Vissa namn förekommer dubblerade med lite olika datum. Det första datumet är då födelsedatum och det andra datum för dopet. Jag hade egentligen velat göra urvalet så att dopdatum bara tas med då födelsedatum inte är angett, men tyvärr har Disgen sina begränsningar.
  1636-01-14  Anna Persdotter  Simora
  1663  Erik Eriksson  Ökentorp
  1671  Karin Eriksdotter  Sörby
  1676-03-05  Nils Persson  Sågtorp
  1682-04-25  nn   Gnesund
  1682-05-14  nn   Tuvekärr
  1683-02-24  nn   Finsta
  1683-03-04  nn   Simora
  1683-03-08  Per Andersson  Årdala (D)
  1683-03-25  nn   Hökmora
  1683-04-05  nn   Ökentorp
  1683-09-25  nn   Näsby
  1683-09-30  nn   Hökmora
  1684-02-24  nn   Palstorp
  1684-03-16  nn   Korpstugan
  1684-04-06  nn   Brosätter
  1684-05-18  nn   Tuvekärr
  1684-06-09  nn   Tuvekärr
  1684-07-13  Erik Olofsson Åhrman  Vänstrand
  1684-08-03  nn   Brink
  1684-09-04  nn   Simora
  1684-09-14  nn   Näsby
  1684-10-19  nn   Brostugan
  1684-10-26  nn   Mälby
  1684-11-02  nn   Stäringe
  1684-11-23  Nils Eriksson  Korpdal
  1684-12-21  (pojke) Larsson  Gnesund
  1685-01-15  Nils Nilsson  Björnkulla
  1685-02-15  Elisabet Olofsdotter  Sannerby
  1685-03-29  Anders Andersson  Rävsnäs
  1685-04-07  Nils Jönsson  Sörby
  1685-04-15  Erik Olofsson  Buddetorp
  1685-05-01  Nils Eriksson  Ökentorp
  1685-05-19  Anders Olofsson  Simorastugan
  1685-05-19  Anna Olofsdotter  Simorastugan
  1685-06-02  Karin Tellandra  <ortsang. saknas>
  1685-07-05  Karin Larsdotter  Sågtorp
  1685-09-..  Anna Eriksdotter  Årdala (D)
  1685-09-06  Anders Larsson  Äng
  1685-11-21  Elisabet Nilsdotter  Mossen
  1685-11-25  Nils Månsson  Sörby
  1686-02-07  Karin Andersdotter  Tuvekärr
  1686-03-06  Karin Jonsdotter  Årdala (D)
  1686-03-14  Ingeborg Eriksdotter  Palstorp
  1686-03-28  Lars Olofsson  Buddetorp
  1686-04-05  Jon Olofsson  Långviken
  1686-04-18  Kerstin Nilsdotter  Nytorp
  1686-05-02  Erik Persson  Sågtorp
  1686-05-07  Olof Jönsson  Hökmora
  1686-06-13  Erik Persson  Murtorp
  1686-07-21  Anders Jonsson  Finsta
  1686-07-23  Johan Larsson  Skälby
  1686-07-23  Marit Larsdotter  Skälby
  1686-08-10  Anders Nilsson  Månad
  1686-08-16  Brita Månsdotter  Simora
  1686-08-16  Erik Larsson  Sannerby
  1686-09-12  Karin Jonsdotter  Simora
  1686-09-21  Anna Eriksdotter  Mälby
  1686-10-03  Johan Nilsson  Brosätter
  1686-10-03  Per Andersson  Gökshult
  1686-10-17  Brita Andersdotter  Fågelberg
  1686-10-23  Elin Nilsdotter  Stavhällen
  1686-10-23  Jöns Nilsson  Stavhällen
  1686-11-07  Marina Olofsdotter  Hallbro
  1686-12-05  Kerstin Olofsdotter  Simorastugan
  1686-12-19  Ingeborg Jönsdotter  Brostugan
  1687-01-06  Karin Eriksdotter  Korpdal
  1687-01-06  Måns Larsson  Brostugan
  1687-02-06  Anna Eriksdotter  Hallbro
  1687-03-30  Karin Eriksdotter  Tuvekärr
  1687-04-24  Johan Larsson  Mälby
  1687-07-31  Brita Jakobsdotter  Kockhem
  1687-07-31  Jöns Nilsson  Näsby
  1687-08-03  Nils Larsson  Gnesund
  1687-09-04  Anders   Vänstrand
  1687-10-07  Johan Eriksson  Grindstugan
  1687-10-07  Per Andersson  <ortsang. saknas>
  1687-11-01  Olof Mårtensson  Bostorp
  1687-12-26  Karin Nilsdotter  Prästnäset
  1688-01-08  Maria Eriksdotter  <ortsang. saknas>
  1688-02-19  Johan Persson  Murtorp
  1688-03-02  Anna Eriksdotter  Ökentorp
  1688-03-11  Per Andersson  Tuvekärr
  1688-04-08  Kerstin Nilsdotter  Björnkulla
  1688-04-15  Jon Larsson  Stockbäcken
  1688-06-06  Anna Larsdotter  <ortsang. saknas>
  1688-07-01  Anna Andersdotter  Sibro
  1688-07-01  Maria Andersdotter  Sibro
  1688-07-08  Nils Persson  Plogstugan
  1688-08-12  Erik Olofsson  <ortsang. saknas>
  1688-08-12  Ingrid Jonsdotter  Källstugan
  1688-09-02  Brita Andersdotter  Gökshult
  1688-09-16  Anders Eriksson  Palstorp
  1688-11-01  Per Månsson  Simora
  1688-11-18  Nils Larsson  Sannerby
  1688-11-24  Kerstin Eriksdotter  Brink
  1688-12-02  Johan Olofsson  Långviken
  1688-12-26  Anna Månsdotter  Sörby
  1689-01-12  Marina Eriksdotter  Hallbro
  1689-01-20  Kerstin Jönsdotter  Hökmora
  1689-04-03  Sigrid Andersdotter  Sibro kvarn
  1689-04-14  Olof Olofsson  Buddetorp
  1689-04-21  Maria Nilsdotter  Brosätter
  1689-04-21  Nils Nilsson  Månad
  1689-06-16  Kerstin Eriksdotter  Korpdal
  1689-07-07  Anders Persson  Sågtorp
  1689-08-04  Kerstin Persdotter  <ortsang. saknas>
  1689-09-29  Brita Nilsdotter  Ängstugan
  1689-09-29  Brita Olofsdotter  Hallbro
  1689-10-11  Hans Olofsson  Finsta
  1689-12-22  Marit Nilsdotter  Stavhällen
  1690-01-05  Erik Andersson  Näsby
  1690-02-09  Anna Larsdotter  Äng
  1690-03-02  Margareta Persdotter  Brostugan
  1690-03-09  Johan Nilsson  Näset
  1690-04-04  Ingrid Jakobsdotter  Kockhem
  1690-04-11  Elisabet Persdotter  Murtorp
  1690-04-17  Anders Eriksson  Brink
  1690-04-17  Olof Olofsson  Vänstrand
  1690-04-21  Maria Andersdotter  Hammarstugan
  1690-05-11  Olof Jonsson  Finsta
  1690-06-..  Jon Eriksson  Skyttorp
  1690-06-01  Karin Eriksdotter  Mälby
  1690-06-01  Kerstin Andersdotter  Tuvekärr
  1690-06-11  Margareta Jönsdotter  Brostugan
  1690-07-20  Anna Eriksdotter  Grindstugan
  1690-08-31  Brita Henriksdotter  Långviken
  1690-10-26  Erik Persson  Skälby
  1690-11-09  Brita Olofsdotter  Finsta
  1690-12-21  Erik Andersson  Rävsnäs
  1691-01-11  Elin Eriksdotter  Rökärr
  1691-02-15  Margareta Månsdotter  Simora
  1691-04-15  Jakob Andersson  Sibro kvarn
  1691-05-10  Nils Persson  Korshäll
  1691-05-17  Kerstin Nilsdotter  Brosätter
  1691-05-19  Nils Jonsson  Finsta
  1691-06-07  Anders Nilsson  <ortsang. saknas>
  1691-06-12  Karin Nilsdotter  Månad
  1691-07-25  Kerstin Eriksdotter  Ökentorp
  1691-08-09  Per Larsson  Sannerby
  1691-08-30  Lars Nilsson  Gnesund
  1691-09-21  Anna Jonsdotter  Källstugan
  1691-11-01  Nils Månsson  Sörby
  1691-11-15  Ingeborg Persdotter  Skälby
  1691-11-22  Anders Eriksson  Björnmossen
  1691-11-29  Per Jönsson  Brostugan
  1692-01-06  Olof Persson  Sågtorp
  1692-02-12  Karin Eriksdotter  Skyttorp
  1692-02-21  Elisabet Larsdotter  Månstorp
  1692-03-15  Anna Mårtensdotter  Bostorp
  1692-03-19  Per Olofsson  Buddetorp
  1692-03-28  Ingeborg Jönsdotter  Hökmora
  1692-03-30  Ingeborg Jönsdotter  Hökmora
  1692-04-03  Anna Andersdotter  Hammarstugan
  1692-05-01  Kerstin Månsdotter  Simora
  1692-07-17  Hans Andersson  Stäringe
  1692-07-24  Lars Nilsson  Gnesund
  1692-08-21  Brita Nilsdotter  Nytorp
  1692-08-21  Kristina Eriksdotter  Palstorp
  1692-08-28  Olof Eriksson  Hallbro
  1692-10-16  Anders Andersson  Tuvekärr
  1692-10-28  Sven Eriksson  Korpdal
  1692-10-28  Sven Olofsson  Rökärr
  1692-11-25  Nils Olofsson  Simorastugan
  1693-01-01  Anna Jakobsdotter  Kockhem
  1693-01-01  Kerstin Andersdotter  Sannerby
  1693-02-26  Per Eriksson  Grindstugan
  1693-03-05  Anna Nilsdotter  <ortsang. saknas>
  1693-03-12  Nils Eriksson  Månstorp
  1693-04-09  Brita Karlsdotter  Hallbro
  1693-04-19  Johan Persson  Skälby
  1693-04-27  Erik Nilsson  Sågstugan
  1693-05-21  Stefan Lars Eriksson  Misstorp
  1693-07-23  Erik Andersson  Lerviken
  1693-08-11  Ingrid Andersdotter  Näsby
  1693-08-24  Kerstin Månsdotter  Sörby
  1693-09-24  (flicka) Andersdotter  Rävsnäs
  1693-09-24  Kerstin Olofsdotter  Gnesund
  1693-10-03  Jon Johansson  Misstorp
  1693-10-13  Maria Matsdotter  Finsta ryttarhåll
  1693-10-15  Anders Andersson  Hammarstugan
  1693-10-29  Anna Andersdotter  Sibro
  1693-11-19  Erik Persson  Njushammar
  1693-11-19  Olof Persson  Sannerby
  1694-01-25  Olof Eriksson  Ökentorp
  1694-02-04  Karin Olofsdotter  Brink
  1694-02-11  Anna Nilsdotter  Björnkulla
  1694-02-11  Karin Nilsdotter  Björnkulla
  1694-02-11  Kristina Eriksdotter  Stäringe
  1694-03-07  Anders Persson  Murtorp
  1694-03-09  Olof Persson  Sannerby lillgård
  1694-03-11  Jon Andersson  Stäringe
  1694-03-11  Samuel Andersson  Källstugan
  1694-08-19  Ingeborg Persdotter  Näsby
  1694-09-09  Erik Olofsson  Gnesund
  1694-10-26  Erik Eriksson  Sörby
  1694-11-04  Anders Månsson  Simora
  1694-11-25  Maria Larsdotter  Korpstugan
  1695-02-14  Jakob   <ortsang. saknas>
  1695-02-17  Erik Andersson  Tuvekärr
  1695-03-03  Anna Andersdotter  Gnesund
  1695-03-21  Marina Karlsdotter  Hallbro
  1695-03-31  Nils Olofsson  Buddetorp
  1695-05-02  Per Persson  Njushammar
  1695-07-21  Erik Eriksson  <ortsang. saknas>
  1695-08-02  Anna Andersdotter  Månstorp
  1695-08-18  Olof Olofsson  Brink
  1695-08-24  Olof Larsson  Brostugan
  1695-09-06  Nils Månsson  Vänstrand
  1695-09-13  Nils Andersson  Brosätter
  1695-09-21  Johan Johansson  Misstorp
  1695-10-13  Olof Jönsson  Misstorp
  1695-11-10  Karin Andersdotter  Hammarstugan
  1695-11-24  Isak Olofsson  Skälby
  1695-11-24  Jakob Olofsson  Skälby
  1695-12-13  Maria Andersdotter  Stäringe
  1695-12-21  Brita Persdotter  Sannerby lillgård
  1695-12-28  Karin Jönsdotter  Hökmora
  1696-01-20  Kerstin Larsdotter  Sannerby
  1696-02-26  Per Persson  Sågtorp
  1696-02-27  Brita Eriksdotter  Grindstugan
  1696-03-01  (pojke) Nilsson  Månad
  1696-03-01  Ingeborg Persdotter  Dalstorp
  1696-03-25  Elin   Fjällstorp
  1696-04-09  Erik Månsson  Sågen
  1696-04-15  Måns Månsson  Löten
  1696-06-24  Jöns Olofsson  Simorastugan
  1696-07-05  Erik Larsson  Palstorp
  1696-09-06  Anders Nilsson  Gnesund
  1696-09-06  Nils Olofsson  Långviken
  1696-09-27  Per Henriksson  Långviken
  1696-10-04  Karin Nilsdotter  Rökärr
  1696-10-18  Per Persson  Plogstugan
  1696-11-01  nn   Mälbystugan
  1696-12-13  Jon Jonsson  Njushammar
  1697-01-17  Per Persson  Sannerby
  1697-02-14  Erik Nilsson  Nytorp
  1697-03-26  Kerstin Olofsdotter  Brostugan
  1697-04-25  Brita Nilsdotter  Månad
  1697-05-11  Johan Olofsson  Buddetorp
  1697-06-06  Erik Olofsson  Sörby
  1697-06-13  Karin Karlsdotter  Brosätter
  1697-07-04  Olof Eriksson  <ortsang. saknas>
  1697-07-18  Brita Olofsdotter  Simorastugan
  1697-09-12  Lars Persson  Äng
  1697-09-22  Lars Andersson  Lerviken
  1697-12-28  Brita Johansdotter  Tuvekärr
  1698-01-16  Jöns Persson  Ökentorp
  1698-03-20  Kerstin Andersdotter  Sibro kvarn
  1698-05-15  Erik   Sörby
  1698-06-05  Brita Olofsdotter  Brosätter
  1698-08-18  (pojke)   <ortsang. saknas>
  1698-08-24  Olof Larsson  Norrtorp
  1698-09-04  Erik Olofsson  Näsby
  1698-09-11  Nils Johansson  Misstorp
  1698-10-09  Nils Nilsson  Björnkulla
  1698-10-30  Erik ? Nilsson  Stavhällen
  1698-12-21  Elisabet Nilsdotter  <ortsang. saknas>
  1699-04-06  Karin Larsdotter  Sannerby
  1699-04-16  Erik Eriksson  <ortsang. saknas>
  1699-04-30  Olof Persson  Dalstorp
  1699-05-01  Nils Nilsson  Rökärr
  1699-05-07  Anna Persdotter  Sannerby
  1699-05-07  Kerstin Jönsdotter  Brostugan
  1699-06-18  Karin Olofsdotter  Korpdal
  1699-06-29  Kerstin Nilsdotter  Fågelberg
  1699-08-06  Erik Persson  Gökshult
  1699-11-10  Anna Månsdotter  Löten
  1699-11-12  Anders Andersson  Sannerby
  1699-12-17  Anders Svensson  Rävsnäs
  1699-12-26  Anna Nilsdotter  Månad
  1699-12-26  Per Persson  Kiviken
  1699-12-28  Olof Olofsson  Simorastugan
  1700-01-14  Anders Andersson  Sibro kvarn
  1700-01-14  Karin   Brostugan
  1700-02-09  Olof   Skälby
  1700-03-09  Lars Persson  Ökentorp
  1700-04-15  nn   Källstugan
  1700-04-22  Kerstin Månsdotter  <ortsang. saknas>
  1700-05-13  Maria Jönsdotter  Brostugan
  1700-05-17  Karin Nilsdotter  <ortsang. saknas>
  1700-07-08  Anders Eriksson  Grindstugan
  1700-07-15  Ingrid Nilsdotter  Fågelberg
  1700-07-15  Olof Olofsson  Simora
  1700-08-05  Nils Andersson  Lerviken
  1701-01-01  Brita Jönsdotter  Skälby
  1701-01-06  Olof Karlsson  Månstorp
  1701-01-13  Anders Olofsson  Finsta
  1701-01-20  Johan Månsson  Simora
  1701-03-17  Brita Olofsdotter  Brink
  1701-04-24  Per Mårtensson  Bergtorp
  1701-04-24  Per Mårtensson
  1701-04-28  Erik Olofsson  Korpdal
  1701-05-05  Nils Nilsson  Stavhällen
  1701-06-10  Nils Olofsson  Brosätter
  1701-07-07  Brita Nilsdotter  Brosätter
  1701-08-11  Erik Johansson  Misstorp
  1701-10-20  Maria Persdotter  Sannerby
  1702  Anna Larsdotter
  1702-01-19  Brita Eriksdotter  Matsalöten
  1702-02-02  Karin Olofsdotter  Njushammar
  1702-02-26  Anders Olofsson  Gnesund
  1702-03-01  nn   Gökshult
  1702-03-08  Erik Jonsson  Näsby
  1702-03-08  Karin Jonsdotter  Näsby
  1702-03-09  Erik Jonsson  Näsby
  1702-03-09  Karin Jonsdotter  Näsby
  1702-03-17  nn   Fågelberg
  1702-04-03  Anna Nilsdotter  Månad
  1702-04-27  Anna Svensdotter  Rävsnäs
  1702-05-24  Per Persson  Mårtenstorp
  1702-05-28  Anna Larsdotter  Sannerby
  1702-07-23  Margareta Olofsdotter  Simora
  1702-08-30  Karin Andersdotter  Sannerby
  1702-10-19  Ingeborg Eriksdotter  Grindstugan
  1702-10-26  Erik Jönsson  Sågen
  1702-11-30  Nils Persson  Ökentorp
  1702-12-14  Marit Jonsdotter  Hallbrotorp
  1702-12-27  Brita Persdotter  Dalstorp
  1702-12-27  Karin Nilsdotter  Månad
  1703-01-25  Maria Nilsdotter  Stavhällen
  1703-02-13  Karin Eriksdotter ?  <ortsang. saknas>
  1703-05-10  Gustav Olofsson  Långviken
  1703-06-07  Anna Karlsdotter  Månstorp
  1703-09-20  Karin Andersdotter  Rävsnäs
  1703-09-29  Jöns Olofsson  Sågtorp
  1703-10-25  Anders Nilsson  <ortsang. saknas>
  1703-12-13  Erik Jönsson  Mälby
  1704  Karin Olofsdotter  Simora
  1704  Margareta Johansdotter
  1704-01-31  Karin Persdotter  Kallvik
  1704-03-24  Kerstin Larsdotter  Älgberga
  1704-04-10  Lars Karlsson  Björnmossen
  1704-04-20  Jon Olofsson  Buddetorp
  1704-04-20  Kerstin Olofsdotter  Buddetorp
  1704-06-05  Charlotta Kristina Olofsdotter  Vibyholm
  1704-06-12  Marit Olofsdotter  Tuvekärr
  1704-07-02  Ingrid Olofsdotter  Korpdal
  1704-07-10  Karin Olofsdotter  Simora
  1704-07-10  Olof Eriksson  Grindstugan
  1704-07-31  Anders Nilsson  Fågelberg
  1704-08-27  Margareta Johansdotter  Misstorp
  1704-09-25  Kerstin Jonsdotter  Månstorp
  1704-10-09  Anders Jonsson  Hallbrotorp
  1704-10-14  Nils Andersson  Simora
  1704-11-27  Brita Andersdotter  Sannerby
  1704-12-04  Erik Persson  Sannerby
  1705-02-..  Marit Persdotter  Kallvik
  1705-03-25  Erik Nilsson  Månad
  1705-03-25  Nils Eriksson  Tuvekärr
  1705-06-18  Karin Olofsdotter  Bostorp
  1705-07-02  Nils Eriksson  Gnesund
  1705-08-20  Per Nilsson  <ortsang. saknas>
  1705-10-22  Lars Olofsson  Äng
  1705-12-21  Jon Larsson  Älgberga
  1706-02-25  Karin Persdotter  Ökentorp
  1706-03-18  Nils Jonsson  Månstorp
  1706-12-09  Nils Eriksson  Hökstugan
  1706-12-09  Per Persson  Kallvik
  1706-12-28  Anders Eriksson  Tuvekärr
  1707-02-17  Anders Olofsson  Tuvekärr
  1707-02-17  Brita Jonsdotter  Hallbrotorp
  1707-02-20  Kristina Andersdotter  Gnesund
  1707-02-20  Lars Andersson  Gnesund
  1707-04-07  Anna Andersdotter  Simora
  1707-04-11  Kerstin Olofsdotter  Äng
  1707-04-17  Elisabet Andersdotter  Sannerby
  1707-05-01  Anna Olofsdotter  Gnesund
  1707-05-23  Brita Persdotter  Näset
  1707-05-31  Maria Nilsdotter  Fågelberg
  1707-06-16  Brita Persdotter  Njushammarstugan
  1707-07-14  Margareta Olofsdotter  Holmen
  1707-08-04  Karin Nilsdotter  Simora
  1707-08-15  Brita Andersdotter  Njushammar
  1707-12-26  Anders Larsson  Älgberga
  1708  Brita Eriksdotter
  1708-02-16  Karin Nilsdotter  Fågelberg
  1708-02-25  Anders Andersson  Rävsnäs
  1708-03-25  Anders Nilsson  Månad
  1708-04-26  Anders Månsson  Rökärr
  1708-04-26  Per Jonsson  Månstorp
  1708-05-01  Erik Eriksson  Sannerby
  1708-05-03  Erik Bengtsson  Näsby
  1708-05-10  Nils Nilsson  Njushammarstugan
  1708-08-02  Kerstin Nilsdotter  Sporrkullen
  1708-08-02  Olof   Mälby
  1708-08-09  Erik Eriksson  Brostugan
  1708-08-16  Erik Persson  Kockhem
  1708-09-29  Anna Persdotter  Kallvik
  1708-10-04  Kerstin Eriksdotter  Gnesund
  1708-12-27  Brita Persdotter  Matsalöten
  1709-01-17  Jon Nilsson  Simora
  1709-01-31  Brita Eriksdotter  Hökstugan
  1709-01-31  Marit Olofsdotter  Simora
  1709-02-01  Marina Nilsdotter  Hallbro
  1709-02-07  (pojke) Nilsson  Fågelberg
  1709-03-14  Brita Nilsdotter  Finsta
  1709-05-09  Nils Jonsson  Årdala (D)
  1709-05-27  Nils Jonsson  Björnkulla
  1709-05-30  Anna Larsdotter  Norrtorp
  1709-06-20  Ingeborg Eriksdotter  Grindstugan
  1709-08-01  Kerstin Jonsdotter  Rävsnäs
  1709-08-15  Erik Persson  Sannerby
  1709-09-05  Brita Andersdotter  Näsby
  1709-09-08  Helena Eriksdotter  <ortsang. saknas>
  1709-09-08  Olof Olofsson  Sågtorp
  1709-09-12  Karin Nilsdotter  Njushammarstugan
  1709-09-26  Brita Jansdotter  Misstorp
  1709-10-03  Nils Eriksson  Lerviken
  1709-10-03  Nils Jonsson  Vänstrand
  1710  Anna Olofsdotter  Simora
  1710-01-09  Olof Larsson  Hökmora
  1710-01-16  Johan Andersson  Sannerby
  1710-01-23  Lars Larsson  Sannerby
  1710-02-23  Olof Olofsson  Korpdal
  1710-02-25  Per   Hammarstugan
  1710-04-..  Anna Olofsdotter
  1710-04-03  Anna Olofsdotter  Herrgölet
  1710-04-03  Erik Jonsson  Ängstugan
  1710-04-24  Anna Olofsdotter  Äng
  1710-05-01  Anna Olofsdotter  Simora
  1710-05-13  Jon Persson  Simora
  1710-05-30  Jon Nilsson  Brostugan
  1710-09-25  Erik Andersson  Gnesund
  1710-10-09  Jöns Eriksson  Lerviken
  1710-10-20  Anna Nilsdotter  Fågelberg
  1710-11-10  Karin Gustavsdotter  Sörby
  1710-12-03  Nils Persson  Kallvik
  1710-12-21  Ingeborg Larsdotter  Norrtorp
  1710-12-21  nn   Sannerby
  1711-01-01  Per Larsson  <ortsang. saknas>
  1711-01-22  Anna Månsdotter  Rökärr
  1711-01-25  Brita Eriksdotter  Gökshult
  1711-03-12  Brita Olofsdotter  Gnesund
  1711-04-16  Henrik Eriksson  Hökstugan
  1711-05-28  Ingrid Larsdotter  Älgberga
  1711-06-04  Erik Jonsson  Vänstrand
  1711-06-04  Maria Gustavsdotter  Hökmora
  1711-07-23  Anders Andersson  Ökentorp
  1711-08-06  Anders Eriksson  Sörby
  1711-08-13  Erik Persson  Skyttorp
  1711-08-13  Karl Nilsson  Fågelberg
  1711-09-03  Karin Nilsdotter  Finsta
  1711-09-03  Nils Olofsson  Äng
  1711-09-21  nn   Löten
  1711-09-29  nn   Sporrkullen
  1711-10-01  Lars Olofsson  Simora
  1711-11-01  Anders Jonsson  Sörby
  1711-11-30  Lars Larsson  Sannerby
  1711-12-17  Erik Jönsson  Fjällstorp
  1711-12-21  Ingeborg Larsdotter
  1711-12-28  Anna Nilsdotter  Skälby
  1712  Karin Olofsdotter
  1712-01-14  Maria Nilsdotter  Simora
  1712-02-10  Anna Jonsdotter  Stavhällen
  1712-02-10  Karin Jonsdotter  Stavhällen
  1712-02-11  Karin Olofsdotter  Sågtorp
  1712-02-18  Kristina Jonsdotter  Hallbrotorp
  1712-02-18  Nils Nilsson  Brostugan
  1712-02-25  Jakob Persson  Kockhem
  1712-02-25  Katarina Olofsdotter  Sibro
  1712-04-13  Jonas Eriksson  <ortsang. saknas>
  1712-04-21  Jon Jonsson  Månstorp
  1712-05-04  Nils Jonsson  Grindstugan
  1712-06-15  Karin Eriksdotter  Källstugan
  1712-07-06  Erik Persson  Kallvik
  1712-07-27  Jon Jonsson  Björnkulla
  1712-07-27  nn   Fågelberg
  1712-08-31  Jon Andersson  Stockbäcken
  1712-10-02  Jöns Larsson  Hökmora
  1712-10-12  Kerstin Gustavsdotter  Hökmora
  1712-10-26  Erik Eriksson  Ängstugan
  1712-11-19  Maria Jonsdotter  Vänstrand
  1713-01-01  Anna Olofsdotter  Sannerby
  1713-01-25  Erik Eriksson  Sörby
  1713-02-01  Nils Jansson  Hallbro
  1713-02-02  Johan Andersson  Gnesund
  1713-02-22  Olof Andersson Sanderholm  Sannerby
  1713-02-22  Olof Andersson Sanderholm
  1713-03-01  Johan Johansson  Misstorp
  1713-03-08  Kerstin Persdotter  Skyttorp
  1713-03-20  Helena Kristina   Malsna
  1713-03-22  Ingrid Jönsdotter  Fjällstorp
  1713-03-31  Helena Kristina 
  1713-04-03  Jöns Jonsson  Äng
  1713-04-19  Anna Olofsdotter  Korpdal
  1713-05-10  Anders Persson  Näsby
  1713-05-12  Maria Eriksdotter  Gökshult
  1713-06-21  Maria Larsdotter  Älgberga
  1713-07-26  Helena Jonsdotter  Sörby
  1713-08-30  Brita Bengtsdotter  Näsby
  1713-08-30  Per Gustavsson  Hökmora
  1713-09-27  Erik Jonsson  Njushammar
  1713-11-08  Brita Andersdotter  Lerviken
  1713-12-29  Anders Nilsson  Simora
  1714  Kerstin Olofsdotter  Simora
  1714-01-17  Kristina Nilsdotter  Fågelberg
  1714-02-13  Nils Olofsson  Långviken
  1714-03-25  Jöns Persson  Sannerby
  1714-04-06  Olof Olofsson  Hallbro
  1714-04-09  Erik Andersson  Ökentorp
  1714-04-18  Erik Jonsson  Nytorp
  1714-05-09  Anna Jonsdotter  Månstorp
  1714-05-09  Erik Olofsson  Sågtorp
  1714-06-20  Kerstin Olofsdotter  Herrgölet
  1714-06-23  Elisabet Larsdotter  Sannerby
