Stäringe
1885-05-08 Per Erik Larsson  Kallvik
1885-05-29 Ida Maria Lundgren  Simorastugan
1885-08-19 Kristina Katarina Grankvist  Fågelberg
1885-10-08 Angelina Matilda Hägg  Sibrostugan
1885-10-30 Josef Leander Blom  Fjällstorp
1885-11-13 Maria Kristina Olofsdotter  Sannerby
1885-12-03 Karl Gustav Henning Karlsson Skölding  Mörtstugan
1885-12-13 Erika Sofia Lundberg  Björnkulla
1886-01-11 Kristina Maria Persdotter  Björnkulla
1886-01-12 Klara Emilia Grankvist  Löten
1886-02-13 Anders Jönsson  Herrgölet
1886-03-14 Anders Andersson  <ortsang. saknas>
1886-03-20 Johan Erik Eriksson Ekblom  Eriksdal
1886-04-27 Margareta Charlotta Jansdotter  <ortsang. saknas>
1886-05-13 Gustav Arvid Karlsson  Gökshult
1886-05-15 Karl Johan Lundberg  Björnkulla
1886-05-23 Anna Elisabet Eriksdotter  Äng
1886-06-23 Per Persson  Näsby
1886-07-02 Sofia Matilda   Äng
1886-08-13 Harald   Vibyholm
1886-10-26 Erik Nilsson  Sjölunda
1886-11-02 (dödfödd flicka)   Korpstugan
1886-11-04 Erik Eriksson  Skälbynäs
1886-11-04 Katarina Andersdotter  Månads Ede
1886-11-07 Knut Herman Karlsson  Fågelberg
1886-12-16 Karl Erik Karlsson Sundkvist  Fattighuset
1887-02-23 Anna Karlsdotter  Hagstugan
1887-03-29 Fredrik Jonsson  Stäringe
1887-08-29 Anna Maria Nilsdotter  Fattighuset
1887-10-02 Klara Maria Lundgren  Simorastugan
1887-11-07 Hedvig Charlotta Lindberg  Stäringe
1887-12-01 Erik Gustavsson  Äng
1887-12-01 Nils Olofsson  Simora
1887-12-30 Frans Ekberg  Finsta
1888-01-02 Karl Gottfrid   Älgberga
1888-01-30 Anders Ludvig Gustavsson  Murtorp
1888-01-31 Henrik Viktor Eriksson  Njushammar
1888-02-02 Maria Eriksdotter  Långviken
1888-03-13 (dödfödd flicka)   Hammarstugan
1888-03-27 Anna Kristina Persdotter  Norrtorp
1888-04-17 Klas Adolf Mars  Björnmossen
1888-04-21 Per Andersson  Näsby
1888-06-06 Karolina Jansdotter  <ortsang. saknas>
1888-07-06 Maria Charlotta Eriksdotter  Vänstrand
1888-08-07 (dödfödd pojke) Karlsson  Otahiti
1888-10-30 Ester Amalia   Tuvekärrstugan
1888-10-31 Erik Ivar   Tuvekärrstugan
1888-11-10 (dödfödd flicka)   Finsta
1889-01-10 Katarina Lovisa Åberg  Fattighuset
1889-01-17 Anna Kristina Persdotter  Näsby
1889-01-17 Karl Albert Lundkvist  Simora
1889-02-12 Johanna Katarina Karlsson  Fågelberg
1889-02-12 Maria Margareta Nilsdotter  Skälbyklint
1889-02-20 Anna Matilda Andersson  Sigridslund
1889-03-03 Anna Maria Berggren  Sannerby nr 2
1889-03-11 Erik Alfred Jonsson  Hult
1889-03-30 Jonas Gustav Gustavsson  Näsby
1889-04-07 Anders Nilsson  Hökmora
1889-05-19 Karl August Eriksson  Strömslund
1889-05-25 Lars Larsson  Lilla Sporrkullen
1889-06-02 Karolina Albertina Jansdotter  Tuvekärr
1889-06-15 Erik Olofsson  Vänstrand
1889-06-17 Karolina Ulrika Källström  Sigridslund
1889-07-20 Erik Jansson  Nytorp
1889-08-21 Kristina Lovisa   Rosenlund
1889-10-23 (dödfödd flicka) Karlsson  Fågelberg
1889-11-19 Kristina Nilsdotter  Fiskarstugan
1889-12-02 Anna Katarina Andersdotter  Lerviken
1889-12-12 Axel Olof Julius Karlsson  Simora