  1714-07-02  Kerstin Olofsdotter  Simora
  1714-07-18  Ingrid Eriksdotter  Hökstugan
  1714-08-29  Gabriel Gabrielsson  Korpstugan
  1714-09-26  (dödfött barn)   Grindstugan
  1714-09-26  Jon Jonsson  Grindstugan
  1714-09-26  Karin Jonsdotter  Grindstugan
  1714-09-27  Jon Jonsson
  1714-09-27  Karin Jonsdotter
  1714-09-29  Lars Andersson  Stockbäcken
  1714-09-29  Olof Eriksson  Fiskartorp
  1714-10-10  Karin Persdotter  Simorastugan
  1714-11-22  Kerstin Eriksdotter  Källstugan
  1714-12-12  Erik Johan   Malsna
  1714-12-14  Erik Johan 
  1714-12-26  Kerstin Persdotter  Löten
  1715-01-02  Lars Persson  Kallvik
  1715-01-09  Karin Andersdotter  Gnesund
  1715-02-20  Lars Jonsson  Äng
  1715-03-25  Jakob Jonsson  Finsta
  1715-05-01  Lars Bengtsson  Näsby
  1715-07-09  Brita Gustavsdotter ?  Korshäll
  1715-07-30  Kerstin Nilsdotter  Björnmossen
  1715-07-30  Lars Jönsson  Fjällstorp
  1715-08-06  Kerstin Nilsdotter
  1715-08-06  Lars Jönsson
  1715-08-25  Katarina Eriksdotter  Klockargården
  1715-09-04  Katarina Eriksdotter
  1715-09-24  Anders Isaksson  Plogstugan
  1715-10-02  Per Olofsson  Korpdal
  1715-10-12  Erik Eriksson  Gökshult
  1715-10-16  Erik Eriksson
  1715-10-23  Nadesti ?   Kråkskogen
  1715-11-13  Per Jönsson  Sågen
  1715-12-26  Brita Olofsdotter  Sannerby
  1715-12-31  Karin Jönsdotter  Mälby
  1716-01-08  Karin Jönsdotter
  1716-01-22  Anna ? Persdotter  Kockhem
  1716-01-22  Per Persson  Kockhem
  1716-02-26  Lars Larsson  Fiskartorp
  1716-03-18  Margareta Andersdotter  Lerviken
  1716-04-02  nn   Palstorp
  1716-04-13  Kristina Eriksdotter  Sibro
  1716-04-23  Erik Erikssom  Näset
  1716-04-29  Erik Erikssom
  1716-05-27  Lars Jonsson  Nytorp
  1716-06-03  Anna   Sibro
  1716-06-03  Anna Jonsdotter  Björnkulla
  1716-06-03  Kerstin Nilsdotter  Simora
  1716-06-10  Anna Jonsdotter  Äng
  1716-06-17  Kerstin Persdotter  Kallvik
  1716-06-24  Anna Eriksdotter  Mossen
  1716-07-19  Karl Lennart   Malsna
  1716-07-22  Karl Lennart 
  1716-08-03  Kristina Olofsdotter  Brink
  1716-08-17  Kristina Olofsdotter
  1716-08-30  Per Olofsson  Simora
  1716-09-01  Karin Olofsdotter  Långviken
  1716-09-01  Kristina Andersdotter  Sannerby
  1716-09-09  Karin Olofsdotter
  1716-09-09  Per Olofsson
  1716-09-16  Kristina Andersdotter
  1716-09-17  Kristina Karlsdotter  Brostugan
  1716-09-23  Kristina Karlsdotter
  1716-09-25  Maria Eriksdotter  Finsta
  1716-09-30  Maria Eriksdotter
  1716-09-30  Jonas Andersson  Gnesund
  1716-10-07  Jonas Andersson
  1716-10-12  Anna Eriksdotter  Gnesund
  1716-10-21  Anna Eriksdotter
  1717-01-..  (dödfött barn)   Hallbrotorp
  1717-01-..  (dödfött barn)   Månad
  1717-02-05  Maria Eriksdotter  Sågstugan
  1717-02-10  Maria Eriksdotter
  1717-02-14  Jon Bengtsson  Näsby
  1717-02-23  Nils Nilsson  Fågelberg
  1717-02-24  Jon Bengtsson
  1717-03-03  Nils Nilsson
  1717-03-11  Anna Eriksdotter  Sporrkullen
  1717-03-13  Erik Olofsson  Buddetorp
  1717-03-17  Anna Eriksdotter
  1717-03-17  Erik Olofsson
  1717-04-01  Lars Andersson  Ökentorp
  1717-04-07  Lars Andersson
  1717-07-01  Kerstin Andersdotter  Stockbäcken
  1717-07-07  Kerstin Andersdotter
  1717-09-03  Maria Eriksdotter  Hökstugan
  1717-09-08  Maria Eriksdotter
  1717-09-17  Marit Persdotter  Tuvekärr
  1717-09-21  Karin Persdotter  Kockhem
  1717-09-22  Marit Persdotter
  1717-09-25  Anna Olofsdotter  Sannerby
  1717-09-29  Anna Olofsdotter
  1717-09-29  Karin Persdotter
  1717-10-01  Nils Olofsson  Sågtorp
  1717-10-06  Nils Olofsson
  1717-11-01  Anna Larsdotter  Älgberga
  1717-11-01  Johannes   Kråkskogen
  1717-11-03  Johannes 
  1717-12-08  Brita Persdotter  Årdala (D)
  1718-01-19  Maria Eriksdotter  Gnesund
  1718-02-23  Maria Jonsdotter  Månstorp
  1718-03-02  Erik Mårtensson  Stäringe
  1718-03-25  Anders Persson  Löten
  1718-03-25  Anna Kristina   Stäringe
  1718-03-30  Anna Kristina 
  1718-03-30  Anna Nilsdotter  <ortsang. saknas>
  1718-03-30  Kristina   Sågstugan
  1718-03-30  Maria   Sågstugan
  1718-04-06  Karin Jonsdotter  Njushammar
  1718-04-14  Johan Persson  Mälbystugan
  1718-05-06  Maria Elisabet   <ortsang. saknas>
  1718-05-09  Maria Elisabet 
  1718-06-02  Jonas Olofsson  Sibro
  1718-07-27  Anna Jonsdotter  Grindstugan
  1718-08-10  Katarina Persdotter  Kallvik
  1718-08-17  Kristina Jonsdotter  Skälby
  1718-08-24  Kerstin Jonsdotter  Sörbystugan
  1719-01-04  Erik Olofsson  Buddetorp
  1719-01-18  Jonas Nilsson  <ortsang. saknas>
  1719-01-25  Lars Olofsson  Bostorp
  1719-02-01  Kristina Andersdotter  Sörby
  1719-03-09  Erik Johansson  Hallbro
  1719-03-16  Brita Jönsdotter  Mälby
  1719-04-19  nn   Björnmossen
  1719-05-10  Erik Eriksson  Sibro kvarn
  1719-05-18  Brita Olofsdotter  Långviken
  1719-06-07  Jon Olofsson  Simora
  1719-06-28  Olof Eriksson  Gökshult
  1719-07-05  Kerstin Gustavsdotter  Sågstugan
  1719-07-26  Anders Larsson  Tuvekärr
  1719-08-09  Maria Eriksdotter  Hallbro
  1719-08-28  Sven? Erik   <ortsang. saknas>
  1719-08-30  Sven? Erik 
  1719-09-06  Olof Jonsson  Näsby
  1719-10-04  Maria Jonsdotter  Nytorp
  1719-11-29  Brita Jonsdotter  Rävsnäs
  1719-12-06  Nils Eriksson  Njushammar
  1720  Anna Nilsdotter  Simora
  1720-01-03  Anna Jonsdotter  <ortsang. saknas>
  1720-02-14  Anders Andersson  Sannerby
  1720-03-06  Kerstin Andersdotter  Ökentorp
  1720-03-10  Kerstin Eriksdotter  Njushammar
  1720-03-13  Brita Eriksdotter  Mossen
  1720-03-25  Anna Nilsdotter  Simora
  1720-03-27  Karin Eriksdotter  Sporrkullen
  1720-04-14  Kerstin Olofsdotter  <ortsang. saknas>
  1720-04-18  Kerstin Nilsdotter  Matsalöten
  1720-04-18  Kerstin Nilsdotter  Matsalöten
  1720-05-15  Anders Karlsson  Brostugan
  1720-07-06  Anna Olofsdotter  Sågtorp
  1720-09-25  Lennart Olofsson  Vibyholm
  1720-11-..  Anders Persson ?  Kockhem
  1720-11-25  Larsson el Larsdotter  Stockbäcken
  1720-11-26  Margareta Sara   <ortsang. saknas>
  1720-11-27  Margareta Sara 
  1720-11-30  Kerstin Larsdotter  Korshäll
  1720-12-04  Anna Andersdotter  Hökmora
  1721-02-24  Per Andersson  Sannerby
  1721-02-26  Anna Jönsdotter?  Fjällstorp
  1721-02-26  Karin Svensdotter  Gnesund
  1721-03-21  (barn)   Nytorp
  1721-04-07  Lars Larsson  Älgberga
  1721-05-07  Anders Olofsson  Månstorp
  1721-06-24  Erik Olofsson  <ortsang. saknas>
  1721-08-13  Erik Gustavsson  Sågstugan
  1721-09-07  Lars Nilsson  Njushammarstugan
  1721-09-17  Brita Olofsdotter  Buddetorp
  1721-10-01  Erik   <ortsang. saknas>
  1721-10-17  Brita Jonsdotter  Njushammar
  1721-10-29  Olof Andersson  Äng
  1721-12-21  Anna   <ortsang. saknas>
  1721-12-26  Olof Persson  Kallvik
  1722-03-02  (barn)   Hallbro
  1722-03-02  nn   Hallbro
  1722-05-02  Johan Olofsson  Sörby
  1722-05-11  Karin Persdotter  Löten
  1722-05-14  Karin Persdotter
  1722-05-22  Elsa Persdotter  <ortsang. saknas>
  1722-06-13  Johan Persson  <ortsang. saknas>
  1722-06-17  Johan Persson
  1722-06-19  Karin Nilsdotter  Simora
  1722-06-24  Karin Nilsdotter
  1722-07-10  Brita Nilsdotter  Matsalöten
  1722-09-07  Nils Andersson  Hammarstugan
  1722-09-10  Nils Andersson
  1722-09-12  Nils   Vibyholm
  1722-09-29  Brita Larsdotter  Vänstrand
  1722-11-03  (barn)   Årdala (D)
  1722-11-03  Erik Jönsson  Årdala (D)
  1722-12-16  Kristina   <ortsang. saknas>
  1722-12-26  Olof ? Svensson  <ortsang. saknas>
  1723-01-01  Kerstin Jonsdotter  Nytorp
  1723-04-..  (barn)   <ortsang. saknas>
  1723-04-20  Jakob Isaksson  Sibro
  1723-04-26  Anders Johansson Ramstedt  <ortsang. saknas>
  1723-04-26  Elsa Persdotter  <ortsang. saknas>
  1723-06-03  Anna Dorotea   <ortsang. saknas>
  1723-06-21  Nils Nilsson  Björnkulla
  1723-06-21  Olof Johansson  <ortsang. saknas>
  1723-06-26  Per Svensson  Gnesund
  1723-06-28  Kerstin Nilsdotter  Gnesund
  1723-06-29  (flicka) Larsdotter  Korshäll
  1723-07-09  Per Olofsson  Dalstorp
  1723-08-28  Erik Eriksson  Bostorp
  1723-10-16  Per Persson  Kockhem
  1723-11-07  Anders Andersson  Långviken
  1724-06-21  Nils Nilsson  Björnkulla
  1724-06-21  Olof Johansson  <ortsang. saknas>
  1724-06-21  nn   <ortsang. saknas>
  1724-06-28  (flicka) Larsdotter  Korshäll
  1724-06-28  nn   Kallvik
  1724-06-28  nn   Sågtorp
  1724-08-09  Margareta Olofsdotter  <ortsang. saknas>
  1724-08-16  Karin Olofsdotter  Brosätter
  1724-09-21  Lars Larsson  Stockbäcken
  1724-10-16  Jonas Nilsson  Gnesund
  1724-12-..  (flicka?) Gustavsdotter  Sågstugan
  1724-12-11  Lars Svensson  <ortsang. saknas>
  1724-12-25  Per Johansson  Sibro
  1724-12-28  Jonas Andersson  Finsta
  1724-12-28  Per Isaksson  Sibro
  1725-01-10  Per Nilsson  Njushammarstugan
  1725-01-17  Nils Nilsson  Matsalöten
  1725-02-14  Sven Johansson  Rökärr
  1725-03-01  Anna   Mörtstugan
  1725-03-14  Anna Nilsdotter  Simora
  1725-04-18  Per Persson  Gnesund
  1725-06-27  Per Eriksson  Gökshult
  1725-10-24  Karl Karlsson  Hökmora
  1726-07-03  Karl Karlsson  Brostugan
  1726-07-16  Karl Karlsson
  1726-07-17  Brita Johansdotter  Simora
  1726-07-18  Per Larsson  Vänstrand
  1726-07-24  Brita Johansdotter
  1726-07-24  Per Larsson
  1726-08-30  Hans Johansson  <ortsang. saknas>
  1726-09-04  Hans Johansson
  1726-09-10  Per Olofsson  Kallvik
  1726-09-18  Per Olofsson
  1726-11-06  Karin Eriksdotter  Brosätter
  1726-11-13  Karin Eriksdotter
  1726-12-13  Karin Olofsdotter  Mörtstugan
  1726-12-18  Karin Olofsdotter
  1726-12-21  Erik Eriksson  Lilla Hökmora
  1726-12-26  Erik Eriksson
  1727  Per Nilsson
  1727-06-17  Karin Persdotter  Hammarstugan
  1727-06-18  Per Nilsson  Simora
  1727-07-03  Brita Nilsdotter  Sannerby
  1728-01-28  Johan Johansson  Hallbro
  1728-02-01  Anders Jonsson  Sågtorp
  1728-02-18  Elisabet Andersdotter  Folksunds ryttarhåll
  1728-03-24  Anders Eriksson  Gökshult
  1728-03-24  Anders Eriksson
  1728-03-31  Erik Olofsson  Skälby
  1728-05-19  Karin Andersdotter  Tuvekärr
  1728-06-23  Per Olofsson  Dalstorp
  1728-07-14  Anna Larsdotter  Stockbäcken
  1728-07-14  Olof Jonsson  Gnesund
  1728-07-28  Olof Bengtsson  Sörby
  1728-07-28  Olof Bengtsson
  1728-09-22  Johan Larsson  Tuvekärr
  1728-10-06  Anna Olofsdotter  Rävsnäs
  1728-10-27  Per Jönsson  Sannerby
  1728-11-03  Olof Olofsson  Kallvik
  1729-01-05  Nils Nilsson  Gnesund
  1729-01-06  Karin Persdotter  Sannerby
  1729-01-13  Karin Larsdotter  Sannerby
  1729-01-19  Olof Johansson Ramstedt  <ortsang. saknas>
  1729-02-16  Brita Svensdotter  <ortsang. saknas>
  1729-04-06  Anna Johansdotter  Simora
  1729-04-13  Jöns Olofsson  Näsby
  1729-04-27  Kerstin Persdotter  <ortsang. saknas>
  1729-05-10  Lars Larsson  Årdala (D)
  1729-05-11  Erik Karlsson  Hammarstugan
  1729-06-15  Per Nilsson  Sannerby
  1729-07-13  Anna Jonsdotter  Njushammar
  1729-08-03  Anna Larsdotter  Grindstugan
  1729-08-24  Anders Gustavsson  Långviken
  1729-08-31  Lars Andersson  Sörby
  1729-09-07  Anders Nilsson  Björnkulla
  1729-09-14  Anders Johansson  <ortsang. saknas>
  1729-09-29  Kristina Eriksdotter  Sågen
  1729-10-05  Maria Olofsdotter  Skälby
  1729-10-24  Per Nilsson  Ökentorp
  1729-10-26  Maria Nilsdotter  Fiskartorp
  1729-11-02  Anders Persson  Palstorp
  1729-12-07  Kristina Eriksdotter  Brosätter
  1730-02-11  Olof Olofsson  Stäringe
  1730-02-13  Olof Olofsson
  1730-03-15  Erik Larsson  Stockbäcken
  1730-04-26  Gustav Olofsson  Vänstrand
  1730-05-24  Kerstin Nilsdotter  Sågstugan
  1730-06-14  Brita Nilsdotter  Gnesund
  1730-07-02  Jonas Nilsson  Månstorp
  1730-10-31  Anders Sandberg  Årdala (D)
  1730-12-06  Olof Svensson  Njushammar
  1730-12-26  Maria Andersdotter  Sörby
  1730-12-26  Maria Olofsdotter  Näset
  1731-02-14  Jonas Karlsson  Stora Hökmora
  1731-02-14  Nils Karlsson  Stora Hökmora
  1731-02-28  Anders Olofsson  Buddetorp
  1731-03-10  Anna Persdotter
  1731-03-14  Anna Persdotter  Sannerby
  1731-03-28  Petter Persson  Palstorp
  1731-05-02  Anders Andersson  Tuvekärr
  1731-05-09  Nils Persson  <ortsang. saknas>
  1731-06-20  Per Johansson  Vibyholm
  1731-06-29  Johan Svensson  <ortsang. saknas>
  1731-07-18  Olof Larsson  Tuvekärr
  1731-08-29  Jöns Johansson  Simora
  1731-09-12  Jonas Jonsson  Årdala (D)
  1731-09-12  Kerstin Jonsdotter  Årdala (D)
  1731-09-19  Katarina Jönsdotter  Norrtorp
  1731-09-19  Katarina Jönsdotter
  1731-10-10  Erik Johansson  <ortsang. saknas>
  1731-10-10  nn Nilsdotter  Sannerby
  1731-11-07  Anna Johansdotter  Hallbro
  1731-11-21  Kerstin Nilsdotter  Månstorp
  1731-11-26  Hedvig Falk  Vibyholm
  1731-11-28  Anders Andersson  Udden
  1731-12-19  Anders Svensson  Njushammar
  1731-12-19  Kerstin Nilsdotter  Mälbystugan
  1731-12-19  Nils Nilsson  Fågelberg
  1731-12-26  Per Larsson  Hökmora
  1732  Anna Jönsdotter
  1732  Olof Persson
  1732-01-16  Anna Gabrielsdotter  Stavhällen
  1732-01-16  Anna Jönsdotter  Sannerby
  1732-01-31  Ingeborg Larsdotter  Grindstugan
  1732-03-26  Olof Gustavsson  Långviken
  1732-04-02  Karin Nilsdotter  Simora
  1732-04-11  Olof Persson  Bostorp
  1732-05-21  Olof Olofsson  Dalstorp
  1732-08-07  Anna Jönsdotter  Sibro
  1732-08-07  Ingrid Nilsdotter  Fiskartorp
  1732-08-13  Jöns Karlsson  Stora Hökmora
  1732-09-17  Olof Larsson  Skyttorp
  1732-11-..  Olof Persson  Bergtorp
  1732-11-05  Beata Eriksdotter  Sågen
  1732-11-12  Bengt Nilsson  <ortsang. saknas>
  1732-11-12  Olof Persson  Bergtorp
  1732-11-26  Anna Andersdotter  Sörby
  1732-12-03  Karin Larsdotter  Stockbäcken
  1732-12-10  Anna Andersdotter  Sörby
  1733-01-07  Ingeborg Eriksdotter  Rökärr
  1733-02-18  Anna Nilsdotter  Sågstugan
  1733-02-18  Lars Olofsson  Norrtorp
  1733-03-04  Anders Nilsson  Gnesund
  1733-03-11  Marit Eriksdotter  Månstorp
  1733-04-01  Jonas Larsson  Grindstugan
  1733-05-20  Karin Olofsdotter  Buddetorp
  1733-06-29  Anna Svensdotter  Njushammar
  1733-06-29  Maria Johansdotter  Klockargården
  1733-07-08  Lars Persson  Palstorp
  1733-07-22  Kerstin Olofsdotter  Näsby
  1733-08-19  Erik Johansson  Sågtorp
  1733-09-29  Kristina Persdotter  Sannerby
  1733-10-20  Kerstin Olofsdotter  <ortsang. saknas>
  1733-10-21  Karin Nilsdotter  Björnkulla
  1733-10-21  Lars Larsson
  1733-12-09  Anders Olofsson  Vänstrand
  1733-12-09  Lars Larsson  Skälby
  1733-12-21  Karl Andersson  Tuvekärr
  1734-01-27  Karin Persdotter  Bostorp
  1734-02-01  Katarina Nilsdotter
  1734-02-03  Katarina Nilsdotter  Månstorp
  1734-02-17  Kerstin Olofsdotter  <ortsang. saknas>
  1734-02-24  Olof Eriksson  Njushammar
  1734-03-17  Maria Gabrielsdotter  Stavhällen
  1734-04-17  Anna Jonsdotter  Korshäll
  1734-05-26  Olof Larsson  Simora
  1734-06-02  Maria Persdotter  <ortsang. saknas>
  1734-07-01  Jonas Svensson  Plogstugan
  1734-07-01  Olof Nilsson  Hummeltorp
  1734-07-02  Anna Eriksdotter  Brosätter
  1734-08-04  Erik Eriksson  Rökärr
  1734-08-11  Maria Jonsdotter  Fågelberg
  1734-09-08  Johan Johansson  Simora
  1734-11-03  Maria Gustavsdotter  Långviken
  1734-11-04  Olof Nilsson
  1734-11-10  Lars Andersson  Äng
  1734-11-17  Olof Nilsson  Simora
  1734-12-01  Jöns Johansson  Sågtorp
  1734-12-15  Olof Persson  <ortsang. saknas>
  1734-12-26  Margareta Andersdotter  Sörby
  1735-03-09  Anna Persdotter  Bergtorp
  1735-03-09  Kerstin Persdotter  Palstorp
  1735-03-30  Anna Persdotter  Finsta ryttarhåll
  1735-03-30  Olof Jönsson  Sibro
  1735-04-27  Karin Nilsdotter  Sannerby
  1735-05-26  Anna Andersdotter  Gnesund
  1735-06-06  Anna Larsdotter  Korpdal
  1735-06-06  Maria Persdotter  Kallvik
  1735-06-20  Henrik Henriksson  <ortsang. saknas>
  1735-06-27  Lars Andersson  Näsby
  1735-08-03  Anna Nilsdotter  Gnesund
  1735-08-03  Maria Olofsdotter  Vänstrand
  1735-08-17  Maria Johansdotter  Dammstugan
  1735-09-21  Erik Olofsson  Skälby
  1735-09-29  Brita Maria Falk  Vibyholm
  1735-10-05  Anders Andersson  Sörby
  1735-10-19  Johan Jansson  Hallbro
  1735-10-19  Maria Jonsdotter  Korshäll
  1735-10-28  Jonas Jonsson  Nytorp
  1735-11-02  Maria Olofsdotter  Mörtstugan
  1735-11-02  Nils Nilsson  Månstorp
  1735-11-23  Margareta Jakobsdotter  Mälbystugan
  1736-02-15  Per Persson  Björnmossen
  1736-03-14  Brita Nilsdotter  Ökentorp
  1736-03-14  Karin Nilsdotter  Ökentorp
  1736-03-14  Margareta Svensdotter  Näsbystugan
  1736-03-21  Kerstin Eriksdotter  Gnesund
  1736-03-21  Kristina Johanna Olofsdotter  Skälby
  1736-04-02  Olof Gabrielsson  Stavhällen
  1736-05-01  Anders Persson  Bergtorp
  1736-05-16  Per Larsson  Månad
  1736-07-11  Anna Andersdotter  Tuvekärr
  1736-07-11  Anna Olofsdotter  Rävsnäs
  1736-07-18  Brita Nilsdotter  Misstorp
  1736-08-01  Erik Olofsson  Gökshult
  1736-09-12  Lars Eriksson  Njushammar
  1736-09-19  Karin Larsdotter  Murtorp
  1736-09-30  Olof Eriksson  Brosätter
  1736-10-30  Erik Persson  Bostorp
  1736-11-21  Anna Jonsdotter  Fågelberg
  1736-11-21  Jonas Jansson  Hallbro
  1737-04-10  (dotter)   <ortsang. saknas>
  1737-06-05  Anders Andersson  Hagstugan
  1737-06-05  Maria Jönsdotter  Sibro
  1737-06-19  Per Larsson  Skyttorp
  1737-07-17  Brita Andersdotter  Sörby
  1737-07-31  Karin Jakobsdotter  Mälbystugan
  1737-09-11  Kristina Svensdotter  Njushammar
  1737-09-16  Jonas Olofsson  Norrtorp
  1737-12-11  Karin Persdotter  Bergtorp
  1737-12-21  Anna Andersdotter  Grindstugan
  1738-01-06  Johan Jönsson  Misstorp
  1738-02-24  Elisabet Persdotter  Sannerby
  1738-02-26  Karin Olofsdotter  Dalstorp
  1738-02-26  Kerstin Johansdotter  Simora
  1738-03-19  Anders Eriksson  Sågen
  1738-04-16  Kerstin Eriksdotter  Näsby
  1738-04-23  Karin Henriksdotter  Simoragölet
  1738-05-07  Brita Persdotter  Matsalöten
  1738-05-28  Erik Persson  Årdala (D)
  1738-06-03  Erik Persson  Palstorp
  1738-06-11  Kerstin Nilsdotter  Sannerby
  1738-07-16  Maria Jansdotter  Hallbro
  1738-09-03  Jonas Gabrielsson  Stavhällen
  1738-09-10  Brita Jonsdotter  Fågelberg
  1738-09-17  Anders Olofsson  Näset
  1738-09-27  Per Nilsson  Månstorp
  1738-10-19  Petter Jonsson  Skälby
  1738-11-01  Karin Jonsdotter  Korshäll
  1738-11-05  Maria Andersdotter  Simora
  1738-11-26  Kristina Olofsdotter Dalin  Bergtorp
  1738-12-17  Jon Andersson  Korpstugan
  1739-01-05  Per Nilsson  Månstorp
  1739-01-14  Olof Larsson  Korpdal
  1739-01-21  Kristina Andersdotter  Sörby
  1739-01-28  Karin Larsdotter  Mälby
  1739-02-11  Anders Persson  Sannerby
  1739-02-18  Per Andersson  Tuvekärr
  1739-04-01  Ingrid Eriksdotter  Rökärr
  1739-04-29  Olof Eriksson  Buddetorp
  1739-05-01  Olof Olofsson  Mörtstugan
  1739-05-06  Brita Persdotter  Ökentorp
  1739-05-06  Erik Eriksson  Finsta ryttarhåll
  1739-05-14  Per Eriksson  Nytorp
  1739-06-03  Olof Olofsson  Månad
  1739-06-11  Olof Olofsson  Norrtorp
  1739-07-02  Per Larsson  Murtorp
  1739-09-23  Anna Larsdotter  Långviken
  1739-09-24  Anna Persdotter
  1739-09-29  Anna Persdotter  Simorastugan
  1739-09-29  Lars Nilsson  Sannerby
  1739-09-30  Margareta Andersdotter  Hagstugan
  1739-10-07  Anders Larsson  Gnesund
  1739-10-28  Anna Andersdotter  Njushammar
  1739-12-21  Kristina Persdotter  Folksunds ryttarhåll
  1739-12-28  Anna Andersdotter  Grindstugan
  1740-04-11  Olof Nilsson  Månstorp
  1740-05-26  Anna Nilsdotter  Lilla Hökmora
  1740-05-26  Nils Nilsson  Sågstugan
  1740-06-01  Kristina Eriksdotter  Rökärr
  1740-06-15  Katarina Olofsdotter  Vibyholm
  1740-07-20  Kristina Jansdotter  Hallbro
  1740-07-27  Kristina Andersdotter  Hallbrotorp
  1740-07-27  Per Jönsson  Hökstugan
  1740-08-01  Anna Jönsdotter  Misstorp
  1740-10-12  Erik Henriksson  Herrgölet
  1740-11-01  Karin Persdotter  Gökshult
  1740-11-02  Karin Jansdotter  Simora
  1740-12-07  Olof Andersson  Grindstugan
  1740-12-14  Maria Eriksdotter  Nytorp
  1740-12-21  Brita Jonsdotter  Kockhem
  1740-12-21  Ingeborg Jonsdotter  Fågelberg
  1740-12-21  Johan Larsson  Lerviken
  1740-12-21  Per Eriksson  Stora Hökmora
  1740-12-21  Ingeborg Jonsdotter
  1741-01-11  Per Persson  Fjällstorp
  1741-01-25  Maria Nilsdotter  Kallvik
  1741-02-01  Brita Larsdotter  Skyttorp
  1741-02-01  Erik Jönsson  Sibro
  1741-02-13  Kerstin Eriksdotter  Korpstugan
  1741-03-06  Kerstin Andersdotter  Hagstugan
  1741-04-26  Per Persson  Matsalöten
  1741-05-03  Kerstin ? Andersdotter  Månad
  1741-05-31  Gabriel Gabrielsson  Stavhällen
  1741-06-21  Anna Eriksdotter  Sågen
  1741-06-26  Erik Eriksson  Brosätter
  1741-06-26  Jonas Jonsson Åhrstedt  Skälby
  1741-07-19  Johan Eriksson  Gnesunds soldathåll
  1741-07-19  Kerstin Persdotter  Bostorp
  1741-07-19  Karin Andersdotter  Simorastugan
  1741-08-30  Kerstin Nilsdotter  Vänstrand
  1741-08-30  Petter Persson  Folksunds ryttarhåll
  1741-09-13  Erik Andersson  Sörby
  1741-09-27  Lars Jonsson  Fiskartorp
  1741-09-29  Karin Jonsdotter  Folksunds ryttarhåll
  1741-10-25  Nils Nilsson  Hummeltorp
  1741-10-25  Sven Eriksson  Finsta ryttarhåll
  1741-12-13  Kristina Andersdotter  Tuvekärr
  1742-02-02  Lars Olofsson  Bergtorp
  1742-04-22  Karin Eriksdotter  Njushammar
  1742-05-23  Karin Andersdotter  Njushammar
  1742-06-13  Erik Nilsson  Lilla Hökmora
  1742-06-27  Maria Andersdotter  Hökstugan
  1742-08-07  Hedvig Åkerberg Forsstrand  Mossen
  1742-08-29  Maria Andersdotter  Sörby
  1742-09-12  Brita Nilsdotter  Näset
  1742-09-19  Lars Larsson  Njushammar
  1742-09-29  Anna Jonsdotter  Korshäll
  1742-10-07  Ulrika Nydal  Vibyholm
  1742-10-07  Klas Falk  Sporrkullen
  1742-10-11  Karin Eriksdotter  Lennmyrstugan
  1742-11-07  Johan Eriksson  Gnesund
  1742-11-14  Lars Jönsson  Gökshult
  1742-12-26  Jonas Nilsson  Sannerby
  1743-01-16  Brita Henriksdotter  Herrgölet
  1743-02-13  Erik Jonsson  Fiskartorp
  1743-02-20  Per Olofsson  Lerviken
  1743-02-27  Karin Jansdotter  Hallbro
  1743-03-14  Anna Maria Hulting  Finsta
  1743-03-17  Jonas Olofsson  Brink
  1743-03-17  Olof Olofsson  Brink
  1743-03-25  Jonas Jonsson  Fågelberg
  1743-04-04  Brita Jönsdotter  Sannerby
  1743-04-06  Kerstin Nilsdotter  Sannerby
  1743-05-01  Lars Svensson  Njushammar
  1743-06-12  Olof Nilsson  Långviken
  1743-08-04  Anders Larsson  Älgberga
  1743-09-11  Brita Larsdotter  Långviken
  1743-10-02  Erik Jönsson  Sannerby
  1743-10-07  Karin Nilsdotter  Kallvik
  1743-10-08  Anna   Hökmora
  1743-10-30  Jöns Jönsson  Misstorp
  1743-11-20  Anders Andersson  Grindstugan
  1743-11-20  Erik Persson  Matsalöten
  1743-12-04  Katarina Jonsdotter  Skälby
  1743-12-26  Karin Nilsdotter  Finsta ryttarhåll
  1744-01-18  Kerstin Andersdotter  Månad
  1744-01-29  Nils Persson  Fjällstorp
  1744-02-19  Anders Andersson  Äng
  1744-03-11  Karin Nilsdotter  Gnesund
  1744-04-01  Lars Eriksson  Hammarstugan
  1744-05-01  Olof Olofsson Holm  Bergtorp
  1744-06-10  Karin Jönsdotter  Skyttorp
  1744-06-13  Erik Eriksson  Finsta ryttarhåll
  1744-06-13  Lars Eriksson  Sågen
  1744-07-02  Klas Åkerberg  Mossen
  1744-08-01  Jonas Eriksson  Lennmyrstugan
  1744-09-10  Anna Nilsdotter  Näset
  1744-09-21  Olof Andersson  Njushammar
  1744-10-07  Kerstin Andersdotter  Hallbro
  1744-10-07  Kerstin Eriksdotter  Sörby
  1744-11-04  Sara Johansdotter  Simora
  1744-11-18  Jonas Eriksson  Sörbystugan
  1744-11-25  Maria Jansdotter  Dammstugan
  1744-12-09  Erik Eriksson  Stora Hökmora
  1745  Anna Eriksdotter
  1745  Anna Larsdotter
  1745-01-20  Maria Persdotter  Simorastugan
  1745-01-20  Olof Persson  Simora
  1745-01-20  Per Jonsson  Kockhem
  1745-02-10  Maria Nilsdotter  Vänstrand
  1745-02-10  Nils Eriksson  Korpstugan
  1745-02-24  Brita Persdotter  Gnesund
  1745-03-10  Anna Larsdotter  Murtorp
  1745-03-17  Erik Andersson  Hökstugan
  1745-03-17  Karin Gabrielsdotter  Stavhällen
  1745-03-31  Per Andersson  Tuvekärr
  1745-04-21  Brita Nilsdotter  Lilla Hökmora
  1745-04-28  Kerstin Jakobsdotter  Mälbystugan
  1745-04-28  Lars Jonsson  Fågelberg
  1745-05-28  Brita Persdotter  Fjällstorp
  1745-05-29  Erik Eriksson  Njushammar
  1745-06-02  Kerstin Olofsdotter  Kråkskogen
  1745-06-24  Jonas Jonsson  Fiskartorp
  1745-07-07  Erik Andersson  Mörtstugan
  1745-07-22  Jonas Larsson  Njushammar
  1745-07-28  Anna Eriksdotter  Rävsnäs
  1745-08-24  Kristina Eriksdotter  Finsta ryttarhåll
  1745-09-29  Brita Larsdotter  Buddetorp
  1745-10-13  Olof Persson  Korpdal
  1745-10-17  Erik   Hökmora
  1745-11-30  Jonas Jönsson  Årdala (D)
  1745-12-27  Maria Andersdotter  Hallbrotorp
  1745-12-28  Anna Johansdotter  Sörby
  1745-12-28  Karin Andersdotter  Grindstugan
  1745-12-29  Anders Jönsson  Sannerby
  1745-12-29  Johan Andersson  Tuvekärr
  1746-01-19  Nils Olofsson  Brink
  1746-02-14  Karin Olofsdotter  Lerviken
  1746-04-13  Nils Eriksson  <ortsang. saknas>
  1746-04-20  Kerstin Eriksdotter  Gnesund
  1746-05-28  Nils Nilsson  Sannerby
  1746-06-01  Nils Nilsson
  1746-06-05  Karin Larsdotter  <ortsang. saknas>
  1746-06-11  Karin Persdotter  Matsalöten
  1746-06-15  Karin Persdotter
  1746-07-06  Kerstin Eriksdotter  Sörbystugan
  1746-07-25  Anna Nilsdotter  Sannerby
  1746-07-27  Anna Nilsdotter
  1746-07-27  Brita Larsdotter  Älgberga
  1746-07-30  Brita Larsdotter
  1746-08-18  Karl Eriksson  Brosätter
  1746-08-20  Karl Eriksson
  1746-08-22  Maria Nilsdotter  Näset
  1746-08-23  Maria Nilsdotter
  1746-09-09  Karin Larsdotter  Gökshult
  1746-09-12  Karin Larsdotter
  1746-09-18  Olof Olofsson  Plogstugan
  1746-09-22  Jöns Jönsson  Sannerby
  1746-09-22  Maria Jönsdotter  Sannerby
  1746-09-23  Jöns Jönsson
  1746-09-23  Maria Jönsdotter
  1746-10-09  Anna Elisabet Persdotter  Årdala (D)
  1746-10-09  Per Persson  Njushammarstugan
  1746-10-10  Brita Nilsdotter  Kallvik
  1746-10-12  Brita Nilsdotter
  1746-10-12  Per Persson
  1746-11-26  Ingrid Jonsdotter  Fågelberg
  1746-11-27  Maria Andersdotter  Hallbro
  1746-11-30  Ingrid Jonsdotter
  1746-11-30  Maria Andersdotter
  1747-01-08  Kerstin Jansdotter  Sandstugan
  1747-01-11  Kerstin Jansdotter
  1747-01-15  Sven Svensson  Njushammar
  1747-01-18  Sven Svensson
  1747-01-22  Jonas Jansson  Sörby
  1747-02-05  Anders Andersson  Njushammar
  1747-02-07  Jöns Jönsson  Sågen
  1747-02-08  Anders Andersson
  1747-02-09  Jöns Jönsson
  1747-03-18  Jonas Olofsson  Kråkskogen
  1747-03-20  Jonas Olofsson
  1747-03-27  Kerstin Eriksdotter  Sörby
  1747-04-01  Per Persson  Norrtorp
  1747-04-20  Katarina Larsdotter  Långviken
  1747-04-21  Klas Per Rehnström  Malsna
  1747-04-22  Katarina Larsdotter
  1747-05-10  Erik Jönsson  Skyttorp
  1747-05-13  Erik Jönsson
  1747-06-23  Kerstin Andersdotter  Tuvekärr
  1747-06-28  Kerstin Andersdotter
  1747-07-09  Beata Susanna Hulting  Finsta
  1747-07-26  Margareta Eriksdotter  Sjöstugan
  1747-07-28  Margareta Eriksdotter
  1747-08-10  Jonas Andersson  Hallbrotorp
  1747-08-15  Karin Larsdotter  Brosätter
  1747-08-16  Jonas Andersson
  1747-08-16  Karin Larsdotter
  1747-09-17  Erik Olofsson  Löten
  1747-09-18  Kristina Nilsdotter  Långviken
  1747-09-19  Beata Maria   Brink
  1747-09-20  Erik Olofsson
  1747-10-14  Nils Persson  Simora
  1747-10-18  Nils Persson
  1747-10-25  Kristina Maria Åkerberg  Mossen
  1747-10-28  Kristina Maria Åkerberg
  1747-11-05  Karin Nilsdotter  Lilla Hökmora
  1747-11-08  Karin Nilsdotter
  1748-01-01  Lars Andersson  Månad
  1748-01-06  Lars Andersson
  1748-01-10  Anna Nilsdotter  Finstastugan
  1748-01-17  Anna Nilsdotter
  1748-02-15  Anna Eriksdotter  Tuvekärr
  1748-02-17  Anna Eriksdotter
  1748-03-01  Jonas Persson  Folksunds ryttarhåll
  1748-03-06  Jonas Persson
  1748-03-24  Nils Eriksson  Finsta ryttarhåll
  1748-03-27  Nils Eriksson
  1748-04-01  Kerstin Andersdotter  Tuvekärr
  1748-04-02  Jakob Jakobsson  Mälbystugan
  1748-04-04  Kerstin Andersdotter
  1748-04-24  Brita Andersdotter  Hökstugan
  1748-04-27  Olof Persson  Näsby
  1748-05-01  Brita Andersdotter
  1748-05-01  Olof Persson
  1748-05-01  Jan Eriksson  Stora Hökmora
  1748-05-06  Jan Eriksson
  1748-05-22  Kristina Gabrielsdotter  Stavhällen
  1748-06-21  Nils Fredrik Rehnström  Malsna
  1748-06-22  Erik Andersson  Hallbro
  1748-07-01  Brita Jonsdotter  Lilla Källstugan
  1748-07-03  Brita Jonsdotter
  1748-07-13  Jonas Jönsson  Vänstrand
  1748-07-17  Jonas Jönsson
  1748-07-19  Kerstin Persdotter  Fjällstorp
  1748-07-24  Kerstin Persdotter
  1748-07-29  Brita Andersdotter  Grindstugan
  1748-07-31  Brita Andersdotter
  1748-08-10  Erik Larsson  Njushammar
  1748-08-11  Jonas Larsson  Källstugan
  1748-08-14  Erik Larsson
  1748-08-14  Jonas Larsson
  1748-08-17  Olof Jonsson  Fiskartorp
  1748-08-21  Olof Jonsson
  1748-10-20  Anders Jonsson  Fågelberg
  1748-10-23  Anders Jonsson
  1748-10-27  Brita Eriksdotter  Palstorp
  1748-11-04  Brita Eriksdotter
  1749-01-02  Kerstin Persdotter  Lerviken
  1749-01-06  Kerstin Persdotter
  1749-01-29  Jan Nilsson  Kallvik
  1749-02-02  Jan Nilsson
  1749-02-05  Ulrika Juliana Hulting  Finsta
  1749-02-12  Ulrika Juliana Hulting
  1749-02-12  Leonard Petrus   Brink
  1749-02-22  Maria Nilsdotter  Lilla Hökmora
  1749-02-26  Maria Nilsdotter
  1749-03-13  Helena   Oxbrostugan
  1749-03-19  Helena 
  1749-04-15  Brita Andersdotter  Njushammar
  1749-04-18  Brita Andersdotter
  1749-04-19  Johan Jansson  Sandstugan
  1749-04-23  Johan Jansson
  1749-05-01  Ingeborg Larsdotter  Buddetorp
  1749-05-04  Ingeborg Larsdotter
  1749-05-28  Kerstin Olofsdotter  Rökärr
  1749-06-04  Kerstin Olofsdotter
  1749-06-05  Brita Gabrielsdotter  Stavhällen
  1749-06-05  Ingrid Gabrielsdotter  Stavhällen
  1749-07-24  Lars Andersson  Tuvekärr
  1749-07-25  Lars Andersson
  1749-07-31  Nils Andersson  Bostorp
  1749-08-06  Nils Andersson
  1749-08-15  Karin Eriksdotter  Tuvekärr
  1749-08-15  Lars Persson  Matsalöten
  1749-08-20  Karin Eriksdotter
  1749-08-21  Per Olofsson  Udden
  1749-08-22  Jonas Eriksson  Sörby
  1749-08-22  Olof Persson  Njushammarstugan
  1749-08-24  Olof Persson
  1749-08-24  Per Olofsson
  1749-08-27  Jonas Eriksson
  1749-09-01  Anna Persdotter Friskopp  Folksunds ryttarhåll
  1749-09-06  Kerstin Jonsdotter  Sannerby
  1749-09-17  Kerstin Jonsdotter
  1749-09-22  Kristina Jönsdotter  Skyttorp
  1749-09-29  Kristina Jönsdotter
  1749-10-14  Karin Eriksdotter  Korpstugan
  1749-10-22  Karin Eriksdotter
  1749-11-21  Kerstin Persdotter  Korpdal
  1749-11-29  Kerstin Persdotter
  1749-12-05  Bengt Nilsson  Näset
  1749-12-11  Olof Olofsson  Njushammarstugan
  1750-02-09  Per Persson  Simora
  1750-02-11  Per Persson
  1750-02-17  Erik Andersson  Hallbrotorp
  1750-02-18  Erik Andersson
  1750-03-18  Per Olofsson  Gnesund
  1750-03-19  (dödfödd flicka) Olofsdotter  Gnesund
  1750-03-22  Sven Jönsson  Norrtorp
  1750-03-22  Ulrika Charlotta Rehnström  Malsna
  1750-03-25  Sven Jönsson
  1750-03-25  Ulrika Charlotta Rehnström  Forssa (D)
  1750-03-30  Kerstin Persdotter  Sågen
  1750-04-01  Kerstin Persdotter
  1750-04-27  Erik Eriksson  Sörby
  1750-04-27  Karin Olofsdotter  Kråkskogen
  1750-04-29  Karin Olofsdotter
  1750-05-01  Erik Eriksson
  1750-06-11  Maria Andersdotter  Grindstugan
  1750-06-15  Maria Andersdotter
  1750-06-22  Per Eriksson
  1750-06-22  Per Eriksson  Finsta ryttarhåll
  1750-07-06  Anna Olofsdotter  Löten
  1750-07-08  Anna Olofsdotter
  1750-07-10  Anders Henriksson  Kockhem
  1750-07-18  Anna Olofsdotter Malmberg  Rökärr
  1750-07-20  Karin Eriksdotter  Sågtorp
  1750-07-21  Erik Henriksson  Vibyholm
  1750-07-22  Fredrik Fredriksson  Brostugan
  1750-07-25  Lars Andersson  Årdala (D)
  1750-09-01  Helena Nilsdotter  Lilla Hökmora
  1750-09-06  Helena Nilsdotter
  1750-09-11  Anders Andersson  Sörbystugan
  1750-09-14  Anders Andersson
  1750-10-01  Erik Jansson  Dammstugan
  1750-10-02  Jonas Jonsson  Rävsnäs
  1750-10-05  Jonas Jonsson
  1750-10-07  Erik Jansson
  1750-10-09  Kerstin Larsdotter  Dalstorp
  1750-10-14  Kerstin Larsdotter
  1750-10-24  Johan Eriksson  Njushammar
  1750-10-28  Karin Persdotter  Sågen
  1750-10-29  Kristina Nilsdotter  Kallvik
  1750-11-01  Johan Eriksson
  1750-11-04  Karin Persdotter
  1750-11-04  Kristina Nilsdotter
  1750-11-18  Anna Andersdotter  Månad
  1750-11-25  Anna Andersdotter
  1750-12-13  Jonas Nilsson  Lennmyrstugan
  1750-12-16  Jonas Nilsson
  1750-12-19  Katarina Maria Johansdotter  Klockargården
  1750-12-31  Anders Eriksson  Sörby
  1751-01-01  Anders Eriksson
  1751-02-01  Kerstin Jonsdotter  Fiskartorp
  1751-02-03  Kerstin Jonsdotter
  1751-02-17  Brita Persdotter  Årdala (D)
  1751-02-28  Jonas Andersson  Äng
  1751-03-03  Erik Eriksson  Palstorp
  1751-03-08  Jonas Andersson
  1751-03-10  Erik Eriksson
  1751-03-11  Karin Persdotter  Sannerby
  1751-03-17  Karin Persdotter
  1751-04-05  Lars Larsson  Gökshult
  1751-04-12  Lars Larsson
  1751-04-29  Erik Andersson  Njushammar
  1751-05-03  Anders Karlsson  Sörbystugan
  1751-05-05  Anders Karlsson
  1751-05-15  Nils Jonsson  Sannerby
  1751-05-20  Nils Jonsson
  1751-05-28  Maria Jonsdotter  Finstastugan
  1751-05-29  Anders Andersson  Tuvekärr
  1751-06-02  Anders Andersson
  1751-06-17  Per Andersson  Bostorp
  1751-06-19  Petter Åkerberg  Mossen
  1751-06-20  Petter Åkerberg
  1751-06-23  Per Andersson
  1751-06-28  Anders Larsson  Njushammar
  1751-07-02  Anders Larsson
  1751-07-18  Brita Johansdotter  Sibro
  1751-07-25  Karin Jonsdotter  Bergtorp
  1751-07-28  Karin Jonsdotter
  1751-07-30  Per Olofsson  Gnesund
  1751-08-04  Per Olofsson
  1751-09-11  Per Larsson  Källstugan
  1751-09-26  Bengt Håkan Rehnström  Malsna
  1751-10-29  Kristina Eriksdotter  Mälby
  1751-11-03  Kristina Eriksdotter
  1751-11-06  Erik Olofsson Malmberg  Rökärr
  1751-11-15  Brita Jakobsdotter  Mälbystugan
  1751-11-17  Brita Jakobsdotter
  1751-11-22  Per Jonsson  Gnesund
  1751-11-30  Juliana Rebecka Hulting  Finsta
  1751-12-01  Juliana Rebecka Hulting
  1751-12-01  Karl Persson  Njushammarstugan
  1751-12-03  Karl Persson
  1751-12-04  Nils Eriksson  Stora Hökmora
  1751-12-08  Nils Eriksson
  1751-12-12  Brita Eriksdotter  Sjöstugan
  1751-12-14  Brita Eriksdotter
  1751-12-19  Jonas Eriksson  Korpstugan
  1751-12-22  Jonas Eriksson
  1751-12-29  Lars Persson  Fjällstorp
  1752  Lars Eriksson  Årdala (D)
  1752-01-03  Anders Eriksson  Vänstrand
  1752-01-03  Anna Andersdotter  Hallbro
  1752-01-06  Anders Eriksson
  1752-01-09  Maria Andersdotter  Hökstugan
  1752-01-12  Maria Andersdotter
  1752-01-22  Anders Olofsson  Plogstugan
  1752-02-29  Kerstin Eriksdotter  Rävsnäs
  1752-03-02  Kerstin Eriksdotter
  1752-03-24  Jöns Jönsson  Skyttorp
  1752-03-29  Jöns Jönsson
  1752-04-25  Erik Larsson  Långviken
  1752-04-27  Anders Andersson  Hallbrotorp
  1752-04-29  Anna Larsdotter  Buddetorp
  1752-04-30  Erik Larsson
  1752-05-03  Anna Larsdotter
  1752-05-13  Brita Jansdotter  Dammstugan
  1752-05-17  Brita Jansdotter
  1752-06-18  Anna Persdotter  Korpdal
  1752-06-21  Anna Persdotter
  1752-06-23  Johan Eriksson  Finstastugan
  1752-06-28  Johan Eriksson
  1752-06-29  Nils Gustav   Vibyholm
  1752-07-02  Maria Nilsdotter  Kallvik
  1752-07-19  Lars Nilsson  Sannerby
  1752-07-22  Brita Jonsdotter  Finstastugan
  1752-07-24  Kerstin Andersdotter  Grindstugan
  1752-07-26  Lars Nilsson
  1752-08-02  Kerstin Andersdotter
  1752-08-04  Maria el Kerstin Persdotter  Matsalöten
  1752-08-26  Jöns Jonsson  Sannerby skattegård
  1752-08-30  Jöns Jonsson
  1752-09-24  Maria Persdotter  Simora
  1752-09-29  Maria Persdotter
  1752-10-02  Olof Persson  Korpdal
  1752-10-18  Jonas Persson  Lerviken
  1752-10-18  Kerstin Jonsdotter  Fågelberg
  1752-10-25  Jonas Persson
  1752-10-25  Kerstin Jonsdotter
  1752-10-28  Erik Andersson  Simora
  1752-11-..  (dödfödd pojke) Karlsson  Sörbystugan
  1752-11-01  Erik Andersson
  1752-11-11  Olof Olofsson  Löten
  1752-11-15  Olof Olofsson
  1752-11-15  Erik Olofsson  Sibro kvarn
  1752-11-22  Erik Olofsson
  1752-11-22  Katarina Olofsdotter Holm  Udden
  1752-11-29  Katarina Olofsdotter Holm
  1752-12-08  Anders Gabrielsson  Stavhällen
  1752-12-10  Ingrid Birgitta Rehnström  Malsna
  1752-12-13  Anders Gabrielsson
  1753-01-05  Per Nilsson  Kallvik
  1753-01-10  Per Nilsson
  1753-01-23  Anna Persdotter  Lilla Källstugan
  1753-01-25  Anna Persdotter
  1753-01-27  Karin Jansdotter  Sandstugan
  1753-01-31  Karin Jansdotter
  1753-02-09  Olof Olofsson  Kråkskogen
  1753-02-14  Olof Olofsson
  1753-03-04  Sofia Eleonora Hulting  Finsta
  1753-03-05  Maria Larsdotter  Dalstorp
  1753-03-07  Maria Larsdotter
  1753-03-07  Sofia Eleonora Hulting
  1753-03-08  Bengt Karlsson  Brosätter
  1753-03-09  Katarina Andersdotter  Brostugan
  1753-03-18  Bengt Karlsson
  1753-03-18  Johan Nilsson  Lilla Hökmora
  1753-03-18  Nils Nilsson  Lilla Hökmora
  1753-03-19  Johan Nilsson
  1753-03-19  Nils Nilsson
  1753-03-21  Brita Andersdotter  Månad
  1753-03-23  Karin Eriksdotter  Finstastugan
  1753-03-25  Brita Andersdotter
  1753-04-12  Erik Jönsson  Norrtorp
  1753-05-10  Maria Eriksdotter  Sörby
  1753-05-14  Brita Andersdotter  Äng
  1753-05-20  Brita Andersdotter
  1753-06-01  Lars Eriksson  Simora
  1753-06-03  Lars Eriksson
  1753-06-14  Anders Jonsson  Sannerby
  1753-06-17  Anders Jonsson
  1753-07-05  Brita Persdotter  Norrtorp
  1753-07-16  Nils Larsson  Brosätter
  1753-07-22  Nils Larsson
  1753-07-24  Lars Larsson  Älgberga
  1753-07-29  Lars Larsson
  1753-08-01  Bengt Olof Boman  Brink
  1753-08-18  Maria Persdotter  Fjällstorp
  1753-08-19  Maria Persdotter
  1753-09-01  Maria Andersdotter  Tuvekärr
  1753-09-02  Maria Andersdotter
  1753-09-07  Lars Andersson  Njushammar
  1753-09-09  Lars Andersson
  1753-09-12  Erik Eriksson  Vänstrand
  1753-09-16  Erik Eriksson
  1753-10-01  Brita Persdotter  Sannerby skattegård
  1753-11-29  Karin Johansdotter  Gnesund
  1753-12-09  Jöns Andersson  Bostorp
  1753-12-11  Jöns Andersson  Malsna
  1754-01-14  Per Larsson  Njushammar
  1754-01-16  Anders Andersson  Mörtstugan
  1754-01-20  Per Larsson
  1754-02-16  Rutger Oliver Rehnström  Malsna
  1754-02-28  Nils Andersson  Björnkulla
  1754-03-01  Nils Lundborg  Årdala (D)
  1754-03-03  Nils Andersson
  1754-03-12  Kerstin Jansdotter  Dammstugan
  1754-03-15  Kerstin Jansdotter
  1754-03-18  Lars Larsson  Stora Källstugan
  1754-03-22  Lars Larsson
  1754-03-22  Per Persson  Matsalöten
  1754-04-24  Erik Persson  Njushammarstugan
  1754-04-28  Erik Persson
  1754-05-10  Karin Larsdotter  Ökentorp
  1754-05-24  Kerstin Eriksdotter
  1754-05-24  Kerstin Eriksdotter  Palstorp
  1754-05-25  Per Jakobsson  Brink
  1754-05-27  Per Jakobsson  Stäringe
  1754-05-29  Olof Jönsson  Skyttorp
  1754-05-31  Olof Jönsson
  1754-06-26  Kerstin Olofsdotter  Gnesund
  1754-06-30  Kerstin Olofsdotter
  1754-09-10  Anders Andersson  Hallbro
  1754-09-13  Maria Andersdotter  Brostugan
  1754-09-25  Anna Karlsdotter  Sörbystugan
  1754-09-29  Anna Karlsdotter
  1754-10-17  Per Eriksson  Korpstugan
  1754-10-20  Per Eriksson
  1754-12-17  Karin Andersdotter  Sörby
  1754-12-20  Karin Andersdotter
  1755-01-26  Anna Persdotter  Simora
  1755-02-..  (dödfödd flicka) Jonsdotter  Fågelberg
  1755-02-02  Anna Persdotter
  1755-02-07  Erik Persson  Näsby
  1755-03-13  Ebba Eliasdotter  Vibyholm
  1755-03-16  Ebba Eliasdotter
  1755-03-24  Anders Olofsson  Sörby
  1755-03-28  Anders Olofsson
  1755-03-28  Jon Jonsson  Skyttorp
  1755-03-31  Jon Jonsson
  1755-04-08  Hedvig Benedikta Rehnström  Malsna
  1755-04-10  Kerstin Larsdotter  Buddetorp
  1755-04-13  Jöns Eriksson
  1755-04-13  Kerstin Larsdotter
  1755-04-13  Jonas Jonsson  Bergtorp
  1755-04-13  Jöns Eriksson  Hammarstugan
  1755-05-09  Anders   Skälby
  1755-05-11  Anders 
  1755-06-09  Nils Jonsson  Fiskartorp
  1755-06-15  Nils Jonsson
  1755-06-25  Per Olofsson  Löten
  1755-07-02  Per Olofsson
  1755-08-12  Nils Andersson  Tuvekärr
  1755-08-13  Sigrid Eriksdotter  Finstastugan
  1755-08-17  Nils Andersson
  1755-08-17  Sigrid Eriksdotter
  1755-10-26  Jon Andersson  Fågelberg
  1755-10-28  Olof Fredrik Olofsson  Stockbäcken
  1755-10-29  Olof Fredrik Olofsson
  1755-11-01  Karl Andersson  Hallbro
  1755-11-02  Jon Andersson
  1755-11-09  Karl Andersson
  1755-11-24  Kristina Andersdotter  Brink
  1755-12-11  Olof Eriksson  Vänstrand
  1755-12-14  Olof Eriksson
  1755-12-15  Karl Nilsson  Hagstugan
  1755-12-18  Anders Olofsson  Sibro kvarn
  1755-12-19  Anders Andersson  Månad
  1755-12-21  Anders Olofsson
  1755-12-21  Karl Nilsson
  1755-12-26  Anders Andersson
  1756-01-21  Lars Larsson  Dalstorp
  1756-02-20  Anders Andersson  Björnkulla
  1756-02-22  Anders Andersson
  1756-02-23  Kerstin Persdotter  Matsalöten