1889-12-15 Anna Katarina Bergman  Malsna
1890-01-03 Henning Anton Eriksson  Njushammar
1890-01-06 Karl Olofsson  Sannerby
1890-01-06 Sofia Larsdotter  Näsbystugan
1890-01-13 Johan Alfred   Vibyholm
1890-01-13 Katarina Eriksdotter  Hummeltorp
1890-02-12 Torsten   Vibyholm
1890-03-05 Johanna Jansdotter  Hagalund
1890-03-26 Ida Katarina Amalia Lundkvist  Viken
1890-03-28 Karl Henning Hag  Tuvekärrstugan
1890-03-28 Kristina Katarina Andersdotter  Stora Sporrkullen
1890-04-16 Karl Erik Andersson  Hummeltorp
1890-05-01 Karl Algot   Hammarstugan
1890-05-08 Johanna Karolina Karlsdotter  Kockhem
1890-08-03 Lars Erik Olofsson  Finsta
1890-08-23 Emilie Elisabet Hägg  Sibrostugan
1890-09-22 Ture Gustav Gärling  Kockhem
1890-11-14 Gustava Charlotta Magelius  Klockargården
1890-11-14 Johan Bergman  Malsna
1890-11-30 Anton Ludvig Nilsson  Stäringe
1890-11-30 Maria Margareta Andersdotter  Misstorp
1891-01-10 Olof Olofsson  Sörby övergård
1891-01-20 Brita Maria Eriksdotter  Kiviken
1891-01-21 Anders Jonsson  Dammstugan
1891-01-23 Lovisa Andersdotter Karlsson  Malsna
1891-03-04 Johan Petter Bergkvist  Stäringe
1891-03-10 Karl Henrik Henriksson  Gnesund
1891-03-11 Brita Charlotta Eriksdotter  Skälbyklint
1891-03-15 Eva Charlotta Persdotter  Nybygget
1891-03-22 Karl August Andersson  Malsna
1891-03-27 Lars Gustav Karlsson  <ortsang. saknas>
1891-03-27 Maria Charlotta Andersdotter  Rävsnäs
1891-04-29 Katarina Johanna Andersson  Malsna
1891-05-12 Anna Margareta Jonsdotter Wahlberg  Näsby
1891-05-27 Brita Katarina Jonsdotter  Herrgölet
1891-06-03 Johanna Andersdotter  Lindsberg
1891-06-07 Henning Arvid   Skälby
1891-08-21 Karl Albin   Hammarstugan
1891-10-23 Kristina Katarina Andersdotter  Alsmossen
1891-11-17 August Jonsson Lundgren  Rävsnäs
1891-11-21 Anders Malmlund  Brink
1891-12-29 Lars Erik Jansson  Karlberg
1892-01-16 Anna Katarina Jonsdotter  Stenstugan
1892-01-25 Olof Eriksson  Bergtorp
1892-02-07 Anders Eriksson  Fiskarstugan
1892-02-07 August Edvard   Sannerby
1892-02-13 Anna Maria Nilsson  Simora
1892-02-22 Gabriel Maskåll Marschold  Fattighuset
1892-02-29 Anna Maria Andersdotter  Rökärr
1892-03-05 (dödfödd pojke) Andersson  Plogstugan
1892-04-05 Jonas Eriksson  Lerviken
1892-04-07 Anna Karlsdotter  Skyttorp
1892-04-07 Karl Nilsson  <ortsang. saknas>
1892-04-26 Herta Karolina Andersdotter  Plogstugan
1892-04-26 Karl Gustav Åberg  Skälbystugan
1892-06-09 Anna Katarina Larsdotter  Månstorp
1892-06-13 Karl Erik Eriksson Lindberg  Bengtsbol
1892-06-20 Josefina Jansson  Vibyholm
1892-08-25 Olof Olofsson  Sannerby
1892-10-05 Johanna Sofia Andersdotter  Björnkulla
1893-01-05 Erik Andersson  Simorastugan
1893-01-29 Kristina Johanna Larsdotter  Fattighuset
1893-02-20 Maria Kristina Larsdotter  Rävsnäs
1893-03-16 (dödfödd flicka) Wahlberg  Kallvik
1893-03-28 Kristina Sofia Granbäck Ihrman  Stäringe
1893-04-02 Anders Robert Karlsson  Udden
1893-04-23 Emilia Amalia Andersson  Hallbro
1893-04-30 Anna Elisabet Henriksdotter  Runnborg