  1756-03-09  Karin Larsdotter  Brosätter
  1756-03-10  Per Eriksson  Oxbrostugan
  1756-03-20  Maria Larsdotter  Gökshult
  1756-03-21  Sigrid Juliana Rehnström  Malsna
  1756-03-23  Erik Eriksson  Simora
  1756-03-29  Per Persson  Njushammar
  1756-04-04  Per Persson
  1756-04-07  Gustava Albertina Hulting  Finsta
  1756-04-08  Gustava Albertina Hulting
  1756-05-12  Per Nilsson  Lilla Hökmora
  1756-05-21  Maria Eriksdotter  Palstorp
  1756-05-22  Maria Eriksdotter
  1756-05-30  Maria Andersdotter  Bostorp
  1756-06-02  Maria Andersdotter  Malsna
  1756-07-09  Olof Andersson  Simora
  1756-08-25  Beata Jansdotter  Sandstugan
  1756-08-29  Beata Jansdotter
  1756-09-15  Erik Eriksson
  1756-09-15  Erik Eriksson  Rävsnäs
  1756-09-18  Erik Olofsson  Kråkskogen
  1756-10-11  Nils Nilsson  Kallvik
  1756-10-15  Johan Jansson  Sörby
  1756-10-17  Karin Olofsdotter  Simora
  1756-10-24  Johan Jansson
  1756-10-24  Karin Olofsdotter
  1756-12-13  Karl Gustav Blomberg  Plogstugan
  1756-12-14  Karl Gustav Blomberg  Malsna
  1756-12-19  Lars Larsson  Ökentorp
  1757-01-..  (dödfödd flicka) Jonsdotter  Fågelberg
  1757-01-07  Karin Jonsdotter  Kockhem
  1757-01-28  Nils Nilsson  Skälby
  1757-02-06  Lars Karlsson  Sörbystugan
  1757-02-17  Karin Andersdotter  Björnkulla
  1757-04-20  Karin Hansdotter  Gnesund
  1757-04-29  Maria Andersdotter  Lerviken
  1757-05-01  Maria Andersdotter
  1757-08-14  Nils Per Rehnström  Malsna
  1757-09-21  Helena Bergstedt  Långviken
  1757-09-26  Olof Eriksson  Korpstugan
  1757-10-12  Karin Larsdotter  Källstugan
  1757-10-22  Per Jonsson  Skyttorp
  1757-10-30  Per Jonsson
  1757-11-14  Anna Katarina Landin  Brink
  1757-11-14  Katarina Landin  Årdala (D)
  1757-11-16  Brita Andersdotter  Fågelberg
  1757-12-11  Maria Jönsdotter  Sågen
  1758-01-11  Olof Olofsson  Hallbro
  1758-01-14  Karin Persdotter  Simora
  1758-01-15  Karin Persdotter
  1758-01-31  Johanna Tylander  Stäringe
  1758-02-19  Johan Jansson  Dammstugan
  1758-03-10  Per Eriksson  Sannerby
  1758-03-14  Maria Larsdotter  Buddetorp
  1758-03-25  Kerstin Eriksdotter  Vänstrand
  1758-06-25  Jonas Olofsson  Löten
  1758-06-28  Jonas Olofsson
  1758-07-09  Olof Eriksson  Korshäll
  1758-07-11  Olof Andersson  Västra Tuvkärr
  1758-07-16  Olof Eriksson
  1758-07-27  Anna Andersdotter  Brostugan
  1758-08-08  Anna Jonsdotter  Bergtorp
  1758-08-19  Märta Svensdotter  Gnesund
  1758-09-24  Nils Andersson  Björnkulla
  1758-09-29  Nils Andersson
  1758-10-14  Nils Persson  Simora
  1758-10-17  Erik Persson  Matsalöten
  1758-10-22  Erik Andersson  Hallbrotorp
  1758-10-28  Erik Andersson
  1758-11-02  Jonas Jonsson  Fiskartorp
  1758-11-05  Jonas Jonsson
  1758-12-08  Anna Nilsdotter  Hagstugan
  1759-01-06  Brita Larsdotter  Gnesund
  1759-02-02  Nils Persson  Njushammar
  1759-02-09  Erik Andersson  Månad
  1759-02-28  Olof Nilsson  Lilla Hökmora
  1759-03-07  Maria Andersdotter  Hallbro
  1759-03-09  Lovisa Charlotta Hulting  Finsta
  1759-03-11  Lovisa Charlotta Hulting
  1759-03-11  Anders Eriksson  Rävsnäs
  1759-03-11  Karin Eriksdotter  Simora
  1759-03-13  Anders Eriksson
  1759-05-19  Anders Larsson  Brosätter
  1759-05-24  Anders Larsson
  1759-06-17  Erik Larsson  Ökentorp
  1759-06-22  Anna Jonsdotter  Årdala (D)
  1759-07-07  Anna Jonsdotter  Skyttorp
  1759-07-07  Per Persson  Lennmyrstugan
  1759-07-10  Anders Andersson  Sörby
  1759-07-15  Anna Jonsdotter
  1759-07-15  Per Persson
  1759-07-15  Kerstin Olofsdotter  Stavhällen
  1759-08-17  Olof Andersson  Äng
  1759-09-10  Katarina Olofsdotter Tunman  Sibro kvarn
  1759-10-06  Olof Olofsson  Simora
  1759-10-28  Anders Andersson  Fågelberg
  1759-11-01  Anders Andersson
  1759-11-20  Anders Nilsson  Sannerby
  1759-11-27  Kristina Jönsdotter  Misstorp
  1759-12-07  Kristina Andersdotter  Björnkulla
  1759-12-09  Kristina Andersdotter
  1760-01-..  (dödfödd pojke)   Kockhem
  1760-01-28  Lars Olofsson  Fågelberg
  1760-02-03  Lars Olofsson
  1760-02-24  Gabriel Hansson  Njushammarstugan
  1760-02-24  Per Eriksson  Vänstrand
  1760-03-02  Johan Jönsson  Sågen
  1760-03-07  Johan Jönsson
  1760-03-28  Kristina Larsdotter  Gnesund
  1760-04-08  Kerstin Svensdotter  Vibyholm
  1760-05-30  Erik Persson  Simora
  1760-06-01  Erik Persson
  1760-06-06  Nils Persson  Korpdal
  1760-06-15  Katarina Andersdotter  Herrgölet
  1760-06-22  Katarina Andersdotter
  1760-07-16  Erik Nilsson  Kallvik
  1760-07-20  Erik Nilsson
  1760-07-30  Karin Jonsdotter  Östra Tuvekärr
  1760-08-03  Karin Jonsdotter
  1760-08-10  Anna Lena Andersdotter  Sockenstugan
  1760-08-16  Erik Karlsson  Brosätter
  1760-08-17  Johan Jansson  Sandstugan
  1760-08-24  Erik Karlsson
  1760-09-10  Kerstin Jonsdotter  Sörby
  1760-09-24  Nils Olofsson  Buddetorp
  1760-12-12  Per Persson  Kiviken
  1760-12-14  Per Persson
  1760-12-27  Elisabet Larsdotter  Njushammar
  1760-12-29  Margareta Larsdotter  Rökärr
  1760-12-30  Per Persson  Näsby
  1761-01-01  Margareta Larsdotter
  1761-01-04  Per Persson
  1761-02-07  Kerstin Nilsdotter  Hagstugan
  1761-04-13  Jonas Eriksson Hellberg  Korshäll
  1761-04-27  Maria Jönsdotter  Sågen
  1761-04-30  Maria Jönsdotter
  1761-05-07  Erik Andersson  Björnkulla
  1761-05-11  Erik Andersson
  1761-06-07  Karin Eriksdotter  Njushammarstugan
  1761-06-08  Anna Olofsdotter  Stavhällen
  1761-07-11  Ebba Brita Rehnström  Malsna
  1761-07-26  Anna Olofsdotter  Fågelberg
  1761-08-02  Anna Olofsdotter
  1761-09-12  Beata Andersdotter Landin  Brink
  1761-09-16  Nils Olofsson  Löten
  1761-09-29  Brita Eriksdotter  Njushammar
  1761-11-..  Karl Nilsson  Björnmossen
  1761-11-..  Kerstin Nilsdotter  Björnmossen
  1761-11-26  Nils Larsson  Älgberga
  1761-11-29  Nils Larsson
  1761-12-31  Anders Jonsson  Östra Tuvekärr
  1762-01-16  Erik Eriksson  Rävsnäs
  1762-01-17  Erik Eriksson
  1762-01-21  Jan Jönsson  Misstorp
  1762-02-07  Anna Larsdotter  Ökentorp
  1762-02-07  Maria Eriksdotter  Månad
  1762-02-14  Per Olofsson  Simora
  1762-02-26  Lars Larsson  Brosätter
  1762-02-28  Lars Larsson
  1762-05-06  Anna Eriksdotter  Vänstrand
  1762-05-15  Anders Larsson  Kråkskogen
  1762-05-30  Erik Andersson  Västra Tuvkärr
  1762-05-31  Anna Karlsdotter  Sågen
  1762-06-01  Anna Karlsdotter
  1762-06-24  Anna Olofsdotter  Årdala (D)
  1762-07-02  Lars Andersson  Herrgölet
  1762-07-31  Nils Nilsson  Sågstugan
  1762-08-..  (dödfödd flicka) Andersdotter  Sannerby
  1762-08-01  Nils Nilsson
  1762-08-19  Johan Olofsson  Hallbro
  1762-09-05  Erik Persson  Månads Ede
  1762-09-15  Brita Persdotter  Lennmyrstugan
  1762-09-19  Brita Persdotter
  1762-10-21  Kristina Jonsdotter  Stavhällen
  1762-11-24  Ebba Persdotter  Matsalöten
  1762-11-26  Brita Nilsdotter  Mälbystugan
  1763-01-..  Karin Eriksdotter  Kallvik
  1763-01-16  Jonas Olofsson  Fågelberg
  1763-01-20  Jonas Olofsson
  1763-01-31  Katarina Larsdotter  Grindstugan
  1763-02-16  Jöns Eriksson  Simora
  1763-03-..  (dödfödd pojke) Hulting  Finsta
  1763-03-06  Anna Maria Söderberg  Sibro kvarn
  1763-03-27  Jonas Larsson  Gnesund
  1763-03-31  Jonas Larsson
  1763-04-12  Maria Eriksdotter  Korshäll
  1763-04-13  Elisabet Jonsdotter  Simora
  1763-04-15  Elisabet Jonsdotter
  1763-04-15  Maria Eriksdotter
  1763-04-15  Anders Nilsson  Hagstugan
  1763-04-18  Brita Larsdotter  Brosätter
  1763-06-07  Anna Andersdotter  Björnkulla
  1763-06-12  Anna Andersdotter
  1763-07-14  Erik Larsson  Njushammar
  1763-07-14  Nils Jönsson  Norrtorp
  1763-07-26  Maria Olofsdotter  Stavhällen
  1763-09-10  Nils Nilsson  Näset
  1763-09-11  Nils Nilsson
  1763-09-16  Kerstin Nilsdotter  Simorastugan
  1763-09-19  Kristina Persdotter  Simora
  1763-09-25  Kristina Persdotter
  1763-09-28  Lars Andersson Landin  Brink
  1763-10-26  Gabriel Malmström  Stockbäcken
  1763-11-09  Jöns Jönsson  Sannerby
  1763-11-29  Nils Andersson  Årdala (D)
  1763-12-07  Nils Andersson  Sannerby
  1764-01-13  Jonas Jönsson  Sörby
  1764-01-21  Ingrid Larsdotter  Älgberga
  1764-01-25  Ingrid Larsdotter
  1764-02-09  Katarina Andersdotter  Björnkulla
  1764-02-17  Katarina Andersdotter
  1764-02-28  Anders Persson  Månads Ede
  1764-03-11  Karin Andersdotter  Månad
  1764-05-15  Karl Karlsson  Sörbystugan
  1764-06-27  Anna Jansdotter  Sandstugan
  1764-06-29  Anna Jansdotter
  1764-07-21  Karin Andersdotter  Hallbro
  1764-07-25  Erik Nilsson  Sågstugan
  1764-08-13  Anna Olofsdotter  Kråkskogen
  1764-08-19  Anna Olofsdotter
  1764-08-22  Anna Jonsdotter  Östra Tuvekärr
  1764-08-25  Anna Eriksdotter  Njushammar
  1764-08-27  Nils Andersson  Västra Tuvkärr
  1764-09-13  Nils Eriksson  Långviken
  1764-09-15  Lars Persson  Långviken
  1764-09-20  Nils Eriksson
  1764-09-23  Brita Jonsdotter  Korpdal
  1764-11-04  Maria Jonsdotter  Simora
  1764-11-11  Maria Jonsdotter
  1764-11-11  Nils Larsson  Rävsnäs
  1764-11-13  Nils Larsson
  1764-11-14  Anna Karlsdotter  Hummeltorp
  1764-11-20  Kristina Larsdotter  Brosätter
  1764-11-28  Kerstin Larsdotter  Ökentorp
  1764-12-06  Karin Andersdotter  Hallbrotorp
  1764-12-26  Peter Andersson Landin  Brink
  1765-01-04  Anna   Hökstugan
  1765-01-26  Anna Jonsdotter  Stavhällen
  1765-03-14  Anna Eriksdotter  Korshäll
  1765-03-16  Karin Olofsdotter  Njushammarstugan
  1765-03-17  Anna Eriksdotter
  1765-03-17  Karin Olofsdotter
  1765-04-20  Karin Henriksdotter  Lerviken
  1765-05-23  Nils Eriksson  Skälby
  1765-05-25  Karin Olofsdotter  Fågelberg
  1765-05-26  Karin Olofsdotter
  1765-05-29  Nils Nilsson  Sannerby
  1765-05-30  Anna Larsdotter  Rökärr
  1765-06-02  Anna Larsdotter
  1765-06-02  Nils Nilsson
  1765-07-27  Brita Jansdotter  Gnesund
  1765-07-28  Anna Jönsdotter  Sörby
  1765-08-14  Anna Eriksdotter  Årdala (D)
  1765-08-14  Gustav Helgstrand  Sporrkullen
  1765-08-20  Gustav Helgstrand
  1765-09-18  Nils Olofsson  Årdala (D)
  1765-10-04  Anders Andersson  Herrgölet
  1765-10-08  Per Jönsson  Sannerby
  1765-10-26  Nils Nilsson  Hagstugan
  1765-11-18  Erik Persson  Gökshult
  1765-11-24  Erik Persson
  1765-12-31  Anders Andersson  Hallbro
  1766-01-30  Anna Andersdotter  Sörby
  1766-03-03  Maria Eriksdotter  Finsta
  1766-03-17  Anders Andersson  Årdala (D)
  1766-03-29  Nils Jonsson  Äng
  1766-04-07  Nils Karlsson  Sörbystugan
  1766-04-08  Brita Andersdotter  Björnkulla
  1766-04-13  Brita Andersdotter
  1766-05-09  Maria Jonsdotter  Stavhällen
  1766-05-29  Maria Jönsdotter  Lilla Hökmora
  1766-06-13  Katarina Persdotter  Matsalöten
  1766-07-20  Brita Kristina Ekberg  Stäringe
  1766-08-07  Anders Petter Helgstrand  Sporrkullen
  1766-08-10  Anders Petter Helgstrand
  1766-08-24  Margareta Persdotter
  1766-08-24  Margareta Persdotter  Bengtsbol
  1766-08-30  Anna Larsdotter  Njushammar
  1766-08-31  Jonas Eriksson  Hammarstugan
  1766-08-31  Kerstin Eriksdotter  Hammarstugan
  1766-09-08  Nils Jönsson  Norrtorp
  1766-09-11  Karl Jonsson  Korpdal
  1766-09-13  Maria Olofsdotter  Kråkskogen
  1766-09-14  Maria Olofsdotter
  1766-09-14  Nils Jönsson
  1766-09-15  Kristina Persdotter  Näsby
  1766-09-30  Katarina Eriksdotter  Långviken
  1766-10-02  Katarina Eriksdotter
  1766-10-08  Anna Larsdotter  Grindstugan
  1766-10-23  Olof Olofsson  Fågelberg
  1766-10-26  Olof Olofsson
  1766-11-15  Brita Larsdotter  Sannerby
  1766-11-16  Brita Larsdotter
  1766-12-11  Jöns Andersson  Sannerby
  1766-12-14  Jöns Andersson
  1767-01-22  Kristina Nilsdotter  Näset
  1767-01-24  Katarina Olofsdotter  Kallvik
  1767-01-25  Kristina Nilsdotter
  1767-03-18  Ebba Beata Öman  Vibyholm
  1767-03-30  Anders Andersson Landin  Brink
  1767-04-12  Kristina Andersdotter  Björnkulla
  1767-04-14  Kristina Andersdotter
  1767-04-25  Lars Larsson  Brosätter
  1767-06-26  Anna Jonsdotter  Simora
  1767-07-17  Kristina Andersdotter  Sibro
  1767-07-17  Nils Nilsson  Simorastugan
  1767-07-20  Nils Nilsson
  1767-07-24  Anna Olofsdotter  Njushammar
  1767-08-02  (dödfödd pojke) Persson  Långviken
  1767-08-04  Nils Petter Nilsson  Dalstorp
  1767-08-09  Katarina Persdotter  Skälby
  1767-08-11  Katarina Persdotter
  1767-08-17  Maria Larsdotter  Älgberga
  1767-08-23  Maria Larsdotter
  1767-08-30  Maria Larsdotter  Ökentorp
  1767-08-31  Lars Nilsson  Skyttorp
  1767-09-02  Kerstin Olofsdotter  Njushammarstugan
  1767-09-06  Maria Larsdotter
  1767-09-07  Lars Nilsson
  1767-09-08  Kerstin Olofsdotter
  1767-09-09  Jöns Jönsson  Lilla Hökmora
  1767-10-14  Brita Eriksdotter  Rävsnäs
  1767-11-10  Nils Nilsson  Sannerby
  1767-11-16  Nils Nilsson
  1767-11-28  Per Andersson  Sannerby
  1767-12-16  Katarina Karlsdotter  Nystugan
  1768-01-..  Maria Olofsdotter  Hallbro
  1768-01-30  Olof Eriksson  Sågstugan
  1768-02-21  Anders Jönsson  Sannerby
  1768-04-08  Per Nilsson  Hagstugan
  1768-05-13  Kerstin Eriksdotter  Korshäll
  1768-05-28  Erik Andersson  Dammstugan
  1768-05-28  Maria Andersdotter  Brink
  1768-05-29  Erik Andersson
  1768-06-10  Olof Hansson  Gnesunds övergård (nr 1)
  1768-06-26  Brita Larsdotter  Hummeltorp
  1768-07-06  Anders Andersson  Hallbrotorp
  1768-07-10  Anders Andersson
  1768-08-17  Lars Nilsson  Månad
  1768-08-21  Lars Nilsson
  1768-08-21  Eva Katarina Helgstrand  Sporrkullen
  1768-08-24  Eva Katarina Helgstrand
  1768-09-10  Erik Persson  Årdala (D)
  1768-09-15  Brita Andersdotter  Hallbro
  1768-09-15  Jonas Jonsson  Tuvekärrstugan
  1768-10-08  Anna Larsdotter  Brosätter
  1768-10-12  Erik Eriksson  Långviken
  1768-10-25  Anders Andersson  Löten
  1768-10-30  Anders Andersson
  1768-11-03  Sofia Johanna Forsstrand  Mossen
  1768-11-04  Erik Persson  Stora Hökmora
  1768-11-06  Erik Persson
  1768-11-19  Nils Eriksson  Hammarstugan
  1768-11-19  Olof Eriksson  Hammarstugan
  1769  Anders Andersson  Sannerby
  1769-02-03  Anders Larsson  Grindstugan
  1769-02-05  Anders Larsson
  1769-02-20  Per Olofsson  Njushammarstugan
  1769-02-24  Per Olofsson
  1769-03-27  Karl Jönsson  Norrtorp
  1769-03-30  Jonas Jonsson  Östra Tuvekärr
  1769-04-24  Per Persson  Långviken
  1769-05-31  Ingrid Persdotter  Ektorp
  1769-06-04  Ingrid Persdotter
  1769-06-10  Jonas Andersson  Björnkulla
  1769-06-12  Jonas Andersson
  1769-06-12  Jonas Öman  Vibyholm
  1769-06-24  Anna Olofsdotter  Årdala (D)
  1769-07-12  Eva Elisabet Nilsdotter  Dalstorp
  1769-07-14  Anders Andersson  Sannerby
  1769-07-15  Anders Andersson  Årdala (D)
  1769-07-19  Anders Andersson  Månstorp
  1769-09-19  Elisabet Eriksdotter  Njushammar
  1769-09-19  Jonas Jönsson  Misstorp
  1769-10-02  Erik Andersson  Brosätter
  1769-10-31  Erik Jönsson  Sannerby
  1769-10-31  Jöns Jönsson  Sannerby
  1769-11-28  Erik Persson  Näsby
  1769-12-12  Brita Jansdotter  Månad
  1769-12-21  Ingeborg Olofsdotter  Fågelberg
  1769-12-25  Anna Olofsdotter  Stavhällen
  1769-12-26  Ingeborg Olofsdotter
  1770-01-05  Erik Eriksson  Gnesund
  1770-01-20  Kristina Larsdotter  Gnesund
  1770-02-26  Kristina Olofsdotter  Kråkskogen
  1770-03-06  Maria Nilsdotter  Simorastugan
  1770-03-13  Kristina Jonsdotter  Simora
  1770-03-17  Kristina Karlsdotter  Årdala (D)
  1770-03-18  Kristina Jonsdotter
  1770-03-28  Kristina Persdotter  Lilla Hökmora
  1770-04-10  Anna Eriksdotter  Murtorp
  1770-06-16  Karl Erik   Kockhem
  1770-06-24  Anders Andersson  Sannerby
  1770-06-26  Anders Andersson
  1770-07-17  Erik Andersson  Månad
  1770-08-12  Anders Eriksson  Hammarstugan
  1770-08-26  Anders Nilsson  Näset
  1770-08-28  Anders Nilsson
  1770-09-10  Anders Andersson  Folksunds ryttarhåll
  1770-09-27  Nils Andersson  Hallbrotorp
  1770-09-27  Olof Nilsson  Skyttorp
  1770-10-01  Olof Larsson  Hummeltorp
  1770-10-02  (dödfött barn)   Finsta
  1770-10-03  Olof Nilsson
  1770-10-07  Nils Andersson
  1770-10-11  Hedvig Sofia Forsman  Sibro
  1770-11-17  Karl Fredrik Andersson Landin  Brink
  1770-11-20  Brita Nilsdotter  Sannerby
  1770-12-03  Maria Eriksdotter  Bengtsbol
  1770-12-21  Jonas Nilsson  Hagstugan
  1770-12-22  Per Larsson  Ökentorp
  1770-12-23  Jonas Nilsson
  1771-01-16  Kerstin Larsdotter  Rökärr
  1771-01-16  Per Eriksson  Långviken
  1771-01-18  Kerstin Larsdotter
  1771-01-19  Kerstin Andersdotter  Månstorp
  1771-01-21  Per Eriksson
  1771-02-06  Maria Eriksdotter  Rävsnäs
  1771-02-14  Karin Eriksdotter  Sågstugan
  1771-03-15  Karl Andersson  Löten
  1771-03-17  Karl Andersson
  1771-03-26  Katarina Persdotter  Mälbystugan
  1771-04-14  Beata Kristina Göransdotter  Stäringe tegelbruk
  1771-04-29  Katarina Eriksdotter  Nybygget
  1771-04-30  Adam Helgstrand  Sporrkullen
  1771-05-05  Adam Helgstrand
  1771-07-02  Anders Nilsson  Dalstorp
  1771-07-26  Nils Olofsson  Sibro
  1771-07-28  Nils Olofsson
  1771-09-06  Per Larsson  Brosätter
  1771-09-20  Anna Larsdotter  Sannerby
  1771-09-22  Anna Larsdotter
  1771-09-23  Katarina Persdotter  Gökshult
  1771-09-29  Katarina Persdotter
  1771-10-25  Brita Persdotter  Lilla Hökmora
  1771-10-30  Per Persson  Stora Hökmora
  1771-11-01  Per Persson
  1771-11-20  Kristina Olofsdotter  Stavhällen
  1771-12-18  Katarina Eriksdotter  Årdala (D)
  1772-01-12  Maria Olofsdotter  Fågelberg
  1772-01-14  Brita Andersdotter  Sannerby
  1772-01-19  Brita Andersdotter
  1772-01-19  Maria Olofsdotter
  1772-04-24  Per Andersson  Björnkulla
  1772-04-26  Per Andersson
  1772-05-06  Katarina Jönsdotter  Mälby
  1772-05-07  Lars Larsson  Gnesund
  1772-05-15  Lars Jonsson  Simora
  1772-05-17  Lars Jonsson
  1772-05-19  Maria Karlsdotter  Nystugan
  1772-06-03  Gert Adolf Forsman  Sibro
  1772-06-15  Katarina Maria Lindgren  Stockbäcken
  1772-06-26  Jonas Eriksson  Lerviken
  1772-08-11  Erik Olofsson  Hammarstugan
  1772-09-19  Nils Eriksson  Njushammar
  1772-10-03  Kristina Andersdotter  Njushammar
  1772-10-07  Anna Eriksdotter
  1772-10-07  Anna Eriksdotter  Finstastugan
  1772-10-30  Elisabet Margareta Stadin  Malsna
  1772-11-09  Olof Andersson  Folksunds ryttarhåll
  1773-01-24  Lars Eriksson  Sågen
  1773-01-29  Erik Larsson  Brosätter
  1773-03-09  Erik Larsson  Rökärr
  1773-03-11  Erik Larsson
  1773-03-25  Gabriel Henrik Nilsson  Dalstorp
  1773-03-30  Olof Andersson  Månad
  1773-04-..  Lars Larsson  Hummeltorp
  1773-04-08  Anders Jönsson  Sannerby
  1773-06-20  Karin Andersdotter  Sannerby
  1773-06-24  Karin Andersdotter
  1773-08-14  Erik Eriksson  Finstastugan
  1773-08-15  Kerstin Olofsdotter  Hallbro
  1773-09-14  Jonas Andersson  Bergtorp
  1773-09-19  Jonas Andersson
  1773-09-27  Maria Larsdotter  Gnesund
  1773-09-30  Maria Larsdotter
  1773-09-30  Anna Olofsdotter  Kallvik
  1773-10-26  Karl Gabriel Olofsson  Fågelberg
  1773-10-26  Per Olofsson  Fågelberg
  1773-10-27  Karl Gabriel Olofsson
  1773-10-27  Per Olofsson
  1773-11-06  Karl Jonsson  Östra Tuvekärr
  1773-11-08  Erik Andersson  Löten
  1773-11-14  Erik Andersson
  1773-11-20  Brita Nilsdotter  Simora
  1773-12-11  Anna Larsdotter  Älgberga
  1773-12-12  Anna Larsdotter
  1773-12-21  Per Andersson  Folksunds ryttarhåll
  1773-12-25  Katarina Nilsdotter  Näset
  1773-12-29  Katarina Jönsdotter  Sågtorp
  1774-01-13  Margareta Nilsdotter  Hagstugan
  1774-01-16  Margareta Nilsdotter
  1774-01-17  Olof Olofsson  Sörby mellangård
  1774-02-03  Anders Olofsson  Matsalöten
  1774-02-12  Brita Kristina Olofsdotter  Vibyholm
  1774-03-16  Anders Olofsson  Månstorp
  1774-03-25  Anders Jönsson  Norrtorp
  1774-03-26  Gabriel Olofsson  Stavhällen
  1774-05-25  Lars Larsson  Sannerby
  1774-05-29  Lars Larsson
  1774-05-31  Olof Persson  Gökshult
  1774-06-10  Ingrid Eriksdotter  Palstorp
  1774-06-11  Brita Eriksdotter  Vänstrand
  1774-06-13  Anders Eriksson  Älgberga
  1774-06-14  Erik Larsson  Brosätter
  1774-06-15  Anders Eriksson
  1774-07-02  Nils Persson  Lilla Hökmora
  1774-07-12  Anna Maria Persdotter  Stora Hökmora
  1774-07-14  Anna Maria Persdotter
  1774-08-22  Fredrik Lindgren  Stockbäcken
  1774-08-24  Kristina Jönsdotter  Mälby
  1774-08-25  Brita Persdotter  Mälbystugan
  1774-08-31  Anna Andersdotter  Sågstugan
  1774-09-04  Anna Andersdotter
  1774-10-10  Katarina Andersdotter  Vänstrand
  1774-10-12  Katarina Andersdotter
  1774-10-19  Sofia Andersdotter  Hammarstugan
  1774-10-25  Kristina Jonsdotter  Sörbystugan
  1774-10-27  Bengt - vinge ?? 