1893-05-23 Anders Kristoffersson Sjögren  Stäringe
1893-05-24 Gustav Henriksson  Hökmora
1893-07-08 Adolf Herman Eriksson  Vibyholm
1893-07-17 Ida Kristina Olsson  <ortsang. saknas>
1893-09-16 Johan Fredrik Karlsson  Nystugan
1893-10-09 Anders Lord  Näsbystugan
1893-12-13 Per Eriksson  Sågtorp
1893-12-30 Brita Kristina Eriksdotter  Kallvik
1894-01-02 Anna Jonsdotter  Brink
1894-01-16 Karl Johan Karlsson  Sörby
1894-01-31 Johanna Matilda Karlsdotter  Plogstugan
1894-02-05 Brita Eriksdotter  Långviken
1894-02-05 Karl Johan Svensson Säll  <ortsang. saknas>
1894-02-07 Adolf Olofsson  Långviken
1894-04-10 Maria Larsdotter  Brink
1894-04-15 Ivar Albert   Oxbrostugan
1894-04-16 Selma Ottilia Wahlberg  Kallvik
1894-05-14 Erik Arnold Eriksson  Klockargården
1894-06-10 Eva Maria Bergström  Hallbrotorp
1894-07-04 Hedvig Charlotta Bergkvist  Stenstugan
1894-07-13 Kristina Maria Persdotter  Kallvik
1894-07-17 Olof Andersson  Njushammar
1894-08-26 Maria Augusta Oldensköld  Vibyholm
1894-10-30 Maria Kristina Nilsdotter  Månad
1894-11-30 Kristina Eriksdotter  Eriksberg
1894-12-10 Anders Johan Forsman  Sannerby
1894-12-19 Anna Maria Persdotter  Rävsnäs
1895-02-18 (dödfödd pojke) Larsson  Vibyholm
1895-03-08 Anna Katarina Persdotter  Gökshult
1895-03-13 Brita Karlsdotter  Brosätter
1895-03-14 Anna Kristina Eriksdotter  Fattighuset
1895-03-19 Katarina Nilsdotter  Murtorp
1895-03-24 Anna Andersdotter  Fattighuset
1895-04-04 (dödfödd flicka) Eriksson  Årdala (D)
1895-04-07 (dödfödd flicka) Eriksson  Årdala (D)
1895-04-14 Lovisa Ulrika Åberg  Ramsberg
1895-04-28 Maria Kristina Karlsdotter  Simorastugan
1895-05-09 Elna Björkman  Malsna
1895-08-21 Alexander Alexandersson  Korpdal
1895-08-31 Jonas Olofsson  Fattighuset
1895-09-08 Anna Kristina Eriksdotter  Näsby
1895-11-18 Anna Maria Jansson  Skälby
1896-01-02 Anna Kristina Laurell  Sannerby
1896-03-13 Anders Larsson  Plogstugan
1896-03-26 Johanna Persdotter  Grindstugan
1896-05-02 Johanna Kristina Andersdotter  Gröndal
1896-05-15 Ida Amalia Gustavsson  Finsta
1896-07-04 (dödfödd pojke) Eriksson  Grindstugan
1896-07-05 (dödfödd pojke) Eriksson
1896-07-06 (dödfödd pojke) Gustavsson  Månad
1896-08-31 Frans August Walin  <ortsang. saknas>
1896-09-05 Johan Erik Persson Åberg  Stavåsen
1896-10-10 Johanna Svensdotter  Brink
1896-11-08 Per Persson  Skälbyklint
1896-11-20 Hildur Charlotta Andersson  Simora
1896-12-06 (dödfödd pojke) Nilsson  Simora
1896-12-08 Sofia Matilda Andersson  <ortsang. saknas>
1896-12-12 (dödfödd pojke) Nilsson
1896-12-13 Anders Gustav Olofsson  Dalstorp
1897-01-02 Augusta Charlotta Olofsdotter  Rävsnäs
1897-01-21 Katarina Andersdotter  Korshäll
1897-01-26 Brita Katarina Persdotter  Sibro
1897-01-29 Erik Martin   Sannerby
1897-02-09 Brita Kristina Persdotter  Fattighuset
1897-02-15 Maria Erika Eriksdotter  Kallvik
1897-02-17 Maria Kristina Maskåll  Fattighuset
1897-05-02 Karl Erik Larsson  Dammstugan
1897-05-27 Gustav Hjalmar   Vibyholm
1897-07-08 Katarina Jansdotter  Nytorp