  1774-10-30  Bengt - vinge ??   Årdala (D)
  1774-11-01  Olof Persson  Årdala (D)
  1774-11-06  Anders Eriksson
  1774-11-06  Olof Eriksson
  1774-11-06  Anders Eriksson  Långviken
  1774-11-06  Olof Eriksson  Långviken
  1774-11-29  Nils Olofsson  Nytorp
  1774-12-04  Nils Olofsson
  1774-12-22  Anna Andersdotter  Njushammar
  1774-12-23  Sofia Helgstrand  Sporrkullen
  1774-12-24  Anna Nilsdotter  Sannerby
  1774-12-26  Sofia Helgstrand
  1774-12-30  Anna Andersdotter  Björnkulla
  1774-12-31  (dödfödd pojke) Jansson  Ektorp
  1775-01-01  Anna Andersdotter
  1775-01-04  Brita Katarina Nilsdotter  Dalstorp
  1775-01-26  Brita Katarina Göransdotter  Stäringe tegelbruk
  1775-01-31  Karl Olof Henriksson  Brostugan
  1775-03-04  Erik Eriksson  Sågen
  1775-03-14  Nils Olofsson
  1775-03-14  Nils Olofsson  Fågelberg
  1775-03-19  Katarina Jonsdotter  Simora
  1775-03-25  Katarina Jonsdotter
  1775-04-25  Lars Olofsson  Källstugan
  1775-04-30  Lars Olofsson
  1775-05-06  Kristina Andersdotter  Folksunds ryttarhåll
  1775-07-03  Kristina Andersdotter  Sannerby
  1775-07-09  Kristina Andersdotter
  1775-07-19  Sara Linde  Oxbrostugan
  1775-07-20  Beata Kristina   Oxbrostugan
  1775-07-20  Maria Olofsdotter  Stavhällen
  1775-09-26  Brita Larsdotter  Brosätter
  1775-10-05  Katarina Olofsdotter  Årdala (D)
  1775-10-22  Katarina Larsdotter  Rökärr
  1775-10-23  Anna Maria Eriksdotter  Älgberga
  1775-10-25  Brita Kristina Eriksdotter  Palstorp
  1775-10-27  Brita Kristina Eriksdotter
  1775-10-29  Anna Maria Eriksdotter
  1775-10-29  Katarina Larsdotter
  1775-11-26  Katarina Olofsdotter  Kallvik
  1775-12-01  Per Andersson Dahlberg  Löten
  1775-12-03  Katarina Olofsdotter
  1775-12-03  Per Andersson Dahlberg
  1776  Kristina Eriksdotter  Årdala (D)
  1776-01-01  Lars Larsson  Årdala (D)
  1776-01-16  Anna Andersdotter  Sannerby
  1776-02-27  Brita Persdotter  Långviken
  1776-03-08  Nils Andersson  Brosätter
  1776-03-09  Erik Olofsson  Hallbro
  1776-04-20  Anna Andersdotter  Skälby
  1776-04-21  Anna Andersdotter
  1776-04-27  Katarina Andersdotter  Bergtorp
  1776-04-30  Katarina Andersdotter
  1776-06-04  Kristina Eriksdotter  Vänstrand
  1776-07-09  Ulrika Nilsdotter Lundström  Dalstorp
  1776-07-22  Kristina Olofsdotter  Fågelberg
  1776-07-22  Nils Olofsson  Fågelberg
  1776-07-25  Kristina Olofsdotter
  1776-07-25  Nils Olofsson
  1776-09-07  Per Jonsson  Östra Tuvekärr
  1776-09-17  Anna Olofsdotter  Vibyholm
  1776-10-10  Per Persson  Brink
  1776-10-11  Nils Jonsson  Simora
  1776-10-30  Kristina Andersdotter  Hallbrotorp
  1776-11-03  Kristina Andersdotter
  1776-11-14  Olof Jönsson  Sågtorp
  1776-11-15  Olof Jönsson
  1776-12-02  Erik Jönsson  Mälby
  1776-12-04  Kristina Olofsdotter  Kråkskogen
  1776-12-12  Per Nilsson  Simorastugan
  1776-12-15  Per Nilsson
  1776-12-25  (dödfödd pojke) Jönsson  Sannerby
  1777-01-17  Karin Olofsdotter  Årdala (D)
  1777-03-19  Fredrik   Kråkskogen
  1777-03-22  Fredrik 
  1777-04-07  Jonas Henriksson  Dammstugan
  1777-04-09  Jonas Henriksson
  1777-05-01  Margareta Nilsdotter  Näset
  1777-07-08  Olof Andersson  Skälby
  1777-07-13  Olof Andersson
  1777-08-17  Kristina Andersdotter  Tuvekärrstugan
  1777-08-20  Anders Larsson  Sannerby
  1777-08-20  Nils Larsson  Sannerby
  1777-08-21  Anders Larsson
  1777-08-21  Nils Larsson
  1777-08-23  Brita (Per) Olofsdotter  Stavhällen
  1777-09-01  Per Eriksson  Älgberga
  1777-09-04  Per Eriksson
  1777-09-04  Jan Olofsson  Simora
  1777-09-06  Karl Olof Sundholm  Udden
  1777-09-07  Jan Olofsson
  1777-09-21  Olof Karlsson  Finstatorp
  1777-10-20  Per Eriksson  Lerviken
  1777-10-27  Brita el Elisabet Eriksdotter  Björnmossen
  1777-11-04  Petter Göransson  Stäringe
  1777-12-06  (dödfödd flicka) Eriksdotter  Sågen
  1777-12-11  Anders Gabriel Ernström  Fiskarstugan
  1777-12-11  Kristina Andersdotter  Sågstugan
  1777-12-15  Johanna Jonsdotter  Kråkskogen
  1777-12-30  Brita Andersdotter  Njushammar
  1778-02-20  Brita Olofsdotter  Källstugan
  1778-02-22  Brita Olofsdotter
  1778-02-28  Lars Andersson Nordström  Norrtorp
  1778-03-02  Katarina Olofsdotter  Grindstugan
  1778-03-03  Lars Andersson Nordström
  1778-03-04  Katarina Olofsdotter
  1778-03-06  Jonas Andersson  Löten
  1778-03-08  Jonas Andersson
  1778-03-30  Beata Jonsdotter  Simora
  1778-04-03  Olof Larsson  Älgberga
  1778-04-04  Beata Jonsdotter
  1778-04-05  Olof Larsson
  1778-04-20  Kristina Katarina Olofsdotter  Folksunds ryttarhåll
  1778-04-26  Kristina Katarina Olofsdotter
  1778-05-01  Kristina Persdotter  Stora Hökmora
  1778-05-03  Kristina Persdotter
  1778-05-23  Kristina Olofsdotter  Årdala (D)
  1778-08-01  Anna Olofsdotter  Näsby
  1778-08-02  Anna Olofsdotter
  1778-08-15  Anders Eriksson
  1778-08-21  Per Bengtsson  Sågtorp
  1778-09-23  Lars Larsson  Mörtstugan
  1778-10-07  Erik   Årdala (D)
  1778-10-15  Anders Persson  Lilla Hökmora
  1778-10-18  Anders Persson
  1778-12-12  Jöns Eriksson  Sågen
  1778-12-31  (dödfödd flicka) Eriksdotter  Bengtsbol
  1779-01-16  Johan Jönsson  Årdala (D)
  1779-01-30  Anders Andersson  Bergtorp
  1779-02-03  Anders Andersson
  1779-02-22  Kristina   Kapernaum
  1779-03-07  Jonas Olofsson  Simora
  1779-03-13  Jonas Olofsson
  1779-04-03  Katarina Eriksdotter  Årdala (D)
  1779-04-06  Brita Eriksdotter  Älgberga
  1779-04-11  Brita Eriksdotter
  1779-04-13  Per Jonsson  Gröndal
  1779-04-14  Daniel Henriksson  Dammstugan
  1779-04-17  Daniel Henriksson
  1779-04-17  Per Jonsson
  1779-05-19  Erik Öman  Vibyholm
  1779-05-19  Katarina Jonsdotter  Sörbystugan
  1779-05-21  Katarina Jonsdotter
  1779-05-31  Jonas Larsson  Sannerby
  1779-05-31  Per Larsson  Sörby mellangård
  1779-06-01  Jonas Larsson
  1779-06-01  Per Larsson
  1779-06-13  Olof Nilsson  Finstastugan
  1779-06-16  Olof Nilsson
  1779-06-24  Per Olofsson  Nytorp
  1779-06-27  Per Olofsson
  1779-08-01  Jonas Jonsson  Kråkskogen
  1779-08-05  Maria Andersdotter  Tuvekärrstugan
  1779-08-06  Maria Andersdotter
  1779-08-15  Jonas Nilsson  Sannerby
  1779-08-16  Katarina Nilsdotter  Ektorp
  1779-08-17  Kristina Persdotter  Bostorp
  1779-08-19  Kristina Persdotter
  1779-08-22  Katarina Nilsdotter
  1779-08-22  Nils Larsson  Misstorp
  1779-08-24  Nils Larsson
  1779-08-26  Lars Andersson  Gnesund
  1779-08-27  Lars Andersson
  1779-09-21  Katarina Andersdotter  Årdala (D)
  1779-09-27  Katarina Andersdotter  Korshäll
  1779-09-30  Katarina Andersdotter
  1779-10-05  Kristina Andersdotter  Sannerby
  1779-10-10  Brita Jönsdotter  Norrtorp
  1779-10-14  Anna Persdotter  Långviken
  1779-11-12  Kristina Olofsdotter  Källstugan
  1779-11-14  Kristina Olofsdotter
  1779-12-05  Olof Olofsson  Månstorp
  1779-12-08  Olof Olofsson  Stäringe
  1779-12-13  Kristina Karlsdotter  Sannerby
  1779-12-19  Sara Jonsdotter  Simora
  1779-12-26  Sara Jonsdotter
  1779-12-31  Olof Olofsson  Årdala (D)
  1780-02-18  Per Olofsson  Matsalöten
  1780-03-04  Katarina Bengtsdotter  Sågtorp
  1780-03-05  Katarina Bengtsdotter
  1780-03-16  Olof Jönsson  Sannerby
  1780-04-08  Gabriel Persson  Brink
  1780-05-05  Maria Andersdotter  Årdala (D)
  1780-05-16  Nils Jönsson  Mälby
  1780-06-13  Olof Olofsson  Folksunds ryttarhåll
  1780-06-16  Olof Olofsson
  1780-07-07  Erik Jansson  Årdala (D)
  1780-07-18  Erik Andersson  Njushammar
  1780-07-19  Anders Olofsson  Fågelberg
  1780-07-23  Anders Olofsson
  1780-08-06  Margareta Sofia Eriksdotter  Bengtsbol
  1780-08-07  Margareta Sofia Eriksdotter
  1780-08-29  Olof Nilsson  Sibro
  1780-09-21  Karl Petter   Stäringe
  1780-09-22  Brita Olofsdotter  Kråkskogen
  1780-09-24  Nils Eriksson  Långviken
  1780-09-26  Nils Eriksson
  1780-11-01  Erik Persson  Lilla Hökmora
  1780-11-05  Erik Persson
  1780-11-07  Katarina Persdotter  Skyttorp
  1780-11-12  Katarina Persdotter
  1780-12-03  Johan Persson  Stora Hökmora
  1780-12-04  Johan Persson
  1780-12-04  Erik Nilsson  Simora
  1781-01-17  (dödfött barn)   Hammarstugan
  1781-02-09  Kristina Andersdotter  Löten
  1781-02-11  Kristina Andersdotter
  1781-02-19  Karl Abraham Olofsson  Nybygget
  1781-03-02  Karl Bengtsson  Sörby
  1781-03-04  Karl Abraham Olofsson
  1781-03-11  Karl Bengtsson
  1781-03-11  Anders Olofsson  Kallvik
  1781-03-13  Anders Olofsson
  1781-04-22  Katarina Persdotter  Näsbystugan
  1781-05-07  Anna Olofsdotter  Nytorp
  1781-05-08  Anna Andersdotter  Tuvekärrstugan
  1781-05-12  Anna Andersdotter
  1781-05-12  Anna Olofsdotter
  1781-05-24  Katarina Andersdotter  Ektorp
  1781-05-27  Katarina Andersdotter
  1781-05-30  Anna Nilsdotter  Finstastugan
  1781-06-07  Katarina Karlsdotter  Vänstrand
  1781-06-23  Katarina Larsdotter  Älgbergsstugan
  1781-06-24  Katarina Larsdotter
  1781-07-04  Brita Karlsdotter  Sannerby
  1781-07-11  Anders Olofsson  Skälby
  1781-07-11  Olof Olofsson  Källstugan
  1781-07-15  Olof Olofsson
  1781-07-20  Kristina Nilsdotter  Brosätter
  1781-08-24  Lars Larsson  Sörby
  1781-09-17  Margareta Eriksdotter  Alsmossen
  1781-09-27  Lars Larsson  Misstorp
  1781-09-30  Kristina Andersdotter  Bergtorp
  1781-10-04  Kristina Andersdotter
  1781-10-31  Anna Persdotter  Stavstugan
  1781-11-04  Anna Persdotter
  1781-11-14  Per Eriksson  Palstorp
  1781-11-24  Vilhelmina Olofsdotter Årdal  Hallbro
  1781-11-25  Vilhelmina Olofsdotter Årdal
  1782-01-30  Maria Kristina Göransdotter  Stäringe
  1782-02-08  Brita Andersdotter  Gnesund
  1782-02-22  Anders Jansson  Brosätter
  1782-02-24  Brita Andersdotter  Gnesund
  1782-05-09  Ulrika Gustavsdotter  Sibro
  1782-05-12  Ulrika Gustavsdotter
  1782-05-13  Maria Kristina Jönsdotter  Norrtorp
  1782-06-03  Brita Olofsdotter  Årdala (D)
  1782-06-08  Per Jonsson  Simora
  1782-06-21  Fredrik Jonsson  Månad
  1782-07-05  Erik Larsson  Mörtstugan
  1782-07-20  Lars Eriksson  Fiskartorp
  1782-08-18  Katarina Eriksdotter  Sågen
  1782-08-20  Katarina Eriksdotter
  1782-09-18  Kristina Eriksdotter  Älgberga
  1782-09-20  Maria Larsdotter  Årdala (D)
  1782-09-22  Kristina Eriksdotter
  1782-09-30  Brita Andersdotter  Lilla Hökmora
  1782-10-06  Brita Andersdotter
  1782-11-03  Erik Andersson  Rävsnäs
  1782-11-10  Erik Andersson
  1782-12-20  Anders Andersson  Korshäll
  1783-02-23  Kristina   Löten
  1783-03-15  Anders Persson  Bostorp
  1783-03-16  Anders Persson
  1783-05-21  Anders Petter   Finsta
  1783-06-12  Karl Helgstrand  Sporrkullen
  1783-06-15  Karl Helgstrand
  1783-06-17  Anna Katarina Gröndal  Otahiti
  1783-07-11  Kristina Andersdotter  Sannerby
  1783-07-15  Per Larsson  Sannerby
  1783-07-17  Per Larsson
  1783-07-20  Nils Johan Nilsson  Årdala (D)
  1783-07-26  Kristina Olofsdotter  Sörby
  1783-08-09  Nils Johan Nilsson  Finsta ryttarhåll
  1783-08-10  Nils Johan Nilsson
  1783-08-17  Karl Olofsson?  Årdala (D)
  1783-09-30  Maria Kristina Persdotter  Brink
  1783-10-02  Jonas Olofsson  Årdala (D)
  1783-10-03  Maria Kristina Persdotter
  1783-10-07  Kristina Olofsdotter  Nytorp
  1783-10-11  Kristina Olofsdotter
  1783-10-14  (dödfödd pojke)   Årdala (D)
  1783-10-21  Nils Bengtsson  Sörby
  1783-10-23  Brita Katarina Andersdotter  Hammarstugan
  1783-11-14  Erik Persson  Långviken
  1783-12-08  Sara Andersdotter  Tuvekärrstugan
  1783-12-11  Sara Andersdotter
  1784-01-11  Per Eriksson  Simora
  1784-01-15  Per Nilsson  Simora
  1784-02-04  Ulrika   Gröndal
  1784-02-23  Kristina Persdotter  Stavstugan
  1784-02-27  Kristina Persdotter
  1784-03-08  Lars Nilsson  Brosätter
  1784-03-20  Brita Eriksdotter  Fiskartorp
  1784-03-21  Brita Eriksdotter
  1784-04-03  Kristina Larsdotter  Årdala (D)
  1784-04-07  Anna Karlsdotter  Månad
  1784-04-19  Kristina Eriksdotter  Rökärr
  1784-04-23  Lena Katarina Jonsdotter  Månad
  1784-04-24  Brita Larsdotter  Årdala (D)
  1784-05-23  Olof Andersson  Sannerby
  1784-05-29  (dotter) Olofsdotter  Källstugan
  1784-06-25  Kristina Olofsdotter  Årdala (D)
  1784-09-01  Kristina Persdotter  Kiviken
  1784-09-03  Kristina Persdotter
  1784-09-08  Per   Björnmossen
  1784-10-06  Brita Karlsdotter  Ekstugan
  1784-10-06  Kristina Karlsdotter  Ekstugan
  1784-10-12  Anna Jansdotter  Njushammar
  1784-10-12  Maria Andersdotter  Njushammar
  1784-10-12  Olof Andersson  Njushammar
  1784-11-23  Johan Jonsson  Hökstugan
  1784-12-08  Brita Gustava Olofsdotter  Nybygget
  1784-12-09  Brita Gustava Olofsdotter
  1784-12-20  Brita Kristina Larsdotter  Mörtstugan
  1784-12-22  Olof Persson  Fågelberg
  1784-12-25  Anna Olofsdotter  Månstorp
  1784-12-26  Kristina Katarina   Vibyholm
  1784-12-27  Anna Olofsdotter
  1785-01-01  Anna Andersdotter Sandberg  Sandstugan
  1785-01-06  Anna Andersdotter Sandberg
  1785-01-06  Ebba Jonsdotter  Simora
  1785-01-09  Ebba Jonsdotter
  1785-01-12  Anna Jönsdotter  Mälby
  1785-01-14  Anders Petter Flodin  Kockhem
  1785-02-15  Anna   Nystugan
  1785-02-17  Kristina Andersdotter  Rävsnäs
  1785-02-18  Kristina Andersdotter
  1785-02-20  Johan Eriksson  Lerviken
  1785-04-01  Karl Petter Wallin  Sibro kvarn
  1785-05-08  Kristina Andersdotter  Gnesunds nedergård (nr 2)
  1785-05-15  Kristina Andersdotter
  1785-06-27  Jonas Lundström  Årdala (D)
  1785-07-19  Brita Katarina Nilsdotter  Finsta ryttarhåll
  1785-08-22  Karl Eriksson  Sågen
  1785-08-26  Anna Kristina Eriksdotter  Bengtsbol
  1785-08-28  Anna Kristina Eriksdotter
  1785-09-03  Brita Andersdotter  Bergtorp
  1785-09-03  Olof Larsson  Sannerby
  1785-09-04  Olof Larsson
  1785-09-06  Brita Andersdotter
  1785-09-08  Nils Bengtsson  Korshäll
  1785-09-21  Karin Olofsdotter  Njushammar
  1785-09-28  Anders Eriksson  Simora
  1785-10-09  Kristina Persdotter  Simora
  1785-10-09  Maria Olofsdotter  Kallvik
  1785-10-15  Anna Jansdotter  Gnesund
  1785-10-16  Anna Jansdotter
  1785-11-14  Katarina Olofsdotter  Källstugan
  1785-11-14  Kristina Olofsdotter  Årdala (D)
  1785-12-26  Per Persson  Bostorp
  1786-01-12  Maria Nilsdotter  Sannerby
  1786-01-22  Kristina   Mälbystugan
  1786-01-29  Karolina Gustava 
  1786-01-29  Karolina Gustava   Finsta
  1786-02-05  Erik   Dalstorp
  1786-02-11  Jonas Jonsson  Simora
  1786-02-23  Kristina Persdotter  Sörby
  1786-03-29  Anna Jonsdotter  Stora Hökmora
  1786-04-26  Anna Nilsdotter  Brosätter
  1786-04-28  Katarina   Kråkskogen
  1786-05-06  Kristina Persdotter  Mossen
  1786-07-08  Kristina Katarina   Vibyholm
  1786-11-12  Gustav Andersson  Tuvekärrstugan
  1786-11-14  Gustav Andersson
  1786-11-29  Katarina Kristina Eriksdotter  Björnkulla
  1786-11-30  Katarina Kristina Eriksdotter
  1786-12-24  Brita Gustava Holm  Årdala (D)
  1787-01-04  Maria Kristina   Sibro kvarn
  1787-01-11  Peter Jonsson  Lilla Hökmora
  1787-01-14  Peter Jonsson
  1787-01-20  Eva Charlotta Nilsdotter  Finsta ryttarhåll
  1787-02-09  Maria Persdotter  Kiviken
  1787-02-10  Maria Persdotter
  1787-02-28  Per Henriksson  Näsby
  1787-03-18  Karl Karlsson  Månad
  1787-04-17  Per Persson  Korpdal
  1787-04-20  Per Persson  Stavstugan
  1787-04-22  Per Persson
  1787-05-19  Jonas Jonsson  Stavhällen
  1787-06-29  Per   Alsmossen
  1787-07-17  Helena Kristina Larsdotter  Otahiti
  1787-09-23  Margareta Olofsdotter  Nilsbol
  1787-09-24  Margareta Olofsdotter
  1787-10-28  Jonas Persson  Bostorp
  1788-02-14  Katarina Andersdotter  Simora
  1788-02-14  Nils Andersson  Simora
  1788-03-16  Karl Nilsson  Finsta ryttarhåll
  1788-03-27  Per Nilsson Glad  Bengtsbol
  1788-03-28  Per Nilsson Glad
  1788-04-05  Anders Jönsson  Norrtorp
  1788-04-18  Maria Elisabet Nilsdotter  Fjällstorp
  1788-05-04  Anders Larsson  Mörtstugan
  1788-06-07  Kristina Bengtsdotter  Sörby
  1788-06-19  Anna Maria Eriksdotter  Simora
  1788-06-22  Anna Maria Eriksdotter
  1788-08-10  Anna Jonsdotter  Dammstugan
  1788-08-14  Olof Olofsson  Sörby
  1788-09-07  Brita Nilsdotter  Brosätter
  1788-09-15  Kristina Katarina Jansdotter  Björnkulla
  1788-09-17  Kristina Katarina Jansdotter
  1788-09-20  Kristina Katarina   Finstastugan
  1788-09-22  Katarina Jonsdotter  Stora Hökmora
  1788-10-02  Helena Kristina Larsdotter  Otahiti
  1788-10-30  Katarina Andersdotter  Näset
  1788-11-02  Katarina Andersdotter
  1788-11-05  Anders Persson Finne  Skyttorp
  1788-11-21  Olof Olofsson  Kallvik
  1788-11-30  Olof Olofsson  Årdala (D)
  1789  Per Kristoffersson  Årdala (D)
  1789-01-01  Anders Andersson  Hallbrotorp
  1789-01-04  Anders Andersson
  1789-01-04  Anders Andersson  Bergtorp
  1789-01-06  Anders Andersson
  1789-02-13  Anders   Månads Ede
  1789-02-15  Johan Jansson  Ökentorp
  1789-02-22  Johan Jansson
  1789-03-21  Maria Andersdotter  Gnesund
  1789-03-25  Maria Andersdotter
  1789-04-03  Anna Kristina Andersdotter  Årdala (D)
  1789-04-08  Jonas Jonsson  Stavhällen
  1789-04-27  Nils Nilsson  Simora
  1789-05-03  Gustav Erik Nilsson  Finsta ryttarhåll
  1789-05-09  Anders Larsson Djur  Årdala (D)
  1789-05-16  Karl Erik   Kockhem
  1789-06-01  Maria Eriksdotter
  1789-06-01  Maria Eriksdotter  Mälbystugan
  1789-06-03  Per Jonsson  Näsbystugan
  1789-06-07  Per Jonsson
  1789-06-09  Kristina Lundgren  Alsmossen
  1789-06-11  Brita Kristina Jonsdotter  Lilla Hökmora
  1789-06-14  Brita Kristina Jonsdotter
  1789-06-16  Erik Eriksson  Älgberga
  1789-06-17  Katarina Jansdotter  Lennmyrstugan
  1789-06-21  Erik Eriksson
  1789-06-26  Johan Gustav   Vibyholm
  1789-07-14  Kristina Katarina Jonsdotter  Hökstugan
  1789-07-15  Anders Bengtsson  Korshäll
  1789-07-27  Olof Eriksson  Ektorp
  1789-08-14  Sven Svensson  Udden
  1789-08-16  Sven Svensson
  1789-08-30  Karl Henrik   Stäringe
  1789-10-04  Maria Kristina Andersdotter  Simora
  1789-11-04  Erik Nilsson  Tuvekärr
  1789-11-17  Anders Nilsson  Brosätter
  1790-01-10  Maria Elisabet Persdotter  Bostorp
  1790-01-23  Anna Katarina Andersdotter  Skälby