1897-08-14 Johanna Karolina Mars  Björnkulla
1897-08-21 Rut Eva Dagmar Skoglund  Stavstugan
1897-08-27 Vilhelmina Kristina Olander  Sibro
1897-10-01 Anna Matilda Gustavsdotter  Buddetorp
1897-10-10 Johanna Eriksdotter  Näsby
1897-11-11 Kristina Katarina Eriksdotter  <ortsang. saknas>
1897-11-12 Anna Amanda Gustavsson  Murtorp
1897-11-14 Anna Katarina Andersdotter  Simora
1897-12-24 Karl Johan   Vibyholm
1897-12-28 (dödfödd pojke) Åbrink  Sibro
1898-01-02 (dödfödd pojke) Åbrink
1898-04-01 Anna Margareta Eriksdotter  Vibyholm
1898-06-18 Georg Grankvist  Löten
1898-06-18 Matilda Grankvist  Löten
1898-10-30 Karl Erik Nilsson  Fattighuset
1898-11-12 Karl Otto Karlsson  Sannerby
1898-12-13 Erik Nilsson  Katrinelund (Mörtstugan)
1898-12-14 Anders Peter Larsson  Grindstugan
1899-01-15 Erik Gustav Eriksson  Sörby
1899-03-11 Johanna Katarina Eriksdotter  Katrinelund (Mörtstugan)
1899-03-25 Per Gustav Andersson  Nybygget
1899-04-13 Johanna Jansdotter Gerss  Udden
1899-04-25 Maria Andersdotter  Vänstrand
1899-05-22 Brita Kristina Persdotter  Fattighuset
1899-08-21 Anna Sofia Larsdotter Ling  Simora
1899-09-19 Kristina Katarina Eriksdotter  Fattighuset
1899-10-09 Gustav Wahlberg  Hummeltorp
1899-11-13 Gilbert Teodor Andersson  Simora
1899-12-07 Johan Axel Lindström  Sannerby
1900-02-14 Emmy Karolina Andersson  Skälbystugan
1900-04-04 Kristina Jonsdotter  Sannerby
1900-10-.. Eva Charlotta Persdotter  Årdala (D)
1901-02-25 Jonas Jonsson Källström  Fattighuset
1901-03-25 Anders Fredrik Larsson  Fattighuset
1901-05-27 Kristina Katarina Lundgren  Stäringe
1901-07-03 Katarina Karlsdotter  Gustavslund
1901-09-07 Brita Kristina Andersdotter  Finstastugan
1901-10-10 Anna Matilda Olofsdotter  Simora
1902-04-25 Johanna Sofia Andersdotter  Stora Sporrkullen
1902-05-22 Anna Charlotta Hallman  Finstastugan
1902-09-17 (dödfödd pojke) Eriksson  Brosätter
1902-09-21 (dödfödd pojke) Eriksson
1903-01-31 Anders Fredrik Johansson  Årdala (D)
1903-03-21 Anders Gustav Nilsson  Sockenskriven
1903-05-09 Anders Peter Eriksson  Hagstugan
1903-05-09 Erik Gustav Andersson  Brosätter
1903-05-14 Anna Katarina Jansdotter  Simora
1903-07-23 Anna Charlotta Larsdotter  Fattighuset
1904-03-22 Johanna Andersdotter  Palstorp
1904-04-11 Gustav Pettersson  Lövlund
1904-05-21 Gustav Eriksson Hagberg  Rävsnäs
1904-07-22 Gustav Andersson  Näsby
1904-10-23 Karl Gustav Eriksson  Simora
1904-11-15 Erik Gustav Wallin  Fattighuset
1904-12-10 Anders Andersson  Herrgölet
1905-01-16 Vilhelmina Sofia Berg  Sågtorp
1905-05-06 Olof Henning Larsson  Matsalöten
1905-07-11 Maria Kristina Eriksdotter  Brink
1905-08-09 Anders Henriksson  Gnesund
1905-12-12 Johanna Karlsdotter  Fattighuset
1905-12-26 Brita Kristina Ljung  Skälbyklint
1906-02-01 Anna Katarina Nilsdotter  Hökmora
1906-04-17 Anna Katarina Eriksdotter  Nytorp
1906-05-28 Maria Katarina Moberg  Bergholm
1906-12-19 Anders Eriksson  Näsby
1907-01-20 Karl August Andersson  Hökstugan
1907-02-01 Erik Karlsson  Hökmora