  1790-02-04  Johan Erik Wallin  Sibro kvarn
  1790-02-05  Brita Kristina   Folksunds ryttarhåll
  1790-02-16  Maria Eriksdotter  Årdala (D)
  1790-06-17  Per Jonsson  Stäringe
  1790-07-03  Anders Petter Johansson  Lennmyrstugan
  1790-07-12  Karl Karlsson  Sågen
  1790-07-13  Nils Nilsson
  1790-07-13  Nils Nilsson  Bengtsbol
  1790-08-05  Kristina Andersdotter  Brosätter
  1790-09-12  Kristina Nilsdotter  Fjällstorp
  1790-09-26  Nils Andersson  Näset
  1790-09-28  Nils Andersson
  1790-10-09  Erik Olofsson
  1790-10-09  Erik Olofsson  Nilsbol
  1790-12-08  Anders Persson  Sannerby
  1790-12-16  Maria Eriksdotter  Rökärr
  1790-12-19  Maria Eriksdotter
  1790-12-24  Kristina Katarina Eriksdotter  Simora
  1790-12-30  Olof Andersson  Hallbrotorp
  1791-01-01  Olof Andersson
  1791-04-11  Maria Kristina Lundgren  Bostorp
  1791-04-24  Erik Eriksson  Källstugan
  1791-06-20  Per Persson  Kiviken
  1791-06-21  Per Persson
  1791-07-03  Maria Katarina Eriksdotter  Årdala (D)
  1791-08-19  Anna Kristina   Kråkskogen
  1791-09-09  Margareta Eriksdotter  Mälbystugan
  1791-09-09  Nils Eriksson  Mälbystugan
  1791-09-15  Karl Karlsson  Palstorp
  1791-09-15  Per Eriksson  Älgberga
  1791-09-18  Per Eriksson
  1791-09-29  Maria Katarina Eriksdotter  Årdala (D)
  1791-10-03  Brita Olofsdotter  Kallvik
  1791-10-03  Maria Katarina Eriksdotter  Korpstugan
  1791-10-08  Brita Olofsdotter
  1791-10-12  Erik Gabriel Nyberg  Stäringe
  1791-10-26  Anna Maria Persdotter  Tuvekärrstugan
  1791-11-14  Anders Jonsson  Sörby
  1791-11-20  Brita Kristina Jonsdotter  Stäringe
  1791-12-05  Brita Andersdotter  Simora
  1791-12-11  Kristina Maria Larsdotter  Njushammar
  1791-12-14  Kristina Maria Larsdotter
  1791-12-19  Anna Maria   Björnmossen
  1792-02-06  Erik Jansson  Lennmyrstugan
  1792-02-10  Brita Kristina Eriksdotter  Ektorp
  1792-03-16  Brita Persdotter  Stavstugan
  1792-03-18  Brita Persdotter
  1792-03-18  Anders Andersson  Gnesund
  1792-03-20  Anders Andersson
  1792-03-26  Karl Gustav   Dalstorp
  1792-06-18  Katarina Olofsdotter  Sörby mellangård
  1792-06-24  Anna Elisabet Larsdotter  Dammstugan
  1792-06-27  Katarina Olofsdotter  Årdala (D)
  1792-07-01  Anna Elisabet Larsdotter
  1792-07-16  Kristina Nilsdotter  Västra Tuvkärr
  1792-07-22  Kristina Nilsdotter
  1792-07-22  Lars Andersson  Brosätter
  1792-08-20  Olof Olofsson  Lerviken
  1792-09-03  Katarina   Stavhällen
  1792-10-09  Anna Brita Jansdotter  Björnkulla
  1792-10-14  Anders Nilsson  Bengtsbol
  1792-10-15  Anders Nilsson
  1792-10-15  Anna Brita Jansdotter
  1792-10-25  Jonas Persson  Sågtorp
  1792-10-30  Jonas Persson
  1792-11-15  Johanna Flodin Zimmerblad  Kockhem
  1792-11-21  Per Bengtsson  Korshäll
  1792-11-25  Karl Jonsson  Hökmora
  1793-01-06  Anna Elisabet Andersdotter  Sörbystugan
  1793-01-23  Katarina Nilsdotter  Sörby mellangård
  1793-02-01  Brita Eriksdotter  Simora
  1793-02-11  Brita Kristina Persdotter  Sannerby
  1793-02-11  Erik Larsson  Gnesund
  1793-02-14  Erik Larsson
  1793-02-16  Per Nilsson  Njushammarstugan
  1793-02-25  Jonas Persson  Matsalöten
  1793-02-26  Jonas Persson
  1793-03-08  Karl Petter Persson  Tuvekärrstugan
  1793-05-06  Gustav Wallin  Sibro kvarn
  1793-05-15  Anders Gustavsson  Löten
  1793-06-08  Anders Larsson  Fiskartorp
  1793-06-24  Erik Nilsson  Brosätter
  1793-06-24  Lars Andersson  Rävsnäs
  1793-06-29  Gustav Persson  Bostorp
  1793-06-30  Lars Andersson
  1793-07-05  Anna Eriksdotter  Hammarstugan
  1793-07-07  Anna Eriksdotter
  1793-08-24  Anders Andersson  Stavhällen
  1793-08-25  Anders Andersson
  1793-09-25  Anna Kristina Nilsdotter  Murtorp
  1793-10-02  Jonas Olofsson  Nilsbol
  1793-10-04  Jonas Olofsson
  1793-10-30  Anna Katarina Jonsdotter  Alsmossen
  1793-11-14  Karl Petter Karlsson  Nystugan
  1793-11-19  Karl Eriksson  Älgberga
  1793-11-24  Karl Eriksson
  1793-11-24  Jonas Persson  Stavstugan
  1793-12-01  Jonas Persson
  1793-12-09  Ingeborg Karlsdotter  Palstorp
  1793-12-10  Maria Andersdotter  Äng
  1793-12-15  Maria Andersdotter
  1793-12-31  Nils Eriksson  Simorastugan
  1794-02-12  Katarina Larsdotter  Njushammar
  1794-03-21  Anders Andersson  Näset
  1794-03-23  Anders Andersson
  1794-03-29  Maria Larsdotter  Årdala (D)
  1794-04-14  Jonas Nilsson  Årdala (D)
  1794-06-26  Maria Persdotter  Årdala (D)
  1794-08-13  Anna Andersdotter  Simora
  1794-08-30  Erik Eriksson  Sörby
  1794-08-31  Erik Andersson  Brosätter
  1794-09-04  Erik Eriksson
  1794-09-25  Adam Gråberg  Månads Ede
  1794-09-25  Eva Gråberg  Månads Ede
  1794-10-03  Karl Karlsson  Månad
  1794-10-05  Karl Karlsson
  1794-10-07  Gustav Larsson  Dammstugan
  1794-10-09  Gustav Larsson
  1794-10-21  Anna Andersdotter  Gnesund
  1794-10-23  Anna Andersdotter
  1794-11-16  Anders Eriksson  Hallbrotorp
  1794-11-23  Anders Eriksson
  1794-12-04  Anna Jonsdotter  Fågelberg
  1795-01-05  Kristina Eriksdotter  Hallbro
  1795-01-23  Katarina Nilsdotter  Årdala (D)
  1795-01-24  Katarina Gustavsdotter  Löten
  1795-02-05  Erik Persson  Sannerby
  1795-02-19  Erik Eriksson  Simora
  1795-03-05  Anders Andersson  Äng
  1795-03-05  Kristina Andersdotter  Äng
  1795-03-06  Erik Andersson  Sörbystugan
  1795-04-06  Karl Andersson  Oxbrostugan
  1795-04-13  Anders Nilsson  Simora
  1795-04-21  Margareta Kristina   Stäringe
  1795-05-07  Anna Maria   Finsta ryttarhåll
  1795-05-11  Maria Elisabet Gabrielsdotter  Dalstorp
  1795-07-29  Karl Larsson  Vänstrand
  1795-08-29  Katarina Olofsdotter Sjöblom  Årdala (D)
  1795-10-03  Katarina Larsdotter  Gnesund
  1795-10-11  Katarina Larsdotter
  1795-11-29  Brita Larsdotter  Finstastugan
  1795-12-02  Anders Andersson  Finsta
  1795-12-10  Per Nilsson  Sörby
  1795-12-12  Lars Karlsson  Årdala (D)
  1796-..-06  Anna Maria Jonsdotter  Årdala (D)
  1796-01-04  Anna Eriksdotter  Sannerby
  1796-01-06  Anna Eriksdotter
  1796-01-19  Jonas Andersson  Gnesund
  1796-02-14  Anna Andersdotter  Alsmossen
  1796-02-16  Anna Andersdotter
  1796-02-29  Maria Andersdotter  Rävsnäs
  1796-02-30  Maria Andersdotter
  1796-03-06  Anna Maria Jonsdotter  Vibyholm
  1796-03-08  Anna Maria Jonsdotter
  1796-03-19  Anders Peter   Björnmossen
  1796-03-19  Erik Adolf   Björnmossen
  1796-04-01  Kristina Jansdotter  Lennmyrstugan
  1796-04-04  Karl Eriksson  Årdala (D)
  1796-04-20  Per Nilsson  Njushammar
  1796-04-23  Isak Wallin  Sibro kvarn
  1796-04-30  Anders Eriksson  Hammarstugan
  1796-05-11  Nils Karlsson  Palstorp
  1796-05-14  Lars Andersson  Grindstugan
  1796-05-24  Anders Jönsson  Herrgölet
  1796-05-24  Anna Eriksdotter  Simorastugan
  1796-05-28  Katarina Persdotter  Sannerby
  1796-05-30  Nils Eriksson  Årdala (D)
  1796-06-09  Katarina Jansdotter  Ökentorp
  1796-06-10  Johan Nilsson  Njushammarstugan
  1796-06-12  Katarina Jansdotter
  1796-06-18  Margareta Nilsdotter  Sörby
  1796-06-19  Margareta Nilsdotter
  1796-06-22  Jonas Andersson  Östra Tuvekärr
  1796-06-29  Erik Bengtsson Glad  Korshäll
  1796-07-26  Karl Adam Nilsson  Finsta ryttarhåll
  1796-09-14  Anders Eriksson  Källstugan
  1796-09-27  Johan Petter Tellbom  Stäringe
  1796-09-28  Per Nilsson  Fjällstorp
  1796-10-02  Anders Andersson  Årdala (D)
  1796-10-24  Margareta Persdotter  Kiviken
  1796-10-26  Margareta Persdotter
  1796-10-30  Kristina Jonsdotter  Mälby
  1796-12-07  Gustav Eriksson  Älgberga
  1796-12-11  Gustav Eriksson
  1796-12-12  Lars Karlsson  Nystugan
  1796-12-22  Anna Katarina Persdotter  Matsalöten
  1796-12-22  Karl Gustav   Otahiti
  1796-12-26  Anna Katarina Persdotter
  1797-01-03  Per Olofsson  Hallbro
  1797-01-15  Olof Olofsson  Nilsbol
  1797-01-16  Olof Olofsson
  1797-01-31  Olof Persson  Njushammar
  1797-02-28  Kristina Eriksdotter  Sibro
  1797-03-02  Anna Gustavsdotter  Löten
  1797-04-14  Jonas Nilsson Kraft  Nytorp
  1797-04-17  Jonas Nilsson Kraft
  1797-04-21  Karl Gustav Nyander  Vibyholm
  1797-04-22  Ulrika   Stockbäcken
  1797-04-23  Karl Gustav Nyander
  1797-05-10  Erik Nilsson  Murtorp
  1797-05-12  Brita Henriksdotter  Näsby
  1797-05-13  Brita Henriksdotter
  1797-05-27  Erik Eriksson  Dalstorp
  1797-06-02  Anna Jönsdotter  Hult
  1797-06-08  Ulrika Persdotter  Tuvekärrstugan
  1797-06-09  Katarina Eriksdotter  Hallbro
  1797-07-22  Anna Larsdotter  Fiskartorp
  1797-08-17  Katarina Karlsdotter  Hagstugan
  1797-08-20  Katarina Karlsdotter
  1797-09-26  Anders Eriksson  Sannerby
  1797-10-04  Jonas Jonsson  Plogstugan
  1797-11-10  Maria Kristina Eriksdotter  Rökärr
  1797-11-12  Maria Kristina Eriksdotter
  1797-11-15  Olof Olofsson  Årdala (D)
  1797-12-08  Katarina Andersdotter  Simora
  1798-01-15  (dödfödd pojke) Olofsson  Nybygget
  1798-01-15  Anna Jansdotter  Östra Tuvekärr
  1798-02-13  Kristina Katarina Andersdotter  Årdala (D)
  1798-03-30  Kristina Lovisa   Gnesund
  1798-04-02  Per Eriksson  Hammarstugan
  1798-04-24  Katarina Olofsdotter  Simorastugan
  1798-05-09  Anders Larsson  Hökmora
  1798-05-13  Anders Larsson
  1798-06-22  Karl Gustav Johansson  Mörtstugan
  1798-07-13  Nils Nilsson  Sörby
  1798-07-14  Lars Larsson  Vänstrand
  1798-07-25  Katarina Karlsdotter  Månad
  1798-07-27  Katarina Karlsdotter
  1798-08-01  Jan Jansson  Lennmyrstugan
  1798-08-01  Karl Jansson  Lennmyrstugan
  1798-08-06  Maria Jonsdotter  Hult
  1798-09-11  Maria Kristina Jonsdotter  Stäringe
  1798-09-21  Brita Larsdotter  Fiskartorp
  1798-09-23  Brita Larsdotter
  1798-09-27  Erik Eriksson Skön  Långviken
  1798-10-03  Eva Katarina   Näsbystugan
  1798-10-10  Katarina Karlsdotter  Palstorp
  1798-10-14  Johanna Kristina Jonsdotter
  1798-10-14  Johanna Kristina Jonsdotter  Vibyholm
  1798-10-30  Kristina Nilsdotter  Njushammarstugan
  1798-11-30  Katarina Andersdotter  Grindstugan
  1798-12-02  Katarina Andersdotter
  1798-12-08  Per Persson  Sannerby
  1798-12-11  Nils Nilsson Hag  Palstorp
  1798-12-29  Brita Katarina   Vibyholm
  1799-01-03  Erik Persson  Sågtorp
  1799-01-04  Karl Erik   Björnmossen
  1799-01-06  Erik Persson
  1799-01-10  Per Andersson  Finsta
  1799-01-18  Erik Eriksson  Sannerby
  1799-01-18  Karl Andersson  Rävsnäs
  1799-01-20  Karl Andersson
  1799-01-21  Olof Eriksson  Simora
  1799-01-26  Karl Nilsson  Nytorp
  1799-01-27  Karl Nilsson
  1799-02-03  Anna Katarina Andersdotter  Gnesund
  1799-02-05  Anna Katarina Andersdotter
  1799-02-17  Maria Kristina Andersdotter  Östra Tuvekärr
  1799-02-20  Anders Eriksson  Hallbro
  1799-04-04  Nils Nilsson  Fjällstorp
  1799-04-20  Katarina Nilsdotter  Murtorp
  1799-05-16  Kristina Eriksdotter  Källstugan
  1799-05-20  Brita Kristina Persdotter  Matsalöten
  1799-05-23  Olof   Ektorp
  1799-05-26  Brita Kristina Persdotter
  1799-06-18  Katarina Andersdotter  Brosätter
  1799-07-16  Anna Maria Olofsdotter  Skälby
  1799-09-17  Brita Larsdotter  Hökmora
  1799-09-17  Kristina Larsdotter  Hökmora
  1799-09-18  Brita Larsdotter
  1799-09-18  Kristina Larsdotter
  1799-09-25  Anders Petter Hellgren  Sporrkullen
  1799-09-25  Erik Eriksson  Hammarstugan
  1799-09-27  Anders Jonsson  Plogstugan
  1799-09-28  Anders Petter Hellgren
  1799-09-30  Jonas Jönsson  Herrgölet
  1799-10-17  Kristina Andersdotter  Näset
  1799-10-19  Kristina Andersdotter
  1799-11-26  Anders Andersson  Sörbystugan
  1799-12-03  Lars Fredrik   Mörtstugan
  1799-12-14  Fredrik Eriksson  Västra Tuvkärr
  1800-01-06  Anders Eriksson  Rökärr
  1800-01-12  Anders Eriksson
  1800-01-14  Maria Jonsdotter Lindkvist  Östra Tuvekärr
  1800-02-10  Anders Petter Olofsson  Nybygget
  1800-02-11  Anders Petter Olofsson
  1800-02-28  Maria Kristina Nilsdotter  Sannerby
  1800-03-27  Per Persson  Sågtorp
  1800-03-30  Per Persson
  1800-05-16  Maria Elisabet Persdotter Tuvgren  Tuvekärrstugan
  1800-05-25  Anders Larsson  Dammstugan
  1800-09-08  Anders Petter Nilsson  Finsta ryttarhåll
  1800-10-26  Katarina Jonsdotter  Norrtorp
  1800-10-28  Katarina Jonsdotter
  1800-11-19  Katarina Jonsdotter  Hult
  1800-12-07  Anna Nilsdotter  Sörby
  1800-12-18  Abraham Karlsson  Nystugan
  1801-01-09  Anders Andersson  Sandstugan
  1801-01-10  Anders Andersson
  1801-01-16  Anders   Björnmossen
  1801-02-11  Per Jansson  Mörtstugan
  1801-02-24  Kristina Hellgren  Sporrkullen
  1801-02-25  Katarina Andersdotter  Årdala (D)
  1801-02-26  Erik Fredrik Persson  Simora
  1801-03-24  Karl Eriksson  Sibro
  1801-04-06  Anders Larsson  Årdala (D)
  1801-04-26  Anna Andersdotter  Brosätter
  1801-05-14  Anna Katarina Nilsdotter  Njushammarstugan
  1801-06-11  Per Eriksson  Sannerby
  1801-06-13  Kristina Olofsdotter  Korshäll
  1801-06-14  Kristina Olofsdotter
  1801-06-23  Per Persson  Mossen
  1801-06-24  Per Persson
  1801-07-07  Brita Nilsdotter  Fjällstorp
  1801-08-10  Anders Karlsson  Hagstugan
  1801-08-13  Anders Karlsson
  1801-09-26  Per Andersson  Lerviken
  1801-10-10  Erik Eriksson  Gröndal
  1801-10-11  Erik Eriksson
  1801-10-31  Maria Nilsdotter  Sannerby
  1801-11-21  Kristina Eriksdotter  Mälby
  1801-11-22  Erik Nilsson  Vänstrand
  1801-11-24  Erik Nilsson
  1801-12-04  Per Gustav Sjöblom  Ekstugan
  1801-12-26  Jonas Henriksson  Näsby
  1802-01-25  Erik Eriksson  Hallbrotorp
  1802-02-12  Nils Nilsson  Murtorp
  1802-02-16  Anna Andersdotter  Grindstugan
  1802-02-22  Kristina Eriksdotter  Årdala (D)
  1802-02-27  Erik Jansson  Ökentorp
  1802-02-28  Erik Jansson
  1802-03-02  Olof Olofsson  Fågelberg
  1802-04-01  Johanna Andersdotter  Gnesund
  1802-04-04  Johanna Andersdotter
  1802-04-10  Per Andersson  Sandstugan
  1802-04-11  Per Andersson
  1802-04-11  Anders Andersson  Sörby
  1802-04-18  Anders Andersson
  1802-04-21  Lars Daniel Thavenius  Malsna
  1802-04-30  Anders   Mörtstugan
  1802-05-25  Anders Andersson  Fiskarstugan
  1802-05-25  Gustav Erik Nilsson  Njushammarstugan
  1802-06-03  Anders Eriksson  Sibro
  1802-06-06  Anders Eriksson
  1802-06-12  Nils Gustav   Stäringe
  1802-07-11  Jonas Persson  Västra Tuvkärr
  1802-07-11  Petter Persson  Tuvekärrstugan
  1802-07-30  Olof Olofsson Wasst  Hallbro
  1802-08-13  Kristina Katarina Adamsdotter  Kråkskogen
  1802-08-22  Kristina Eriksdotter  Hammarstugan
  1802-08-24  Anders Persson  Buddetorp
  1802-08-29  Anders Persson
  1802-10-13  Erik Eriksson  Simora
  1802-10-19  Lars Peter Larsson  Simora
  1802-11-17  Erik Jönsson  Hult
  1802-12-17  Per Larsson  Hökmora
  1803  Erik Larsson  Årdala (D)
  1803-02-03  Anna Margareta Jansdotter  Lennmyrstugan
  1803-02-21  Maria Kristina Persdotter  Alsmossen
  1803-02-24  Kristina Persdotter  Sannerby
  1803-02-25  Maria Kristina Persdotter
  1803-03-20  Kerstin Eriksdotter  Långviken
  1803-03-20  Nils Andersson  Brosätter
  1803-04-06  Maria Persdotter  Matsalöten
  1803-04-08  Maria Persdotter
  1803-05-21  Jonas Eriksson  Sannerby
  1803-07-17  Erik Larsson  Kallvik
  1803-07-24  Erik Larsson
  1803-08-02  Brita Eriksdotter  Långviken
  1803-08-17  Brita Eriksdotter  Hallbro
  1803-08-17  Kristina Svensdotter  Gökshult
  1803-08-19  Kristina Svensdotter
  1803-08-26  Anders Ström  Sörbystugan
  1803-08-28  Anders Ström
  1803-09-05  Anna Kristina Karlsdotter  Månad
  1803-09-06  Karl Gustav   Sannerby
  1803-09-08  Anna Kristina Karlsdotter
  1803-09-15  Anna Maria Gustavsdotter  Årdala (D)
  1803-10-09  Anna Elisabet Olofsdotter  Finsta
  1803-10-13  Maria Kristina Karlsdotter Gran  Palstorp
  1803-10-30  Johan Peter Forsberg  Stäringe
  1803-12-02  Jonas Jonsson  Finsta
  1803-12-05  Jonas Jonsson
  1804-01-08  Brita Elisabet Eriksdotter  Norrtorp
  1804-01-17  Kristina Larsdotter  Fiskartorp
  1804-01-27  Anders Olofsson  Finsta ryttarhåll
  1804-01-27  Nils Olofsson  Finsta ryttarhåll
  1804-02-04  Jan Olof Thavenius  Malsna
  1804-02-06  Katarina Olofsdotter  Årdala (D)
  1804-02-13  Erik Larsson  Årdala (D)
  1804-02-25  Ebba Nilsdotter  Fjällstorp
  1804-02-26  Katarina Olofsdotter  Nilsbol
  1804-02-27  Katarina Olofsdotter
  1804-03-15  Kristina Katarina Gustavsdotter  Gnesund
  1804-03-18  Kristina Katarina Gustavsdotter
  1804-03-18  Johan   Näsbystugan
  1804-03-23  Anders Fredrik Sjöblom  Ektorp
  1804-03-26  Anders Petter Dahlberg  Oxbrostugan
  1804-05-19  Erik Nilsson  Brosätter
  1804-07-18  Anders Nilsson  Sörby
  1804-08-13  Maria Kristina Nilsdotter  Njushammarstugan
  1804-08-27  Per Eriksson  Sibro
  1804-08-30  Kristina Katarina Eriksdotter  Årdala (D)
  1804-09-01  Per Eriksson
  1804-09-14  Gustav Olofsson Holm  Nybygget
  1804-09-16  Gustav Olofsson Holm
  1804-09-19  Johan Andersson  Äng
  1804-09-23  Johan Andersson
  1804-10-03  Karl Johansson  Årdala (D)
  1804-10-11  Kristina Larsdotter  Gnesund
  1804-10-14  Kristina Larsdotter
  1804-10-16  (flicka)   Årdala (D)
  1804-10-20  Anna Kristina Jonsdotter  Dammstugan
  1804-10-22  Maria Kristina Andersdotter  Simora
  1804-10-23  Anna Kristina Jonsdotter
  1804-11-28  Helena Kristina Olofsdotter  Skälby
  1804-12-04  Lars Fredrik Åhrberg  Vibyholm
  1804-12-12  (pojke) Jonsson  Årdala (D)
  1804-12-12  Brita   Alsmossen
  1804-12-21  Brita Eriksdotter  Årdala (D)
  1804-12-25  Maria Svensdotter  Gökshult
  1804-12-30  Maria Svensdotter
  1805  Lars Eriksson  Årdala (D)
  1805-01-22  Lars Nilsson  Njushammar
  1805-01-23  Lars Nilsson  Årdala (D)
  1805-02-21  Katarina Persdotter  Årdala (D)
  1805-03-09  Anna Katarina Larsdotter  Ängstugan
  1805-03-25  Lars Eriksson  Hammarstugan
  1805-05-03  Brita Margareta Larsdotter  Hökmora
  1805-05-05  Brita Margareta Larsdotter
  1805-05-28  Anna Maria Nilsdotter  Dalstorp
  1805-05-30  Anna Maria Nilsdotter
  1805-06-07  Nils Andersson  Sandstugan
  1805-06-09  Nils Andersson
  1805-06-21  Kristina Eriksdotter  Björnmossen
  1805-06-23  Kristina Eriksdotter
  1805-07-10  Nils Andersson  Sörby mellangård
  1805-07-14  Nils Andersson
  1805-07-30  Erik Karlsson  Mossen
  1805-08-27  Erik Eriksson Neij  Hallbro
  1805-08-29  Erik Eriksson Neij
  1805-08-29  Per Eriksson  Simora
  1805-09-11  Erik Eriksson  Västra Tuvkärr
  1805-09-24  Anders Adamsson  Kråkskogen
  1805-09-24  Karl Eriksson  Sörbystugan
  1805-09-28  Anna Persdotter  Simora
  1805-10-19  Lars Eriksson  Årdala (D)
  1805-10-23  Maria Persdotter  Sporrkullen
  1805-10-26  Maria Persdotter
  1805-11-03  Anders   Ängstugan
  1805-11-12  Per Jönsson  Hult
  1805-11-14  Erik Eriksson  Långviken
  1805-11-16  Per Andersson  Brosätter
  1806-04-26  Karl Erik   Bengtsbol
  1806-04-26  Maria Kristina Andersdotter  Alsmossen
  1806-04-27  Maria Kristina Andersdotter
  1806-04-28  Karl Erik 
  1806-06-01  Anna Karlsdotter  Hagstugan
  1806-06-02  Anna Karlsdotter
  1806-06-03  Olof   Årdala (D)
  1806-07-06  Maria Kristina Olofsdotter  Skälby
  1806-07-20  Anna Kristina Persdotter  Finsta ryttarhåll
  1806-08-03  Johan Erik Eriksson  Malsna
  1806-08-26  Anders Larsson Tapper  Folksunds ryttarhåll
  1806-08-31  Anders Larsson Tapper
  1806-09-15  Petter Andersson  Fiskarstugan
  1806-09-24  Ebba Eleonora   Stäringe
  1806-10-03  Erik Nilsson  Årdala (D)
  1806-10-24  Brita Kristina Andersdotter  Sågen
  1806-11-06  Kristina Andersdotter  Ökentorp
  1806-12-23  Per Olofsson  Nytorp
  1806-12-26  Per Olofsson
  1806-12-30  Kristina Eriksdotter  Sannerby
  1807-01-01  Kristina Eriksdotter
  1807-01-24  Charlotta Vilhelmina Karlsdotter  Årdala (D)
  1807-01-26  Erik Larsson  Fiskartorp
  1807-04-03  Anders Larsson  Hökmora
  1807-04-13  Nils Nilsson  Vänstrand
  1807-04-14  Nils Nilsson
  1807-04-17  Anders Eriksson  Björnmossen
  1807-04-17  Sofia Sjöblom  Stäringe
  1807-04-19  Anders Eriksson
  1807-04-24  Erik Olofsson  Korshäll
  1807-04-26  Erik Olofsson
  1807-04-27  Anna Maria Gustavsdotter  Gnesund
  1807-05-02  Anna Maria Persdotter  Löten
  1807-05-03  Anna Maria Persdotter
  1807-06-14  Charlotta Andersdotter  Fiskarstugan
  1807-07-24  Anna Eriksdotter  Rökärr
  1807-07-26  Anna Eriksdotter
  1807-08-16  Anders Olofsson  Bostorp
  1807-08-27  Kristina Olofsdotter  Hallbro
  1807-09-03  Katarina Margareta (Greta) Jonsdotter Brun  Dammstugan
  1807-09-06  Katarina Margareta (Greta) Jonsdotter Brun
  1807-09-14  Ebba Nilsdotter  Sörby övergård
  1807-10-01  Kristina Maria Eriksdotter  Årdala (D)
  1807-10-01  Maria Kristina Eriksdotter  Långviken
  1807-10-29  Elisabet Andersdotter  Brosätter
  1807-11-23  Gustav Persson  Perstorp
  1807-12-16  Anna Eriksdotter  Njushammar
  1807-12-20  Anna Eriksdotter
  1808-01-01  Petter Eriksson  Sörby övergård
  1808-01-16  Anna Katarina Persdotter  Matsalöten
  1808-01-17  Anna Katarina Persdotter
  1808-02-12  Kristina Maria Olofsdotter  Nybygget
  1808-02-14  Kristina Maria Olofsdotter
  1808-03-13  Jonas Eriksson  Hallbro
  1808-03-14  Jonas Eriksson
  1808-03-19  Lars Erik Persson  Mälbystugan
  1808-03-20  Lars Erik Persson
  1808-04-16  Maria Sofia Jonsdotter  Lerviken
  1808-04-22  Katarina Svensdotter  Gökshult
  1808-04-22  Kristina Eriksdotter  Sannerby nr 2
  1808-04-22  Per Svensson  Gökshult
  1808-04-24  Katarina Svensdotter
  1808-04-24  Kristina Eriksdotter
  1808-04-24  Per Svensson
  1808-05-27  Johanna Charlotta Brandler  Oxbrostugan
  1808-05-30  Kristina Maria Karlsdotter  Bengtsbol
  1808-06-08  Anders Andersson  Grindstugan
  1808-06-08  Kristina Katarina Eriksdotter  Malsna
  1808-06-12  Anders Andersson
  1808-06-18  Nils Nilsson  Årdala (D)
  1808-07-05  Gustav Vilhelm Thavenius  Malsna
  1808-07-18  Nils Nilsson  Årdala (D)
  1808-07-24  Gustav Jansson  Herrgölet
  1808-07-25  Per Karlsson  Mossen
  1808-07-31  Gustav Jansson
  1808-07-31  Lars Larsson  Kallvik
  1808-08-07  Lars Larsson
  1808-08-21  Jan Andersson  Ökentorp
  1808-09-02  Anna Kristina Persdotter  Simora
  1808-09-05  Brita Larsdotter  Årdala (D)
  1808-09-16  Anna Katarina Eriksdotter  Sörbystugan
  1808-09-18  Nils Nilsson  Njushammar
  1808-09-18  Per Gustav Persson  Simora
  1808-09-19  Karl Erik Persson Tuvgren  Tuvekärrstugan
  1808-09-22  Karl Erik Persson Tuvgren
  1808-10-02  Anna Maria Eriksdotter  Sibro
  1808-10-24  Brita Kristina Andersdotter  Årdala (D)
  1808-11-15  Gustav Eriksson  Sannerby
  1808-11-15  Olof Eriksson  Sannerby
  1808-11-17  Anders Nilsson  Murtorp
  1808-12-14  Maria Jonsdotter  Sannerby
  1808-12-16  Maria Jonsdotter
  1808-12-25  Maria Katarina   Vibyholm
  1809-01-06  Karl Persson  Perstorp
  1809-01-06  Kristina Persdotter  Perstorp
  1809-02-14  Anders Andersson  Sandstugan
  1809-02-19  Anders Andersson
  1809-02-19  Per Persson  Kiviken
  1809-02-20  Per Persson
  1809-02-27  Margareta Sofia Blomberg  Ektorp
  1809-03-01  Margareta Sofia Blomberg
  1809-03-07  (pojke) Persson  Vänstrand
  1809-03-08  Anna Katarina   Njushammarstugan
  1809-03-09  Anna Katarina 
  1809-03-12  Anna Katarina Persdotter  Buddetorp
  1809-03-14  Anna Katarina Persdotter
  1809-03-15  Anna Sofia Hellström  Brostugan
  1809-03-19  Anders Eriksson  Östra Tuvekärr
  1809-05-05  Erik Eriksson  Sörby övergård
  1809-05-07  Erik Eriksson
  1809-05-22  Anna Katarina Eriksdotter  Stäringe
  1809-06-17  Maria Kristina Olofsdotter  Nytorp
  1809-06-18  Maria Kristina Olofsdotter
  1809-07-01  Brita Kristina Andersdotter  Björnkulla
  1809-07-29  Anders Eriksson  Rävsnäs
  1809-07-30  Anders Eriksson
  1809-08-12  Anders Peter Andersson  Otahiti
  1809-08-13  Anders Peter Andersson
  1809-08-26  Lars Olofsson  Sannerby
  1809-08-27  Lars Olofsson
  1809-09-28  Brita Jönsdotter  Hult
  1809-10-17  Anna Karlsdotter  Sörby nergård
  1809-10-18  Anna Karlsdotter
  1809-10-26  Karl Olofsson  Sågen
  1809-10-27  Jonas Persson  Gröndal
  1809-10-27  Kristina Katarina Jonsdotter Broberg  Lerviken
  1809-10-29  Jonas Persson
  1809-10-29  Karl Olofsson
  1809-11-18  Maria Kristina Larsdotter  Simora
  1809-11-26  Anders Eriksson  Njushammar
  1809-11-30  Anders Eriksson
  1809-12-15  Jonas Jonsson  Månstorp
  1809-12-25  Per Adolf Adamsson  Palstorp
  1810-01-10  Margareta Kristina Åberg  Ängstugan
  1810-01-12  Maria Kristina Olofsdotter  Årdala (D)
  1810-04-19  Lars Erik Eriksson  Sannerby
  1810-04-21  Lars Erik Eriksson
  1810-04-22  Anders Gustavsson  Gnesund
  1810-04-23  Anders Gustavsson
  1810-04-25  Anders Andersson Lindblom  Ökentorp
  1810-05-01  Anna Margareta Karlsdotter  Bengtsbol
  1810-05-03  Anna Margareta Karlsdotter
  1810-05-22  Erik Olofsson  Malsna
  1810-05-27  Erik Olofsson
  1810-06-07  Märta   Näsbystugan
  1810-06-12  Märta 
  1810-06-23  Anna Charlotta Eriksdotter  Korpstugan
  1810-06-23  Brita Maria Eriksdotter  Korpstugan
  1810-06-24  Anna Charlotta Eriksdotter
  1810-06-24  Brita Maria Eriksdotter
  1810-06-29  Anders Karlsson  Palstorp
  1810-06-30  Anders Karlsson
  1810-07-04  Lars Peter Dahlgren  Björnkulla
  1810-07-08  Lars Peter Dahlgren
  1810-07-17  Anna Maria Larsdotter  Fiskartorp
  1810-07-22  Anna Maria Larsdotter
  1810-07-31  Petter Olofsson  Korshäll
  1810-08-01  Petter Olofsson
  1810-08-21  Lars Larsson  Folksunds ryttarhåll
  1810-08-26  Lars Larsson
  1810-09-08  Anna Kristina Persdotter  Gnesund
  1810-09-09  Anna Kristina Persdotter
  1810-09-21  Anders Larsson  Gnesund
  1810-09-23  Anders Larsson
  1810-10-08  Anna Maria Eriksdotter  Mälby
  1810-10-24  Jan Erik Eriksson  Årdala (D)
  1810-10-29  Lars Petter Persson  Simora
  1810-10-30  Lars Petter Persson
  1810-11-30  Anders Petter Karlsson  Årdala (D)
  1810-12-06  Katarina Eriksdotter  Björnmossen
  1810-12-09  Katarina Eriksdotter
  1810-12-26  Magdalena Jonsdotter  Dammstugan
  1810-12-26  Sven Svensson  Gökshult
  1810-12-30  Magdalena Jonsdotter
  1810-12-30  Sven Svensson
  1811-01-08  Maria Kristina Larsdotter  Stäringe
  1811-01-13  Maria Kristina Larsdotter
  1811-01-19  Erik   Tuvekärrstugan
  1811-01-23  Gabriel Andersson  Fiskarstugan
  1811-01-26  Gabriel Andersson
  1811-02-05  Anders Jansson  Hallbrotorp
  1811-02-10  Anders Jansson
  1811-02-11  Anders Petter   Simora
  1811-02-12  Anders Petter 
  1811-02-22  Karl Erik   Långviken
  1811-02-23  Karl Erik 
  1811-02-25  Axel Ulrik 
  1811-02-25  Axel Ulrik   Vibyholm
  1811-02-26  Erik Abraham Öjermark  Tuvekärr
  1811-02-27  Erik Abraham Öjermark
  1811-03-06  Per Fredrik   Stäringe
  1811-03-07  Per Fredrik 
  1811-03-07  Kristina Persdotter  Buddetorp
  1811-03-10  Kristina Persdotter
  1811-03-10  Anna Maria Eriksdotter  Sannerby
  1811-03-13  Anna Maria Eriksdotter
  1811-03-27  Per Erik Persson  Björnmossen
  1811-03-28  Per Erik Persson
  1811-03-29  Johan Erik Eriksson  Tuvekärr
  1811-03-31  Johan Erik Eriksson
  1811-04-03  Petter Johan Persson  Vänstrand
  1811-04-05  Petter Johan Persson
  1811-05-01  David Vilhelm Andersson Lindkvist  Årdala (D)
  1811-05-12  Anna Olofsdotter  Nytorp
  1811-05-19  Anna Olofsdotter
  1811-05-28  Anna Katarina Olofsdotter  Malsna
  1811-05-29  Anna Katarina Olofsdotter
  1811-06-06  Charlotta Persdotter  Stäringe
  1811-06-09  Charlotta Persdotter
  1811-06-15  Erik Andersson  Runnborg
  1811-06-16  Erik Andersson
  1811-06-23  Lovisa Eriksdotter  Sörbystugan
  1811-06-24  Lovisa Eriksdotter
  1811-07-27  Maria Kristina Eriksdotter  Rävsnäs
  1811-07-28  Maria Kristina Eriksdotter
  1811-08-27  Ingrid Charlotta Jansdotter  Hammarstugan
  1811-08-29  Ingrid Charlotta Jansdotter
  1811-09-10  Anna Maria Persdotter  Sibro
  1811-09-10  Kristina Katarina Andersdotter  Lerviken
  1811-09-12  Anna Maria Persdotter
  1811-09-12  Kristina Katarina Andersdotter
  1811-09-15  Anna Jansdotter  Hökmora
  1811-09-22  Anna Jansdotter
  1811-09-29  Anna Kristina Persdotter  Sörby mellangård
  1811-10-03  Anna Kristina Persdotter
  1811-10-07  Anders Olofsson  Sannerby
  1811-10-07  Lars Petter Larsson  Kråkskogen
  1811-10-10  Lars Petter Larsson
  1811-10-13  Anders Olofsson
  1811-10-22  (dotter) Olofsdotter  Gökshult
  1811-10-23  Kristina Nilsdotter  Dalstorp
  1811-10-27  Kristina Nilsdotter
  1811-11-08  Jonas Olofsson  Sågen
  1811-11-10  Jonas Olofsson
  1811-11-18  Per Anders Åberg  Ängstugan
  1811-11-21  Per Anders Åberg
  1811-11-21  Anna Margareta Olofsdotter  Nybygget
  1811-11-21  Karl Erik Olofsson  Nybygget
  1811-11-22  Anna Margareta Olofsdotter
  1811-11-22  Karl Erik Olofsson
  1811-12-22  Brita Kristina Olofsdotter  Sannerby
  1811-12-26  Brita Kristina Olofsdotter
  1812-01-08  Katarina Karlsdotter  Mossen
  1812-01-12  Katarina Karlsdotter
  1812-02-12  Erik Persson  Kiviken
  1812-02-16  Erik Persson
  1812-03-04  Johanna Katarina Ehrenström  Fiskarstugan
  1812-03-06  Johanna Katarina Ehrenström
  1812-03-08  Lars Erik Andersson  Tuvekärr
  1812-03-10  Lars Erik Andersson
  1812-03-13  Anna Kristina Andersdotter  Mälbystugan
  1812-03-13  Kerstin Persdotter  Näsby
  1812-03-14  Anna Kristina Andersdotter
  1812-03-15  Kerstin Persdotter
  1812-03-20  Eva Charlotta Sjöblom  Björnkulla
  1812-03-22  Eva Charlotta Sjöblom
  1812-04-03  Anders Jonsson  Sannerby
  1812-04-05  Anders Jonsson
  1812-04-05  Anders Andersson  Sporrkullen
  1812-04-07  Anders Andersson
  1812-04-16  Anna Katarina Andersdotter  Otahiti
  1812-04-18  Erik Eriksson  Njushammar
  1812-04-19  Anna Katarina Andersdotter
  1812-04-19  Erik Eriksson
  1812-05-25  Brita Karlsdotter  Hagstugan
  1812-05-27  Maria Andersdotter  Gröndal
  1812-05-28  Brita Karlsdotter
  1812-05-31  Maria Andersdotter
  1812-06-11  Kristina Nilsdotter Lindvall  Njushammar
  1812-06-14  Kristina Nilsdotter Lindvall
  1812-06-21  Erik Karlsson  Månad
  1812-06-24  Erik Karlsson
  1812-06-26  Brita Katarina Karlsdotter  Bengtsbol
  1812-06-27  Brita Katarina Karlsdotter
  1812-07-09  Per Eriksson  Hallbro
  1812-07-10  Per Eriksson
  1812-07-22  Maria Kristina Andersdotter  Årdala (D)
  1812-07-23  Gustava Karlsdotter  Otahiti
  1812-07-26  Gustava Karlsdotter
  1812-07-27  Olof Olofsson  Sannerby
  1812-07-28  Olof Olofsson
  1812-08-18  Margareta Eriksdotter  Korpstugan
  1812-08-20  Margareta Eriksdotter
  1812-08-24  Nils Eriksson  Fjällstorp
  1812-08-27  Nils Eriksson
  1812-09-03  Maria Eriksdotter  Äng
  1812-09-06  Maria Eriksdotter
  1812-09-18  Kristina Katarina   Tuvekärr
  1812-09-20  Kristina Katarina 
  1812-10-09  Johan Erik Persson Sjöstedt  Sågen
  1812-11-27  Brita Kristina Olofsdotter  Sörby nergård
  1812-11-27  Karl Persson  Björnmossen
  1812-11-27  Maria Margareta Nilsdotter  Murtorp
  1812-11-28  Karl Persson
  1812-11-29  Brita Kristina Olofsdotter
  1812-11-29  Maria Margareta Nilsdotter
  1812-12-17  Karl Gustav Persson  Simora
  1812-12-20  Karl Gustav Persson
  1812-12-22  Maria Kristina   Mälbystugan
  1812-12-24  Maria Kristina 
  1813-01-06  Anders Jonsson  Dammstugan
  1813-01-14  Fredrik August Thavenius  Malsna
  1813-01-16  Anders Jonsson
  1813-01-21  Fredrik August Thavenius
  1813-03-17  Brita Katarina Eriksdotter  Skälbynäs
  1813-03-21  Brita Katarina Eriksdotter
  1813-03-28  Erik Eriksson  Rävsnäs
  1813-03-29  Erik Eriksson
  1813-04-22  Erik Adamsson  Palstorp
  1813-04-23  Erik Adamsson
  1813-04-26  Katarina Larsdotter  Gnesund
  1813-04-29  Katarina Larsdotter
  1813-05-10  Brita Kristina Jonsdotter  Månstorp
  1813-05-13  Brita Margareta Gustavsdotter  Gnesund
  1813-05-16  Brita Kristina Jonsdotter
  1813-05-16  Brita Margareta Gustavsdotter
  1813-06-13  Johanna Persdotter  Matsalöten
  1813-06-15  Johanna Persdotter
  1813-07-23  Maria Kristina Olofsdotter  Sannerby
  1813-07-25  Maria Kristina Olofsdotter
  1813-08-21  Sofia Lovisa Isberg  Vibyholm
  1813-08-23  Sofia Lovisa Isberg
  1813-09-03  Jan Gustav Wähl  Hult
  1813-09-05  Jan Gustav Wähl
  1813-09-09  Brita Katarina Persdotter  Nybygget
  1813-09-11  Karl Gustav Åberg  Ängstugan
  1813-09-12  Brita Katarina Persdotter
  1813-09-14  Karl Gustav Åberg
  1813-10-11  Erik Svensson  Bostorp
  1813-10-17  Erik Svensson
  1813-10-29  Johanna Larsdotter  Sörby mellangård
  1813-10-31  Johanna Larsdotter
  1813-11-22  Erik Eriksson  Hallbrotorpstugan
  1813-11-24  Erik Eriksson
  1813-11-28  Brita Andersdotter  Skälbylund
  1813-11-30  Brita Andersdotter
  1813-12-04  Brita Kristina Persdotter  Björnmossen
  1813-12-05  Brita Kristina Persdotter
  1813-12-13  Anna Maria Persdotter  Stäringe
  1813-12-14  Anna Maria Persdotter
  1813-12-14  Erik Andersson  Fiskartorp
  1813-12-14  Karl Gustav Maskåll  Årdala (D)
  1813-12-17  Johan Jansson  Hökmora
  1813-12-19  Erik Andersson
  1813-12-19  Johan Jansson
  1814-01-14  Kristina Katarina Olofsdotter  Långviken
  1814-01-16  Kristina Katarina Olofsdotter
  1814-02-04  Anna Maria Olofsdotter  Sörby
  1814-02-06  Anna Maria Olofsdotter
  1814-03-05  Karl Ulrik Åkerlind  Sporrkullen
  1814-03-05  Olof Olofsson  Sågen
  1814-03-06  Olof Olofsson
  1814-03-07  Karl Ulrik Åkerlind
  1814-03-21  Katarina Olofsdotter  Korshäll
  1814-03-23  Anders Eriksson  Sannerby
  1814-03-24  Katarina Olofsdotter
  1814-03-25  Anders Eriksson
  1814-04-08  Brita Persdotter  Näsby
  1814-04-10  Brita Persdotter
  1814-04-29  Anders   Stavhällen
  1814-05-03  Anders 
  1814-05-05  Katarina Jansdotter  Nytorp
  1814-05-08  Katarina Jansdotter
  1814-05-27  Per Persson  Buddetorp
  1814-05-30  Per Persson
  1814-07-14  Anders Petter Nordström  Runnborg
  1814-07-17  Anders Petter Nordström
  1814-09-22  Anders Persson  Stavstugan
  1814-09-24  Johanna Persdotter  Skälbyklint
  1814-09-25  Anders Persson
  1814-10-01  Per Johan Persson  Vibyholm
  1814-10-02  Per Johan Persson
  1814-10-06  Johanna Persdotter
  1814-10-14  Erik Jonsson  Sandstugan
  1814-10-18  Erik Jonsson
  1814-10-28  Kristina Eriksdotter  Njushammar
  1814-10-30  Kristina Eriksdotter
  1814-11-29  Anna Eriksdotter  Äng
  1814-11-30  Anna Katarina Eriksdotter  Sannerby
  1814-12-04  Anna Eriksdotter
  1814-12-04  Anna Katarina Eriksdotter
  1814-12-08  Olof Olofsson  Sannerby
  1814-12-10  Kristina Maria Persdotter  Kiviken
  1814-12-11  Olof Olofsson
  1814-12-12  Kristina Maria Persdotter
  1814-12-14  Sofia Karlsdotter  Bengtsbol
  1814-12-15  Sofia Karlsdotter
  1814-12-29  Olof Jonsson  Årdala (D)
  1815-01-21  Margareta Katarina Eriksdotter  Nilsbol
  1815-01-22  Margareta Katarina Eriksdotter
  1815-01-22  Jonas Eriksson  Plogstugan
  1815-01-24  Jonas Eriksson
  1815-01-26  Eva Beata Andersdotter  Leonardstugan
  1815-01-29  Eva Beata Andersdotter
  1815-02-14  Karl Fredrik   Tuvekärr
  1815-02-16  Karl Fredrik 
  1815-02-21  Brita Katarina Nilsdotter  Dalstorp
  1815-02-26  Brita Katarina Nilsdotter
  1815-03-01  Karl Gustav Persson  Sörby mellangård
  1815-03-05  Karl Gustav Persson
  1815-04-06  Lars Vilhelm Österlind  Stäringe
  1815-04-09  Lars Vilhelm Österlind
  1815-04-16  Anders Eriksson  Fjällstorp
  1815-04-23  Anders Eriksson
  1815-05-14  Lars Eriksson  Rävsnäs
  1815-05-14  Olof Eriksson  Rävsnäs
  1815-05-15  Lars Eriksson
  1815-05-15  Olof Eriksson
  1815-05-29  Anna Charlotta Andersdotter  Gröndal
  1815-05-29  Brita Katarina Andersdotter  Gröndal
  1815-06-02  Anna Charlotta Andersdotter
  1815-06-02  Brita Katarina Andersdotter
  1815-06-06  Anders Jonsson  Hummeltorp
  1815-06-10  Anders Jonsson
  1815-06-17  Beata Fredrika Thavenius  Årdala (D)
  1815-06-24  Johan Andersson  Årdala (D)
  1815-07-15  (dödfött barn)   Sågstugan
  1815-08-23  Anna Maria Larsdotter  Simorastugan
  1815-08-25  Karl Karlsson  Hagstugan
  1815-08-27  Anna Maria Larsdotter
  1815-08-27  Karl Karlsson
  1815-09-01  Jonas Jonsson  Sannerby
  1815-09-01  Karl Erik Eriksson Ferm Strid  Årdala (D)
  1815-09-03  Jonas Jonsson
  1815-09-03  Karl Erik Eriksson Ferm Strid
  1815-09-11  Maria Kristina Andersdotter  Oxbrostugan
  1815-09-14  Maria Kristina Andersdotter
  1815-09-14  Johan Eriksson  Skälbynäs
  1815-09-17  Johan Eriksson