1907-02-21 Katarina Persdotter  Gnesund
1907-03-24 Karl Adolf Vall  Valhalla
1907-09-28 Anders Gustav Johansson  Tuvekärr
1908-01-01 Karl Fredrik Bergström  Hallbrotorp
1908-06-11 Per Persson Grankvist  Löten
1908-07-05 Anders Petter Larsson  Hökmora
1909-01-01 Anna Sofia Svensdotter  Näset
1909-01-31 Karl Emil Karlsson  Hammarstugan
1909-02-08 Erik Andersson  Bergholm
1909-03-05 Gustav Andersson  Korshäll
1909-04-13 Lars Erik Larsson  Hökmora
1910-10-01 (dödfödd flicka)   Årdala (D)
1911-01-02 (dödfödd flicka)   Årdala (D)
1911-01-02 Erik Eriksson  Skälbylund
1911-02-22 Johanna Charlotta Johansson  Korpstugan
1912 Henning Markus Andersson  Årdala (D)
1912-01-15 Johanna Eriksdotter  Sörby
1912-03-11 Karl Oskar Wallin  Fattighuset
1912-10-23 Anders Peter Nilsson  Brostugan
1912-11-24 Anders Peter Svensson  Finstastugan
1913-05-01 Johan Albert Eriksson  Korpstugan
1913-07-01 Johanna Sofia Nilsdotter  Fiskartorp
1914-01-19 Brita Margareta Nilsdotter  Skälbylund
1915-02-01 Johanna Olofsdotter  Buddetorp
1915-03-11 Maria Karolina Karlsdotter  Karlsro
1915-03-14 Lars Erik Persson  Skälbylund
1915-03-27 (dödfödd flicka) Lundkvist  Stenstugan
1915-05-08 Anders Peter Olofsson  Njushammar
1915-06-30 Fredrika Matilda Lundgren  Fredriksstugan
1915-07-17 Gerda Margareta Linder  Stockbäcken
1915-07-23 Gerda Charlotta Andersson  Stockbäcken
1915-09-22 Fredrik Jonsson  Stora Sporrkullen
1915-09-27 Gustav Nilsson  Fiskartorp
1915-09-28 Charlotta Ulrika Cederman  Tvillingsborg
1915-11-19 Erik Gustav Eriksson  Sannerby
1915-12-10 Anders Peter Andersson  Sandstugan
1915-12-17 Lars Gustav Eriksson  Hagstugan
1915-12-29 Erik Adolf Eriksson  Ökentorp
1916-02-23 Klara Augusta Karlsdotter  Sörby
1916-03-07 Brita Kristina Eriksdotter  Ålderdomshemmet
1916-07-01 Anders Peter Andersson  Eriksberg
1916-07-30 Anders Andersson  Ålderdomshemmet
1916-10-29 Erik Gustav Olofsson  Ålderdomshemmet
1916-12-18 Lovisa Andersdotter  Ålderdomshemmet
1917-05-09 Karl Karlsson  Ålderdomshemmet
1917-06-01 Brita Katarina Karlsdotter  Hökmora
1917-06-03 Hilda Maria Jonsdotter Karlsson  Gökshult
1917-06-12 August Källström  Erikslund
1917-08-02 Anders Petter Andersson  Hallbrotorpstugan
1917-10-10 Erik Magnus Eriksson Finn  Finstatorp
1917-12-20 Eva Charlotta Persdotter  Skyttorp
1917-12-29 Erik Gustav Olofsson  Stentorp
1918-01-23 Karl Adolf Andersson  Gnesund
1918-04-08 Jonas Peter Andersson  Stockbäcken
1918-07-31 Tyra Amanda Andersson  Herrgölet
1918-08-05 Gerda Maria Andersson  Mälby
1918-09-24 Matilda Elisabet Larsson  Kallvik
1918-10-15 Anders Petter Jonsson Frid  Sörby
1918-10-24 Johan Elis Eriksson  Månad
1918-11-10 Klas August Karlsson  Källtorp
1918-11-26 Karl Viktor Gustavsson Skoglund  Stavstugan
1918-12-03 Klara Charlotta Andersson  Korpstugan
1918-12-09 Karolina Sofia Thor  Ålderdomshemmet
1919-01-22 Lars Karlsson  Sporrkullen
1919-02-15 Anders Petter Eriksson Blyckert  Blyckertsberg
1919-04-04 Karl Henning Ek  Bostorp
1919-04-10 Hilda Maria Karolina Karlsson  Anderslund