  1815-09-21  Johannes Andersson  Njushammarstugan
  1815-09-22  Johannes Andersson
  1815-09-25  Brita   Näsbystugan
  1815-09-28  Brita 
  1815-09-30  Maria Kristina Andersdotter  Finsta
  1815-10-01  Maria Kristina Andersdotter
  1815-10-02  Gabriel Maskåll Marschold  Näset
  1815-10-03  Gabriel Maskåll Marschold
  1815-10-26  Maria Kristina Eriksdotter  Sörbystugan
  1815-10-27  Sven Olofsson  Kallvik
  1815-10-29  Maria Kristina Eriksdotter
  1815-10-29  Sven Olofsson
  1815-11-29  Anna Jonsdotter  Sågtorp
  1815-11-30  Anna Jonsdotter
  1815-12-07  Johan Jansson  Årdala (D)
  1815-12-16  Anna Maria   Näset
  1815-12-21  Anna Sofia Persdotter  Mörtstugan
  1815-12-22  Anna Sofia Persdotter
  1815-12-23  Anna Maria 
  1816-01-04  Anders Nilsson  Sörby nergård
  1816-01-06  Anders Nilsson
  1816-01-06  Erik Eriksson  Äng
  1816-01-07  Erik Eriksson
  1816-01-19  Lars Larsson  Gnesunds nedergård (nr 2)
  1816-01-23  Kristina Andersdotter  Korshäll
  1816-02-06  Anders Petter Karlsson  Bengtsbol
  1816-02-13  Anders Jonsson  Årdala (D)
  1816-02-25  Johanna Jansdotter Gerss  Hammarstugan
  1816-02-27  Johanna Jansdotter Gerss
  1816-03-28  Lars Svensson  Bostorp
  1816-03-30  (dödfödd pojke)   Sporrkullen
  1816-03-30  Jonas Nilsson  Njushammar
  1816-03-31  Lars Svensson
  1816-04-01  (dödfött barn)   Brostugan
  1816-04-04  Anna Brita Olofsdotter  Sannerby
  1816-04-05  Johan Erik Åberg  Hagalund
  1816-05-05  Anna Katarina Andersdotter  Fiskartorp
  1816-05-14  Gustav Erik Flodin  Finsta ryttarhåll
  1816-07-04  Nils Olofsson  Simora
  1816-09-01  Nils Fredrik   Korpdal
  1816-09-19  Anders Jansson  Hökmora
  1816-09-22  Anders Jansson
  1816-09-23  Erik Eriksson  Nilsbol
  1816-09-24  Anna Katarina Eriksdotter  Plogstugan
  1816-09-25  Olof Andersson  Buddetorp
  1816-09-28  Kristina Katarina Karlsdotter  Kråkskogen
  1816-09-29  Kristina Katarina Karlsdotter
  1816-09-29  Olof Andersson
  1816-10-26  Anna Jonsdotter  Sandstugan
  1816-10-26  Jonas Jonsson Malm  Dammstugan
  1816-10-31  Jonas Jonsson Malm
  1816-12-03  Johanna Eriksdotter  Njushammar
  1816-12-18  Anders Olofsson  Misstorp
  1816-12-26  Anna Sofia Åberg  Dalkarlsstugan
  1817-01-10  Per Jonsson  Sågtorp
  1817-01-12  Per Jonsson
  1817-03-24  Anders Jonsson  Bergtorp
  1817-03-27  Anna Persdotter  Näsby
  1817-03-27  Erik Olofsson  Sågen
  1817-03-30  Erik Olofsson
  1817-04-14  Katarina Jansdotter  Sågstugan
  1817-04-28  Anna Katarina Åkerlind  Sporrkullen
  1817-04-30  Brita Katarina Eriksdotter  Fjällstorp
  1817-05-02  Erik Jansson  Nytorp
  1817-05-04  Brita Katarina Eriksdotter
  1817-05-04  Erik Jansson
  1817-05-11  Karl Fredrik   Stäringe
  1817-05-30  Johanna Persdotter  Björnkulla
  1817-06-02  Ulrika Kristina Olofsdotter  Dalkarlsstugan
  1817-06-19  Anna Margareta Persdotter  Kiviken
  1817-06-25  Anna Sofia Eriksdotter  Oxbrostugan
  1817-06-26  Anna Sofia Eriksdotter
  1817-07-02  Brita Kristina Jonsdotter  Hummeltorp
  1817-07-15  Anders Persson  Skälbyklint
  1817-07-21  Anders Petter Andersson  Vänstrand
  1817-07-25  Margareta Olofsdotter  Ängstugan
  1817-07-27  Margareta Olofsdotter
  1817-08-24  Brita Kristina Andersdotter  Fiskartorp
  1817-09-07  Katarina Eriksdotter  Njushammar
  1817-09-27  Erik Jonsson Fors  Mälbystugan
  1817-09-27  Maria Kristina   Tuvekärr
  1817-10-08  Anders Eriksson  Mälby
  1817-11-20  Anna Eriksdotter  Skälbynäs
  1817-11-23  Anna Eriksdotter
  1817-12-04  Anna Kristina Olofsdotter  Kallvik
  1817-12-15  Karl Erik Larsson  Simorastugan
  1817-12-18  Karl Erik Larsson
  1817-12-18  Brita Kristina Jansdotter  Stavhällen
  1817-12-21  Brita Kristina Jansdotter
  1818-01-26  Erik Gustavsson  Gnesunds övergård (nr 1)
  1818-02-18  Maria Kristina Jonsdotter  Månstorp
  1818-02-27  Brita Andersdotter  Korshäll
  1818-03-01  Brita Andersdotter
  1818-03-31  Jonas Jonsson  Sandstugan
  1818-04-08  Maria Kristina Jakobsdotter  Skälby
  1818-05-05  Jonas Larsson  Hallbro
  1818-05-07  Jonas Larsson
  1818-05-12  Anna Katarina Eriksdotter  Rävsnäs
  1818-05-20  Erik Andersson  Njushammarstugan
  1818-06-05  Kristina Jonsdotter  Sannerby
  1818-06-12  Gustav Adamsson  Karlberg
  1818-06-25  Karl Eriksson  Hallbro
  1818-06-30  Erik Ström  Sörbystugan
  1818-07-02  Anna Sofia Persdotter  Stäringe
  1818-07-05  Anna Sofia Persdotter
  1818-09-10  Anna Kristina Larsdotter  Näset
  1818-09-12  Anna Kristina Larsdotter
  1818-09-27  Erik Eriksson Gillberg  Årdala (D)
  1818-10-10  Maria Kristina Eriksdotter  Nilsbol
  1818-10-24  Anna Helena Dahlgren  Björnkulla
  1818-10-26  Anna Helena Dahlgren
  1818-11-23  Maria Kristina Åberg  Hagalund
  1818-12-14  Ulrika Larsdotter  Skälbylund
  1818-12-26  Karl Olofsson  Simora
  1818-12-30  Brita Margareta Johansdotter  Hammarstugan
  1819  Anders Jonsson  Årdala (D)
  1819-01-01  Brita Margareta Johansdotter
  1819-01-01  Karl Andersson  Månad
  1819-01-12  Anders Petter Andersson  Gröndal
  1819-01-19  Brita Maria Olofsdotter  Kallvik
  1819-01-24  Brita Maria Olofsdotter
  1819-02-22  Brita Kristina Eriksdotter  Sannerby
  1819-03-02  Anna Maria Olofsdotter  Misstorp
  1819-03-23  Erik Nilsson  Sörby nergård
  1819-03-25  Anna Maria Larsdotter  Gnesund
  1819-04-06  Nils Nilsson  Dalstorp
  1819-04-09  Nils Nilsson
  1819-04-29  Lovisa Ulrika Åberg  Dalkarlsstugan
  1819-05-02  Lovisa Ulrika Åberg
  1819-06-09  Anders Petter Eriksson Stav  Korpstugan
  1819-06-21  Anders Jonsson  Löten
  1819-07-02  Maria Kristina Larsdotter  Sörby övergård
  1819-07-17  Johan Eriksson  Njushammar
  1819-07-18  Johan Eriksson
  1819-07-21  Olof Olofsson  Hökmora
  1819-07-22  Anders Jonsson  Sågtorp
  1819-07-23  Anna Katarina Eriksdotter  Finsta
  1819-07-25  Maria Kristina Eriksdotter  Mörtstugan
  1819-07-26  Eva Charlotta Larsdotter  Dalfällsstugan
  1819-07-27  Maria Kristina Eriksdotter
  1819-08-05  Johan Andersson  Buddetorp
  1819-08-08  Johan Andersson
  1819-08-26  Erik Eriksson  Norrtorp
  1819-08-27  Erik Eriksson
  1819-09-09  Brita Kristina Persdotter  Stavstugan
  1819-09-11  Kristina Karlsdotter  Mossen
  1819-09-15  Anna Larsdotter  Grindstugan
  1819-09-26  Per Persson  Näsby
  1819-09-28  Eva Charlotta Jonsdotter  Dammstugan
  1819-10-03  Eva Charlotta Jonsdotter
  1819-10-25  Karl Axel   Stäringe
  1819-11-18  Maria Kristina Andersdotter Finne  Finsta ryttarhåll
  1819-11-21  Maria Kristina Andersdotter Finne
  1819-11-27  Anders Eriksson  Brosätter
  1819-11-28  Anders Eriksson
  1820-01-28  Anders Petter Andersson  Månad
  1820-02-01  Anders Petter Andersson
  1820-02-01  Maria Kristina Eriksdotter  Fjällstorp
  1820-02-03  Maria Kristina Eriksdotter
  1820-02-03  Karl Gustav   Otahiti
  1820-02-15  Kristina Katarina   Fiskartorp
  1820-02-21  Anders Persson  Kiviken
  1820-03-08  Anna Kristina Jonsdotter  Hult
  1820-03-12  Maria Kristina Nilsdotter  Simora
  1820-03-17  Maria Kristina Nilsdotter
  1820-03-28  Kristina Jonsdotter  Sandstugan
  1820-04-16  Johan Jansson  Nytorp
  1820-04-19  Johan Jansson
  1820-05-01  Anders Olofsson  Sågen
  1820-05-03  Anders Olofsson
  1820-05-08  Erik   Skälbyklint
  1820-05-17  Anna Margareta Persdotter  Sporrkullen
  1820-06-06  Maria Kristina   Hökmora
  1820-06-08  Maria Kristina 
  1820-06-13  Maria Kristina Eriksdotter  Årdala (D)
  1820-06-17  Erik Eriksson  Mälby
  1820-06-25  Maria Kristina Larsdotter  Simorastugan
  1820-06-27  Maria Kristina Larsdotter
  1820-06-30  Maria Kristina Karlsdotter  Sannerby lillgård
  1820-07-10  Per Persson  Skälbyklint
  1820-08-23  Per Gustav Tellbom  Stäringe tegelbruk
  1820-09-07  Emma Beata Nilsdotter  Tuvekärr
  1820-09-13  Johanna Eriksdotter  Sörbystugan
  1820-09-16  Albertina Persdotter  Björnkulla
  1820-09-17  Anders Andersson  Herrgölet
  1820-09-29  Karl Gustav   Tuvekärr
  1820-09-29  Lars Fredrik Andersson  Vänstrand
  1820-10-11  Maria Kristina Jansdotter  Sågstugan
  1820-10-26  Johanna Olofsdotter  Misstorp
  1820-11-02  Margareta Kristina Eriksdotter  Rävsnäs
  1820-11-26  Anders Olofsson  Simora
  1820-11-27  Jonas Jonsson Källström  Hummeltorp
  1820-12-03  Jonas Jonsson Källström
  1820-12-17  Nils Persson  Hallbrotorp
  1820-12-19  Nils Persson
  1820-12-26  Maria Kristina Abrahamsdotter  Dalkarlsstugan
  1821-02-01  Brita Sofia Åkerlind  Sporrkullen
  1821-02-08  Anna Maria Andersdotter  Kallvik
  1821-02-11  Anna Maria Andersdotter
  1821-03-01  Anna Maria Jonsdotter  Sannerby
  1821-03-23  Per Persson  Stavstugan
  1821-04-05  Kristina Katarina Andersdotter  Rökärr
  1821-04-07  Olof August Olofsson  Bengtsbol
  1821-04-08  Olof August Olofsson
  1821-04-17  Anna Josefina Gillman  Vibyholm
  1821-04-27  Maria Kristina Persdotter  Udden
  1821-05-30  Margareta Sofia Eriksdotter  Årdala (D)
  1821-05-31  Maria Kristina Maskåll  Näset
  1821-06-02  Maria Kristina Maskåll
  1821-06-06  Anders Olofsson  Sannerby
  1821-06-12  Katarina Persdotter  Ökentorp
  1821-06-14  Katarina Persdotter
  1821-06-15  Anna Maria Andersdotter  Årdala by
  1821-06-21  Karl Erik Larsson Eklund  Otahiti
  1821-06-23  Anders Peter Andersson  Alsmossen
  1821-06-24  Karl Erik Larsson Eklund
  1821-06-26  Anders Peter Andersson
  1821-07-30  Anders Petter   Månads Ede
  1821-08-24  Lovisa Sjöstedt  Björnkulla
  1821-08-26  Lovisa Sjöstedt
  1821-09-08  Gustav Eriksson  Njushammar
  1821-09-11  Gustav Eriksson
  1821-09-20  Anders Andersson  Korshäll
  1821-09-23  Anders Andersson
  1821-09-28  Anna Katarina Larsdotter  Sörby övergård
  1821-10-02  Anna Katarina Larsdotter
  1821-10-03  Brita Katarina Andersdotter  Finsta ryttarhåll
  1821-10-06  Katarina Jonsdotter  Hult
  1821-10-07  Katarina Jonsdotter
  1821-10-14  Johan Erik Persson Åberg  Dalkarlsstugan
  1821-10-16  Johan Erik Persson Åberg
  1821-11-11  Karl Gustav Gustavsson  Finstastugan
  1821-11-27  Johan Erik Jansson  Hammarstugan
  1821-11-29  Johan Erik Jansson
  1821-12-12  Maria Eriksdotter  Njushammar
  1821-12-16  Maria Eriksdotter
  1821-12-19  Lars Petter Persson  Sörby mellangård
  1821-12-27  Gustav Andersson  Herrgölet
  1822-02-10  Anna Jonsdotter  Löten
  1822-02-10  Sara Charlotta   Stäringe
  1822-02-14  Anna Jonsdotter
  1822-02-24  Erik Eriksson  Mörtstugan
  1822-03-03  Karl Erik Nyander  <ortsang. saknas>
  1822-03-10  Anna Kristina Eriksdotter  Lennmyrstugan
  1822-03-15  Gustav Andersson  Buddetorp
  1822-03-15  Maria Kristina Eriksdotter  Brosätter
  1822-03-17  Gustav Andersson
  1822-03-21  Anders Andersson  Dalfällsstugan
  1822-03-28  Johan Erik Olofsson  Misstorp
  1822-04-14  (dödfött barn)   Fågelberg
  1822-05-16  Katarina Nilsdotter  Grindstugan
  1822-05-29  Anna Katarina Persdotter  Plogstugan
  1822-06-06  Johan Erik Eriksson  Finsta
  1822-06-10  Anders Olofsson  Hökmora
  1822-06-12  Maria Kristina Eriksdotter  Näset
  1822-06-20  Karl Thavenius  Malsna
  1822-06-22  Nils Andersson  Anderslund
  1822-06-25  Anders Andersson  Bergtorp
  1822-06-30  Anders Andersson
  1822-08-..  Jonas Persson  Årdala (D)
  1822-08-06  Per Persson  Månad
  1822-08-11  Per Persson
  1822-08-13  Erik Olofsson  Simora nedergård
  1822-08-18  Erik Olofsson
  1822-08-20  Gustav Andersson  Gröndal
  1822-09-06  Johan Gustav Andersson  Årdala by
  1822-09-10  Anders Fredrik   Vibyholm
  1822-09-10  Johan Erik Olofsson  Stäringe
  1822-09-10  Karl Fredrik Olofsson  Stäringe
  1822-09-11  Anders Persson  Näsby
  1822-09-23  Erik Pettersson  Skälbyklint
  1822-09-28  Brita Eriksdotter  Sannerby lillgård
  1822-10-03  Johanna Jonsdotter  Sandstugan
  1822-10-06  Erik Andersson  Murtorp
  1822-10-15  Kristina Katarina Andersdotter  Simora
  1822-11-10  Anna Maria Persdotter  Ökentorp
  1822-11-29  Karl Erik   Karlstorp
  1822-12-15  Brita Kristina Jonsdotter  Hult
  1822-12-17  Brita Kristina Jonsdotter
  1822-12-21  Per Karlsson  Älgberga
  1822-12-22  Per Karlsson
  1822-12-22  Johan Erik Andersson  Vänstrand
  1822-12-23  Maria Kristina Jonsdotter  Tvillingsborg
  1822-12-30  Lars Petter Olofsson  Sågen
  1823-01-01  Lars Petter Olofsson
  1823-01-02  Katarina Eriksdotter  Sågtorp
  1823-01-05  Katarina Eriksdotter
  1823-01-19  Brita Katarina   Sörby
  1823-01-23  Brita Katarina 
  1823-01-24  Anders Petter Persson  Udden
  1823-01-24  Anna Kristina Gustavsdotter  Finstastugan
  1823-01-26  Anna Kristina Gustavsdotter
  1823-03-07  Maria Kristina Åberg  Månad
  1823-03-09  Maria Kristina Åberg
  1823-03-22  Lars Johan 
  1823-03-22  Lars Johan   Månads Ede
  1823-04-13  Johanna Andersdotter  Stavhällen
  1823-04-15  Johanna Andersdotter
  1823-04-22  Lars Gustav Åberg  Hagalund
  1823-04-25  Karl Gustav Eriksson  Fiskarstugan
  1823-04-27  Karl Gustav Eriksson
  1823-04-27  Lars Gustav Åberg
  1823-04-30  Olof Olofsson  Nystugan
  1823-05-01  Olof Olofsson
  1823-05-13  Katarina Jonsdotter  Hummeltorp
  1823-05-18  Katarina Jonsdotter
  1823-05-24  Gustav Eriksson  Mälby
  1823-05-27  Gustav Eriksson
  1823-05-31  Anna Maria Andersdotter  Rökärr
  1823-06-03  Anna Maria Andersdotter
  1823-06-05  Maria Kristina Eriksdotter  Herrgölet
  1823-06-08  Maria Kristina Eriksdotter
  1823-06-29  Anders Fredrik   Brink
  1823-07-02  Anders Fredrik 
  1823-07-07  Jonas Jansson  Sporrkullen
  1823-07-12  Brita Charlotta Eriksdotter  Nilsbol
  1823-07-14  Brita Charlotta Eriksdotter
  1823-07-19  Anna Lovisa Karlsdotter  Kråkskogen
  1823-07-21  Anna Lovisa Karlsdotter
  1823-07-29  Maria Kristina Jonsdotter  Matsalöten
  1823-07-30  Brita Katarina Jonsdotter  Sannerby
  1823-08-03  Brita Katarina Jonsdotter
  1823-08-03  Maria Kristina Jonsdotter
  1823-08-06  Katarina Andersdotter  Korshäll
  1823-08-10  Katarina Andersdotter
  1823-09-03  Karl Gustav Pettersson  Kiviken
  1823-09-04  Maria Kristina   Ängstugan
  1823-09-24  Anna Charlotta Larsdotter  Simorastugan
  1823-09-28  Anna Charlotta Larsdotter
  1823-10-09  Anna Katarina Eriksdotter  Mörtstugan
  1823-10-16  Karolina Matilda Wallin  Vibyholm
  1823-10-16  Sara Albertina Wallin  Vibyholm
  1823-11-02  Anna Margareta Andersdotter  Finsta ryttarhåll
  1823-11-09  Anna Katarina Andersdotter  Herrgölet
  1823-11-16  Anna Katarina Andersdotter
  1823-11-19  Hedvig Matilda Källström  Klockargården
  1823-11-21  Nils Fredrik Åberg  Dalkarlsstugan
  1823-12-01  Anna Eriksdotter  Sågtorp
  1823-12-04  Johan Erik Eriksson  Näset
  1823-12-12  Johanna Karlsdotter  Trippelhällstugan
  1823-12-14  Anna Katarina Andersdotter  Sörby
  1823-12-21  Kristina Katarina Andersdotter  Alsmossen
  1823-12-26  Kristina Katarina Andersdotter
  1824-02-02  Margareta Katarina Eriksdotter  Lennmyrstugan
  1824-02-02  Nils Andersson  Sörby mellangård
  1824-02-05  Margareta Katarina Eriksdotter
  1824-02-19  Anders Andersson  Vänstrand
  1824-02-27  Eva Charlotta Andersdotter  Sjölunda
  1824-03-01  Karl Erik Persson  Stavstugan
  1824-03-18  Ebba Charlotta Persdotter Sjöstedt  Björnkulla
  1824-03-21  Ebba Charlotta Persdotter Sjöstedt
  1824-03-27  Kristina Katarina Eriksdotter  Månad
  1824-06-16  Gustav Eriksson  Njushammar
  1824-06-18  Per Eriksson  Fjällstorp
  1824-06-20  Gustav Eriksson
  1824-06-20  Per Eriksson
  1824-06-22  Maria Eriksdotter  Hallbro
  1824-06-27  Johan Fredrik Andersson  Källstugan
  1824-07-14  Brita Kristina Jansdotter  Hökstugan
  1824-07-19  Per Gustav Gustavsson  Runnborg
  1824-08-22  Erik Nilsson  Hult
  1824-08-23  Erik Nilsson
  1824-09-01  Johanna Larsdotter  Sörby övergård
  1824-09-04  Anders Persson  Årdala (D)
  1824-09-06  Maria Kristina Eriksdotter  Finsta
  1824-09-11  Anna Katarina Eriksdotter  Brosätter
  1824-09-13  Anders Persson  Finsta
  1824-09-13  Karl Erik Olofsson  Malsna
  1824-09-16  Anders Persson
  1824-09-19  Anna Katarina Eriksdotter
  1824-09-19  Anna Sofia Olofdotter  Misstorp
  1824-09-24  Anders Persson  Buddetorp
  1824-09-24  Jonas Jonsson  Löten
  1824-10-06  Anna Katarina Eriksdotter  Långvikens nedergård
  1824-10-09  Brita Maria Eriksdotter  Hallbro
  1824-10-28  Johan Gustav   Stäringe
  1824-10-29  Lars Fredrik   Tuvekärr
  1824-11-14  Anna Sofia   Njushammar
  1824-11-18  Brita Kristina Karlsdotter  Älgberga
  1824-11-18  Sofia Eriksdotter Glad  Mörtstugan
  1824-11-21  Lars Erik Persson  Björnkulla
  1824-12-06  Anders Fredrik Larsson  Otahiti
  1824-12-07  Anders Fredrik Larsson
  1824-12-30  Jonas Fredrik   Mälbystugan
  1825-01-01  Anders Karlsson  Finsta
  1825-01-02  Brita Kristina Persdotter  Ökentorp
  1825-01-08  Per Jonsson  Nystugan
  1825-01-24  Anna Katarina Jonsdotter  Tvillingsborg
  1825-02-03  Olof Olofsson  Simora nedergård
  1825-02-04  Katarina Persdotter  Näsby
  1825-02-08  Olof Olofsson
  1825-02-09  Per Eriksson  Sågtorp
  1825-02-13  Per Eriksson
  1825-02-27  Kristina Katarina Eriksdotter  Sibro
  1825-03-06  Kristina Katarina Eriksdotter
  1825-03-06  Johan Erik Vilhelm Wallin  Sporrkullen
  1825-03-25  Johan Erik Andersson  Stavhällen
  1825-03-27  Johan Erik Andersson
  1825-03-30  Olof Jonsson  Hummeltorp
  1825-04-04  Anders Olofsson  Bengtsbol
  1825-04-07  Anders Olofsson
  1825-04-16  Maria Kristina Olofsdotter  Sannerby
  1825-04-21  Margareta Sofia Olofsdotter  Hökmora
  1825-05-17  Anders Peter Karlsson  Dalstorp
  1825-05-22  Anders Peter Karlsson
  1825-05-29  Karl Fredrik Eriksson  Dalfällsstugan
  1825-05-31  Magdalena Eriksdotter  Fiskarstugan
  1825-06-03  Karl Nilsson  Sörby nergård
  1825-06-05  Magdalena Eriksdotter
  1825-06-08  Erik Jansson  Sågstugan
  1825-06-08  Johan Abraham Nyander  Skälby
  1825-07-10  Anders Olofsson  Ängstugan
  1825-07-17  Anders Olofsson
  1825-07-20  Maria Charlotta Andersdotter  Plogstugan
  1825-07-25  Anna Maria Nilsdotter  Grindstugan
  1825-08-03  Jonas Persson  Udden
  1825-08-05  Johanna Andersdotter  Finsta ryttarhåll
  1825-08-07  Johanna Andersdotter
  1825-08-15  Adolf Andersson