1919-07-11 Lovisa Jansdotter  Hagstugan
1919-09-13 Gustav Eriksson  Buddetorp
1919-10-19 Märta Viola Forsman  Norrketorp
1919-12-23 Anna Olivia Gustavsson  Skyttorp
1920-02-09 Lovisa Matilda Ek  Korpdal
1920-02-14 Klara Gustava Forsberg  Höglund
1920-02-16 Klara Lovisa Gabrielsson  Sågtorp
1920-03-02 Klas Erik Alexandersson  Hallbrotorp
1920-03-29 Johan Andersson  Sågtorp
1920-07-13 Eva Charlotta Olofsdotter  Hökmora
1920-08-02 (dödfödd pojke) Lundgren  Gustavslund
1920-08-13 Brita Charlotta Persdotter  Ålderdomshemmet
1920-08-26 Edla Emilia Andersson  Simora
1920-09-04 Klas Henning Eriksson  Månad
1920-09-21 Johan Karlsson  Ålderdomshemmet
1920-10-05 Sara Johanna Jonsdotter  Korpdal
1920-12-31 Anders Fredrik Eriksson  Ålderdomshemmet
1921-01-03 Kristina Katarina Karlsdotter  Källtorp
1921-01-06 (dödfödd pojke) Andersson  Bengtsbol
1921-01-13 Hilma Maria Lundkvist  Bengtsbol
1921-04-06 Karl Gunnar Johansson  Månstorp
1921-06-29 Gunhild Evelina   Ekstugan
1921-07-07 Peter Hampus Pettersson  Mälby
1921-07-08 Anders Petter Andersson  Ålderdomshemmet
1921-07-08 Johan August Åberg  Skälbystugan
1921-07-19 Kristina Charlotta Eriksdotter  Sannerby
1921-07-29 Karl Gustav Lundgren  Näsby
1921-08-08 Ture Herbert Andersson  Simora
1921-09-04 (dödfödd pojke) Nilsson  Murtorp
1921-09-11 Lovisa Karolina Hellgren  Stäringe
1921-12-23 August Jonsson  Brink
1922-01-12 Erik Henning Eriksson  Hallbro
1922-02-15 Nils Gustav Andersson  <ortsang. saknas>
1922-03-02 Anna Vilhelmina Jonsson  Gökshult
1922-03-28 Ragnhild Viola Jonsson  Näsby
1922-03-30 Sven Folke Jonsson  Näsby
1922-04-30 Gustav Fredrik Fredriksson  Persberga
1922-05-02 Karl Magnus Sundkvist  Ålderdomshemmet
1922-08-25 Ulrika Vilhelmina Sofia Wahlström  Vibyholm
1922-09-02 Emma Josefina Lindkvist  Djuröstugan
1922-11-12 Johan Gunnar Larsson  Matsalöten
1923-03-02 Maria Lovisa Nilsdotter Nilsson  Sågen
1923-03-04 Karl Fredrik Eriksson  Sandstugan
1923-03-17 Maria Charlotta Larsdotter  Ålderdomshemmet
1923-04-07 Johan ... Fröjd  Stäringe
1923-04-09 Anna Josefina Persdotter  Hammarstugan
1923-05-16 Augusta Andersson  Stäringe
1923-05-25 (dödfödd flicka) Forsell  Ekstugan
1923-07-31 Anna Kristina Svensson  <ortsang. saknas>
1923-09-21 Karl Johan Eriksson Fröjd  Stäringe
1923-10-05 Johanna Augusta Karlsdotter  Hallbrotorp
1923-10-16 Elin Charlotta Hellgren  Stäringe
1923-11-12 Gustav Adolf Jansson  Ålderdomshemmet
1923-12-01 Anna Matilda Eriksson  Äng
1923-12-26 Inga Birgitta Maria Eriksson  Sannerby
1924-01-13 Linnea Virginia Lundkvist  Sannerby
1924-01-21 Anders Erik Jonsson  Haga
1924-04-05 Johan Erik Eriksson  Ålderdomshemmet
1924-04-21 Karolina Vilhelmina Eriksdotter  Ålderdomshemmet
1924-05-02 Karl Axel Andersson  Sannerby
1924-07-04 Elvira   Bergtorp
1924-07-11 Augusta Andersdotter  Sågen
1924-08-03 Augusta Viktoria Johansson  <ortsang. saknas>
1924-08-15 Karl   Ålderdomshemmet
1924-10-19 Klas August Lundkvist  Viken
1924-10-27 Johan Erik Andersson  Skälby
1924-11-07 Maria Kristina Andersdotter  Ålderdomshemmet
1924-11-21 Axel Hugo Eriksson  Hult
1925-01-04 Johan Gustav Gustavsson  Misstorp
1925-02-01 Karl Johan Karlsson  Simora
1925-03-01 Karl Erik Eriksson  Sibro
1925-04-24 Adolf Forsberg  Stäringe
1925-05-01 (dödfödd flicka) Eriksson  Bostorp
1925-05-01 Karl Erik Andersson  Fågelberg
1925-05-03 Anna Maria Aurora Källström  Årdala (D)
1925-05-10 (dödfödd flicka) Eriksson
1925-05-16 Anders Gustav Andersson  Sannerby
1925-06-27 Matilda Charlotta Karlsdotter  Västerlund
1925-07-20 (dödfödd flicka) Andersson  Mälby
1925-10-19 Karl Gustav Söderberg  Stäringe
1925-11-02 Johanna Katarina Eriksdotter  Ålderdomshemmet
1925-11-22 (dödfödd flicka)   Stäringe
1925-12-09 Karl Johan Larsson  Brostugan
1925-12-17 (dödfödd flicka) 
1925-12-23 Erik Gerhard Johansson  Skälby
1926-01-01 Karl Artur Ivarsson Andersson  Gnesund
1926-01-14 Jonas Andersson  Stavåsen
1926-01-20 Anna Elisabet Johansson  Buddetorp
1926-02-25 Ebba Josefina Andersson  Sibrostugan
1926-03-19 Karl Otto David Nilén  Valhalla
1926-03-29 Johan Erik Eriksson  Hammarstugan
1926-04-14 Karl Oskar Ludvig Dysing  Stäringe
1926-07-14 Karl August Wahlberg  Gökshult
1926-08-12 (dödfödd pojke) Gustavsson  Buddetorp
1926-08-15 (dödfödd pojke) Gustavsson
1926-10-02 Karolina Matilda Persson  Älgbergsstugan
1926-10-10 Karolina Matilda Persson  Blacksta (D)
1926-10-26 Birgitta Katarina Larsdotter  Ålderdomshemmet
1926-12-13 (dödfödd flicka) Eriksson  Persberga
1926-12-27 Matilda Charlotta Larsson  Stäringe
1927-01-04 Ida Leontina Sten  Rävsnäs
1927-01-08 Anders Andersson  Alsmossen
1927-03-05 Anna Matilda Källström  Ålderdomshemmet
1927-03-18 Anna Katarina Eriksdotter  Ålderdomshemmet
1927-03-28 Börje Johansson  Nytorp
1927-05-06 Karl Henning Nilsson  Murtorp
1927-06-25 Ingeborg Linnea Andersson  <ortsang. saknas>
1927-07-16 Karolina Holmgren  Karlsro
1927-07-31 Kristina Jonsdotter  Valhalla
1927-08-24 Amalia Regina Johansson Dalberg  Stavåsen
1927-08-29 Karl Gustav Johansson  Lerviken
1927-09-30 Karl Erik Eriksson  Mossen
1927-10-08 Augusta Vilhelmina Eriksson  Ålderdomshemmet
1927-10-27 Klara Ulrika Pettersson  Stäringe
1927-10-31 Augusta Matilda Johansson  Rosenlund
1927-11-13 Johan Erik Eriksson  Sigridslund
1927-12-03 Johan Erik Olofsson  Sörby
1928-01-19 Klas August Matsson  Ålderdomshemmet
1928-03-19 Torsten Allan Pettersson  Löten
1928-03-28 Karin Cecilia Nilsson  Murtorp
1928-05-08 Johanna Sofia Andersdotter  Sandstugan
1928-05-21 Lovisa Andersdotter  Stavstugan
1928-05-30 Kristina Katarina Karlsdotter Karlsson  Nystugan
1928-06-03 Augusta Sofia Andersdotter  Korshäll
1928-06-25 Fanny Linnea Lindberg  Skälby
1928-08-04 Maria Charlotta Jansdotter  Sågstugan
1928-08-10 Lovisa Albertina Forsberg  Stäringe
1928-11-01 Sofia Vilhelmina Olofsdotter Olsson  Brosätter
1928-11-25 Margareta Kristina Gustavsson Boman  Stentorp
1928-11-28 Anna Maria Hellberg  Mälby
1929-02-06 Anders Gustav Andersson  Sågstugan
1929-02-08 Maria Sofia Persdotter  Ålderdomshemmet
1929-03-10 Per Vilhelm Lindström  Marieberg
1929-03-16 Maria Josefina Andersson  Stora Sporrkullen
1929-03-29 Maria Margareta Jonsdotter  Marieberg
1929-05-05 Rut Hilma Augusta Jonsson  Vibyholm
1929-05-16 John Felix Nilsson  Murtorp
1929-05-24 Gustav Albert Olofsson  Näsby
1929-06-09 Inga Hildegard Axelsson  Skälbylund
1929-07-05 (dödfödd flicka) Gustavsson  Buddetorp
1929-07-21 (dödfödd flicka) Gustavsson
1929-08-05 Karl Henry Bertil Gustavsson  Stäringe
1929-08-09 Karl Teodor Eriksson  Grindstugan
1929-08-15 Karl August Pettersson  Erikslund
1929-08-30 Nanna Fredrika Almqvist  Malsna
1929-09-14 Gustav Gustavsson  Västerlund
1929-10-14 Klas Johan Källström  Skälbyklint
1929-12-07 Anders Peter Eriksson  Bostorp
1929-12-09 (dödfödd pojke) Johansson  Fjällstorp
1929-12-12 Johan Erik Pettersson  Simorastugan
1929-12-15 (dödfödd pojke) Johansson  Årdala (D)
1930-01-02 Anders Peter Granat  Dammstugan
1930-01-30 Anna Sofia Ling  Höglund
1930-02-10 Anna Lovisa Eriksson  Vibyholm
1930-02-15 (dödfödd pojke) Andersson  Nilsbol
1930-02-15 Johan August Pettersson  Stäringe
1930-02-23 (dödfödd pojke) Andersson
1930-03-26 Johan Axel Björkman  Malsna
1930-05-22 Ester Erika Viktoria Wahlberg  Bostorp
1930-07-05 Hedvig Juliana Jonsdotter  Näsby
1930-07-09 Karl Johan Linder  Ålderdomshemmet
1930-12-02 Sofia Matilda Nilsdotter  Sågtorp
1930-12-04 (pojke) Källström  Gnesund
1930-12-10 (pojke) Källström
1931-01-13 Eva Charlotta Persdotter  Kamrarna
1931-02-05 Jonas August Alfred Andersson  Gnesund
1931-03-03 Maria Matilda Larsson  Sannerby
1931-03-30 Frida Linnea Dorotea Hamberg  Hallbro
1931-04-22 Johan August Johansson  Rosenlund
1931-06-05 Emma Kristina Olsson Johansson  Stäringe
1931-07-22 Ida Sofia Andersson  Bengtsbol
1931-08-08 Barbro Amalia Eriksson  Finstastugan
1931-09-20 Anna Matilda Stavström  Strömslund
1931-10-22 Anders August Andersson  Sannerby
1931-12-01 Karl Robert Andersson  Otahiti
1931-12-12 Hulda Kristina Karlsson  Skälby
1932-01-11 Lars Johan Mellgren  Stäringe
1932-04-03 Fredrik Vilhelm Karlsson  Stäringe
1932-05-07 Karl Johan Lindblom  Njushammar
1932-09-09 Hedvig Karolina Hagberg  Björnmossen
1932-11-02 Sofia Matilda Källström  Ålderdomshemmet
1932-12-12 Erik Gustav Eriksson  Sandstugan
1933-03-07 Klara Sofia Johansson  Sörby övergård
1933-04-17 Karl Gustav Eriksson  Källstugan
1933-05-06 Lovisa Andersdotter  Månads Ede
1933-09-12 Anna Sofia Blomberg  Ålderdomshemmet
1933-09-12 Gustav Adolf Vikman  Sannerby
1933-09-12 Karl Johan Gustavsson  Stäringe
1933-09-14 Anders Peter Gustavsson  Korshäll
1933-10-12 Karin Cecilia Andersson  Äng
1933-10-22 Karl Gustav Eriksson  Månad
före 1784 Maria Larsdotter
före 1814 Lovisa Eriksdotter
före 1910 Elna Kristina Andersson
mellan 1755 och 1766 Karin Jönsdotter
mellan 1910 och 1920 Emma Kristina Karlsdotter
omkring 1771 Lars Larsson
omkring 1784 Brita Nilsdotter

Startsida

Personregister

Efternamnsregister

Ortsregister